עזרה תינוק כבן חודשיים שלא ישן בלילה!

Menifa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כל היום הוא ישן ורגוע
בלילה מתעורר ובוכה בקולי קולות
ואני לא ישנה בלילה.....
כך כל יום
ואין לי יום ולא לילה
למי יש עצות לפתרון הבעיה?

ששונית

משתמש מקצוען
השעון הביולוגי שלו משובש.
מה שהכי משפיע על שעון ביולוגי זה אור וחושך.
תקפידי לשים אותו בשעות היום באור חזק (לא ממוקד, כמובן, אלא בחדר מאוד מואר)
וכשמתעורר בלילה להישאר איתו בחדר חשוך מאוד.
זה קשה, כי אם הוא ער אז כבר מסתובבים איתו סביב השולחן בסלון... אבל שווה כמה לילות חשוכים משמימים וארוכים כאלו והשעון מסתדר.

כיף לקרוא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
התשובה טמונה בשאלתך - כל היום הוא ישן ורגוע. למה הוא כל היום ישן? תינוק בן חודשיים אמור להיות ער ביום בין 6-8 שעות ועדיף יותר. ערני, פעיל, באור יום מלא. הוא פשוט הפך את הום שלו, זה קורה להרבה תינוקים. מה שצריך זה לשמור עליו ער ביום כמה שיותר,אפילו כשרצה לישון.
חוץ מזה - אל לנו לשכוח שהם סובלים מגזים בעיקר בערב-לילה בשלושה חודשים ראשונים.

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
התשובה טמונה בשאלתך - כל היום הוא ישן ורגוע. למה הוא כל היום ישן? תינוק בן חודשיים אמור להיות ער ביום בין 6-8 שעות ועדיף יותר. ערני, פעיל, באור יום מלא. הוא פשוט הפך את הום שלו, זה קורה להרבה תינוקים. מה שצריך זה לשמור עליו ער ביום כמה שיותר,אפילו כשרצה לישון.

לא כל כך מסכימה איתך, חלקית.

ברור שהתינוק של בעלת השאלה מחליף בין יום ללילה, אבל כיום המחקרים אומרים ששינה טובה - מובילה לעוד שינה טובה. אם 'מושכים' תינוק עייף והוא מגיע למצב של אובר עייפות - יהיה קשה בהרבה להרדים אותו, וגם השינה שלו אחר כך לא תהיה רגועה. כי הוא מפריש אדרנלין כדי להישאר ער למרות העייפות, וזה מפריע לשינה בהמשך.

אם הבנים שמחה

משתמש סופר מקצוען
לי הסבירה אחות בטיפת חלב שכיוון שבשעות הערב אני כבר עייפה - תפוקת החלב ואיכותו יורדת ולכן התינוק לא מפסיק לנדנד ולבקש אוכל.
ההמלצה היא לשאוב בשעות היום ולתת כתוספת בלילה לפני השינה.
(ולאלו שלא מתלהבות משאיבות (כמוני... :)) מותר גם בקבוק מטרנה...)

eden24696

משתמש מקצוען
עד החתונה זה יעבור:p
חח מצחיק זה באמת נשמע כמו משפט כזה. אבל אני היום עם תינוק בן 4 וחצי חודשים שישן מ7 בערב עד 8 בבוקר, ולפני חודשיים גם אני פתחתי כזה אשכול ושאלתי בדיוק את אותה שאלה :)
העניין הוא הורמון המלטונין, שגורם לנו לעייפות בלילה ולעירנות ביום. הוא מתחיל להתייצב בגיל 3 חודשים.
לכן תינוקות בגיל הזה עדיין לא ישנים כמו שצריך. תישני מתי שהוא ישן, תשתדלי להקפיד על מקלחת בערב, חושך בחדר, וכשזה יבוא זה יבוא בגדול...

עריכה: וכל זה חוץ מהגזים המציקים שמפריעים לו לישון בלילה. וגם נעלמים בסביבות 3 4 חוד'.

פרקטית

משתמש מקצוען
כדאי לשמור שיישן בשעות אחה"צ והערב כמה שפחות. זה אולי מצריך קצת מאמץ מצידך להחזיק הרבה על הידיים בשעות הערב שהם גם ככה עמוסות אבל אצלי זה מאוד עזר. הייתי מקפידה שישן תנומה קלה ב16:00 ואח"כ משתדלת להחזיק אותו ער כמה שיותר ואז אמבטיה חמה בקבוק (שאוב או מטרנה) ובד"כ הוא היה ישן עד לפנות בוקר לכל הפחות.

הרבה נחת!

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
כדאי לשמור שיישן בשעות אחה"צ והערב כמה שפחות. זה אולי מצריך קצת מאמץ מצידך להחזיק הרבה על הידיים בשעות הערב שהם גם ככה עמוסות אבל אצלי זה מאוד עזר. הייתי מקפידה שישן תנומה קלה ב16:00 ואח"כ משתדלת להחזיק אותו ער כמה שיותר ואז אמבטיה חמה בקבוק (שאוב או מטרנה) ובד"כ הוא היה ישן עד לפנות בוקר לכל הפחות.

הרבה נחת!
אותי לימדו שתינוקות קטנים צריכים לישון כל היום וכל הלילה..
במציאות - אצלי הבעיה הפוכה. ערניים מאד ביום וישנים בלילה ב"ה.
מה שבטוח - לא הייתי מושכת תינוק בן חודשיים שלא יישן, כל דקה שהוא ישן מוסיפה לו בריאות!

פרקטית

משתמש מקצוען
אותי לימדו שתינוקות קטנים צריכים לישון כל היום וכל הלילה..
במציאות - אצלי הבעיה הפוכה. ערניים מאד ביום וישנים בלילה ב"ה.
מה שבטוח - לא הייתי מושכת תינוק בן חודשיים שלא יישן, כל דקה שהוא ישן מוסיפה לו בריאות!
וכל דקה שהוא לא יישן אח"כ בלילה מפחיתה מאמא שלו בריאות...;)
אנחנו מדברים על כמה ימים שמרגילים תינוק להעביר את השינה שלו מהיום ללילה. אחרי כמה ימים זה כבר ניהיה אצלו אוטמטי.

יפית98

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכון שתינוק צריך לישון וככה הוא גדל
אך לא הפוך על הפוך
ביום ישן בלילה ער

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לי הסבירה אחות בטיפת חלב שכיוון שבשעות הערב אני כבר עייפה - תפוקת החלב ואיכותו יורדת ולכן התינוק לא מפסיק לנדנד ולבקש אוכל.
ההמלצה היא לשאוב בשעות היום ולתת כתוספת בלילה לפני השינה.
(ולאלו שלא מתלהבות משאיבות (כמוני... :)) מותר גם בקבוק מטרנה...)

מענין שהמליצו לך כזה דבר. לי ידוע שבשעות הערב חשוב יותר להניק לפי דרישה, זה מגביר את ההורמונים של ההנקה. לניקית @אסתר יש הרבה מה להוסיף בנושא.
גם לקטנה שלי יש תקופות שהיא רוצה לאכול יותר בערב - אז אני נותנת לה :) אח"כ היא ישנה רגוע בלילה, ב"ה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה