תימחור עבודות

מנדי לוי

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לקבל מידע לגבי המקובל בתחום אדריכלות ועיצוב פנים, הן לענין קביעת המחיר, לפי מה הוא נקבע? לפי פרוייקט? שעות עבודה? מטרים? או משהו אחר? והן לגבי פריסת התשלומים, מראש? מחולק? או בסוף?
וכן, איזה תכניות מקובל להביא ללקוח בהזמנת עבודה? הריסה, בניה, חשמל, מיזוג, אינסטלציה, פריסות, פרטים, הדמיות. כל זה? או יותר? או פחות? מה מקובל?
ודרך אגב, אשמח לראות דוגמא טובה ולא מסורבלת של חוזה עבודה בין האדריכל/ית או המתכנן/ת לבין הלקוח.
תודה מראש.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כדאי לעשות חיפוש פה בפורום כי היו ע"כ כמה וכמה דיונים לאורך השנים.

היות שתחום האדריכלות והעיצוב הוא תחום נרחב ביותר וכולל תתי תחומים רבים, אתייחס כרגע לתחום עיצוב דירות כי הוא הרווח בד"כ, עונה לפי סדר השאלות:
מקובל לקחת מחיר גלובלי ולא פר שעה, המחיר מחושב ביחס למ"ר של הדירה אבל לא חייב להיות כפוף לה, היות שמחיר דירת 30 מ"ר לא יהיה שליש מחיר מדירת 90 מ"ר בהכרח, אבל בהחלט נותן כיוון למחיר.
מחיר למ"ר מתחיל ב-50 ש"ח למתחילים ומטפס עד לשמים.

התשלום מתחלק לכמה פעימות, הניתנות לשינוי הנתון להחלטת האדריכל בהתאם למצב ולפרויקט, בכל מקרה יש תשלום מקדמה עם חתימת ההסכם, בד"כ תשלום נוסף עם בחירת אופציה נבחרת, תשלום נוסף עם הגשת סט תכניות עבודה בסיסי, יש המחלקים לתשלום נוסף עם שלב כלשהו בתחילת הבניה אני אישית לא עושה כך.
כמובן שככל שיש תכניות מפורטות ורבות יותר- ניתן לחלק בהתאם לכמות תשלומים גדולה ופרוסה יותר.

סט תכניות- תלוי מחיר, יש סט בסיסי הכולל תכנית הריסה ובניה, חשמל, אינסטלציה, העמדת ריהוט. פחות מזה לא נותן מידע מספק לבניה בשטח.
ניתן להוסיף לסט הזה תכניות נוספות בהתאם לדרישת/ צורך הלקוח, כמובן שהמחיר יעלה: תכניות מטבח, נגרות, גבס, פריסות ריצוף וקרמיקה, מיזוג, פרטים, הדמיות וכדו'

בפרויקטים סטנדרטיים אני אוהבת לתת מחיר לסט תכניות בסיסי/ בסיסי+ מטבח במידת הצורך, את כל שאר התכניות מתמחרת בנפרד, כך הלקוח לא חייב להחליט מראש באילו תכניות הוא מעוניין מהסיבה הפשוטה שהוא פשוט עוד לא יודע, רק תוך כדי בניה הוא יתחיל להבין מה חסר לו ועל מה יכול לוותר.
בפרויקט בו הלקוח לא לחוץ על השקל אני כן מכניסה את התכניות הנדרשות ואז המחיר גבוה יותר וגלובלי יותר ואין בו תוספות על תכניות תוך כדי עבודה (אל אם זה משהו שבמפורש לא סוכם עליו או לחילופין שהיו שינויים וחזרות אחורנית)

לא מעלה כאן את ההסכם שלי משום שהוא לא ממש עונה על ההגדרה של 'לא מסורבל', הוא יחסית ארוך, די יבש ומפורט.

בהצלחה!

מנדי לוי

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
כדאי לעשות חיפוש פה בפורום כי היו ע"כ כמה וכמה דיונים לאורך השנים.

היות שתחום האדריכלות והעיצוב הוא תחום נרחב ביותר וכולל תתי תחומים רבים, אתייחס כרגע לתחום עיצוב דירות כי הוא הרווח בד"כ, עונה לפי סדר השאלות:
מקובל לקחת מחיר גלובלי ולא פר שעה, המחיר מחושב ביחס למ"ר של הדירה אבל לא חייב להיות כפוף לה, היות שמחיר דירת 30 מ"ר לא יהיה שליש מחיר מדירת 90 מ"ר בהכרח, אבל בהחלט נותן כיוון למחיר.
מחיר למ"ר מתחיל ב-50 ש"ח למתחילים ומטפס עד לשמים.

התשלום מתחלק לכמה פעימות, הניתנות לשינוי הנתון להחלטת האדריכל בהתאם למצב ולפרויקט, בכל מקרה יש תשלום מקדמה עם חתימת ההסכם, בד"כ תשלום נוסף עם בחירת אופציה נבחרת, תשלום נוסף עם הגשת סט תכניות עבודה בסיסי, יש המחלקים לתשלום נוסף עם שלב כלשהו בתחילת הבניה אני אישית לא עושה כך.
כמובן שככל שיש תכניות מפורטות ורבות יותר- ניתן לחלק בהתאם לכמות תשלומים גדולה ופרוסה יותר.

סט תכניות- תלוי מחיר, יש סט בסיסי הכולל תכנית הריסה ובניה, חשמל, אינסטלציה, העמדת ריהוט. פחות מזה לא נותן מידע מספק לבניה בשטח.
ניתן להוסיף לסט הזה תכניות נוספות בהתאם לדרישת/ צורך הלקוח, כמובן שהמחיר יעלה: תכניות מטבח, נגרות, גבס, פריסות ריצוף וקרמיקה, מיזוג, פרטים, הדמיות וכדו'

בפרויקטים סטנדרטיים אני אוהבת לתת מחיר לסט תכניות בסיסי/ בסיסי+ מטבח במידת הצורך, את כל שאר התכניות מתמחרת בנפרד, כך הלקוח לא חייב להחליט מראש באילו תכניות הוא מעוניין מהסיבה הפשוטה שהוא פשוט עוד לא יודע, רק תוך כדי בניה הוא יתחיל להבין מה חסר לו ועל מה יכול לוותר.
בפרויקט בו הלקוח לא לחוץ על השקל אני כן מכניסה את התכניות הנדרשות ואז המחיר גבוה יותר וגלובלי יותר ואין בו תוספות על תכניות תוך כדי עבודה (אל אם זה משהו שבמפורש לא סוכם עליו או לחילופין שהיו שינויים וחזרות אחורנית)

לא מעלה כאן את ההסכם שלי משום שהוא לא ממש עונה על ההגדרה של 'לא מסורבל', הוא יחסית ארוך, די יבש ומפורט.

בהצלחה!
וואו! תודה רבה על ההשקעה! באמת פרגון מכל הלב! כל הכבוד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה