שאלות למתחילים תאורה בצילומי חוץ

רות נזרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מעניין שרק עכשיו אני רואה את זה
אז כמו שאמרו כאן כבר זה הזמן צילום -שעות שהתאורה רכה שזה בד"כ קרוב לשקיעה או לזריחה, כשאני מצלמת כל הזמן באותו מקום אני כבר יודעת בדיוק מתי השמש מגיע לנקודה איקס ומתי הכי טוב לעמוד שם
גם הלוקיישן - כמה המצולם שלי רחוק מהרקע ואיפה עומדת השמש
והעריכה לחלוטין משלימה ומשבחת את התוצאה
וזו התמונה המקורית
D38A4759 copy.jpg

ברכי שווייצער

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש לי שאלה אליך: חוץ ממה שכבר כתבו לך, שהוא נכון ביותר,את באמת חושבת שאפשר בהודעות להעביר לך את כל הידע שצוברים בשנים של לימוד ועבודה?

זאת גם התשובה שלי:

נכתב ע"י אי המטמון:
זה מאד מסקרן מה שכתבת.
היה ברור לי שצלמים טובים יודעים להפיק כבר את התוצר הגולמי מושלם ללא צורך בעיבוד.
ומה עשו הצלמים לפני עידן הפוטו-שופ?

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
יש לי שאלה אליך: חוץ ממה שכבר כתבו לך, שהוא נכון ביותר,את באמת חושבת שאפשר בהודעות להעביר לך את כל הידע שצוברים בשנים של לימוד ועבודה?

זאת גם התשובה שלי:

נכתב ע"י אי המטמון:
זה מאד מסקרן מה שכתבת.
היה ברור לי שצלמים טובים יודעים להפיק כבר את התוצר הגולמי מושלם ללא צורך בעיבוד.
ומה עשו הצלמים לפני עידן הפוטו-שופ?

לא הבנתי מה הולך בתגובה הזאת אבל אנסה בכ"ז שוב להסביר:

יש דרך לעבור בצילום כדי להוציא חמר גלם מעולה, ועדיין זה חומר גלם לעומת התוצאה לאחר עיבוד.
גם בעיבוד יש הרבה ללמוד ולהתנסות.
את הדרך הזאת לא תקבלי בתשובה בפורום... אלא בעבודה קשה.

לגבי מה שעשו פעם זה לא רלוונטי... פעם הגיעו בסוס ועגלה בשבוע ימים דרך שאת עושה ברכב צ'יק צ'ק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה