תכנון מטבח

פיני גרין

משתמש חדש
שלום לכולם
בשעה טובה אנו לפני שינויי דירים בדירה חדשה ושאלתנו האם יש לכם הצעות לשינוי המטבח לתוכנית שמנצלת בצורה מיטיבית את כל האפשרויות?
מצרף קובץ -הדירה המקורית דירה מספר 10
אפשרות שחשבנו עליה מטבח 1
ואפשרות שניה שחשבנו עליה מטבח 2
מה דעתכם?
תודה רבה

נ.ב. ניתן להוסיף למטבח 60 ס"מ על חשבון הלובי... ובזה השתמשנו לארונות ולבילדאן...

קבצים מצורפים

• 6-105.pdf
    KB 442.5 · צפיות: 170
  • מטבח1.pdf
    KB 154.8 · צפיות: 134
  • מטבח.2.pdf
    KB 160.3 · צפיות: 127

אורית 123

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קודם כל שיהיה בשעה טובה והצלחה רבה :
אני ארשום מה לא תקין מבחינה תכנונית בשתי האופציות ותנסו למצוא חלופות אחרות:
אופצייה 1: למקרר אין משטח הנחה- זה אומר שכשרוצים להוציא אבטיח כבר מאוד המקרר אז אתה רוצה יישר להניח אותו איפשהו ומהר... (סתם דוגמא) אז זה לא נוח שיש ישר אחרי המקרר כיור כדאי שיהיה לידו משטח הנחה. (כלומר שיש).
כדאי את כל הגבוהים לשים ביחד בכדי שזה ייצור סדר בעין בצורה כזאת זה נראה מאוד מבולגן לעין. איפה קיים התנור? המקרוגל? גם להם צריך שיהיה משטח הנחה כשמוציאים דבר רותח מחפשים ישר היכן להניח...
לא כדאי לשים את המקרר ליד קיר או ליד ארון כי הפתיחה לא תהיה מלאה כשתצטרכו אלא עד לקיר. תשימו לב שיש לכם שטח "מת" בין המזווה והמקרר וחבל עליו... מה שכן הייתי חושבת לעשות זה לחבר את שני הכיורים אלא אם כן קריטי לכם מאוד שיש חלבי בשרי וגם אז הייתי משנה את התכנון לגמרי.

אופצייה 2:
מבחינת הכיורים והכיריים זה נראה טוב יש מספיק משטחי עבודה, הבעיה היא שפינת האוכל חותך את המטבח ואז אם רוצים מהכיור לעבור למקרר או לכיריים אז זה מצריך לעשות איזה סיבובון, יש יגידו שזה שטויות אבל בתכלס כשהולכים לגור והעבודה היא רבה במטבח זה מתישהו מתחיל לייאש ולהפריע.. הייתי חושבת לעשות משהו כמו דלפק לקיר ולא פינה כזאת גדולה למקום כזה.
האזור של הגבוהים נראה טוב אבל עדיין יש לכם פינה "מתה" בצד תחשבו כן לעשות איתה משהו אולי עוד מזווה להנחת מקסר או פלטה או כל מיני דברים כבדים.

כן הייתי הולכת עם אופצייה 2 אבל עם כמה תיקונים...

עצה חמה מכל הלב,
אני לא יודעת אם פניתם למעצבת או לחברת מטבחים.. מטבח עולה כל כך הרבה כסף חבל לא להשקיע לעוד איש מקצוע כמה אלפים בודדים בכדי שיוציא את המטבח שלכם יותר פרקטי ונוח... כי מטבח לא נוח זה לא כיף להיות שם ולעבוד שם.

הצלחה רבה ואם יש שאלות אז בשמחה מוזמנים לפנות.. :)

א. תודה
ב. מה כוונתך באופציה א לחבר את הכיורים? באיזה צורה? כמו בתכנון המקורי?
זה לא מכער כשיש מחיצה בין הכיורים?
גם חשוב לנו שיהיה שיש חלבי ובשרי משני צידי הכיריים.

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אני הייתי משנה בכלל את כל המיקומים. לדעתי, הפינת אוכל ממש מפריעה כי היא נמצאת בתוך האזור עבודה. הייתי שמה פינת אוכל ליד הדלת (על הקיר הקצר יותר) ולידה את כל הדברים הגבוהים: מקרר, מזווה,תנורים. ואח"כ הייתי יוצרת אזור עבודה בצורת ר או ח.
אתם לא בעניין של דלפק/אי? (כי יש כאן קצת מקום לזה)

אני הייתי משנה בכלל את כל המיקומים. לדעתי, הפינת אוכל ממש מפריעה כי היא נמצאת בתוך האזור עבודה. הייתי שמה פינת אוכל ליד הדלת (על הקיר הקצר יותר) ולידה את כל הדברים הגבוהים: מקרר, מזווה,תנורים. ואח"כ הייתי יוצרת אזור עבודה בצורת ר או ח.
אתם לא בעניין של דלפק/אי? (כי יש כאן קצת מקום לזה)

איפה יש מקום לכל זה לצד הדלת לרוחב המטבח
פינת אוכל מקרר תנורים ומזווה
כשכל רוחב המטבח הוא 2.65 ויש בפינה 60 ס.מ. שלא ניתן להשתמש בה - היא מחוץ לשטח המטבח לפי התכנון העתידי?
דלפק אשתי לא כל כך אוהבת אלא"כ לא תהיה בררה, או שזה יהיה ממש מוצלח.
תודה רבה

אורית 123

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בתכנון המקורי לא הסתכלתי כי שמתם את כל התוכנית והמידות והבלגן אז מראש ויתרתי.. :)
אתם יכולים לשים שני כיורים על שיש אחד שיפריד בינהם משטח של 60 ש"מ ואז יהיה לכם איזור בשרי וחלבי אבל צריך לבדוק שזה עובד עם המידות אני כרגע נותנת לכם רעיון כללי.. תבדקו שזה מסתדר..
מה הם השיקולים שאתם משאירים את הפינה בצורה הזאת? חבל שזה יישאר ככה אם זה לא קריטי במיוחד...
לגבי פינת אוכל אל תתפשרו על האופציות הנ"ל הן לא טובות ונוחות בכלל לשימוש העבודה במטבח..
תמשיכו לחשוב ולשחק עם התכנון אפשר להוציא מפה מטבח מתוכנן טוב. בגלל שלנו אין את כל השיקולים והצרכים שלכם במטבח אנחנו לא יכולים לייעץ ב 100% אבל זה פחות או יותר מה שנראה לדעתי.

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
התכוונתי שהפינת אוכל לבד על הקיר של ה2.65 ומקרר, מזווה ותנור מיד אחרי הנישה של ה60 ס"מ ואח"כ אזור עבודה

התכוונתי שהפינת אוכל לבד על הקיר של ה2.65 ומקרר, מזווה ותנור מיד אחרי הנישה של ה60 ס"מ ואח"כ אזור עבודה

בצורה כזו ישאר לפינת אוכל שטח של 110 ס"מ על 115/145 סה"כ וזה נראה לי מאד צפוף וחנוק פינת אוכל חנוקה וישר לאחר מכן מקרר גבוה ורק אחר כך כל אזור העבודה... לא כן?

בתכנון המקורי לא הסתכלתי כי שמתם את כל התוכנית והמידות והבלגן אז מראש ויתרתי.. :)
אתם יכולים לשים שני כיורים על שיש אחד שיפריד בינהם משטח של 60 ש"מ ואז יהיה לכם איזור בשרי וחלבי אבל צריך לבדוק שזה עובד עם המידות אני כרגע נותנת לכם רעיון כללי.. תבדקו שזה מסתדר..
מה הם השיקולים שאתם משאירים את הפינה בצורה הזאת? חבל שזה יישאר ככה אם זה לא קריטי במיוחד...
לגבי פינת אוכל אל תתפשרו על האופציות הנ"ל הן לא טובות ונוחות בכלל לשימוש העבודה במטבח..
תמשיכו לחשוב ולשחק עם התכנון אפשר להוציא מפה מטבח מתוכנן טוב. בגלל שלנו אין את כל השיקולים והצרכים שלכם במטבח אנחנו לא יכולים לייעץ ב 100% אבל זה פחות או יותר מה שנראה לדעתי.
את המידות האם זה שייך אבדוק ואשרטט אח"כ
-זה נשמע לי בלגן אחד גדול-
מקרר-שיש 75 כיור שיש 60 כיור שיש פינתי שיש 70 כיריים מתחת לחלון ושיש 70...

ב. לגבי פינת אוכל יש לך או למישהו אחר הצעה טובה יותר?

ממש תודה על ההשקעה

תמר רנד

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי אפשר לעשות כך - מקרר, תנור ומזווה על הקיר של ה2.65 ליד הדלת. בצד השני אזור עבודה שמגיע בערך עד חצי האורך של הקיר הארוך מסתובב ונהפך לאי/שולחן שיש מעוצב עם כסאות מאחורה. (אין כאן מידות אז אני לא יודעת אם זה באמת מסתדר אבל בפורפורציה זה נראה טוב)
נראה לי שסה"כ הנתונים כאן טובים, ואפשר להוציא תכנית יפה ומנוצלת עם הפרדה בין הפינת אוכל לאזור עבודה אבל זה קצת קשה להסביר את זה ככה בכתב, ואין אפילו מידות בתכנית. תנסו לשחק עם זה עוד, לדעתי יכול לצאת כאן משהו מאד מוצלח, וכמובן - כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע.

אבא טוב

משתמש פעיל
אני ממליץ לא לחסוך ולקחת מעצבת שיודעת לנצל כל ס"מ שווה כל שקל.
אמליץ על אחת שעושה עבודה מיוחדת ונדירה ולא יקרה.

חיה כהנא: 0504130045

בהצלחה.

אופצייה 2:
מבחינת הכיורים והכיריים זה נראה טוב יש מספיק משטחי עבודה, הבעיה היא שפינת האוכל חותך את המטבח ואז אם רוצים מהכיור לעבור למקרר או לכיריים אז זה מצריך לעשות איזה סיבובון, יש יגידו שזה שטויות אבל בתכלס כשהולכים לגור והעבודה היא רבה במטבח זה מתישהו מתחיל לייאש ולהפריע.. הייתי חושבת לעשות משהו כמו דלפק לקיר ולא פינה כזאת גדולה למקום כזה.
האזור של הגבוהים נראה טוב אבל עדיין יש לכם פינה "מתה" בצד תחשבו כן לעשות איתה משהו אולי עוד מזווה להנחת מקסר או פלטה או כל מיני דברים כבדים.

כן הייתי הולכת עם אופצייה 2 אבל עם כמה תיקונים...

מה דעתכם באופציה 2 להשאיר פתח רחב של 90/100ס"מ צמוד למקרר
ודלתות המקרר- יצאו מעבר לקו ארונות והדלת הימנית-דלת צרה במקרר 4 דלתות תפתח פתיחה מלאה על משקוף הפתח ותיכנס קצת לסלון הצמוד ,
ובצורה כזו ישאר מקום ארוך יותר לפינת אוכל -ובאמת למקם שם דלפק לחסכון במקום -כפי המלצתך!?
א. האם זה יפה שדלתות המקרר יוצאות מקו ארונות-או שזה בכלל הכרחי?
ב.האם זה יפה שכל הזמן יראו את עובי דלת המקרר מהסלון?
וכשהדלת תפתח פתיחה מלאה לתוך הסלון-כ25 ס"מ ?
והאם זה לא יפריע למעבר בפתח ?
ג. האם זה הפתרון המומלץ למטבח הזה? בגדול-
אני פשוט חייב להגיש בזריזות תוכניות אנסטלציה וחשמל לקבלן ואני חייב תכנון מקדים למיקום נקודות החשמל וכו ואין לי זמן לקחת כרגע מעצבת וכד , רק בהמשך לקראת תכנון המטבח בפרטיות.
ממש תודה לכל המגיבים

אורית 123

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה דעתכם באופציה 2 להשאיר פתח רחב של 90/100ס"מ צמוד למקרר
ודלתות המקרר- יצאו מעבר לקו ארונות והדלת הימנית-דלת צרה במקרר 4 דלתות תפתח פתיחה מלאה על משקוף הפתח ותיכנס קצת לסלון הצמוד ,
ובצורה כזו ישאר מקום ארוך יותר לפינת אוכל -ובאמת למקם שם דלפק לחסכון במקום -כפי המלצתך!?
א. האם זה יפה שדלתות המקרר יוצאות מקו ארונות-או שזה בכלל הכרחי?
ב.האם זה יפה שכל הזמן יראו את עובי דלת המקרר מהסלון?
וכשהדלת תפתח פתיחה מלאה לתוך הסלון-כ25 ס"מ ?
והאם זה לא יפריע למעבר בפתח ?
ג. האם זה הפתרון המומלץ למטבח הזה? בגדול-
אני פשוט חייב להגיש בזריזות תוכניות אנסטלציה וחשמל לקבלן ואני חייב תכנון מקדים למיקום נקודות החשמל וכו ואין לי זמן לקחת כרגע מעצבת וכד , רק בהמשך לקראת תכנון המטבח בפרטיות.
ממש תודה לכל המגיבים
את המקרר הייתי ממקמת באמצע של קו הארונות הגבוהים. הן מבחינת הפתיחה הנוחה יותר והן מבחינת האסטטיות. רוב המטבחים היום המקרר בולט יותר. ישנם פיתרונות של עיבוי הארונות וכד'.. בכדי שזה יהיה על אותו קו.
חבל שאתם עושים את הדברים הפוך זה ייעלה לכם הרבה כסף במהלך השיפוץ. כדאי מאוד לקחת מעצבת שתתחייב לתת לכם סקיצה ראשונית תוך שבועיים מאשר קודם לקבוע נקודות מים וחשמל ואז להביא מעצבת. כי רוב הסיכויים עם התכנון שעשיתם המעצבת תשנה לכם את רוב תכנון במטבח ואז מן הסתם שגם הנק' יישתנו בהתאם ואז בשבזתם כסף לשווא.. תעשו חושבים מחדש לגבי ההתנהלות וכאדי להתעכב עוד שבועיים אבל לעשות את זה כמו שצריך.. חבל מטבח עולה לכם כמה עשות אלפים בשביל לחסוך 3000 ש"ח (פחות או יותר) אתם תגיעו לנזקים של של10 אלף (פחות או יותר)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה