תינוק בן שנה+ שמתעורר בלילה לאכול

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שיר770;1706480:
אין פה נכון או לא נכון. יש פה גישות שונות.
אישית, לא ברור לי למה הדיאטנית חושבת כך. אם הילד אוכל בריא ומגוון אין סיבה להמשיך מטרנה. אולי היה לה סיבה ספציפית. (אולי הילדה לא אכלנית בכלל. אולי לא היה לה שיניים, אולי היתה במעון שם לא משקיעים באוכל...)

הדיאטנית חשבה כך כי בערך מאז שהיא הפסיקה עם המטרנה עקומות הגדילה שלה צנחו.
אני ג"כ חשבתי בזמנו שזה ענין של גישה, ושכאפסיק עם המטרנות זה ישפר את התזונה של מהלך היום, אבל זה לא קרה. היום אני חושבת שזה ענין של ילד ואין בזה גישה. כל ילד לעצמו.
לכן הצעתי לך שתפסיקי בהדרגה ותראי איך זה מתפתח. אם הוא יקבל פחות בלילה ויקום ויאכל ארוחת בוקר מלאה יותר, מצוין. אם זה לא ישפיע על התזונה ביום אז חבל להוריד לו.

sari

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
גם שלי (15 חוד) קם המון פעמים בלילה לבקבוק
הוא אוכל מצוין במשך היום
ניסיתי מים, צרחות
תה עם סוכר - בכיף אבל אחרי 20 דק' סירנות עכשיו דיסה
ויש איתו עוד ילים בחדר ככה שאני יכולה לתת לו לבכות יותר מ-2-3 דק

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני אמרתי לאחות בטיפת חלב שהילד קם בלילה.

היא אמרה שזה מוכר ולהביא לו לאכול כי הוא רעב..

אם הוא רעב - להביא לו לאכול. לא משנה מתי. במיוחד שגדל לפי הקצב שצריך.

לא לתת לתינוקות לבכות!!!

כי אם הם בוכים- משהו מציק להם

אלפא ביתא

משתמש צעיר
ירגיע אותך שיש ילדים בני 3 ו4 שקמים בלילה?...
אמנם לא למטרנה (ב''ה) אבל לבוקר מושלם... ואחרי בירור מעמיק על הפרעות שינה הבנתי שזה נורמלי :(

מגנום

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מוריה100;1706694:
תודה לכולכן על התגובות,
הוא כבר לא ישן איתי בחדר מס' חודשים...
לדעתי זה לא שהוא בונה על האוכל הזה בלילה- ולכן לא אוכל מספיק ביום כי מה כבר הוא אוכל בלילה, הוא בקושי מסיים 120 מ"ל...

אני עכשיו גם בתהליך של גמילה של הבת שלי(שנה וחודשיים).
עד לאחרונה, היא היתה אוכלת בקבוק מטרנה בבוקר, עוד 2 (120) אצל המטפלת, עוד אחד בשבע בערב כשהלכה לישון ועוד אחד בלילה.. חוץ מזה דוקא אכלה טוב, אז ידעתי שהיא לא רעבה(אולי רק צמאה כמו שהרבה ציינו כאן).
מה שאני ניסיתי ועזר- בהתחלה לא הפחתתי אלא רק הקדמתי את השעה שהיא מקבלת את הבקבוק של הלילה- במקום 3 שאז גם את צריכה לקום, הייתי נותנת לה לפני שאני הולכת לישון-11, 12. וזהו, עד הבוקר היא לא היתה צריכה. אח"כ בהדרגה החלפתי את הבקבוקים של הלילה ושל הבוקר בחלב מעורבב במים חמים(זה לא מים קרים או תה שזה טעם ממש אחר) היא שתתה את זה בשמחה והבנתי שכנראה היא באמת היתה רק צמאה. עכשיו היא מקבלת(חוץ מאצל המטפלת) רק בקבוק אחד של מטרנה עם דיסה- משביע כדי שלא תקום- בסביבות שבע בערב. אני מקווה שבקרוב ממש אני אוכל כבר לגמול אותה לגמרי ממטרנה, וגם מהבקבוק של הלילה.
ממש שמתי לב שמאז שהפחתתי במטרנה, היא אוכלת עוד יותר טוב אוכל מוצק במשך היום. לפני זה היא בכלל לא אהבה לחם(כנראה המטרנה השביעה אותה) ועכשיו התחילה לאכול בשמחה. כנראה שאם ילד צריך את הקלוריות האלו הוא יודע לקבל אותם מאוכל אמיתי.. כמובן צריך לספק לו אוכל בריא ומזין.
אם זה רק הרגל, ואת חושבת שהוא לא רעב(כדאי ל"האביס" אותם בערב), תנסי בהדרגה- אולי קודם להחליף את התכולה בחלב חמים, אח"כ להפחית את הכמות, אח"כ להחליף במוצץ.. לדעתי לתת לבכות זאת לא שיטה, צריך להבין ממה הוא בוכה ולנסות לעזור לו.
בהצלחה

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה על השאלה,
אבל האם תינוק שצורח בלילה ולא זוכה למענה, לא מפתח הבנה שלא תמיד יש שם מישהו בשבילו?

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י userit;2044559:
סליחה על השאלה,
אבל האם תינוק שצורח בלילה ולא זוכה למענה, לא מפתח הבנה שלא תמיד יש שם מישהו בשבילו?

שאלה לפסיכולוג שלך...
מכירה מישהי, MA בייעוץ, שטוענת כך. [ולא רק בנוגע לקימה בלילה].
מצד שני הילדים שלה הזויים, מפונקים, תלותיים ולא מפותחים [גם בגיל 18 ומעלה] עקב דבקות קצת מוגזמת בתאוריות הנ"ל.
ההמלצה שלי ללכת לפי התחושות שלך מה נכון לך ולילד ולא לפי שיטות. נשים היום יותר מדי מתנהלות לפי מה שתגיד המנחה שלהן בשיטת שפר או היועצת של הפסיכו דינמי.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לבן;2044576:
שאלה לפסיכולוג שלך...
מכירה מישהי, MA בייעוץ, שטוענת כך. [ולא רק בנוגע לקימה בלילה].
מצד שני הילדים שלה הזויים, מפונקים, תלותיים ולא מפותחים [גם בגיל 18 ומעלה] עקב דבקות קצת מוגזמת בתאוריות הנ"ל.
ההמלצה שלי ללכת לפי התחושות שלך מה נכון לך ולילד ולא לפי שיטות. נשים היום יותר מדי מתנהלות לפי מה שתגיד המנחה שלהן בשיטת שפר או היועצת של הפסיכו דינמי.

חיפשתי דווקא לשאול את הנשים, כאמהות, ולא את הפסיכולוג- שאני יודע מה יאמר לגבי תיאוריות התקשרות ושות'.
ובאמת התחשק לי לשמוע את דעתן ולא באתי להתריס נגד מה שנשים בוחרות לעשות. סתם שיח שאולי יתפתח להיות מפרה.

מכירה מקרוב מקרים של ילדים ומבוגרים עצורים רגשית, מכיון שבקטנותם- בין בגיל 3 ובין בגיל 10- ננזפו כל הזמן על בכי או ביטוי כעס. אם ילד כועס ונועלים אותו בחדר- הכעס שלו לא מקבל לגיטימציה, והוא לומד לכבוש אותו עמוק בפנים. זה לא מלמד אותו לא לכעוס, זה מלמד אותו לשמור את הכעס מבעבע בתוך הבטן ויש לכך השלכות חמורות. אם ילד קטן מרבה להתבכיין ובתמורה הוא מתבקש לסתום- 'מספיק, שקט, אני לא מרשה לבכות' הוא לומד שאמא לא רוצה לשמוע אותו בוכה. הוא באמת מפסיק לבכות, וכשהוא בן 8- אמו בטוחה שהוא הילד הכי נח בעולם, אף פעם לא מתלונן וכו'. היא לא טורחת לבדוק אולי הילד הזה חנוק בפנים, כי זה מה שהתרגל לעשות.

כמובן שהדברים אינם פשוטים כפי שאני מציגה אותם, יש צדדים לכאן ולכאן. אבל אני מכירה מקרים כאלה מקרוב, כשאתה שם את האצבע ומרחיק על ציר הזמן- אתה יכול הרבה פעמים לעשות אחד ועוד אחד.
ולכן תוהה כל פעם שאני שומעת על שיטת ה'תני לו לצרוח שבועיים' אם אין לכך השלכות.

בלי התנפלויות, רק רוצה לשמוע את המחשבות של כל צד.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י userit;2044597:
חיפשתי דווקא לשאול את הנשים, כאמהות, ולא את הפסיכולוג- שאני יודע מה יאמר לגבי תיאוריות התקשרות ושות'.
ובאמת התחשק לי לשמוע את דעתן ולא באתי להתריס נגד מה שנשים בוחרות לעשות. סתם שיח שאולי יתפתח להיות מפרה.

מכירה מקרוב מקרים של ילדים ומבוגרים עצורים רגשית, מכיון שבקטנותם- בין בגיל 3 ובין בגיל 10- ננזפו כל הזמן על בכי או ביטוי כעס. אם ילד כועס ונועלים אותו בחדר- הכעס שלו לא מקבל לגיטימציה, והוא לומד לכבוש אותו עמוק בפנים. זה לא מלמד אותו לא לכעוס, זה מלמד אותו לשמור את הכעס מבעבע בתוך הבטן ויש לכך השלכות חמורות. אם ילד קטן מרבה להתבכיין ובתמורה הוא מתבקש לסתום- 'מספיק, שקט, אני לא מרשה לבכות' הוא לומד שאמא לא רוצה לשמוע אותו בוכה. הוא באמת מפסיק לבכות, וכשהוא בן 8- אמו בטוחה שהוא הילד הכי נח בעולם, אף פעם לא מתלונן וכו'. היא לא טורחת לבדוק אולי הילד הזה חנוק בפנים, כי זה מה שהתרגל לעשות.
כמובן שהדברים אינם פשוטים כפי שאני מציגה אותם, יש צדדים לכאן ולכאן. אבל אני מכירה מקרים כאלה מקרוב, כשאתה שם את האצבע ומרחיק על ציר הזמן- אתה יכול הרבה פעמים לעשות אחד ועוד אחד.
ולכן תוהה כל פעם שאני שומעת על שיטת ה'תני לו לצרוח שבועיים' אם אין לכך השלכות.

בלי התנפלויות, רק רוצה לשמוע את המחשבות של כל צד.

אני חושבת שילד צריך לדעת שאמא תמיד שם, תמיד מישהו מקשיב לו.
עם זאת, לא תמיד מקבל את כל מה שרוצה.
גם כשגמלתי מבקבוק לילה/ מיטה שלו וכדומה. תמיד הקפדתי לקום לכל בכי ולאמר שוב ושוב אתה יודע שיותר אין בקבוק בלילה/אתה ישן במיטה שלך/..., אני אתך ואוהבת אותך, מבינה שקשה לך וכו' גם אם לא הבינו את המילים בסוף נקלט. מלילה ללילה נהיה קל יותר ותוך מספר לילות נרגעו.
כמה שקשה לקום שוב ושוב לכל בכי, אני חושבת שילד צריך תמיד להרגיש שהוא אף פעם לא לבד ותמיד מקשיבים לו ומזדהים עם הקושי שלו.

לבן

משתמש סופר מקצוען
USERIT,
אני חושבת שיש הבדל גדול בין מגמה "חינוכית" של לחסום בכי או התבטאות רגשית אחרת, במהלך תקופת חיים ממושכת. לבין גמילה של שבועיים מבקבוק, שבמהלכה נותנים לילד לבכות, ולהבין שאין בקבוק.
מצטרפת לדברי של שישיה לגבי קימה חוזרת ונשנית והסבר. זה מה שעשיתי בזמנו. אמנם קשה ומתיש, אבל בהחלט מתגמל.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שישיה;2044641:
אני חושבת שילד צריך לדעת שאמא תמיד שם, תמיד מישהו מקשיב לו.
עם זאת, לא תמיד מקבל את כל מה שרוצה.
גם כשגמלתי מבקבוק לילה/ מיטה שלו וכדומה. תמיד הקפדתי לקום לכל בכי ולאמר שוב ושוב אתה יודע שיותר אין בקבוק בלילה/אתה ישן במיטה שלך/..., אני אתך ואוהבת אותך, מבינה שקשה לך וכו' גם אם לא הבינו את המילים בסוף נקלט. מלילה ללילה נהיה קל יותר ותוך מספר לילות נרגעו.
כמה שקשה לקום שוב ושוב לכל בכי, אני חושבת שילד צריך תמיד להרגיש שהוא אף פעם לא לבד ותמיד מקשיבים לו ומזדהים עם הקושי שלו.

תודה,
אהבתי את הסגנון.
(שונה לחלוטין מלהישאר במיטה. מזכיר לי את הסיפור עם נפוליאון).

שישיה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י userit;2044684:
תודה,
אהבתי את הסגנון.
(שונה לחלוטין מלהישאר במיטה. מזכיר לי את הסיפור עם נפוליאון).

איזה סיפור עם נפוליאון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה