תכנית בית ספרית בנושא אורח חיים בריא

יונת123

משתמש מקצוען
אני צריכה להעביר תכנית בית ספרית וחשבתי בכיוון של אורח חיים בריא. סגנון של תחנות ובכל תחנה יש הפעלה אחרת.
הרעיונות שעלו לי:
פעילות בנושא מודעות בעזרת מצגת/ סרטון
הכנת משקה (לימונדה?) ממתק בריא (רעיונות בבקשה!!) כריך בריא
פעילות ספורטיבית
יצירה- הכנת פלייסמנט עם איזה סלוגן בריאותי.

1. האם יש למשהו מכם רעיונות נוספים? תחנות/ תחומי בריאות נוספים הקשורים לילדים
2. רעיונות לממתק בריא
3. מצגת/ סרטון מתאים לכיתות א- ו
4. הצעות לסלוגן בנושא בריאות

אדגיש כי התקציב מאד מאד דל עד כמעט אפסי כך שגם בזה יש צורך להתחשב :confused:

תודה מראש לכל מי שקורא ומתאמץ לעזור

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אפשר לשלב גם את נושא המיחזור / איכות הסביבה?

יונת123

משתמש מקצוען
אפשר לשלב גם את נושא המיחזור / איכות הסביבה?
חשבתי גם על זה השאלה אם זה לא נושא יותר כללי ופחות אישי לילד. לא שזה מוריד מהחשיבות אלא שזה נושא בפני עצמו וכמורה למדעים אני משלבת את הנושא הזה בהרבה נושאים. למשל כשלומדים על חומרים, על אנרגיה וכו'
כאן רציתי לתת דגש על איך הילד (אני מורה של בנים...) צריך להתנהג בחיי היום יום שלו בשביל לדאוג לבריאות של עצמו.
ד"א חשבתי אולי לשלב גם את הנושא של בריאות השיניים השאלה איך...

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
בנושא השיניים את יכולה להראות סרטונים של איך מצחצחים נכון , מאמינה שיש ביוטיוב
בנוסף משרד הבריאות /פמי בריאות מחלק כל שנה מברשות ומשחות לבתי ספר, תבדקי מתי ואולי יסכימו להביא לך עכשיו.

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
סלוגנים וכד' תנסי בכללית יש לחמודי הרבה וגם בתריג יש את דר כח משהו כזה שיש לו הרבה טיפים בנושא.

יונת123

משתמש מקצוען
בנושא השיניים את יכולה להראות סרטונים של איך מצחצחים נכון , מאמינה שיש ביוטיוב
בנוסף משרד הבריאות /פמי בריאות מחלק כל שנה מברשות ומשחות לבתי ספר, תבדקי מתי ואולי יסכימו להביא לך עכשיו.
בדר"כ הם באים אלינו בסוף שנה ליום מרוכז בנושא בריאות השיניים ואז מחלקים את המברשות והמשחות.
אם יש לך דרך לכוון אותי למי לפנות... זה צריך להיות לעוד שבוע וחצי אז לא בטוחה שנצליח אבל זה ממש חמוד הרעיון

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
בדר"כ הם באים אלינו בסוף שנה ליום מרוכז בנושא בריאות השיניים ואז מחלקים את המברשות והמשחות.
אם יש לך דרך לכוון אותי למי לפנות... זה צריך להיות לעוד שבוע וחצי אז לא בטוחה שנצליח אבל זה ממש חמוד הרעיון
אם אני זוכרת נכון זה מפמי בריאות תתקשרי אליהם.

מה ז"א? אני במאוחדת לא בכללית... איפה מוצאים? אתר?
לכל קופה יש אתר ולמבוטחים יש כניסה לתיק האישי

אגב, יש לכם חדר מחשבים או טאבלטים וכד'? בית ספר דתי?

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תלמוד תורה דתי לאומי- חרדי (נראה לי אין עוד אחד כזה בארץ) יש חדר מחשבים חדש!!!! חושבת שעוד לא איישו אותו התלמידים. למה, חשבת על קהוט או משהו בסגנון?
כן, עשינו את זה וזה היה מהמם!

יונת123

משתמש מקצוען
מתאים גם לכיתות א-ב? הטכניקה של המשחק, לא התוכן שאותו אפשר להתאים. הם יצליחו להסתדר?

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מתאים גם לכיתות א-ב? הטכניקה של המשחק, לא התוכן שאותו אפשר להתאים. הם יצליחו להסתדר?
אני חושבת שכן, יש הרבה רמות : אפשר לעשות שהתשובות יהיו בתמונות
ואפשר רק 2 תשובות ולא ארבע ולתת יותר זמן לכל תשובה.

יונת123

משתמש מקצוען
כן, עשינו את זה וזה היה מהמם!
תשמעי זה ממש רעיון! נראה לי הילדים ממש יהנו במיוחד שהחדר חדש. עד עכשיו רב התכניות היו בסגנון של איזה מצגת משעממת ודפי משימות כמו תשבצים ותפזורות. כאן זה כבר הולך להיות יותר מגוון.

יונת123

משתמש מקצוען
אני חושבת שכן, יש הרבה רמות : אפשר לעשות שהתשובות יהיו בתמונות
ואפשר רק 2 תשובות ולא ארבע ולתת יותר זמן לכל תשובה.
מצוין, חברה שלי שעושה איתי היא אלופה בדברים האלה!

אני צריכה גם רעיון לממתק בריא

יש לך/ למשהו רעיון נחמד (ולא יקר מידי...)??

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אם את יכולה תצרפי קישור ישיר לסלוגנים של חמודי כי אני לא מתמצאת...
לא מכירה את כללית, רק ראיתי בפרסומות שלהם.
אולי תנסי לפנות לקופה עצמה לקבלת חומר, מאמינה שיתנו לך בשמחה.

בכלל את יכולה לבקש מכל קופה משהו קטן יש להם הרבה ג'ימיקים קטנים והרבה פעמים מסכימים לתת. בפרט על כזה נושא

פ.צ.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

ציפי-ה

נשארתי סקרנית בהחלט...
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קודם כל, שיהיה לך בהרבה הצלחה ושתצליחי לגרום לילדים להנות והפנים.
בלי קשר, אני הייתי שמחה אם בפעילות כזאת היו מחדירים לילדים שלי לראש כמה חשוב לשתות הרבה הרבה מים, וגם כמה חשוב לשמור על שעות שינה הגיוניות. (לילדים קטנים: ללכת לשון כשאמא אומרת)
לא יודעת מה זה קוהוט, אבל חשבתי על רעיון של חידון על בריאות שחכול להיות ושא פרסים אבל מספיק גם מלא עידוד וחשיבות על היכולת והידע... כמו"כ הרכבת מתכון בריא שהילדים ממירים רכיבים לא בריאים לרכיבים הבריאים, לדוג' כדורי בריאות במקום שוקולד- תמרים, במקום חלבה- טחינה.או לחילופין במקום 2 כפיות סוכר רק 1 או במקום מרגרינה שמן קוקוס וכו' . וחסר לי גם קצת רעיון של משחק אולי קלפים, לוטו, בינגו או דומינו או משהו שילד מכין לעצמו(גוזר, צובע, מרכיב וכו') ולוקח הביתה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה