התייעצות תביעה בעקבות שימוש בפונט בשוגג, הצילו !!!!

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
מזמן חשבתי לפתוח חברת פונטים מקצועית.
לא בפונטים, בתביעות, זה מללללא כסף.:rolleyes:
איסור השגת גבול. יש לי כבר 2 סניפים.
הסניף השלישי ייפתח בדובאי בשנה הקרובה. מוזמנים לטקס הסרת הלוט שתערך ע"י הנסיך ויורש העצר וכו'

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען
את צריכה להשיג משהו שיש לו רשיון לפונט הזה ולומר לחברה של הפונטים שעיצבת את המודעה מהמחשב שלה או שהיא בכלל עשתה לך את זה, ואז אין להם מה לעשות, כמובן את צריכה להביא פרטים מי כן עשתה לך את זה
כן. אבל לשיטתכם איך הם בכלל יודעים שמי שהשתמש לא עשה את העבודה אצל גרפיקאי/ת שרכש/ה את הפונט בכסף מלא?

ST613

משתמש מקצוען
אני חושבת שכדאי שמשהו שיש לו את הפונט יצהיר שהוא עשה את המודעה...
השאלה אם הם לא עוקבים גם אחרי הפורום הזה;)

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זו אמורה להיות מילת גנאי כלפי?:(
בסה"כ רציתי להציל את הבן אדם מתביעות נוספות שעלולות להגיע משימוש מסחרי בפונטים גנובים.
ואגב, זה שפותח האשכול לא מספר איזה חברה תבעה אותו, ובאיזה פונט הוא השתמש, ובכלל לא מגיב, קצת מחשיד.
אולי כל האשכול נפתח ע"י יצרן פונטים, כדי להפחיד אותנו מלהשתמש בפונטים גנובים.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ואגב, זה שפותח האשכול לא מספר איזה חברה תבעה אותו, ובאיזה פונט הוא השתמש, ובכלל לא מגיב, קצת מחשיד.
אולי כל האשכול נפתח ע"י יצרן פונטים, כדי להפחיד אותנו מלהשתמש בפונטים גנובים.
צודק!

האיה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רוב הדברים האלו אסורים על פי חוק ומותרים הלכתית.
צריך לבדוק עם ררב לא עם חברי הפורום!
אני פעם שאלתי וקבלתי תשובה שגזל מיהודי זה אסור!!!
ולכאורה, לפי דין תורה אם חתמת חוזה את חייבת לעמוד בו וכשקונים פונטים חותמים שלא מעבירים ועל כמה מחשבים זה מותקן וכו)
יש דיון אם הגזל על מי שהעביר ללא רשות או מי שקבל ...

bat 7

משתמש סופר מקצוען
צריך לבדוק עם ררב לא עם חברי הפורום!
אני פעם שאלתי וקבלתי תשובה שגזל מיהודי זה אסור!!!
ולכאורה, לפי דין תורה אם חתמת חוזה את חייבת לעמוד בו וכשקונים פונטים חותמים שלא מעבירים ועל כמה מחשבים זה מותקן וכו)
יש דיון אם הגזל על מי שהעביר ללא רשות או מי שקבל ...
חלילה מלבדוק מחברי הפורום.
אני בודקת דברים כאלו בבית, בעלי בודק, ליתר דיוק.
לא יודעת מה קורה כשחותמים חוזה,
דיברתי בעיקר על המקרה של הורדת תמונות, שאין שום עילה לתביעה בדין תורה אם העתקתי תמונה מהאינטרנט.
זה לא נקרא גזל על פי התורה.
כנ"ל המקרה שמוזכר כאן, אם הבנתי נכון היא העתיקה פונט בלי רישיון והשתמשה בו אם הבנתי. שוב, ככל הנראה (לא פוסקת הלכה) לא מדובר על פי התורה בגזל.

נערך לאחרונה ב:

לעבעדיקייט

משתמש מקצוען

studio ch

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אם אני לוקחת פונטים שבמקום הלימודים שלי קנו אותו ואני
משתמשת בזה לפרסומות אני יכולה להגיד שאני סטודנטית
ועשיתי את הפרסומות במקום הלימודים או שזה אסור?

נעמי

לעיצוב שמעיף גבוה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אם אני לוקחת פונטים שבמקום הלימודים שלי קנו אותו ואני
משתמשת בזה לפרסומות אני יכולה להגיד שאני סטודנטית
ועשיתי את הפרסומות במקום הלימודים או שזה אסור?
מכירה מישהי שהסתבכה אצלהם בגזה סיפור של פונטים מהסמינר שהתקינה אצלה במחשב.... ובקלות בודקים אם את אכן עבדת שם או ששסיימת ללמןד:)
והופ הופ... תזהרי מהסוכנים שלהם. הם מסתובבים גם כאן.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
מי שתובע מודעה חובבנית וחד פעמית עם כאלה איומים ואפילו בלי להציע לקנות את הגופנים, נקרא טרול זכיות יוצרים.
מאמר מעניין לגבי זכויות יוצרים בגופנים יש כאן

דבר נוסף כדי שגופן יהיה מוגן בזכויות יוצרים עליו לעמוד במבחני היצירה, שדורשים שהגופנים יהיו תוצאה של יצירתיות ולא רק של מאמץ, שיהיו מקוריים ושיהיו אומנותיים.
האם כל שימוש שאינו מורשה בגופן מהווה עילה לתביעה?
אחת התופעות הבעייתיות, הנפוצה במיוחד בשנים האחרונות, היא פעילותם של “טרולי גופנים”. אלו הם בדרך כלל נציגי חברות עסקיות, אשר יצרו או רכשו בעבר גופנים שונים, וממועד זה פעילותם העסקית מתמצה בסריקה של רשת האינטרנט בחיפוש אחר משתמשים העושים שימוש בגופנים “דומים”, ואיום עליהם בתביעה משפטית במידה ולא ישלמו סכום גבוה באופן מיידי.

חשוב לציין, כי על מנת שגופן מסוים ייחשב כיצירה מקורית המוגנת תחת חוק זכויות יוצרים, יש ראשית להוכיח כי בגופן קיים יסוד של מקוריות, כאשר בלא מעט מקרים, טרולי הפטנטים מתמקדים בגופנים נפוצים במיוחד, אשר קיימות וריאציות שונות שלהם ברשת. במקרים אלו, לא בהכרח מדובר בגופנים הנהנים מיסוד המקוריות הנדרש, ולא בטוח שהשימוש בהם אכן מהווה הפרת זכויות יוצרים. מסיבה זו מומלץ, בכל מקרה כזה, להתייעץ עם עורך דין מנוסה, הבקיא בתחום.
מקור.

נערך לאחרונה ב:

mali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לא נכנסת להלכה, כי הם לא יילכו איתה לדין תורה.

גניבת (או ניסוח מעודן 'שימוש ללא רשיון') פונטים / תמונות כהגדרתה בחוק זו תביעה של עשרות אלפי שקלים בלי חובת הוכחת נזק. וטענה של תום לב אינה קבילה - ממה שאני יודעת בוודאות.

יש חברות שקל יותר להגיע איתן להסדרים ויש חברות נוקשות
פניה לעו"ד תהיה הכי יעילה ותמזער נזקים

זה אולי עצוב, אבל הרבה מהחברות מעסיקות ציידים במשכורת - כי הכסף מהתביעות הוא ממש כסף גדול, ולרוב הן יוצאות זוכות.

הרבה הצלחה

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זה אולי עצוב, אבל הרבה מהחברות מעסיקות ציידים במשכורת - כי הכסף מהתביעות הוא ממש כסף גדול, ולרוב הן יוצאות זוכות.
זה לא רק זה.
האופציה היחידה של חברות הפונטים לעבוד למכור ולהתפרנס בכבוד, היא דרך הפחדת המשתמשים הלא חוקיים. אחרת, מי יקנה פונטים? מה שקורה היום בתעשיית המוזיקה, שמי שמפיק אלבום, יודע מראש שהוא לא הולך להרויח מהמכירות, והפקת האלבום נעשית לצרכים אחרים, שאין אותם ביצירת פונטים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה