שעת הנקה...

77444

משתמש רשום
אשמח למידע ממבינות בעניין...
אני עובדת 7.5 שעות ביום. במידה ואני מחליטה להגדיל את המישרה ל-8 שעות ביום, האם אני זכאית לשעת הנקה?
ואיך החוק בנוגע לזה?
המעסיק שלי טוען שעל פי חוק עלי לעבוד 8.5 שעות לפחות ביום בשביל לקבל תוספת במשכורת עבור שעה נוספת.
ואני הבנתי מהחוק היבש שעובדת של 8 שעות ומעלה בתקופה זו זכאית לעבוד שעה פחות ולקבל עליה שכר.

עם מי הצדק?

תודה רבה מראש לעוזרות

Mark 1

משתמש מקצוען
את צודקת.
ישנו חוק חדש שאומר שאף אם אישה עובדת רק 8 שעות ביום היא זכאית לשעת הורות.
(בעבר רק אישה שעבדה משרה מלאה היתה זכאית לכך)

תעמדי על הזכויות שלך...

מחלקת שכר

משתמש חדש
[
המעסיק שלי טוען שעל פי חוק עלי לעבוד 8.5 שעות לפחות ביום בשביל לקבל תוספת במשכורת עבור שעה נוספת.
ואני הבנתי מהחוק היבש שעובדת של 8 שעות ומעלה בתקופה זו זכאית לעבוד שעה פחות ולקבל עליה שכר.

לשון החוק:
עובדת שחזרה מחופשת לידה והיא מועסקת במשרה שהיקפה לפחות 174 שעות בחודש, או במשרה מלאה לפי הנהוג במקום עבודתה, זכאית להיעדר מעבודה שעה אחת ביום במשך 4 חודשים לאחר חזרתה מהחופשה.

יוצא שצריך שיום עבודה ממוצע יהיה יותר מ8 שעות עבודה, ע"מ להיות זכאית לשעת הנקה.
הגישה שלי היא לגשת למעסיק ולנסות להגיע לפתרון ששני הצדדים יצאו מרוצים.
בהצלחה רבה.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
זה 174, לפי חישוב של 21.75 ימי עבודה בחודש ממוצע,
כלומר 8 שעות ביום.

Carter's

משתמש מקצוען
לפי חוק מ8 שעות ביום.
אבל הגיוני שהמעסיק שלך לא יתן לך להגדיל את הקף המשרה בשביל לקבל שעת הנקה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה