תמחור ציורים???

אסתר1984

משתמש פעיל
D I G I T A L
קרוב משפחה הציע לי עבודת איור לספר שהוא מוציא. יש לי המון ניסיון בציור, אבל אף פעם לא עשיתי את זה בתשלום...
ולכן השאלה המתבקשת היא: איך נהוג לתמחר? לפי מס' איורים? מחיר כללי לספר? זה תלוי בסוג הציור, גודל, מס' שעות עבודה? מה המחיר המקובל (בערך)?

ברור לי שתמחור זה מדע מאוד לא מדוייק בדברים כאלה, אבל אין לי מושג אפילו מאיפה להתחיל להעריך את העניין, אז תודה רבה לעוזרים.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עדיף לפי איור.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אסתר1984;1013530:
קרוב משפחה הציע לי עבודת איור לספר שהוא מוציא. יש לי המון ניסיון בציור, אבל אף פעם לא עשיתי את זה בתשלום...
ולכן השאלה המתבקשת היא: איך נהוג לתמחר? לפי מס' איורים? מחיר כללי לספר? זה תלוי בסוג הציור, גודל, מס' שעות עבודה? מה המחיר המקובל (בערך)?

ברור לי שתמחור זה מדע מאוד לא מדוייק בדברים כאלה, אבל אין לי מושג אפילו מאיפה להתחיל להעריך את העניין, אז תודה רבה לעוזרים.

אחד אחד..
אין 'נהוג' בלתמחר, השוק פתוח מאד ואיש הישר בעיניו - עושה.
כדאי לתמחר לפי מספר איורים ולא מחיר כללי לספר, כדי לא לצאת נפסדים - או כדי לא לתת ללקוח להפסיד, במקרה שתגבי סכום גבוה כדי לבטח את עצמך מהפסד.
ודאי שהמחיר משתנה לפי סוג הציור, אין מחירו של ציור ריאליסטי כמחירו של ציור קליל או קומי.
גודל - לא כ"כ משנה באיור ממוחשב, בד"כ איורי רוחב כוללים פרטים רבים יותר מציורי אורך, וכן אינני מתיחסת לגדלים חריגים שמכילים המון פרטים וכד'.
לפי שעות עבודה - ענין של טעם, אני לא אוהבת את השיטה.
ואין מחיר מקובל. (:

אסתר1984

משתמש פעיל
D I G I T A L
תודה רבה!

אז לסיכום, לתמחר כל ציור לגופו לפי... מה שנראה לי שהייתי רוצה לקבל עליו? :cool:

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אסתר1984;1013541:
תודה רבה!

אז לסיכום, לתמחר כל ציור לגופו לפי... מה שנראה לי שהייתי רוצה לקבל עליו? :cool:
לפי איך שאת מעריכה אותו, את הרמה המקצועית שלך ואת משך זמן העבודה המשוער.
אם את רוצה עזרה אשמח לעזור לך במייל, תשלחי דוגמאות ואנסה לעזור לך לתמחר.

אסתר1984

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י pr;1013575:
אם את רוצה עזרה אשמח לעזור לך במייל, תשלחי דוגמאות ואנסה לעזור לך לתמחר.

תודה רבה מאוד! אשלח לך בע"ה בהמשך היום (כשאקבל פירוט על סוג האיורים המבוקש לספר)...
ושוב, תודה רבה!

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בכיף. (:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה