ש"ות למונחים במוזיקה

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בזמנו שהקלטתי גיטרה ישבתי המון זמן עם הגיטריסט שינסה שיהיה כמה שפחות חריקות תוך כדי הנגינה -שינגן בעדינות. השאלה האם זה תלוי בסוג של גיטרה - אם אני יקנה גיטרה ב10 אלף לדוגמא יהיו פחות חריקות או שזה תלוי בנגינה/מיתרים?

Y.E.S violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בזמנו שהקלטתי גיטרה ישבתי המון זמן עם הגיטריסט שינסה שיהיה כמה שפחות חריקות תוך כדי הנגינה -שינגן בעדינות. השאלה האם זה תלוי בסוג של גיטרה - אם אני יקנה גיטרה ב10 אלף לדוגמא יהיו פחות חריקות או שזה תלוי בנגינה/מיתרים?

חריקות לא מאוד קשורות למיתרים.
זה תלוי באופן הפריטה, באיכות הגיטרה ובמקצועיות המשתמש.

אגב,
לא רע הסרטון שמלמד שריקות.

סופראן סטודיו

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני חושבת שזה תלוי בנגינה
ובמיומנות הנגן...

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
בהקלטה זה מאוד קשה כי שומעים את זה לפעמים יותר חזק מהצלילים של הגיטרה,
שם זה בעייה.

your mosic pro

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
יש כאלו שעושים זאת ע"מ שישמעו יש בזה לפעמים משהו יפה שוב תלוי באיזה קצב השיר ואיזה סוג פרטה אבל בהחלט יש לזה סטייל מסויים

לוי קליין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום חברים.
לאחרונה יש לי חריקות בפריטה כאשר יש רעידת יתר של המיתרים, הלכתי לחנות, והוא אמר לי שזה כתוצאה מכך שהצוואר של הגיטרה התעקמה, ושזה נהיה בגלל שהורדתי את כל ששת המיתרים כשהחלפתי וצריך להחליף אחד אחד. הוא תיקן את זה, (עם מין מפתח כזה), וכוונן את הצוואר מחדש, ואמר לי שזה לא אמור להתעקם חזרה, בתכלס אחרי חודש, זה עוד פעם חזר לי, רציתי לדעת מה אפשר לעשות, ואם באמת צריך לכוונן את זה כל כמה זמן (את הצוואר, לא את המיתרים..), האם מישהו יכול להדריך אותי איך עושים את זה לבד, או שכבר כדאי לקנות גיטרה חדשה...
תודה רבה מראש!!!

איצל'ה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום חברים.
לאחרונה יש לי חריקות בפריטה כאשר יש רעידת יתר של המיתרים, הלכתי לחנות, והוא אמר לי שזה כתוצאה מכך שהצוואר של הגיטרה התעקמה, ושזה נהיה בגלל שהורדתי את כל ששת המיתרים כשהחלפתי וצריך להחליף אחד אחד. הוא תיקן את זה, (עם מין מפתח כזה), וכוונן את הצוואר מחדש, ואמר לי שזה לא אמור להתעקם חזרה, בתכלס אחרי חודש, זה עוד פעם חזר לי, רציתי לדעת מה אפשר לעשות, ואם באמת צריך לכוונן את זה כל כמה זמן (את הצוואר, לא את המיתרים..), האם מישהו יכול להדריך אותי איך עושים את זה לבד, או שכבר כדאי לקנות גיטרה חדשה...
תודה רבה מראש!!!

קרה לי בדיוק אותו דבר, הלכתי לחנות ברמת גן [בכוונה אני לא נוקב בשמה] והוא גם לימד אותי איך לכוון אבל אמר לי מפורשות שלא שווה לנסות לבד, והתוצאה הייתה שגם אם לא רציתי נאלצתי לקנות חדש, פשוט כבר לא היה אופציה לתקן....
לי אישית זה גם אירע לפני אירוע אז בכלל זה הוציא אותי מדעתי...

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
שלום חברים.
תודה רבה מראש!!!
קרה לי בדיוק אותו דבר, הלכתי לחנות ברמת גן [בכוונה אני לא נוקב בשמה] והוא גם לימד אותי איך לכוון אבל אמר לי מפורשות שלא שווה לנסות לבד, והתוצאה הייתה שגם אם לא רציתי נאלצתי לקנות חדש, פשוט כבר לא היה אופציה לתקן....
לי אישית זה גם אירע לפני אירוע אז בכלל זה הוציא אותי מדעתי...
מדובר על גיטרה פשוטה? של מתחילים? או גיטרה טובה?
לא נשמע לי הגיוני שכל פעם שמחליפים את המיתרים יהיה ככה.

לוי קליין

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מדובר על גיטרה פשוטה? של מתחילים? או גיטרה טובה?
לא נשמע לי הגיוני שכל פעם שמחליפים את המיתרים יהיה ככה.
זה רק בגלל שהחלפתי את כל ששת המיתרים בבת אחת, קודם הורדתי את כל השש, ואחר כך שמתי את השש החדשים, הוא אמר לי שאין בעיה להחליף הכל בבת אחת, רק צריך להוריד אחד ומיד לשים את החדש, ורק אז להוריד את השני...
הגיטרה עלתה לי בסביבות ה2000 ש''ח

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
זה רק בגלל שהחלפתי את כל ששת המיתרים בבת אחת, קודם הורדתי את כל השש, ואחר כך שמתי את השש החדשים, הוא אמר לי שאין בעיה להחליף הכל בבת אחת, רק צריך להוריד אחד ומיד לשים את החדש, ורק אז להוריד את השני...
הגיטרה עלתה לי בסביבות ה2000 ש''ח
מעניין!
אני בד"כ מחליפה אחד אחד אבל פעם בתקופה אני בכוונה מוציאה את כל המיתרים לעשות ניגוב קטן,
אף פעם זה לא עשה לי בעיות.

אבי100

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא מזמן יצא לי לאמן מקהלת מבוגרים [כ15] זה לא היה קל, אבל עם מוזיקאים זה די מהר, זה עניין של לימודי תכניקות, גובה וסולם נכון, אם מדובר באנשים רגילים ולא מוזיקאים זה יהיה קשה מאוד
האם יש הבדל בין שירה בתוך מקהלה לשירת סולו בצורת השירה והפקת הקול?

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האם יש הבדל בין שירה בתוך מקהלה לשירת סולו בצורת השירה והפקת הקול?
לגמרי
בשירה עצמאית אתה צריך להפיק קול רגיל שלך
בשירה מקהלתית אתה צריך לשיר ע"פ רוב יותר חלש

ומאידף גיסא יותר קשה לשיר נכון בשירה מקהלתית כי אתה לא יכול לשמוע את עצמך טוב

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה תפקידו של המנצח, אבל תשובה אמיתית, בלי 'מריחות' של - 'אם יש שינוי בקצב' וכו' ...
@אייזיק היקר!
לפי השאלה שלך נראה שמרחו אותך כמה פעמים ויצאת מבולבל
במוזיקה החסידית ע"פ רוב הוא בקצב שאינו נושם ולכןהמנצחים הם כמעט בלתי נצרכים חוץ מכמה קטעים קטנים ולכן הרבה מהם מנגנים באותו זמן על פסנתר וכו'

במוזיקה קלאסית וחזנות וכל מוזיקה שהיא בקצב נושם א"א לעשות כמעט שום דבר ללא מנצח הוא צריך להוביל את הקצב וזה הדבר הבסיסי למה צריך מנצח

חוץ מזה יש את הקטע שהוא ראש הממשלה של היצירה, הוא דואג להכל, המהירות, והדינמיקה, והאופי.
הוא זה שצריך לדאוג שהכתיבה של המלחין והמעבד תצא לפועל הכי נכון

זה מה שאני שמעתי לפני כמה שנים וחשבתי שאני מבין מה זה עד שנוכחתי בכמה קונצרטים ואז הבנתי עוד יותר מה זה אומר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה