עזרה תינוק שישן קבוע מאוחר

• פותח הנושא dag
  • פורסם בתאריך

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בן חודשיים, ישן קבוע ב2 בלילה, שמהשעה 10 בלילה רוצה רק ידיים/לאכול ורק ב2 נרדם, דווקא ישן טוב לכמה שעות טובות.
יש לכם רעיונות מה לעשות?
חוץ מלפנות ליועצת שינה, אגב משהי לקחה פעם ייעוץ שינה וראתה תוצאות?

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אמבטיה בשעת ערב לא עוזרת?

• תודה
Reactions: dag

RachelMe

משתמש מקצוען
אמנם הגיל שלו גבולי לגבי ביסוס שעת השכבה מוקדמת,
אבל בכל אופן אם מ-10 בלילה הוא רוצה רק ידיים, זה סימן שגם 10 בלילה כבר מדי מאוחר לו והוא נורא עייף. ומתקשה כבר להירדם. נסי עוד יותר מוקדם - 9, אפילו 8... אם ירדם, הוא בטח יתעורר אחרי שעתיים-שלוש אבל תתיחסי לזה כאילו התעורר ב-3 בלילה. תשאירי חושך ושקט. והוא ירדם שוב אחרי הארוחה...

• תודה

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אמנם הגיל שלו גבולי לגבי ביסוס שעת השכבה מוקדמת,
אבל בכל אופן אם מ-10 בלילה הוא רוצה רק ידיים, זה סימן שגם 10 בלילה כבר מדי מאוחר לו והוא נורא עייף. ומתקשה כבר להירדם. נסי עוד יותר מוקדם - 9, אפילו 8... אם ירדם, הוא בטח יתעורר אחרי שעתיים-שלוש אבל תתיחסי לזה כאילו התעורר ב-3 בלילה. תשאירי חושך ושקט. והוא ירדם שוב אחרי הארוחה...

תודה רבה! מה לנסות מ9 או 8, להרים/להאכיל אותו?

RachelMe

משתמש מקצוען
מה לנסות מ9 או 8
לנסות להרדים.
ושתהיה כל הזמן, במידת האפשר מ-8 בערב, אוירה של לילה. תהיי איתו בחדר חשוך ושקט.
מפתיע לראות, וזה יהיה בולט יותר לקראת 3 חודשים, שכמה שיותר מוקדם - יותר קל להירדם... (ולצורך הענין, 10 זה לא מוקדם).

• תודה

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לנסות להרדים.
ושתהיה כל הזמן, במידת האפשר מ-8 בערב, אוירה של לילה. תהיי איתו בחדר חשוך ושקט.
מפתיע לראות, וזה יהיה בולט יותר לקראת 3 חודשים, שכמה שיותר מוקדם - יותר קל להירדם... (ולצורך הענין, 10 זה לא מוקדם).
תודה אנסה, בינתיים כשניסינו בשעה מוקדמת, אפילו 7 וחצי, זה נמשך עד 2, אבל מודה שלא הצלחתי להישאר בחדר.
אולי הפתרון לישון מוקדם איתו? למרות שזה לא כל כך אפשרי, אבל אם זה לכמה ימים ואז הוא יתרגל, אז נראה מה לעשות.

אמא פלוס

משתמש מקצוען
תודה אנסה, בינתיים כשניסינו בשעה מוקדמת, אפילו 7 וחצי, זה נמשך עד 2, אבל מודה שלא הצלחתי להישאר בחדר.
אולי הפתרון לישון מוקדם איתו? למרות שזה לא כל כך אפשרי, אבל אם זה לכמה ימים ואז הוא יתרגל, אז נראה מה לעשות.
את בוודאי תרוויחי מזה,
במיוחד אם גם ככה הוא על הידיים עד 2...

רוטב שום

משתמש מקצוען
למה את מצפה ל- 12 שעות לילה?
אופייני מאוד לגיל שעת שינה מאוחרת ואח"כ 4,5 שעות רצופות
ובבוקר שוב שעתיים שלוש רצופות

אם את מנסה לקבוע סדר יום מסודר אז תני לפחות שבועיים עד שיתרגל לשינוי
לא כל יומיים לשנות את שעת האמבטיה/השכבה כי אז רק בלבלת אותו

• תודה

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
בגיל כזה לרוב עדיין סובלים מכאבי בטן, והם צריכים על הידיים. את אחד הבנים שלי הייתי מחזיקה קבוע בין 2-4 לפנות בוקר כמעט עד גיל 3.5 חודשים ואל תדאגי זה לא הזיק לו, היום הוא בן שנתיים ישן 12 שעות בלילה

• תודה

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אל תשכחי שבגיל הזה הוא ה"בוס" שלך... זכותו...
לא הייתי משתמשת במונח "בוס".
הוא הילד שלך, הוא אוצר שקיבלת במתנת חינם, הוא מופקד בידיך האמונות בידי ה'.
זאת זכותך!

בגיל כזה לרוב עדיין סובלים מכאבי בטן, והם צריכים על הידיים. את אחד הבנים שלי הייתי מחזיקה קבוע בין 2-4 לפנות בוקר כמעט עד גיל 3.5 חודשים ואל תדאגי זה לא הזיק לו, היום הוא בן שנתיים ישן 12 שעות בלילה

רוב התינוקות לא בוכים בשעות הערב והלילה בגלל כאבי בטן.

• תודה

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
חמוד החידוד הזה.
אבל עדיין הבוס הוא רק הקב"ה, מכל כיוון שרק לא מסתכלים על הענין.
את לגמרי צודקת, כמובן, אבל באישון ליל שהתינוק בוכה, ואת בונה על זה שתוכלי לישון מחר בבוקר ולא לצאת לעבודה, וזה בזכותו, זה קצת מעודד.

• תודה

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
@אסתר : רוב התינוקות לא בוכים בשעות הערב והלילה בגלל כאבי בטן

רוב התינוקות שלי ושל אחרים שאני מכירה כן בוכים דוקא בשעות הערב והלילה מכאבי בטן

מקידספדיה: https://www.kidspedia.co.il/mamar.asp?id=17
מתי מתרחשים התקפי הכאבים ?
כעקרון לרוב מדובר על שיא ההתקפים בשעות הערב והלילה אך הם עלולים להתרחש בכל שעות היום. רוב ההתקפים מתחילים בגיל שבועיים ומסתיימים בגיל 4 חודשים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה