תמונה בשמש חו"ד

• פותח הנושא tzivi
  • פורסם בתאריך

tzivi

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תקשיבו לי מה עושים כשיש מלא שמש האם זה טוב מה לשפר

יד טובה

משתמש רשום
יפה מאד!! מתוקה!

מאד לא ממליצה לצלם בשמש כי הילדים מסכנים יוצאים תמיד עם פרצוף כזה חמוץ...

tzivi

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אפשר לפרט הערות והארות תודה

יד טובה

משתמש רשום
מקור האור חייב להיות בגב המצלם כשמדובר בשמש. בבוקר או לפני השקיעה זה סביר. אך כשהשמש חזקה זה ממש עינוי למצטלם - זה גורם למצמוץ בעיניים ואפילו לדמעות קלות

shilat

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
למה??
לדעתי התמונות הכי יפות יוצאות בשמש....

יד טובה

משתמש רשום
אני יודעת שיש צלמות שמצלמות את בנות הגן בגינה. הן אוהבות את התאורה החזקה, את הצבעים היפים של הדשא והשמים. אך בתור אמא - אני מאד מאוכזבת מהתמונות האלו. אמא מצפה לראות את ילדיה בפוזה הכי מחמיאה! וזה מה שעושה את התמונה (בצילומי ילדים)

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אם יש שמש חזקה וההצללות קונטרסטיות מידי, מותר להפעיל פלאש... אבל, כדי שלא יצא כתם חד, מכסים את המבזק בנייר מט חצי שקוף דוגמת ניר פרגמנט, וזה יוצר פיזור רך ויפה של אור ההבזק.

חשוב מאד! לא מצלמים כשהשמש מאחורי גב המצלם או המצטלם. אור השמש צריך לבוא מהצד.

בדרך כלל, ביום שמש גם המקומות המוצלים מוארים מספיק כדי שלא יצטרכו להבזיק בהם, אפשר לצלם גם בצל. אז גם ילדים לא ימצמצו, בד"כ.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תגידו... סגרו את פורום עיצוב גרפי?

:)

tzivi

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י tamiro;301578:
תגידו... סגרו את פורום עיצוב גרפי?

:)

מה קרה אסור ללמוד??? אסור להתיעץ עם המקצוענים פה??? מנסיון לומדים ומכישלון עולים
אז ייעוץ בשבילך אם קשה לך אל תטרח

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
בשביל זה אנחנו מחכים לפורום צילום ביתי
(בתנאי שגם המקצוענים יכנסו ויעזרו לנו)

צל99

משתמש פעיל
אני לא חושב שיש צורך בהפרדה הזו.

מה שמציק לפעמים זה תמונות בסגנון ילדותי של ראיתי נשר נ200 מטר צלמתי בפלאפון , רואים נק קטנהטנה בתמונה , והודעה כמו "תראו מה צלמתי".

כל עוד שיש חשיבה מאחורי הצלום ונסיון לימוד אני לא רואה פסול ברמה טכנית פחות גבוהה או ציוד לא מקצועי.

לציבי.
אחת הבעיות של מצלמות קומפקטיות זה חיישן פיצי שדורם לכך ש(ואין לי כח להסביר בחצי עמוד למה) שקשה מאוד להפריד בין נושא לרקע, מה שמתבקש בתמונה מעין זו. בטח ובטח שהקיר צמוד מאוד לילד שניהם בפוקוס די מלא.

לכן עדיף למצוא מקום לצלם שהרקע נמצא רחוק מאחורי הילד (לפחות 10 מטר) ואז יהיה מעבר כלשהו בין הרקע לילד.

ארטלי

משתמש רשום
צילום מקצועי
הדרך לעשות זאת בצורה מקצועית

היא לתת לעוזר צלם להחזיק בד מרכך (רפלקטור-כמו הבדים הפלסטיקים שמשתמשים בהם כאוהל לצילום מוצרים) בצורה שתעשה חצי צל על המצולם.
כך האור יחמיא למצולם וירכך ניגודיות אור וצל.
כמו כן יווצר ניגוד יפה בין המצולם לרקע המואר באור ישיר (בעוד המצולם באור מרוכך)
כך אנחנו המקצוענים עושים זאת.
אם אין עוזר צלם, מחפשים איך לקבע את הרפלקטור לעצם בסביבה.

tzivi

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י צל99;301660:
אני לא חושב שיש צורך בהפרדה הזו.

מה שמציק לפעמים זה תמונות בסגנון ילדותי של ראיתי נשר נ200 מטר צלמתי בפלאפון , רואים נק קטנהטנה בתמונה , והודעה כמו "תראו מה צלמתי".

כל עוד שיש חשיבה מאחורי הצלום ונסיון לימוד אני לא רואה פסול ברמה טכנית פחות גבוהה או ציוד לא מקצועי.

לציבי.
אחת הבעיות של מצלמות קומפקטיות זה חיישן פיצי שדורם לכך ש(ואין לי כח להסביר בחצי עמוד למה) שקשה מאוד להפריד בין נושא לרקע, מה שמתבקש בתמונה מעין זו. בטח ובטח שהקיר צמוד מאוד לילד שניהם בפוקוס די מלא.

לכן עדיף למצוא מקום לצלם שהרקע נמצא רחוק מאחורי הילד (לפחות 10 מטר) ואז יהיה מעבר כלשהו בין הרקע לילד.

צל תודה תודה נהניתי מתשובתך ותודה על היחס והעזרה

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י ארטלי;301664:
היא לתת לעוזר צלם להחזיק בד מרכך (רפלקטור-כמו הבדים הפלסטיקים שמשתמשים בהם כאוהל לצילום מוצרים) בצורה שתעשה חצי צל על המצולם.
כך האור יחמיא למצולם וירכך ניגודיות אור וצל.
כמו כן יווצר ניגוד יפה בין המצולם לרקע המואר באור ישיר (בעוד המצולם באור מרוכך)
כך אנחנו המקצוענים עושים זאת.
אם אין עוזר צלם, מחפשים איך לקבע את הרפלקטור לעצם בסביבה.

עשית סלט קצת. רפלקטור משמש להחזרת אור.
לא שהאור ירוכך דרכו.
לצורך הענין אם יש לך שמש מכיוון אחד אז שמים רפלקטור מהצד השני כדי שלא תהיה תאורה קשה מדי מכיוון אחד. אלא שחלק מהאור יחזור דרך הרפלקטור לצד השני של הנושא.

וליצור סתם בד רכוך כפי שהצעת אולי ידרג את התאורה הקשה אבל ממש לא יצור "ניגוד יפה בין הנושא לרקע המואר באור ישיר" אלא סביר יותר שפשוט תקבל נושא בצורה טובה אבל רקע שרוף. לא משהו בעיני.

משהו כמו זה :D:D:D

ובלי שום קשר- לכתוב "כך אנחנו המקצוענים עושים זאת" נשמע מתנשא ויהיר.

קבצים מצורפים

• 123.jpg
    KB 67.4 · צפיות: 8

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
יישר כח צל. תשובותיך טובות ומחכימות.
גם אני רציתי להעיר לגבי הרפלקטור.

כמו"כ, רפלקטור לא יפתור בעיה של סינוור שדובר עליה. (איפכא מסתברא, הוא יחמיר את הבעיה)
אבל ככל הידוע לי, רפלקטור הוא באמת הפתרון הטוב ביותר לניגודיות גבוהה בצילומים בשמש.

Y

yossmor2

אורח
ארטלי לא ניסח את תשובתו נכון, אין מדובר ברפלקטור כי אם במרכך, השוני הוא בסוג הבד, בעוד שרפלקטור אמור להחזיר אור כלומר להיות אטום במידה גבוה, הרי שהמרכך אמור להעביר אור מרוכך ומפוזר יותר.
באופן ברור, כאשר המצולם יהיה באור מרוכך לעומת רקע בתאורה קשה התוצאה תהיה הפרדה, אם כי לא בטוח שיפה יותר.
צריך רק להקפיד על רווח בין המצולם לרקע ללא קשר לריכוך ובפרט איתו.

אני לא יודע אם זה המקום לפתוח את הנושא, אבל כנראה שאין כזה מקום מוגדר (אולי נפתח אשכול נפרד).
צילום הוא מקצוע.
כיום כשכל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות ציוד איכותי הצילום נהפך למצוי יותר ולאו דווקא טוב יותר.
כשמזמינים צילום ילדים בגן, הדרך המקצועית היא, להגיע מוקדם ולערוך סיור לבחירת המקום הטוב והמחמיא ביותר מבחינת תאורה רקע וכדו', לתאם עם הגננת שיהיו מגבונים זמינים וכו' :)
הדרך הפחות מקצועית היא כמובן ההיפך.
אני לא מנסה לרמוז על שיטת הפעולה במקרה הזה, ממש לא.
הנקודה היא שלכל צילום/עבודת צילום צריך להתכונן, לא רק בהבט ציוד אלא מחשבתית, ולהתייחס לצילום כפעולה טכנית מורכבת ממספר אלמנטים שאין לזלזל באף אחד מהם.

צל99

משתמש פעיל
ברור, כמו מטריות חצי אטומות.
רק כתבתי שנעשה סלט בשמוש במושג רפלקטור.

מעבר לכך בעיני הפתרון לא טוב כי כפי שכתבתי סביר שהפסד האור דרך המרכך, יגרום לפער משמעותי בין הנושא לרקע ותקבל רקע שרוף.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יוווווווווווווו צבי לא ידעתי שאתה צייר כ"כ מוכשר :)

צל99

משתמש פעיל
נתתי ליסכה לצייר.... :D

נ.ב היא התחילה אתמול גן.

אולי מעניין אותך גם...