דרוש מידע תואר שני בפסיכולוגיה

חרדית1

משתמש חדש
אכן, כמו שכתבו פה עם תואר ראשון (כמובן מוכר מהמל"ג ולא אקוויולנטי) של חנ"מ את לא יכולה ללכת לפסיכולוגיה. רק לאומנויות או פסיכודרמה במבחר.- אם זה מעניין אותך אז יש במכללת
אשקלון תוכנית הסבה לתואר ראשון בע"ס לחרדיות ומשם אפשר להמשיך במבחר לתואר שני

סוכרזית

משתמש פעיל
שימי לב שהמסלול לפסיכולוגיה קלינית קשה מאוד!
ראשית כל את צריכה ממוצע תואר ראשון (פסיכולוגיה או מדעי ההתנהגות, תלוי במוסד) של לרוב מעל 88 (שוב תלוי מוסד לימודים)
שנית צריך ציון מתאם גבוה מאוד. מבחן מתאם הינו מבחן הקשה ביותר של מרכז הארצי. מורכב מאנגלית וסטטיסטיקה.
צריך לפנות כמה חודשים ללמידה על מנת לקבל ציון נורמלי (ותרגישי בנוח לנסות כמה פעמיים, זה מבחן חד שנתי אז בכלל...)
בנוסף, גם אם את גאון, את צריכה לעבור ראיון אישי מורכב.
וזה לא נגמר..
לאחר תואר שני, את לא יכולה להתחיל לעבוד. את צריכה להתקבל להתמחות לארבע שנים. רק משנה שניה של התמחות את יכולה לקבל מטופלים בהדרכה צמודה.
אם עברת את בחינת ההתמחות בתום ההתמחות את יכולה לצאת לדרך.
אז נסכם, במידה ואת עומדת בתנאי קבלה מבחינת התואר, ואת עוברת את המבחן בספטמבר הנוכחי ואז נרשמת, ובתקווה מתקבלת לשנת 2025. תוסיפי שנתיים לימודים ועוד ארבע להתמחות (במידה ויש לך ממש סייעתא דשמייא ומתחילה התמחות ישר...) ועוד בחינה. באירוך, בשנת 2031 את עם רישיון
אז אם קראת את הכל ועוד לא הורדתי לך את החשק, לכי על זה עם הרבה הצלחה!

אור לפרוגים

משתמש רשום
השאלה היא מה אתם רוצים להיות.
אם רוצים לטפל רגשי בכל מיני שיטות שקיימות היום,
לא צריכים להיות פסיכולוג קליני.
בפרט שחלק ניכר מהאנשים שפונים לטיפול היום,
לא הולך לפסיכולוג קליני.

סוכרזית

משתמש פעיל
השאלה היא מה אתם רוצים להיות.
אם רוצים לטפל רגשי בכל מיני שיטות שקיימות היום,
לא צריכים להיות פסיכולוג קליני.
בפרט שחלק ניכר מהאנשים שפונים לטיפול היום,
לא הולך לפסיכולוג קליני.
לצערנו.
לא סתם המסלול וההכשרה ארוך כל כך!!
לא הייתי מעיזה ללכת למישהו שלמד חצי שנה ואין לו רישיון ממשרד הבריאות.
כמו שלא הייתי הולכת ל"מנתח" שלמד שיטת ניתוח בחצי שנה... תחום הנפש רגיש עוד יותר

chaia

משתמש מקצוען
לצערנו.
לא סתם המסלול וההכשרה ארוך כל כך!!
לא הייתי מעיזה ללכת למישהו שלמד חצי שנה ואין לו רישיון ממשרד הבריאות.
כמו שלא הייתי הולכת ל"מנתח" שלמד שיטת ניתוח בחצי שנה... תחום הנפש רגיש עוד יותר
אפשר ללכת לעו"ס קליני

סלט פרות

משתמש פעיל
כנפי רוח-
מה בסוף החלטת?
אני בדיוק באותו צומת החלטות, גם עם תואר בחנ"מ.
ורוצה להמשיך לטיפול רגשי, התלבטתי בין cbt/ טיפול באומנות.
אם יש לך אפשרות לשלוח לי בפרטי אשמח.
תודה

תותוש

משתמש צעיר
כנפי רוח-
מה בסוף החלטת?
אני בדיוק באותו צומת החלטות, גם עם תואר בחנ"מ.
ורוצה להמשיך לטיפול רגשי, התלבטתי בין cbt/ טיפול באומנות.
אם יש לך אפשרות לשלוח לי בפרטי אשמח.
תודה
טיפול באומנות זה תואר שני, אמיתי ומקצועי. CBT זו שיטה טיפולית שנלמדת בתארים שניים טיפוליים כחלק מאחת השיטות. אז קורס קצר של CBT זה שרלטנות ולא מקצועי כי אין את כל שאר הרקע החשוב שנלמד בלימודים בתואר

אסתי בראון

משתמש מקצוען
לגבי פסיכותרפיה- באקדמיה היא נלמדת גלימודים תלת שנתיים רק לאחר תואר שני קליני
במידה ואת מעוניינת לעבוד עם ילדים/נוער, אולי טיפול באומנות יהווה לך בסיסי טוב
ילדים משתפים פעולה, לעיתים, הרבה יותר טוב בטיפול המתבסס על תרפיה ופחות בטיפול פסיכולוגי קלאסי של שיחות פסיכודינאמיות. לאחר שתעשי תואר שני תוכלי להמשיך להתמחות בלימודי תעודה הדורשים תואר שני טיפולי.

mystar

משתמש פעיל
תמיד חשבתי ללמוד פסיכולוגיה, ואחרי מה שאתם מתארים כאן אולי בעוד 30 שנה אתחיל לעבוד:eek:
הורדתם לי את החשק לרצפה:(

סלט פרות

משתמש פעיל
כן, אפשר להתקבל ללימודי פסיכותרפיה אחרי תואר שני ביעוץ חינוכי. אולי תלוי במקומות, אבל לפי מה שאני בררתי כן.
לגבי פסיכולוגיה- זה לימודים בערך של 11 שנים. תואר ראשון , תואר שני- 7 שנים יחד. ועוד 4 שנים סטאז' , ואז את חופשיה.
בלימודי עבודה סוציאלית כבר אחרי תואר ראשון אפשר לעבוד במקומות שונים,( מה שאין כן בפסיכולוגיה), אם כי אחרי תואר שני קליני נפתחות אפשרויות רבות יותר.

ללושקה

משתמש מקצוען
תמיד חשבתי ללמוד פסיכולוגיה, ואחרי מה שאתם מתארים כאן אולי בעוד 30 שנה אתחיל לעבוד:eek:
הורדתם לי את החשק לרצפה:(
הדרך ארוכה, אבל - כבר מההתמחות את כבר עובדת ומרוויחה משכורת נאה (לא גבוהה במיוחד אבל ככל הנראה גבוהה יותר או זהה לזאת שאת מרוויחה כעת) רק שיש הגבלות מסוימות.
בואי נגיד את זה ככה - (כמעט) כל הפסיכולוגיות שנותנות הרצאות ומתראיינות אצל החרדים הם "פסיכולוגית בהתמחות קלינית" כך שכבר אז הם גורפות כסף (וגם עובדות קשה - לא סותר כמובן)

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
כבר מההתמחות את כבר עובדת ומרוויחה משכורת נאה (לא גבוהה במיוחד אבל ככל הנראה גבוהה יותר או זהה לזאת שאת מרוויחה כעת) רק שיש הגבלות מסוימות.
בואי נגיד את זה ככה - (כמעט) כל הפסיכולוגיות שנותנות הרצאות ומתראיינות אצל החרדים הם "פסיכולוגית בהתמחות קלינית" כך שכבר אז הם גורפות כסף (וגם עובדות קשה - לא סותר כמובן)
שכר המתמחים בפסיכולוגיה רחוק מלהיחשב נאה, ועבור ראיונות לא מקבלים תשלום, להיפך, לעתים יש לשלם...

סוכרזית

משתמש פעיל
וגם עבודה בהתחלה היא במרחב הציבורי, מקבלים גרושים!
רק בקליניקה פרטית אפשר להרוויח יפה. אבל עד שמגיעים לשם הדרך ארוכה.
רק המשוגעים לדבר באמת, הולכים על זה.
ובלי קשר זו עבודה שוחקת מאודדד, כך שאחרי שנים של עבודה (שכבר מתחילים להרוויח נחמד) מחפשים כבר לעשות הסבת מקצוע:oops:

ללושקה

משתמש מקצוען
שכר המתמחים בפסיכולוגיה רחוק מלהיחשב נאה, ועבור ראיונות לא מקבלים תשלום, להיפך, לעתים יש לשלם...
סימולציית שכר במחלקת שכר באחד המוסדות הציבוריים בארץ הראתה לי שכר של 10-12 אלף למשרה מלאה בתחילת התמחות - לדעתי זה נחמד מאד למי שעושה התמחות (לא משכורת מטורפת אבל בהחלט נאה יותר ממשכורת של חנ"מ).
ולגבי ראיונות - אולי משלמים אבל זה פרסומת לא רעה.
הרצאות - בטוח מרווחים מזה מלא! ואת זה עושות מתמחות חופשי.

tamaranoy

משתמש חדש
האופציות שידועות לי ...

*תואר שני בטיפול באומנות / בפסיכודרמה (קיים במקום חרדי )
*להסב לתואר ראשון בעבודה סוציאלית (קיים מקום לימודים בהפרדה )
ולהמשיך לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית
*להסב ישירות לעבודה סוציאלית קלינית ( לא קיים בהפרדה- יש צורך בעבודה של שנה לפני כן תחת הדרכה)
*להתחיל מהתחלה תואר ראשון בפסיכולוגיה ולהמשיך לתואר שני( לא קיים בהפרדה - תנאי קבלה קשים)
אני לקראת סיום לימודי תואר שני של עו"ס קליני אחרי שעשיתי את כל המסלול....
לימודי חנ"מ בסמינר, שנה של מכינה ושלוש של תואר ראשון שאחריהם התחלתי לעבוד כעוס"ית.
אחרי הפסקה קלה מלימודים המשכתי לתואר השני (יום בשבוע) במקביל לעבודה (יש מקומות שמאפשרים על חשבון יום עבודה, יש שלא...זה משמעותי)
המסלול הוא ארוך, השכר כעוסית לא גבוה (יש צו הרחבה שנותן תנאים טובים כמו קרן השתלמות ומחלה מהיום הראשון, אבל שכר פחות...)
אחרי כל זה, תואר שני כמעט לא מוסיף במשכורת.
(בטח לא משהו שיכסה את הלימודים שעולים מעל 30 אלף ש"ח בלי מלגות כלל בתואר שני)

יש פוטנציאל לעבוד פרטי בטיפול, במכון או כעצמאית.
אבל צריך לקחת בחשבון את הדרך הארוכה והעלויות....
האופציות שידועות לי ...

*תואר שני בטיפול באומנות / בפסיכודרמה (קיים במקום חרדי )
*להסב לתואר ראשון בעבודה סוציאלית (קיים מקום לימודים בהפרדה )
ולהמשיך לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית
*להסב ישירות לעבודה סוציאלית קלינית ( לא קיים בהפרדה- יש צורך בעבודה של שנה לפני כן תחת הדרכה)
*להתחיל מהתחלה תואר ראשון בפסיכולוגיה ולהמשיך לתואר שני( לא קיים בהפרדה - תנאי קבלה קשים)

תזמורת נעימות

משתמש רשום
סאונד והפקות אולפן
הפקות ואירועים
קופצת על האשכול.
מה מוסיף לי תואר בפסיכולוגיה?
אני מתלבטת עכשיו מאוד אם להתחיל תואר ראשון בפסיכולוגיה,
אשמח לשמוע מבעלות \ בעלי ניסיון- שלמדו לתואר בפסיכולוגיה,
איפה יש לחרדיות באיזור ירושלים?
וכמה זה משתלם? (אני מתכוונת ביחס ללימודי טיפול רגשי כמו נל"פ וכו' שזה בלי תואר?)
מאוד מאוד יעזור לי!!!!!
תודה

chana10

משתמש רשום
אני לקראת סיום לימודי תואר שני של עו"ס קליני אחרי שעשיתי את כל המסלול....
לימודי חנ"מ בסמינר, שנה של מכינה ושלוש של תואר ראשון שאחריהם התחלתי לעבוד כעוס"ית.
אחרי הפסקה קלה מלימודים המשכתי לתואר השני (יום בשבוע) במקביל לעבודה (יש מקומות שמאפשרים על חשבון יום עבודה, יש שלא...זה משמעותי)
המסלול הוא ארוך, השכר כעוסית לא גבוה (יש צו הרחבה שנותן תנאים טובים כמו קרן השתלמות ומחלה מהיום הראשון, אבל שכר פחות...)
אחרי כל זה, תואר שני כמעט לא מוסיף במשכורת.
(בטח לא משהו שיכסה את הלימודים שעולים מעל 30 אלף ש"ח בלי מלגות כלל בתואר שני)

יש פוטנציאל לעבוד פרטי בטיפול, במכון או כעצמאית.
אבל צריך לקחת בחשבון את הדרך הארוכה והעלויות....
איפה למדת?
במידה ואין לי רקע של חנ"מ זה משמעותי?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
ראיתי שחוי ארנפלד מפרסמת על תואר בטיפול באמנות חזותית
מישהו יודע מה זה נותן?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה