תואר שני אחרי BED בחינוך מיוחד- איפה כמה למה

ינאב

משתמש רשום
אני לומדת במכללת גורדון חינוך משלב+ ניתוח התנהגות שמוכר למתי"א...
מאוד נהנית מהתואר מהניתוח התנהגות פחות... קבוצה חרדית. חזקה מאוד. מתחשבים בחרדיות. אמנם רחוק בחיפה...
בכל מקרה לא יודעת כמה אפשר להתפתח בהוראה... הבנתי שיש בתי ספר שמחשיבים למטפלות שעתיים כשעה אחת כך שהן מרויחות כפול... עם כל זה לא ישווה להייטק.. שוקלת הסבה...קצת פוחדת.. מי שעשתה את הצעד אחר קביעות במשרד החינוך אשמח שתחכים אותי- לגבי לימודים וכמה הסיכוי למצוא עבודה (וכמה המשכורת... באמת הבדל משמעותי?)

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
לגבי תרפיה באומנות יש עוד מקומות חרדים מומלצים חוץ ממבחר?

הרצוג זה נפרד?

אגב ניתוח התנהגות זה בהחלט תחום מבוקש ומכניס מאוד, רק שהלימודים קשוחים, והעבודה בשטח גם לא פשוטה בכלל
מה זה בעצם אומר? איפה עובדים בזה?

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
בעצם לחרדיות מה האפשרות לתואר שני בהמשך לחינוך- יעוץ חינוכי טיפול באומנות וניהול מערכות חינוך?

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא נתקלתי בתכנים בעייתיים.
כן צריך לדעת שזה לעשות תואר בחברה חילונית מעורבת. זה אמנם מרחוק, מה שהופך את זה להרבה פחות בעייתי, וגם רוב המפגשים הם בלי חובת נוכחות ככה שמי שרוצה יכולה לא להשתתף בהם ורק לצפות בהקלטות, אבל יש מדי פעם מפגשי חובה. בנוסף, ברוב הקורסים יש עבודה בקבוצות, שדורשת עבודה אינטנסיבית יותר (אם כי גם היא מרחוק) עם סטודנטים אחרים. אני פשוט מנסה להשתבץ רק בקבוצות עם נשים בלבד, אבל יש קורסים שבהם המרצה מחלקת את הקבוצות, ואז זה בלתי אפשרי. (אם כי מאחר ורוב הסטודנטים בתואר הן סטודנטיות, הסיכוי ליפול על קבוצה עם גבר לא מאד גבוה).

הלימודים דורשים יותר ממכללה ממוצעת, אבל אפשריים בהחלט. האתגר הכי משמעותי הוא לדעת להתמודד עם קריאת מאמרים באנגלית, וכתיבה אקדמית. אחרי שמבינים את הסגנון המצופה זה הרבה יותר זורם.

בעיקרון אם לוקחים את מקסימום הקורסים לסמסטר אפשר לסיים בתוך כשנתיים. אפשר לראות פרטים כאן.
זה קצת מאתגר לעשות שלושה קורסים בסמסטר במקביל לעבודה (תלוי כמובן גם במצב המשפחתי), אבל אפשרי.

אם הולכים על המסלול של מערכות למידה, אפשר לצאת גם עם תעודה בלימודי מדידה והערכה. לא יודעת מה עוד אפשר, לא ביררתי. אני עושה את התואר בשביל המשכורת.
תודה רבה על המידע המפורט, עזרת לי מאוד!
שיהיה בהצלחה!

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
במוסדות חינוך- בד"כ כיתות של חינוך מיוחד. מנתחים התנהגויות של ילדים ובונים להם תכנית עבודה מקצועית.
בדיוק.
זו עבודה מאוד אחראית... בעצם כל בניית העבודה עם הילדים במשך השנה זה עליך...
כל ההוראות יוצאות ממך, בניית תוכנית עבודה, מעקב, מילוי דוחות, בקיצור קשוח
אבל מתגמל מאוד
באזור 250 לשעה הבנתי...

מנטור

משתמש פעיל
בדיוק.
זו עבודה מאוד אחראית... בעצם כל בניית העבודה עם הילדים במשך השנה זה עליך...
כל ההוראות יוצאות ממך, בניית תוכנית עבודה, מעקב, מילוי דוחות, בקיצור קשוח
אבל מתגמל מאוד
באזור 250 לשעה הבנתי...
נכון שמנתח התנהגות בשוק הפרטי יכול לקבל את הסכום שציינת , אך בפועל רוב עבודתם של מנתחי ההתנהגות הינה במערכת החינוך ששם הם מתוקצבים לפי שעות פרא רפואי שזה הרבה פחות.

אהרןB

משתמש חדש
האמת שאני מחפשת לשנות כיוון בתעסוקה- כן להישאר בתחום החינוך -אבל לא במתכונת של מורה בכיתה- להיות צמודה ללוחות זמנים של בית הספר, לאכול במהירות האור עד סוף ההפסקה... פחות מתאים לי המגבלות האלה. מה שמפריע לי זה בעיקר מתכונת העבודה, שזה שיעור ועוד שיעור ועוד... וכמובן שזה לא הכי מתגמל אז אני מאד רוצה להתפתח במשהו אחר ואני כבר די מוצפת כי יש כל הזמן דברים חדשים והכשרות לכל מיני תחומים ותארים, שבסופו של דבר אני רוצה להשקיע במה שמתאים לי ותת את כובד המשקל על זה וכל כך לא רוצה ליפול בבזבוזי זמן. ואני גם בלחץ כי אם אמצא תואר כלשהו אז אני חייבת להגיש בקשה למענק עד מועד מסוים...

אפרופו ניתוח התנהגות, כשהמסלול נפתח בחדש כמעט נרשמתי וגיליתי לחרדתי שהוא עולה כמעט כמו תואר ראשון-כפול מכל מקום אחר- מעניין אותי אם יש פה מישהי שלמדה את זה שם וכבר עובדת וכמה היא מרויחה...לא חייבים לציין סכום מדוייק;)

מנטור

משתמש פעיל
אפרופו ניתוח התנהגות, כשהמסלול נפתח בחדש כמעט נרשמתי וגיליתי לחרדתי שהוא עולה כמעט כמו תואר ראשון-כפול מכל מקום אחר- מעניין אותי אם יש פה מישהי שלמדה את זה שם וכבר עובדת וכמה היא מרויחה...לא חייבים לציין סכום מדוייק;)
אפשר בפרטי EG0548436355# להחליף סולמית בשטרודל ג'ימל נקודה קום

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
העלתן כאן כמה נק' חשובות
השאלה מה המטרה ומה הדרך
אם זה תואר שני לקידום בשכר אז לחפש מה שהכי קל, מהיר וקרוב לבית
אם המטרה היא מעבר לכך גם כדי לקבל ידע וכלים וגם אפשרות עבודה נוספת אז צריכים בהחלט לחשוב טוב.
ניתוח התנהגות זה משהו שנכנס לאחרונה מאוד חזק במיוחד ומאז השינויים בוועדות אפיון וזכאות
יש לזה גם ביקוש בגנים לחינוך מיוחד ובמוסדות כמו שיח סוד, עלי שיח, פרח, וגם בבתי ספר לתלמידים עם סל אישי.
במתי"א השכר מקביל לשכר מורה בפרטי השכר גודל וזו עבודה שיש לה ביקוש כעת.

יעוץ חינוכי דורש סטאז' וליווי עד שמקבלים רשיון יעוץ קבוע לא תמיד השכר בעבודה בבית ספר מצדיק את העבודה והאחריות אלא אם כן עובדים בזה גם בעבודה נוספת.

תארים אחרים צריך לבדוק מה נקרא תואר טיפולי
למשל בידידות טורונטו שמשלמים לבתי ספר על טיפולים רגשיים וכדו' דורשים תואר שני טיפולי.
יועץ חינוכי הוא לא מטפל.

לכן חשוב לבדוק את כלל הנתונים האישיים, השאיפות, היכולות (כמו עד כמה אנחנו בנויים לפתוח קליניקה פרטית) מקומות הלימוד באווירה חרדית ומרחק נסיעה כדי לא לשרוף את הזמן שגם כך אין על נסיעות, לימודים משולבים זום ועוד

בהצלחה

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
יש לי תואר ראשון בחינוך מיוחד, תואר שני בייעוץ חינוכי, ולימודי ניתוח התנהגות.
עובדת כמנתחת התנהגות במוסדות חינוך, ומרצה בתחום.

לימודי ניתוח התנהגות הם לא קלים. בעיני, יותר קשים מתואר שני בייעוץ חינוכי, אבל העבודה בשטח מעניינת ונותנת הרבה סיפוק. יש הרבה ביקוש למנתחי התנהגות במגזר הציבורי.

השכר כמנתחת התנהגות הוא כמו של עובדי הוראה או מטפלים פרא רפואיים (תלוי אם עובדים במשרד החינוך או בעמותות, וגם בעמותות יש תנאי העסקה שונים). יש אפשרות לעבוד גם בפרטי, אך נכון לעכשיו אין החזרים על כך מקופות החולים.

לרוב מדובר בלימודי תעודה, אם כי אני מבינה שיש מסלולים שכוללים גם ניתוח התנהגות וגם תואר שני (יש גם תואר שני בניתוח התנהגות במקום מעורב וגם מרוחק - באזור טבריה).

יש גם אפשרות ללמוד CBT. כיום יש דרישה למטפלי CBT במערכת החינוך, אם כי לא נראה לי שיש ביקוש גדול כמו למנתחי התנהגות. כדי ללמוד CBT צריך תואר שני טיפולי. תואר שני בחינוך מיוחד גם נחשב לצורך העניין (בעבר הספיק תואר ראשון בחינוך מיוחד, אך הקשיחו את התנאים בשנה האחרונה). אם מעניין אותך הכיוון, אפשר ללמוד תואר שני בחינוך מיוחד ואחר כך להמשיך ללימודי CBT.

אגב, תואר שני בייעוץ חינוכי מתאים עבור קבלה ללימודי CBT רק אם יש רישיון ייעוץ (לאחר עבודה כיועצת במערכת החינוך). ללא רישיון ייעוץ - לא ניתן להתקבל ללימודים, ככל הידוע לי.

אפשר גם להתפתח לתחום של לקויות למידה ולעבוד כמורת שילוב. יש היום גם מורות שילוב שמתמחות בפיתוח מיומנויות חברתיות.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אני לומדת במכללת גורדון חינוך משלב+ ניתוח התנהגות שמוכר למתי"א...
מאוד נהנית מהתואר מהניתוח התנהגות פחות... קבוצה חרדית. חזקה מאוד. מתחשבים בחרדיות. אמנם רחוק בחיפה...
בכל מקרה לא יודעת כמה אפשר להתפתח בהוראה... הבנתי שיש בתי ספר שמחשיבים למטפלות שעתיים כשעה אחת כך שהן מרויחות כפול... עם כל זה לא ישווה להייטק.. שוקלת הסבה...קצת פוחדת.. מי שעשתה את הצעד אחר קביעות במשרד החינוך אשמח שתחכים אותי- לגבי לימודים וכמה הסיכוי למצוא עבודה (וכמה המשכורת... באמת הבדל משמעותי?)
אם את מתכוונת להסבה למנתחת התנהגות במשרד החינוך - הוותק והקביעות אמורים להישמר (אפשר לבקש העברה או משהו דומה).

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
שימו לב למי שלמד ניתוח התנהגות ואין לו תעודה של חנ"מ זה קצת בעיה
יש לנו מורה שאחרי התואר שני למד ניתוח התנהגות וגם עובד בזה יום בשבוע באחת העמותות של ילדים אוטיסטים
עכשיו הוא מנסה להכנס למתי"א ודורשים ממנו תעודה של חינוך מיוחד.

בכלל הנושא של ניתוח התנהגות נכנס כעת חזק, לא מצד הקופות חולים אלא מצד ועדות זכאות ואפיון, אחד המענים שהם נותנים זה מנתח התנהגות דרך המתי"א

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
שימו לב למי שלמד ניתוח התנהגות ואין לו תעודה של חנ"מ זה קצת בעיה
יש לנו מורה שאחרי התואר שני למד ניתוח התנהגות וגם עובד בזה יום בשבוע באחת העמותות של ילדים אוטיסטים
עכשיו הוא מנסה להכנס למתי"א ודורשים ממנו תעודה של חינוך מיוחד.
ואם יש תואר בחינוך שקביל במתיא ללא חנמ זה תופס?

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
יש לו תעודת הוראה + תואר ראשון ושני בחינוך אבל אין לו חינוך מיוחד
מה זה תואר שקביל במתיא - תואר בחנמ או משהו מהסדרה? יכול להיות?
אני רק העליתי מה ששמעתי ממנו

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
כמה חכם ונכון כואב הלב שהציבור אצלנו לא מבין את זה...
לגברים האפשרויות ללמוד את כל הנ"ל קיימות בכלל?
לאט לאט נכנסת המודעות
גם תעודה של CBT יש ממסלול מהיר ועד לתעודה מוכרת ורשמית
וכך לכל המקצועות הטיפוליים
כל אחד שלמד קורס בגישת ??? פותח קליניקה
בעוד שאצל מטפל מוסמך זה חלק מהקורסים שלמד ונמצא אצלו כאחד הכלים מתוך כלל הכלים בארגז הטיפול

לגברים קצת יותר מורכב למצוא מסלול מותאם לחרדים במקצועות טיפוליים

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
יש לו תעודת הוראה + תואר ראשון ושני בחינוך אבל אין לו חינוך מיוחד
מה זה תואר שקביל במתיא - תואר בחנמ או משהו מהסדרה? יכול להיות?
אני רק העליתי מה ששמעתי ממנו
אז זה קצת מוזר, כי בדרך כלל הדרישה זה תעודת הוראה בשביל להכנס למתיא,
כנראה ארגונים פרטיים רוצים חנמ, נטו דרישה שלהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה