דיון תיווך עבודות - יש מצב?

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לא מבינה מה יכול להקל מעל הצייר אם יכניס סוכן בינו לבין הלקוח
אם הוא רק מביא לצייר את הלקוח - 50 אחוז זה מחיר מופקע
אם הסוכן ממשיך לתווך משך כל העבודה בין הצייר ללקוח - לא מבינה איך זה אפשרי כי הצייר צריך להיות בקשר רציף עם הלקוח לגבי האיורים, מכין סקיצה- שולח לאישור- מקבל הערות- מתקן -שולח שוב -ומקבל אישור- עכשיו צביעה -לשלוח- לקבל אישור- או לא ולהמשיך הלאה וכו',
איפה יש פה מקום לסוכן באמצע? רק מסרבל...

טווס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אין שום סיבה לשלם למתווכים.
אלי פנו כמה פעמים מהו"ל ותיווכו לי עבודות ללא שום דמי תיווך.
ההו"ל מרוויחה את הלקוח שלה, שמעוניין שתמליץ לו על מאייר מתאים, ואין סיבה שתרוויח
בנוסף גם אחוזים...

*ציורית*

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני גם חושבת שאין עניין במתווכים.
כן אפשר שיהיה כמו מקום שאפשר לפנות לשם לחפש צייר/לקוחות, ולשלם סכום סמלי.
אבל ממש אחוזים? נשמע מופרך...
מה גם שפה באתר יש הצעות מידי פעם, זה סוג של מתווך בפני עצמו... אפשר להגדיל את מאגר הבקשות וההצעות...!!!

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אם זה "סוכן" טוב, נעים ושמתאמץ להשאיר אותך מחוץ לענינים,
לא הייתם רוצים את השקט הנפלא הזה, שיתעסק רק הוא עם הלקוחות שיהיו בריאים, הגם שהוא חותך ביס שמן?
זה מקנה איזשהי יציבות, בחינת שכיר. היתרונות של שכיר.
אבל 50%?...
זה צריך להיות מישהו מוצלח בסדר גודל היסטרי בשביל שזה יצא משתלם.
(ואז אני כבר לא בטוחה שזה הוגן כלפי הלקוחות..)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ישנם תחומים עצומים שמנוהלים אך ורק על ידי סוכנים, כמו בידור וכו.
וזה הולך יופי.
למה שלא איור?
קודם כל הסכומים שם שונים ביותר,
למשל בתחום ההרצאות או ההופעות - גם של איור - הרבה יותר טבעי ומקובל נושא התיווך
יש כמה שאני מכירה כבר שנים שזה המקצוע שלהן - לתווך הופעות והרצאות,
וגם שם לא מדובר על 50% בשום צורה, כן?..
הרבהההההההה פחות...

שי קיש 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מה שידוע לי שיש כבר דבר כזה מתווך לענין צביעת קומיקס שמוסר עבודת אינק לכל "מיני" צבעים שבעולם
ומרוויח באחוזים . רק אני לא מאמין על 50% . ( אלא"כ צבע י מהודו או סודן , פיג'י ,קונגו וכד' ואז דפקטו התוצאה בהתאם ,
קרה לי וכמעט התעלפתי שראיתי את התוצאה הזוועתית !)
זה לא יוסיף לרמת המוצרים שהצייר יוציא תחת ידו ועלול להיתקע שם במעמד של עובד שחור .

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
@אבימי,
אם כבר אתה בעניין של יוזמות וחידושים לשוק האיור,
לא יהיה הרבה יותר טוב ומועיל לפתוח איזה סוג של "הסתדרות הציירים" ?
ארגון שדואג שהמחירים בשוק לא יירדו מתחת למינימום מסויים,
ארגון שיכול לתת מידע וסיוע לציירים מתחילים, וכו וכו
כל הדבר הזה יכול להרים את השוק, וגם מבחינת איכות שתעלה,(יהיה שווה לציירים להשקיע).

אה. וזה גם די פותר את עניין התיווך הנ"ל.
כי כל אחד יידע שאם הוא רוצה צייר, הוא פשוט צריך לחפש באיגוד הנ"ל.
יהיה הרבה יותר קל ללקוחות להשיג ציירים, ולהיפך.
במקום כל מיני סוכנים אינטרסנטים, שלא מבינים בציור, שפשוט יעשו קופה על חשבון הציירים,
בסוף זה יהיה כמו בשוק הסת"ם : אם אתה לא סופר מפורסם, אין לך סיכוי להרוויח.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בעיני שוב, צריך להבין שכמו שלמתווך אין הבנה בציור ככה למאייר אין הבנה בלקוחות ושזה שני מקצועות שונים. אני דווקא בעד תיווך, רק מה שהאחוזים או השכר שיקבל המתווך יהיה בהתאם להשקעה. אם רק העביר מספר טלפון וככה נסגר השידוך אז זה לא מצדיק כדי חקבל נתח ככ שמן. אם המתווך רוצה להפוך את הצייר לשכיר ולתת לו פחות ממה שמגיע לו ללא תיווך הוא גם צריך להקנות מה שמקבלים בתור שכיר, עבודה קבועה

יש המון חברות למשל לאנשי מקצוע תיקונים וחשמל שמספקות עבודה קבועה ברמה שבועית ולוקחות על זה אחוזים. זה הגיוני לחלוטין.

יש באיור לדוגמא את שופיפיי שהם מתעסקים לחלוטין עם כל הצד לקוח עם ההזמנה, גביית התדלום אם לא טועה עם ההדפסה והמשלוח, פלטפורמה לפרסום (אבל הפרסום עצמו על המאייר)

בגלל שהם סוגרים למאייר חצי מתהליך העסקה אז מובן ופשוט שהם יקחו על זה אחוזים על כל מכירה. וגם גלריה שמפרסמת ציור שבוע וכו.

במילים אחרות אם הייתי לוקחת את פרוג לדוגמא ממה שאמר יחיאל,

לדעתי במתכונת הנוכחית הם לא צריכים לקחת כסף על התיווך. כי על כל הצעה שקופצת כאן יש כאן מלא קופצים ולפעמים צריך קצת מרפקים כדי לשכנע תלקוח לבחור אותך בין כל השפע. בנוסף משלמים לפרוג על הלימודים או על מנוי פרימיום וגם.. יש פרסומות. יוצא לדעתי שיש כאן כבר דמי תיווך :)

אבל .. אם מצד ההנהלה היתה פניה של לקוח והיו מציעים מאייר ספציפי ללקוח והעסקה נסגרה כך אז ברור שהמאייר צריך לתת תשלום לפרוג על עסקה זו שלא היתה נסגרת ללא ההמלצה החד משמעית. ואז זה יכול כאמור לתת הזדמנות גם למאיירים מתחילים, בפרט אם כל המשא ומתן על המחיר נסגר על ידי המתווך (זה גם בדרכ תפקיד עיקרי בתיווך)

כנל בהוצטות לאור ובסוכנים. הם צריכים באמת להוריד מהצייר את העול של לחפש לקוח משא ומתן על המחיר וסגירת העסקה ואז מגיע לדעתי גם 50 אחוז.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בעיני שוב, צריך להבין שכמו שלמתווך אין הבנה בציור ככה למאייר אין הבנה בלקוחות ושזה שני מקצועות שונים. אני דווקא בעד תיווך, רק מה שהאחוזים או השכר שיקבל המתווך יהיה בהתאם להשקעה. אם רק העביר מספר טלפון וככה נסגר השידוך אז זה לא מצדיק כדי חקבל נתח ככ שמן. אם המתווך רוצה להפוך את הצייר לשכיר ולתת לו פחות ממה שמגיע לו ללא תיווך הוא גם צריך להקנות מה שמקבלים בתור שכיר, עבודה קבועה

יש המון חברות למשל לאנשי מקצוע תיקונים וחשמל שמספקות עבודה קבועה ברמה שבועית ולוקחות על זה אחוזים. זה הגיוני לחלוטין.

יש באיור לדוגמא את שופיפיי שהם מתעסקים לחלוטין עם כל הצד לקוח עם ההזמנה, גביית התדלום אם לא טועה עם ההדפסה והמשלוח, פלטפורמה לפרסום (אבל הפרסום עצמו על המאייר)

בגלל שהם סוגרים למאייר חצי מתהליך העסקה אז מובן ופשוט שהם יקחו על זה אחוזים על כל מכירה. וגם גלריה שמפרסמת ציור שבוע וכו.

במילים אחרות אם הייתי לוקחת את פרוג לדוגמא ממה שאמר יחיאל,

לדעתי במתכונת הנוכחית הם לא צריכים לקחת כסף על התיווך. כי על כל הצעה שקופצת כאן יש כאן מלא קופצים ולפעמים צריך קצת מרפקים כדי לשכנע תלקוח לבחור אותך בין כל השפע. בנוסף משלמים לפרוג על הלימודים או על מנוי פרימיום וגם.. יש פרסומות. יוצא לדעתי שיש כאן כבר דמי תיווך :)

אבל .. אם מצד ההנהלה היתה פניה של לקוח והיו מציעים מאייר ספציפי ללקוח והעסקה נסגרה כך אז ברור שהמאייר צריך לתת תשלום לפרוג על עסקה זו שלא היתה נסגרת ללא ההמלצה החד משמעית. ואז זה יכול כאמור לתת הזדמנות גם למאיירים מתחילים, בפרט אם כל המשא ומתן על המחיר נסגר על ידי המתווך (זה גם בדרכ תפקיד עיקרי בתיווך)

כנל בהוצטות לאור ובסוכנים. הם צריכים באמת להוריד מהצייר את העול של לחפש לקוח משא ומתן על המחיר וסגירת העסקה ואז מגיע לדעתי גם 50 אחוז.
50% זה שערורייתי בעיני.
ואני לא מהציירות הכי זולות בשוק..
זה פשוט לא סביר.

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
ישנם תחומים עצומים שמנוהלים אך ורק על ידי סוכנים, כמו בידור וכו.
וזה הולך יופי.
למה שלא איור?
זה שוב תחום שהתמחור בו כל המרבה במחיר, כלומר ככל ששמו של האמן מפורסם יותר המחיר שיקבל בלי פרופרציה למה שיתן,
המצב בשוק הדפוס לא יכול להיות כזה כי מדובר בעסק משהו מזמין עבודה ע"מ להתפרנס מזה לא ע"מ להנות מזה

רחל זרביב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אכן יש צדדים חיוביים בתיווך, יש ציירים שזה יועיל להם בהחלט (ויש כאלה שלא)
אבל כמו שאמרו פה הרבה- 50 אחוז זה מוגזם לגמרי...

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מהשטח לדעתי יש ביקוש לדבר כזה.
באחוזים הרבה יותר פחותים מ50.. אבל אפילו 30 יכול ללכת.

רק שאני אבין איך המודל אמור לעבוד-
לקוח בא למתווך ומבקש x ציורים, המתווך מציע מי שמציע והלקוח סוגר עם מי שסוגר
ואז?
המאייר עובד מול המתווך בלבד?
וכנל הלקוח בלי שום תקשורת ישירה עם המאייר?
ואם הלקוח לא מרוצה, על מי הטענות ומי יספוג את הנזק?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אם אחרי הורדת ה50% נשאר למאייר שכר מאיירים סביר+, ולא הייתי משיג את העבודה הזאת בכל מקרה בלי המתווך, מה הבעיה ב50%?
אם לא נשאר שכר סביר, זה עדיין עבודה בשכר נמוך שכולנו לפעמים הולכים על זה, בגלל שלל סיבות שלא מתומחרות בכסף.
לא הבנתי מה הזעזוע.

אבל מה שמסקרן אותי הוא העקרון: סוכן למאיירים.
המתווך נכנס בשלב המשא ומתן. ובשלב פתרון הבעיות. הוא מסכם דד ליין, לוחץ לתוצאות טובות לטובת המאייר.
וגם סוג של מתחייב ללקוח על העבודה של המאייר, שתהיה בזמן.

חשבו - הסוכן מבין בשוק. הוא יודע מי מציע שירותים, ויודע כמה לקוח משלם למשרד פרסום על איור. כשמשרד הפרסום ייגש למאייר, הסוכן לא יחוויר, יתבלבל וידרוש סכום מסכני, רק כי משרד הפרסום נוצץ ומפרסם במגזין פפם פפם, אלא יידע בדיוק מה הולך.

הסוכן גם יידע לעמוד באומץ ולומר, קרדיט! תשלום בזמן! תיקון כזה עולה כסף! במקום למלמל בלחץ.
נכון שיש תקלים בין שחקנים או אמנים לסוכנים שלהם, אבל ההצלחה הגדולה בנויה על זה.

כמו שמאייר הוא לא רואה חשבון, אולי הוא גם לא קשרי לקוחות, ולא עורך משאים ומתנים. הוא פשוט לא. לפעמים כן, אבל כל כך הרבה מאיירים לא, הו לא. וסוכן הוא כן.

נערך לאחרונה ב:

שי קיש 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אם אחרי הורדת ה50% נשאר למאייר שכר מאיירים סביר+, ולא הייתי משיג את העבודה הזאת בכל מקרה בלי המתווך, מה הבעיה ב50%?
אם לא נשאר שכר סביר, זה עדיין עבודה בשכר נמוך שכולנו לפעמים הולכים על זה, בגלל שלל סיבות שלא מתומחרות בכסף.
לא הבנתי מה הזעזוע.

אבל מה שמסקרן אותי הוא העקרון: סוכן למאיירים.
המתווך נכנס בשלב המשא ומתן. ובשלב פתרון הבעיות. הוא מסכם דד ליין, לוחץ לתוצאות טובות לטובת המאייר.
וגם סוג של מתחייב ללקוח על העבודה של המאייר, שתהיה בזמן.

חשבו - הסוכן מבין בשוק. הוא יודע מי מציע שירותים, ויודע כמה לקוח משלם למשרד פרסום על איור. כשמשרד הפרסום ייגש למאייר, הוא לא יחוויר, יתבלבל וידרוש סכום מסכני, רק כי משרד הפרסום נוצץ ומפרסם במגזין פפם פפם.

הסוכן גם יידע לעמוד באומץ ולומר, קרדיט! תשלום בזמן! תיקון כזה עולה כסף! במקום למלמל בלחץ.
נכון שיש תקלים בין שחקנים או אמנים לסוכנים שלהם, אבל ההצלחה הגדולה בנויה על זה.

כמו שמאייר הוא לא רואה חשבון, אולי הוא גם לא קשרי לקוחות, ולא עורך משאים ומתנים. הוא פשוט לא. לפעמים כן, אבל כל כך הרבה מאיירים לא, הו לא. וסוכן הוא כן.
מה שאתה מתאר כאן זה סוכן שיש לו כח מיקוח גדול מין מונופול כזה . כי מה ימנע מסוכנות הפירסום מלמצוא מאיירים אחרים שיפלו ב"רישתם" להעבודה במחיר מצחיק במקום לעבוד במחיר טוב למאייר דרך הסוכן.?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מה שאתה מתאר כאן זה סוכן שיש לו כח מיקוח גדול מין מונופול כזה . כי מה ימנע מסוכנות הפירסום מלמצוא מאיירים אחרים שיפלו ב"רישתם" להעבודה במחיר מצחיק במקום לעבוד במחיר טוב למאייר דרך הסוכן.?

זו כבר שאלה רוחבית על כל המקצועות החופשיים.
בגדול, שום דבר לא מונע. בפועל מאיירים מסוימים מקבלים עבודות ואחרים לא.
וזה בגלל המוניטין של המאייר, שאיוריו מוכרים והוא מספק עבודה בזמן ובלי כאב ראש. משרדי הפרסום רוצים שהלקוח יהיה מרוצה, והוא מרוצה כשהאיור טוב, או כשהשם של המאייר גדול ונחשב. וסיעתא דשמיא. ואם יש למשרד פרסום שם זמין עם נסיון טוב איתו, הם יעדיפו לשחרר עוד כמה מאות מאשר לגרום לתקציב כולו לקרוס רק כי המאייר נפגע כשביקשו ממנו להוריד את הזקן של הספתא.

ועוד דבר, סוכן הוא כמו קאוצ'ר קטן. למשל, דוחף את האמן לקחת עבודות לא שוות במיוחד, רק כדי שייראו את הפרצוף שלו בתעשייה. או לוחץ עליו לסיים עבודה, שהאמן עצמו מרחף מכדי לעמוד בדד ליינים.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שאלתי יועצת עסקית ועשתה קצת סדר. אמרה שאין דבר כזה 50 אחוז בתחום שלנו כלל.

ושנותנים למתווך 5 אחוז על מכירה בודדת אם הוא מבקש. על 3 מכירות בחודש אפשר לתת 7.5 אחוז ועל 5 מכירות 10 אחוז. והצייר לא צריך לספוג את הנזק אלא להעלות את המחיר בהתאם. בתחום הבידור אכן לוקחים 25 אחוז אבל זה עבודות בסדר גודל שונה לחלוטין וסוכן אמיתי לא מתווך.

ג'קי ירחי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ולמה לא לעזור ללא תשלום? האם לפרנסה אין לה מחיר? פעם רבי לוי יצחק מברדיטשוב ראה יהודי רץ. הוא שאל אותו לאן? וענה לו לפרנסה! אז הרבי אמר לו מהיכן אתה יודה שהיא נמצאת לכוון ההוא?

שי קיש 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
זו כבר שאלה רוחבית על כל המקצועות החופשיים.
בגדול, שום דבר לא מונע. בפועל מאיירים מסוימים מקבלים עבודות ואחרים לא.
וזה בגלל המוניטין של המאייר, שאיוריו מוכרים והוא מספק עבודה בזמן ובלי כאב ראש. משרדי הפרסום רוצים שהלקוח יהיה מרוצה, והוא מרוצה כשהאיור טוב, או כשהשם של המאייר גדול ונחשב. וסיעתא דשמיא. ואם יש למשרד פרסום שם זמין עם נסיון טוב איתו, הם יעדיפו לשחרר עוד כמה מאות מאשר לגרום לתקציב כולו לקרוס רק כי המאייר נפגע כשביקשו ממנו להוריד את הזקן של הספתא.

ועוד דבר, סוכן הוא כמו קאוצ'ר קטן. למשל, דוחף את האמן לקחת עבודות לא שוות במיוחד, רק כדי שייראו את הפרצוף שלו בתעשייה. או לוחץ עליו לסיים עבודה, שהאמן עצמו מרחף מכדי לעמוד בדד ליינים.
אני שומע . מה שאתה שואף אליו זהנשמע סוג של אידיליה . וצריך המון אמון ושקיפות.

תפארת סילברברג

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום לקהילה הטובה.

שמעתי דבר די מוזר לי.

מאיירת פנתה למו"ל ספרים ידוע היטב, בשאלה האם יש לו בשבילה עבודה.
הוא ענה לה שהוא יכול לתווך לה עבודה, אולם 50% מהשכר הולך אליו, באם תסגר העסקה.
בחו"ל יד דבר כזה סוכנים למאיירים. שהסוכנות הולכת ומשדכת בין מאיירים לעבודות וגוזרת קופון באמצע.

מה דעתכם? הייתם הולכים על דבר כזה? שמעתם גם אתם על התופעה? האם זה כיוון שהשוק הולך אליו? זה טוב או רע?

יש לי צדדים לכאן ולכאן. מה דעתכם?

מצורף איור לא קשור, רק ממתק למי שכן נכנס והגיב.
צפה בקובץ המצורף 749527
בחורה הציעה לי שתערוך לי עמוד באינצטגרם ובתמורה על כל הזמנה היא תקבל 8% זה נשמע קצת יותר הגיוני

חנה פכמן

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
זה קיים, הו''ל כל הזמן ''מתווכות'' למאיירים ו'גוזרות קופון'.
יצא לי לראות הצעת מחיר מהוצאה שני עובדת איתה על פי שתיים מהסכום שאני לוקחת מהם. וגם בחצי ממה שהם משלמים לי... תלוי ביכולת מיקוח של הלקוח מולם.
הם גם עושים את השיווק, וגם מתנהלים מול הלקוח אם צריך, וכמובן הגבייה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה