שאלה ש. אורחים- כמה חשוב?

mp5

משתמש מקצוען
קודם כל תודה על הפורום המועיל, יש פה אוצר של ידע למשפצים.
למקרה שלי-
דירה עם 2 מפלסים. למעלה חדרי שינה ושירותים-מקלחת.
למטה- סלון, מטבח, חדר הורים+יחידה וחדר ילדים נוסף ואמבטיה-שירותים מרכזיים.
אם נוסיף שירותי אורחים- יוצא 3 שירותים בקומה אחת (ולתחזק אותם) נשמע לי הרבה ומיותר במיוחד שזה גורם לי להפסיד חדר עבודה למטה שמאד חשוב לי, או לוותר על יחידת הורים. (ובמקרה שלי, אני לא מי יודע מה מארחת אז קצת קשה לי לוותר. מצד שני- כשכן מארחת, לא רוצה להכניס לתוך הבית)
עלה לי רעיון לחלק את השירותים- אמבטיה ל2 עם דלת הזזה, כדי שיהיה אפשר לסגור ל"שירותי אורחים"
מה דעתכם? זה יהיה שימושי? או שעדיף כבר לעשות בנפרד וזהו
מישהו מכיר דוגמא כזאת במציאות?
(קרדיט על השירטוטים ליהודית שטיינקולר, אדריכלית אלופה שזורמת עם כל הקריזות שלי:sneaky:)

1.png2.png

תמר בר חנין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הייתי מוותרת על יחידת הורים.
לפני חצי שנה היתה לי דילמה ממש דומה עם לקוח, ובסוף עשינו שרותי אורחים עם דלת למקלחת (ממש כמו הנ"ל)
יצא מושלם - לאותו מקרה הביא את הפתרון המושלם
(לא השתמשנו שם בדלת הזזה אלא דלת רגילה)

mp5

משתמש מקצוען
לא הייתי מוותרת על יחידת הורים.
לפני חצי שנה היתה לי דילמה ממש דומה עם לקוח, ובסוף עשינו שרותי אורחים עם דלת למקלחת (ממש כמו הנ"ל)
יצא מושלם - לאותו מקרה הביא את הפתרון המושלם
(לא השתמשנו שם בדלת הזזה אלא דלת רגילה)
יצא לך לשמוע מהם אם זה באמת שימושי (האם הם באמת סוגרים את הדלת כשמגיעים אורחים) או נראה טוב רק על הנייר?

shiffy1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הייתי מוותרת לא על שרותי אורחים. ולא על היחידה.
נראה פתרון מעולה הדלת שמפרידה. (יצא לי לראות את זה כבר)
רק קחי בחשבון שאם השרותים למטה שייך לילדים קטנים, אז הפתרון הזה פותר רק חצי בעיה....

תמר בר חנין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
יצא לך לשמוע מהם אם זה באמת שימושי (האם הם באמת סוגרים את הדלת כשמגיעים אורחים) או נראה טוב רק על הנייר?
היא אמרה לי שאין לה הרבה אורחים...
אבל בלי קשר לאורחים הם תמיד סוגרים את הדלת הזאת חוץ ממתי שמתקלחים
(ודוקא אני לא מבינה למה , כי החלון נמצא בחלק של המקלחת)

mp5

משתמש מקצוען
לא הייתי מוותרת לא על שרותי אורחים. ולא על היחידה.
יש אופציה שלישית- לא לוותר על שניהם, אלא על חדר עבודה (ולהעלות אותו למעלה) ואז יהיו למטה יחידת הורים, שירותים-אמבטיה-כביסה, ושירותי אורחים.אבל זה פחות נוח לי. לכן אני מנסה להבין כמה הפיתרון הזה הוא באמת פיתרון וככה אני לא אצטרך לוותר.
נראה פתרון מעולה הדלת שמפרידה. (יצא לי לראות את זה כבר)
אני שמחה לשמוע, כמה שניסתי לחפור בסביבתי הקרובה, אף אחד לא ראה דבר כזה..

רק קחי בחשבון שאם השרותים למטה שייך לילדים קטנים, אז הפתרון הזה פותר רק חצי בעיה....
נכון! והוא גם ממול המטבח, ככה שכנראה זה יצטרך להיות מתוחזק יותר. אבל אני לוקחת בחשבון שכשמגיעים אורחים אני מתארגנת ומנקה לפני בכל מקרה, והפיתרון הנ"ל מאפשר לי להכניס אותם לשירותים לבד, בלי כל האמבטיה עם החפצים האישיים (גם כשהוא מסודר, עדיין).

אבל בלי קשר לאורחים הם תמיד סוגרים את הדלת הזאת חוץ ממתי שמתקלחים
(ודוקא אני לא מבינה למה , כי החלון נמצא בחלק של המקלחת)
סגירת הדלת זה באמת נראה לי עניין של הרגל שאפשר לאמץ..
מתלבטת על דלת ברעיון הזה: (מפינטרסט. לא בדקתי מבחינת מחיר ועמידות למים)
56466466fa8ad66546be475a31c8363a.jpg

shiffy1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל אני לוקחת בחשבון שכשמגיעים אורחים אני מתארגנת ומנקה לפני בכל מקרה
אבל הילדים נכנסים לשרותים שהאורחים נמצאים.... ואם יש ילדים קטנים. אז גם אם הם מאדד נקיים עדיין הם מבלגנים.... (הטישו נופל וכו...)

• תודה
Reactions: mp5

mp5

משתמש מקצוען
הילדים המבלגנים והמלכלכים ישלחו אחר כבוד לקומה השניה:rolleyes:
אוף, זה באמת נקודה טובה..

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אולי אפשר לותר על חדר אמבטיה בקומה למטה.
שיהיה רק בקומה למעלה,.אפשר לעשות את הפינת/חדר כביסה כן למטה אם חשוב.
זה בטח יתפוס פחות מקום כשמדובר רק בכביסה ויאפשר לעשות חדר עבודה + ש. אורחים.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הבנתי למה הדלת עוזרת.
מה אורחים לא יכולים לחזות באמבטיה? לאורחים פחות מתאים הבלגן אבל הוא בכל מקרה יהיה שם. כי מטבע הדברים ילדים שעושים בלגן גם לא יזכרו לסגור את הדלת ברגע האמת. בקיצור נראה לי לא פותר כלום.

אני בהחלט חושבת שריבוי שרותים זה מטרד. הייתי עושה במקרה כזה כמובן יח' הורים ובנוסף או שרותי אורחים לבד. מקסימום שרותי אורחים עם מקלחת קטנה וזה הכל. ואם ממש קשה לותר אז אמבטיה שתהווה גם שרותים לאורחים מן הסתם היום אורחים זה פחות דבר מפתיע ומתארגנים אליהם בהתאם ומארגנים את החדר. לעשות שרותים נוסף נראה לי מיותר.

כמובן שאני מסתמכת על זה שיש למעלה שרותים נוסף שמהנסיון שלי יהיה מאד שימושי. אני גם ב2 קומות ודי מכוונת את הילדים לעלות למעלה לשרותים והיום זה כבר מאד טבעי להם. אי אפשר להשוות את זה לדירה חד מפלסית שרוצים בה 3 שרותים כדי לכוון את התנועה. השרותים למעלה הוא גורם שמשפיע משמעותית. ומיתר אסלה אחת למטה.

• שכוייח!

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש חדר רחצה למעלה?
כמה חדרי שינה יש שם?
למה צריך למטה חדר רחצה משמעותי כ"כ כשיש רק חדר אחד שמשתמש בו?
שרותי אורחים נראים לי נצרכים יותר...

mp5

משתמש מקצוען
יש למעלה 3 חדרי שינה וחדר רחצה בסדר גודל כמו הלמטה (ריבוע מספר 1).
למה צריך למטה חדר רחצה משמעותי כ"כ כשיש רק חדר אחד שמשתמש בו?
כי חשבתי שבשביל הילדים הקטנים שיהיו בחדר למטה יש צורך באמבטיה (היא אמורה להיות קצרה מהסטנדרט) אני טועה?

לא הבנתי למה הדלת עוזרת.
מה אורחים לא יכולים לחזות באמבטיה?
ברעיון האמבטיה עצמה אמורה להיות בקושי בשימוש, (כי יש יחידה + אמבטיה או מקלחת למעלה) ובכביסה רק אני מטפלת בינתיים, ככה שיש סיכוי שהדלת תיהיה סגורה, אבל זה לא מחייב שזה מה שיקרה במציאות
אולי עדיף לחלק לחדר שירותים וחדר אמבטיה+כביסה נפרדים?(בשטח 1 בשירטוט השני) אם כי זה נהיה כבר צפוף..
אני יכולה להעלות למעלה דברים כמו כביסה או אמבטיה או חדר עבודה אבל רציתי להיות כמה שפחות תלויה בקומה העליונה.

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ל
יש למעלה 3 חדרי שינה וחדר רחצה בסדר גודל כמו הלמטה (ריבוע מספר 1).

כי חשבתי שבשביל הילדים הקטנים שיהיו בחדר למטה יש צורך באמבטיה (היא אמורה להיות קצרה מהסטנדרט) אני טועה?

ברעיון האמבטיה עצמה אמורה להיות בקושי בשימוש, (כי יש יחידה + אמבטיה או מקלחת למעלה) ובכביסה רק אני מטפלת בינתיים, ככה שיש סיכוי שהדלת תיהיה סגורה, אבל זה לא מחייב שזה מה שיקרה במציאות
אולי עדיף לחלק לחדר שירותים וחדר אמבטיה+כביסה נפרדים?(בשטח 1 בשירטוט השני) אם כי זה נהיה כבר צפוף..
אני יכולה להעלות למעלה דברים כמו כביסה או אמבטיה או חדר עבודה אבל רציתי להיות כמה שפחות תלויה בקומה העליונה.
לא רואה סיבה לבזבז שטח נרחב על עוד חדר רחצה
ילדים יכולים לרדת מלמעלה אחרי אמבטיה
אפשר לצרף שרותי אורחים למקלחת קטנה נוספת, אם רוצים תגבור לשעות עומס
ואז לנצל את שארית השטח לכביסה, אם החלטת שזו הקומה המתאימה לך עבורה

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
במחשבה שניה-
דירת 5 חדרים+ חדר למשרד כן 'זכאית' לחדר רחצה שלישי
כך שכן כדאי לייצר בתכנית שלישית (בה לא וויתרתם לא על יח' הורים ולא על חדר עבודה) אופציה למקלחת נוספת
אולי אפילו לצרף אותה לכביסה אם מעדיפים שלא יהיה עם שרותי האורחים והיא אמורה להיות ספייר

• תודה

mp5

משתמש מקצוען
במחשבה שניה-
דירת 5 חדרים+ חדר למשרד כן 'זכאית' לחדר רחצה שלישי
כך שכן כדאי לייצר בתכנית שלישית (בה לא וויתרתם לא על יח' הורים ולא על חדר עבודה) אופציה למקלחת נוספת
אולי אפילו לצרף אותה לכביסה אם מעדיפים שלא יהיה עם שרותי האורחים והיא אמורה להיות ספייר
לא הבנתי מה צריך להיות בתכנית השלישית..

מה קורה לגבי תליית כביסה?
לא חסום ע"י האמבטיה?
אי אפשר לתלות שם בכל מקרה, החלונות עליונים בלבד וזה פונה לפיר (שקע עמוק בבניין)
התלייה תיהיה כנראה בחדר ילדים (אני אצטרך לסדר אותו אחרת או לפתוח חלון בין המיטה לארון)

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
  • תודה

shani123

משתמש מקצוען
את חייבת חדר עבודה גדול?
אולי במקום הארון תמקמי אסלה? כניסה מאחורי דלת הבית.

• תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה