תגובות, תגובות.....

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה לא אומר שזו המטרה.
זה אומר שזה המצב כאן כרגע, תעברי על אשכולות מלפני כמה שנים ותראי שזה ממש לא היה נראה ככה.

אני לא מעלה תמונות לביקורת כי אני לא מרגישה צורך לקבל אחרי כל סט פידבק חם או קר, שאני צריכה עזרה מסוימת או שאני מרגישה שהוצאתי איזה "פריים וואו" אני מעלה,
(חוץ מזה יש לי בעית אישור פרסום חמורה....)

לדעתי פורום צילום מיקצועי צריך להיות סגור לתגובות ממי שאינם צלמים מיקצועיים.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1370001:
לדעתי פורום צילום מיקצועי צריך להיות סגור לתגובות ממי שאינם צלמים מיקצועיים.

לדעתי כדאי מאוד לעשות פורום כזה נפרד ונוסף לנוכחי, אבל זה כבר דובר הרבה ולא יצא לפועל. אישית הייתי שמחה מאוד לפורום כזה.

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י יצירתית;1366633:
מידי תקופה נולד פה ניק חדש, מלא אנרגיות כרימון וידע כ...
הוא נכנס עם אנרגיות גועשות ואדרנלין מפעפע וכל כולו מוכן ומוזומן ללמוד ולהתקדם
אך הניקים הזקנים מלאי הידע כרימון ואנרגיות כ... עייפו כבר! עייפו מלהסביר מזה פוקוס וWB, איך בונים קומפוזיציה ונזהרים מפלייר, ובמיוחד שרוב ה"ניו בורן" שמנסים את מזלם כאן, מחפשים דווקא את המחמאות והפירגונים המתוקים ולא את הביקורת המרה.

יעל מתוקה, בעוד שנתיים כשתתחילי את הבוקר שלך בפיהוק גדול (אחרי לילה ארוך של עריכה ועיצוב) ובקפה מעורר (שלא עוזר) כשעוד רגע נכנס אליך לקוח ב"ה, תציצי בפרוג ותגלי את יעל ב שהצטרפה אתמול לפורום, קנתה מצלמה שלשום, מתחילה קורס מחר ורוצה לדעת הכל היום!!! ו... תמשיכי הלאה.... כן, אפילו שנשבעת שלא תהי כזו, כי להגיב (במיוחד למתחילים )לוקח זמן ואנרגיות וכל תגובה גוררת אחריה אוסף שאלות.
תמשיכי להעלות תמונות ולאט לאט תתרגלי שכל אחד מגיב מתי שהוא יכול ומתי שמתחשק לו,
לפעמים תעלי תמונה ויתפתח דיון מעניין שלא חלמת שיצא מהתמונה שלך ולפעמים תעלי תמונה ובאותו יום היא תשקע במצולות הפורום, כי כך דרכם של פורומים, אתה זורק אבן ואין לך מושג לאן היא תגיע.

לכבוד חודש הרחמים והסליחות לפני היום הגדול בו כל אחד עומד במרכז הפריים וכל מעשינו נראים בחדות ובבהירות, אני מקבלת על עצמי בל"נ להשקיע בתגובה לצלם\ת בתחילת דרכו שמעוניין בביקורת בונה.
אני מזמינה את שאר הניקים המנוסים להצטרף אלי- זה יקדם גם אתכם!

יעל, אני אוהבת את האנרגיות שבך (גם אותך...) זה מחזיר אותי אחורה כשהייתי צעירה וירוקה (לפני 3 שנים סה"כ)...

מירלה,
כשרון הכתיבה שלך לא פוחתת ברמה מכשרון הצילום שלך :)

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
פורום נוסף ימות... היו כאילו נסיונות.
אבל אם תהיה אפשרות תגובה רק לצלמים מצב ההערות ישתפר,

אגב השקעה, נראה לי יש לך כמה תיאוריות אל יחסי מעלף-מאמממם מוגזמות.
:)

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1369973:
דיון מעניין, רק עכשיו יש לי קצת זמן לקרא אותו, אז ככה, דעתי:

זה בהחלט פורום שיווק צלמות, אם זה טוב או רע זה כבר תלוי את מי שואלים. ולכן אני חושבת שכשמישהי מקצועית שנותנת עבודה טובה מאוד מעלה אשכול שרואים שהוא לזה לא צריך להעיר לה בו על דקויות וכל שכן על גרב/ נעל /פפיון שלא עומד טוב כי זה בהחלט יכול להפריע לשיווק ולא אמור לכאוב לאף אחד הלב שמישהי משווקת את עצמה ומצליחה.
מתי ביקורת בכל זאת נצרכת בפורום? מתי שמישהי למשל משווקת את עצמה כמקצועית אבל מעלה תמונה שאינה כזו או מתי שמישהי מקצועית או מישהי בתחילת דרכהמבקשת ביקורת ודעה לצורך מסויים או על משהו מסויים.
אגב ומבלי לפגוע יש כאן כאלה שפשוט אסור להעיר להן כי הן משווקות את עצמן אבל הן מעירות המון לאחרים ולא תמיד הערות ענייניות וזה כבר עניין אחר. עוד משהו: בתור פורום שיווקי יש מספר צלמות שיש ביניהן הסכם בלתי כתוב לכתוב "מאלףףףףףףףףףףףףף, אני נופלללללת" על כל תמונה של ניקיות מסויימות תהי איכותה אשר תהי, ואשכול לייד זה הן יכולות להעיר הערה חסרת עניין על משהו מאוד שולי. אז כל מי שלא רוצה שיעירו לה שתבדוק באמת את עצמה וההערות שלה כי לא לכל אחת מתאים לאופי ולמנטליות לכתוב כל פעם "התעלפפפפתי" על כל תמונה כדי שלא יעשו לה את זה.
לגבי "ככה רציתי שזה יהיה"- תאמינו או לא, אבל לפעמים ככה בן אדם רוצה שזה יהיה. לא מדברת על דברים משמעותיים אבל דקויות שבהחלט אפשר לפרש לכיוונים של טעם, אז קקטוס- לא כל מי שכותב שככה הוא רוצה שזה יהיה זה כדי להתגונן מביקורת, אלא לפעמים-וואלה, ככה הוא רצה שזה יהיה, וכל עוד הוא מקצועי באופן סביר להחליט איך הוא רוצה שהתמונה שלו להיה- לא רואה טעם להתערב לו בזה ולמחות על כך שלא "קיבלו את הביקורת", דווקא לך קקטוס יש הרבה תמונות כאלה, וזה בסדר גמור.
אני חייבת למחות על כבודן של הצלמות המקצועיות שנמצאות כאן.. ומשתדלות להגיב ולכוון, וגם עוד ניקים כמו מוטי, והגלים, ושלמה שעוזרים ומכוונים גם מחוץ לבמת הפורום.
יש כאן עזרה מקצועית לפחות בשביל הרמה(הירודה)שלי..
ואני לא חושבת שביקורת מקצועית לצלם הורסת את הרייטינג..
לקוחות פוטנציאליים מסתכלים על התמונה ופחות על הדיון.
אני בכל אופן אשמח לביקורת מכל סוג.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1370374:
אני חייבת למחות על כבודן של הצלמות המקצועיות שנמצאות כאן.. ומשתדלות להגיב ולכוון, וגם עוד ניקים כמו מוטי, והגלים, ושלמה שעוזרים ומכוונים גם מחוץ לבמת הפורום.
יש כאן עזרה מקצועית לפחות בשביל הרמה(הירודה)שלי..
ואני לא חושבת שביקורת מקצועית לצלם הורסת את הרייטינג..
לקוחות פוטנציאליים מסתכלים על התמונה ופחות על הדיון.
אני בכל אופן אשמח לביקורת מכל סוג.

אין כאן שום קשר לכבודן של צלמות. יש דברים שלא מוגדרים כאן בברור ואחד מהם זה זה, האם ובאיזה מקרה צריך להעיר ומתי לא. אם את מעלה לצורך ביקורת מקצועית נטו, כתבי זאת בתחילת האשכול ותקבלי ממני מגילה שלמה מה את צריכה לשפר, ובאופן שבאמת יעזור לך, חוץ מזה שאת מתחילה וזה יכול אכן לתרום לך המון. כשאת מעירה למישהי מקצועית ומנוסה שהלקוחה שלה שבחרה בה ושילמה לה ממיטב כספה נמצאת כאן זה די ברור שהיא לא העלתה להתייעץ אם זה טוב, ולעיתים לא מתקבל טוב וגובל בחוסר טקט, הבנתי את זה אחרי שעשיתי את זה ולא אחרי שעשו לי את זה.

יכול להיות שהפתרון המעשי לזה הוא לכתוב "שיתוף" בראשו של אשכול שיתוף ו"חו"ד" או עזרה בראשו של אשכול התייעצות מקצועית.

אגב אני אומרת את זה כדי לייעל את המצב כי לי באופן אישי יש עוד הרבה מקורות ללקוחות ואופציות להציג עבודות וזה לא חייב להיות כאן, אני בכלל לא גרה קרוב לרוב הקהל פה.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1370396:
אין כאן שום קשר לכבודן של צלמות. יש דברים שלא מוגדרים כאן בברור ואחד מהם זה זה, האם ובאיזה מקרה צריך להעיר ומתי לא. אם את מעלה לצורך ביקורת מקצועית נטו, כתבי זאת בתחילת האשכול ותקבלי ממני מגילה שלמה מה את צריכה לשפר, ובאופן שבאמת יעזור לך, חוץ מזה שאת מתחילה וזה יכול אכן לתרום לך המון. כשאת מעירה למישהי מקצועית ומנוסה שהלקוחה שלה שבחרה בה ושילמה לה ממיטב כספה נמצאת כאן זה די ברור שהיא לא העלתה להתייעץ אם זה טוב, ולעיתים לא מתקבל טוב וגובל בחוסר טקט, הבנתי את זה אחרי שעשיתי את זה ולא אחרי שעשו לי את זה.

יכול להיות שהפתרון המעשי לזה הוא לכתוב "שיתוף" בראשו של אשכול שיתוף ו"חו"ד" או עזרה בראשו של אשכול התייעצות מקצועית.

אגב אני אומרת את זה כדי לייעל את המצב כי לי באופן אישי יש עוד הרבה מקורות ללקוחות ואופציות להציג עבודות וזה לא חייב להיות כאן, אני בכלל לא גרה קרוב לרוב הקהל פה.
כל אחד צריך להכיר את מקומו.
מי שמפחד מהקהל כאן לא חייב להעלות תמונות.
צלמת מקצועית לא אמורה להבהל מהערה שניתנה לה, ובתנאי שלא נעשה על מנת לקנטר. אפילו אם האמא ששילמה וכו... נמצאת כאן. אז מה?
ואם?

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1370396:
. אם את מעלה לצורך ביקורת מקצועית נטו, כתבי זאת בתחילת האשכול ותקבלי ממני מגילה שלמה מה את צריכה לשפר, ובאופן שבאמת יעזור לך, חוץ מזה שאת מתחילה וזה יכול אכן לתרום לך המון.
צלמת מקצועית שמקבלת ולא הודפת כל הערה, קרנה עולה ולא ההפך..
והשקעה, אני מאד אודה לך אם תעשי את זה..

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1370504:
כל אחד צריך להכיר את מקומו.
מי שמפחד מהקהל כאן לא חייב להעלות תמונות.
צלמת מקצועית לא אמורה להבהל מהערה שניתנה לה, ובתנאי שלא נעשה על מנת לקנטר. אפילו אם האמא ששילמה וכו... נמצאת כאן. אז מה?
ואם?

אני אגיד לך מה, אני הרבה פעמים רואה אשכול ועולה לי בראש "וואו, איך אפשר להלביש בגד כזה לילד?" או מכיוון אחר: "איזה קיטש טוטאלי ומלוקק בלי משמעות" או "איזה עריכה אגרסיבית, פשוט הורס את כל הטעם בתמונה" וכן "רואים שההתמקדות פה בחולצה ובאביזרים ולא בילדה, החולצה המהממממת מצולמת נפלא והמבט של הילדה קפוא וחסר עניין". אז מה אני אעשה? אכתוב את זה? לא יכולה, לא מסוגלת, גם אם אני אעטוף את זה במילים עדינות זה בד"כ ישמע רע. וגם הערות טכניות רבים לא יקבלו בששון, ומניסיון.
אגב אני באופן אישי לא נבהלת מהערות ולמדתי כאן הרבה מהן, אבל כשהן באמת לא נצרכות אז הן לא נצרכות וכן, אני מעדיפה לא לקבל אותן כשזה כך.

נכתב ע"י יעל א;1370512:
צלמת מקצועית שמקבלת ולא הודפת כל הערה, קרנה עולה ולא ההפך..
והשקעה, אני מאד אודה לך אם תעשי את זה..
את תשמחי-בכיף וטוב לדעת, אמנם מניסיון זה לא תמיד ככה. ואגב אני אומרת את זה כשאני יכולה להעיד על עצמי שלא הערתי אף פעם מקנטרנות אלא לתועלת, ולא תמיד זה בא טוב למקבלי ההערה.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1370530:
אני אגיד לך מה, אני הרבה פעמים רואה אשכול ועולה לי בראש "וואו, איך אפשר להלביש בגד כזה לילד?" או מכיוון אחר: "איזה קיטש טוטאלי ומלוקק בלי משמעות" או "איזה עריכה אגרסיבית, פשוט הורס את כל הטעם בתמונה" וכן "רואים שההתמקדות פה בחולצה ובאביזרים ולא בילדה, החולצה המהממממת מצולמת נפלא והמבט של הילדה קפוא וחסר עניין". אז מה אני אעשה? אכתוב את זה? לא יכולה, לא מסוגלת, גם אם אני אעטוף את זה במילים עדינות זה בד"כ ישמע רע. וגם הערות טכניות רבים לא יקבלו בששון, ומניסיון.
אגב אני באופן אישי לא נבהלת מהערות ולמדתי כאן הרבה מהן, אבל כשהן באמת לא נצרכות אז הן לא נצרכות וכן, אני מעדיפה לא לקבל אותן כשזה כך.

את תשמחי-בכיף וטוב לדעת, אמנם מניסיון זה לא תמיד ככה. ואגב אני אומרת את זה כשאני יכולה להעיד על עצמי שלא הערתי אף פעם מקנטרנות אלא לתועלת, ולא תמיד זה בא טוב למקבלי ההערה.
ברור שיותר מלטף את האגו לקבל מחמאות.. אבל אני רוצה להתקדם.
ביננו גם אם לא תגידי את הביקורת-תחשבי אותה, ומסתמא יהיו עוד כמוך, נמצא שלתועלת הצלם שיאמרו לו: תמונה יפה וכו רק חבל שהילדה פחות ערנית, אולי אפשר להוסיף עיצה וכו.. ככה יותר יתקדם.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1370535:
ברור שיותר מלטף את האגו לקבל מחמאות.. אבל אני רוצה להתקדם.
ביננו גם אם לא תגידי את הביקורת-תחשבי אותה, ומסתמא יהיו עוד כמוך, נמצא שלתועלת הצלם שיאמרו לו: תמונה יפה וכו רק חבל שהילדה פחות ערנית, אולי אפשר להוסיף עיצה וכו.. ככה יותר יתקדם.

אני מסכימה איתך אבל בפועל זה לא המצב של הפורום היום, היום הפורום מסחרי וזה ברור, והתגובות בהתאם, הן המחמאות והן ההערות. וגם, נחזור לזה שיש הערות סובייקטיביות, חסרונות שהם בעיני האחד חסרון ובעיני השני לא, ועניין של סגנון נטו. ואז ממילא אין בהן תועלת, ואלה שכותבים את המחמאות לא ראו את זה כחסרון, אז למה להרוס...?

טוב...אני מתחילה כבר לחזור על נקודות. אבל באמת הדיון מעניין ונראה לי שאפשר לקחת מכל תגובה כאן משהו.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י השקעה;1370541:
אני מסכימה איתך אבל בפועל זה לא המצב של הפורום היום, היום הפורום מסחרי וזה ברור, והתגובות בהתאם, הן המחמאות והן ההערות. וגם, נחזור לזה שיש הערות סובייקטיביות, חסרונות שהם בעיני האחד חסרון ובעיני השני לא, ועניין של סגנון נטו. ואז ממילא אין בהן תועלת, ואלה שכותבים את המחמאות לא ראו את זה כחסרון, אז למה להרוס...?

טוב...אני מתחילה כבר לחזור על נקודות. אבל באמת הדיון מעניין ונראה לי שאפשר לקחת מכל תגובה כאן משהו.
את מדברת לענין, זה בטוח.
ואם הרווח של האשכול זה שתתני לי חופשיייי ביקורת-כבר הרווחתי..

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1370544:
את מדברת לענין, זה בטוח.
ואם הרווח של האשכול זה שתתני לי חופשיייי ביקורת-כבר הרווחתי..

טוב...;)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י השקעה;1370541:

הערות על סגנון הן הערות לגיטימיות לחלוטין, גם אם המצולמת היא ילדה...
כשמעלים לדוגמא סט של צילומי מזון, מקבלים את ההערות על הסטיילינג בהבנה. אני מצפה מצלמת בוגרת לקבל ביקורת גם על סטיילינג של סט צילום של חלאקה.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1370547:
הערות על סגנון הן הערות לגיטימיות לחלוטין, גם אם המצולמת היא ילדה...
כשמעלים לדוגמא סט של צילומי מזון, מקבלים את ההערות על הסטיילינג בהבנה. אני מצפה מצלמת בוגרת לקבל ביקורת גם על סטיילינג של סט צילום של חלאקה.

טוב אז אני אתחיל עם הסט הבא שלא מהממממם בעיני או התמונה הבאה שמשעממת בעיני? אני אחשוב על זה אבל ממה שאני רואה כרגע זה לא מתאים לאווירה של עכשיו. כמובן שכל אחד חופשי לעשות מה שהוא רואה לנכון.

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1369630:
מסכימה עם כל הנ"ל.
אני אישית מחכה לביקורת כנה ואמיתית. לא אכחיש שיותר נעים לקבל אותה בעדינות.
אבל לכל דבר יש צורה, יש דרך לומר בקורת ולהשאר נחמד.{כמו ששלמה כתב}
זה לא מוריד מהמקצועיות רק מוסיף לה אנושיות.
ואם זה לא מובן הנה דוגמא:
"התמונה לא חדה, משעממת, וחשוכה.."
לעומת:
"תמונה נחמדה, תנוחה מתוקה. צריך לשפר קומפוזיציה ותאורה, ולבדוק מה הבעיה עם הפוקוס".
אולי יותר מילים אבל גם יותר בנאדם.
הדוגמא לכך היא לדעתי, רבקי פרידמן.
ועוד...
תודה. הסמקתי לרגע :eek:
חחחה... ככה אני חפרנית ללא תקנה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה