תהליך בניה לירוק בתחום

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שלום,
אנו גרים בקומה עליונה, ומעוניינים (אולי) לבנות דירה נוספת על הגג.
אני "ירוק" לחלוטין בתחום, יש לי מלא שאלות ואשמח שמי שידיו בוחשות בעניינים אלו יעזור לי קצת להחכים.
שאלת הבעלות
אני משער שהדבר הראשון שצריך לברר זה למי שייכות הזכויות בגג.
הבנתי שככל הנראה זה רשום בטאבו על שם כל השכנים במשותף (יכול להיות דבר כזה? איך בודקים למעשה מה באמת המצב?).
אם אכן כך, האם נהוג לקנות את החלק היחסי מכל שכן? ואם כן באיזה סכום? איך עובד העניין הזה? כמו"כ האם שכנים יכולים להתנגד בתואנות כלשהם?
היתרי בניה
בהנחה שעברנו את המשוכה הזו, האם זה מסובך להוציא היתר בניה? תלוי ברשות המקומית הספציפית? יש לכך עלות כספית? האם זה נכון שיש גבול חוקי לסך המטרים שניתן להם היתר לכל בניין, ואם שכן נניח קיבל היתר בניה ובנה, בעצם זה גורע ממני?, בבניה ללא היתר בניה במקום שידוע שהעירייה מתעלמת, האם הנכס יהיה שווה משהו או שלא ניתן למכור כזו דירה? האם יש מושג של התיישנות בבניה לגבי אפשרות הריסה על ידי הרשות המקומית?
הבניה עצמה
אני משער שזה תלוי מאוד באיכות ובמרכיבים נוספים ורבים, אבל האם יש איזשהו סכום מוערך שניתן לנקוב בו שעולה בניה (כולל גימורי פנים) למטר מרובע? האם יש הוצאות נלוות מלבד על הבניה עצמה?

תודה רבה מראש על כל מענה.

מנחם הויזמן

משתמש רשום
שאלת הרבה שאלות, ושאלת שאלות נכונות...
אתחיל בבעלות:
למצוא את הגוש וחלקה שלך על פי הכתובת, כאן:
או כאן במפה: (ולהדליק את השכבות הרלוונטיות)
להזמין נסח טאבו ממשרד המשפטים:
להזמין את מסמכי בית משותף:
בהצלחה

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ענו לך לגבי בעלויות
לגבי היתר- אכן משתנה מאד מרשות אחת לאחרת
יכול לעלות 15 א"ש באזורי ספר ועד 40 א"ש באזורים מרכזיים יותר (יתכן שגם יותר, לא יודעת מה השטח אותו תוכלו לקבל)
אתם צריכים לפנות לאדריכל/ית המתעסק בהוצאת היתרים באזורכם שיבצע בדיקה ראשונית לגבי אחוזי בניה וההתכנון לבניה. יתכן שהוא גם יוכל לבדוק לכם את ענייני הבעלויות
בהמשך הוא גם ינחה אתכם איך מנהל הליך הוצאת ההיתר.

עלות בניה- מקובל לחשב עלות מ"ר של שלד+ פנים בסיסי ב-5000-5500 ש"ח למ"ר

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה