תגובות, תגובות.....

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מקבלת את האשמה.
מי זאת יעל א שתקבע את כללי הפורום?
שימו עלי פס חופשי.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יעל א;1369697:
מקבלת את האשמה.
מי זאת יעל א שתקבע את כללי הפורום?
שימו עלי פס חופשי.
שמים :)
זה לא מוריד מהערך של מה שאת אומרת
ונראה לי דווקא שמישהי כמוך יכולה להקפיץ כאן את הרמה בעשרות מונים.
אבל תשאירי כאן עוד קצת מהאנשים שכן נותנים ביקורת, כי אחרת זה ייראה כאן כמו פורום שיווק צלמות.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יעל א;1369666:
די מעורפל,
בעיתון המקומי כאן לא מאשרים ילדות מעל גיל 3.
כל מקום והכללים שלו.

אז אל תעלי תמונות מעל גיל 3.
לא קבעתי גיל מדוייק, כי יש מקומות שנותנים טווח של 3-5. אבל בטח שלא יותר מזה.
אבל בטח ובטח שבשום מקום לא יאשרו תמונות של ילדות הנראות עם מרפקים או ברכיים חשופות.
נ.ב. בסלון בבית שלך היית שמה את תמונת תינוקך בעירום חלקי?

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;1369785:
אז אל תעלי תמונות מעל גיל 3.
לא קבעתי גיל מדוייק, כי יש מקומות שנותנים טווח של 3-5. אבל בטח שלא יותר מזה.
אבל בטח ובטח שבשום מקום לא יאשרו תמונות של ילדות הנראות עם מרפקים או ברכיים חשופות.
נ.ב. בסלון בבית שלך היית שמה את תמונת תינוקך בעירום חלקי?
זה לא משנה מה הייתי עושה.
משנה הכללים כאן.
ואם הם לא ברורים, והם לא, אז אין מה להתפלא מתקלות.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יעל א;1369833:
זה לא משנה מה הייתי עושה.
משנה הכללים כאן.
ואם הם לא ברורים, והם לא, אז אין מה להתפלא מתקלות.

מה לא ברור כאן? אצלכם מותר להעלות תמונות של ילדה מעל גיל 3?
היו נותנים לך לפרסם תמונה בעיתון חרדי, תינוק כשהוא בלבוש מינימלי?

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י שלמה;1369841:
מה לא ברור כאן? אצלכם מותר להעלות תמונות של ילדה מעל גיל 3?
היו נותנים לך לפרסם תמונה בעיתון חרדי, תינוק כשהוא בלבוש מינימלי?
ממש לא.
וגם לא ראיתי שזה הסגנון כאן.
לפי זה חצי ההתמונות כאן צריך להסיר.
וזה שזה לא מוסר זה מה שעושה את הרושם שהכללים כאן שונים.

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יעל א;1369854:
ממש לא.
וגם לא ראיתי שזה הסגנון כאן.
לפי זה חצי ההתמונות כאן צריך להסיר.
וזה שזה לא מוסר זה מה שעושה את הרושם שהכללים כאן שונים.

ממש כך!
הייתי מעיף יותר מחצי אשכולות שנפתחים כאן, רק שאני מוחק מה שמוגזם באמת או שיש על זה תגובות רעות ונבדקות כמוצדקות!
הערה כללית:
יש כאלו המעלים אשכולות, על מנת ללמוד או לקבל משוב חיובי או הערות/הארות על עבודתם.
יש כאלו שרק רוצים לשתף את כולם ביצירות שלהם ולקבל רק משוב חיובי.
כל תגובה שאולי תפגע בתדמית שלהם על שהם צלמים מקצועיים, תזכה בתגובות כמו:
מי אתה שתעיר לי?....ככה אני רוצה את התמונה.. או בסגנון ש"אתה לא חייב להגיב" וכדומה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שלמה;1369860:
ממש כך!
הייתי מעיף יותר מחצי אשכולות שנפתחים כאן, רק שאני מוחק מה שמוגזם באמת או שיש על זה תגובות רעות ונבדקות כמוצדקות!
הערה כללית:
יש כאלו המעלים אשכולות, על מנת ללמוד או לקבל משוב חיובי או הערות/הארות על עבודתם.
יש כאלו שרק רוצים לשתף את כולם ביצירות שלהם ולקבל רק משוב חיובי.
כל תגובה שאולי תפגע בתדמית שלהם על שהם צלמים מקצועיים, תזכה בתגובות כמו:
מי אתה שתעיר לי?....ככה אני רוצה את התמונה.. או בסגנון ש"אתה לא חייב להגיב" וכדומה.
ד"א
לפעמים הערה כמו: "ככה אני רוצה את התמונה", יכולה ללמד הרבה יותר מאשר התרפסות לכל מיני הכתבות של אנשים חסרי מעוף.
זאת תשובה מצויינת להערות מהסוג של:
"התמונה לא עומדת בחוק השלישים"
"חתכת את הידים"
"ירקות לא מצלמים מלמעלה!"
והכי נדוש "התאורה קשה מדי"

ועכשיו, אם באמת רצית לעמוד בכללי השלישים ולא הצלחת, אז אל תגיד "ככה אני רוצה"
אם הידים נחתכו בטעות, אז אל תגיד "ככה אני רוצה"
אם רצית לצלם את הירקות מהצד, ובטעות הזזת את המצלמה והיא עשתה סיבוב באוויר וצילמה מלמעלה, אז אל תגיד "ככה אני רוצה"
אם רצית לצלם בתאורה רכה, ופתאום נכבה לך הפלאש, עף לך הרפלקטור ויצא תאורה קשה, אז אל תגיד "ככה אני רוצה"

אם כל הנ"ל לא קרה, אז אתה יכול לומר בביטחון מלא "ככה אני רוצה את התמונה"

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שלמה,
ברגע שיש תמונות שנמחקות ויש שלא לפי הגדרות לא ברורות אני מבינה את התסכול של האנשים.

אם כל תמונה של ילדה מעל גיל 5 תימחק (גם אם היא עם שאל שחור) אנשים לא יכעסו,
אבל אם תמונה אחת עוברת ואחת (שהילדה לבשה סרבל יותר מופרע נאמר) מוסרת, זה גורם בלבול.
ואגב, אני הבנתי למה מחקו את האשכול כיתה א' המסוים הילדה שם היתה גדולה (גיל 9) וזה גיל שיש לו משמעות הלכתית, והזגזוג עם ההעלאה/הסרה של זה בלבל פי אלף,

תחליטו.
ותעיפו אשכולות שהם לא בסדר.
או בשביל ההתחלה תנעלו אותו לכמה שעות ואז תורידו.
נכון, זו עבודה מעייפת, אבל אם רוצים לשמור על גדר כלשהו מוכרחים לעבוד.

שלמה

משתמש מקצוען
לא היה כאן זגזג.
האשכול שוחזר בטעות על ידי מנהל אחר...

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יונה יונה;1369893:
...

תחליטו.
ותעיפו אשכולות שהם לא בסדר.
או בשביל ההתחלה תנעלו אותו לכמה שעות ואז תורידו.
נכון, זו עבודה מעייפת, אבל אם רוצים לשמור על גדר כלשהו מוכרחים לעבוד.

יש לך טעות בסיסית בהגדרת "מנהל פורום".
המנהל לא אמור להיות כאן גננת או שוטר. מה גם שלא תמיד יש כאן מנהלים הקוראים את כל האשכולות.

הבעיה היא שיש כאן ניקים שלא קוראים את כללי הפורום ואח"כ מגיעים בטענות.
ה

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם הוא לא אמור להיות גננת/שוטר אז שבכלל לא יתערב.
אם מוחקים סלקטיבית שלא יתפלאו אם גם החברים לא מבינים/עומדים בכללים.

בכל מקום יש את הכללים הרשמיים ותכלס את ההתנהגות הפרקטית בשטח.
וכאן היא פשוט לא ברורה.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דיון מעניין, רק עכשיו יש לי קצת זמן לקרא אותו, אז ככה, דעתי:
נכתב ע"י קקטוס;1369702:
כי אחרת זה ייראה כאן כמו פורום שיווק צלמות.

זה בהחלט פורום שיווק צלמות, אם זה טוב או רע זה כבר תלוי את מי שואלים. ולכן אני חושבת שכשמישהי מקצועית שנותנת עבודה טובה מאוד מעלה אשכול שרואים שהוא לזה לא צריך להעיר לה בו על דקויות וכל שכן על גרב/ נעל /פפיון שלא עומד טוב כי זה בהחלט יכול להפריע לשיווק ולא אמור לכאוב לאף אחד הלב שמישהי משווקת את עצמה ומצליחה.
מתי ביקורת בכל זאת נצרכת בפורום? מתי שמישהי למשל משווקת את עצמה כמקצועית אבל מעלה תמונה שאינה כזו או מתי שמישהי מקצועית או מישהי בתחילת דרכהמבקשת ביקורת ודעה לצורך מסויים או על משהו מסויים.
אגב ומבלי לפגוע יש כאן כאלה שפשוט אסור להעיר להן כי הן משווקות את עצמן אבל הן מעירות המון לאחרים ולא תמיד הערות ענייניות וזה כבר עניין אחר. עוד משהו: בתור פורום שיווקי יש מספר צלמות שיש ביניהן הסכם בלתי כתוב לכתוב "מאלףףףףףףףףףףףףף, אני נופלללללת" על כל תמונה של ניקיות מסויימות תהי איכותה אשר תהי, ואשכול לייד זה הן יכולות להעיר הערה חסרת עניין על משהו מאוד שולי. אז כל מי שלא רוצה שיעירו לה שתבדוק באמת את עצמה וההערות שלה כי לא לכל אחת מתאים לאופי ולמנטליות לכתוב כל פעם "התעלפפפפתי" על כל תמונה כדי שלא יעשו לה את זה.
לגבי "ככה רציתי שזה יהיה"- תאמינו או לא, אבל לפעמים ככה בן אדם רוצה שזה יהיה. לא מדברת על דברים משמעותיים אבל דקויות שבהחלט אפשר לפרש לכיוונים של טעם, אז קקטוס- לא כל מי שכותב שככה הוא רוצה שזה יהיה זה כדי להתגונן מביקורת, אלא לפעמים-וואלה, ככה הוא רצה שזה יהיה, וכל עוד הוא מקצועי באופן סביר להחליט איך הוא רוצה שהתמונה שלו להיה- לא רואה טעם להתערב לו בזה ולמחות על כך שלא "קיבלו את הביקורת", דווקא לך קקטוס יש הרבה תמונות כאלה, וזה בסדר גמור.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י השקעה;1369973:
דיון מעניין, רק עכשיו יש לי קצת זמן לקרא אותו, אז ככה, דעתי:

זה בהחלט פורום שיווק צלמות,
לא ידעתי, לא נעים לי להתערב כאן בעזרת הנשים, היו צריכים להודיע על זה קודם בהודעה מסודרת..
נכתב ע"י השקעה;1369973:
לגבי "ככה רציתי שזה יהיה"- תאמינו או לא, אבל לפעמים ככה בן אדם רוצה שזה יהיה. לא מדברת על דברים משמעותיים אבל דקויות שבהחלט אפשר לפרש לכיוונים של טעם, אז קקטוס- לא כל מי שכותב שככה הוא רוצה שזה יהיה זה כדי להתגונן מביקורת, אלא לפעמים-וואלה, ככה הוא רצה שזה יהיה, וכל עוד הוא מקצועי באופן סביר להחליט איך הוא רוצה שהתמונה שלו להיה- לא רואה טעם להתערב לו בזה ולמחות על כך שלא "קיבלו את הביקורת", דווקא לך קקטוס יש הרבה תמונות כאלה, וזה בסדר גמור.
זה מה שכתבתי..

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1369973:
זה בהחלט פורום שיווק צלמות, אם זה טוב או רע זה כבר תלוי את מי שואלים. ולכן אני חושבת שכשמישהי מקצועית שנותנת עבודה טובה מאוד מעלה אשכול שרואים שהוא לזה לא צריך להעיר לה בו על דקויות וכל שכן על גרב/ נעל /פפיון שלא עומד טוב כי זה בהחלט יכול להפריע לשיווק ולא אמור לכאוב לאף אחד הלב שמישהי משווקת את עצמה ומצליחה.
מתי ביקורת בכל זאת נצרכת בפורום? מתי שמישהי למשל משווקת את עצמה כמקצועית אבל מעלה תמונה שאינה כזו או מתי שמישהי מקצועית או מישהי בתחילת דרכהמבקשת ביקורת ודעה לצורך מסויים או על משהו מסויים.

מה????
ממתי זה פורום שיווק????????????

חוץ מזה, כמה שוק כבר יש כאן? רוב צרכניות צילומי הילדים לא מסתובבות כאן.
ברור שכל השתתפות בפורום ציבורי היא גם שיווק ומיתוג עצמי, אבל זו המטרה???
מה שכן יש כאן זה יכולת לפתח קשרים עסקיים למי שמתעסקת בצילומי מוצר וכו שיש לה כאן גישה לגרפיקאיות שצריכות את השירות הזה.

נכון שלאחרונה אין כאן כמעט אשכולות בשאלות מיקצועיות,
והאמת... אין כ"כ מי שיענה עליהם.... וחבל :-|

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1369983:
מה????
ממתי זה פורום שיווק????????????

ממתי שרוב האשכולות כאן מועלים למטרה הזו, ואת יכולה להסכים אם זה או לא אבל זו המציאות. אם את לא מאמינה תנסי להעיר באשכול שהוא כזה באופן מובהק אפילו משהו מאוד ענייני אחרי כל הווווואו ותראי איך זה מתקבל.
ויש כאן הרבה צרכניות של צילומי ילדים גם אם את חושבת שלא, אני יכולה להגיד לך שבתור מישהי מהצפון יש לי דרך כאן בערך לקוחה אחת לחודשיים, אם הייתי מהמרכז זה היה הרבה יותר.
ואגב, אם רק כל מי שרוצה ביקורת היה מעלה לכאן היה כאן אשכול לחו"ד פעם ב4 ימים. זה המציאות, אחרת למה את לא מעלה לביקורת למשל?

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י השקעה;1369994:
ממתי שרוב האשכולות כאן מועלים למטרה הזו, ואת יכולה להסכים אם זה או לא אבל זו המציאות. אם את לא מאמינה תנסי להעיר באשכול שהוא כזה באופן מובהק אפילו משהו מאוד ענייני אחרי כל הווווואו ותראי איך זה מתקבל.
ויש כאן הרבה צרכניות של צילומי ילדים גם אם את חושבת שלא, אני יכולה להגיד לך שבתור מישהי מהצפון יש לי דרך כאן בערך לקוחה אחת לחודשיים, אם הייתי מהמרכז זה היה הרבה יותר.
ואגב, אם רק כל מי שרוצה ביקורת היה מעלה לכאן היה כאן אשכול לחו"ד פעם ב4 ימים. זה המציאות, אחרת למה את לא מעלה לביקורת למשל?
אני מתלבט אם את כותבת בציניות או ברצינות, כי אני כבר התבלבלתי.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1369999:
אני מתלבט אם את כותבת בציניות או ברצינות, כי אני כבר התבלבלתי.

לא הבנתי ממה התבלבלת, זה לא ציניות זה תאור של מציאות, שכרגע הפורום ככה. לי אין דעה אישית אם זה טוב או רע, אני מתאימה את עצמי לנסיבות האלה כשאני מגיבה או חושבת להגיב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה