שעבוד דירה בדרגה שניה כנגד הלוואה מחבר

שלום .ניסיתי לקחת הלוואה לשיפוץ כ400 אל"ש ממזרחי טפחות סניף רוממה ירושלים ,על דירה קימת וממושכנת להם בכ200אל"ש
לצערי הם לא אישרו לי .לאחר שאמרו שאני לא אמין בדיווחים שלי (תוצאה של יועץ שלומיאל ). עכשו אני יכול לקבל הלוואה מחבר של הסכום שאני צריך אבל הוא רוצה מישכון של הדירה בדרגה שניה .
שאלתי היא מה התהליך מול מזרחי למי פונים? . הם יכולים לסרב ? תודה לעונים

אסביר .הדירה היא שלי. על שם אבא שלי. ואני לא רוצה ולא יכול להכניס אותו לעניין של ההכנסות .אז יש אופציה של היפוך לווים (כמדומני רק במזרחי) וזה מה שניסינו .ונכשל .נראה לי שנשרפתי שם. שלא באשמתי .לכן אני צריך בדחיפות ממש 400 אל"ש ויש חבר שילווה מתמורה לשעבוד שני .השאלה היא כמה זמן תיקח הבקשה ?מי מבקש אותה .האם יכולים לסרב ?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אסביר .הדירה היא שלי. על שם אבא שלי. ואני לא רוצה ולא יכול להכניס אותו לעניין של ההכנסות .אז יש אופציה של היפוך לווים (כמדומני רק במזרחי) וזה מה שניסינו .ונכשל .נראה לי שנשרפתי שם. שלא באשמתי .לכן אני צריך בדחיפות ממש 400 אל"ש ויש חבר שילווה מתמורה לשעבוד שני .השאלה היא כמה זמן תיקח הבקשה ?מי מבקש אותה .האם יכולים לסרב ?​
שהבנק יתן דרגה שניה לאדם פרטי???
אין לי מושג. נשמע לי מופרך. אבל אולי אני טועה. אולי עם הגבלה של 400 אז כן?? טוב לא בטוח בעניין
בפרט אחרי שנשרפת שם אז יש להם סיבה הגיונית לסרב
בטוח שאין מה לתקן במזרחי מה שקרה שם??​

בדקתי אצל יועצת בכירה .הבנק יאפשר שיעבוד שני רק אצל גוף הלוואות מורשה. אבל לחבר מספיקה הערת אזהרה

בנימין 5850

משתמש פעיל
בדקתי אצל יועצת בכירה .הבנק יאפשר שיעבוד שני רק אצל גוף הלוואות מורשה. אבל לחבר מספיקה הערת אזהרה
כמובן שהכי מומלץ זה למשכן את הנכס לטובת ההלוואה אבל לדעתי חסר סיכוי שבנק ייתן הסכמה לדרגה שניה לאחר שלא סומך עליך,
מה שכן ניתן זה לרשום הערת אזהרה על הימנעות מעשיית עסקה כך שלא יהיה ניתן לעשות שום פעולה של משכון או מכירה ללא קבלת הסכמה ממוטב הערת האזהרה, במקביל ניתן גם לרשום משכון ברשם המשכונות שזה ביטחון נוסף עבור המלווה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כמובן שהכי מומלץ זה למשכן את הנכס לטובת ההלוואה​
אבל לדעתי חסר סיכוי שבנק ייתן הסכמה לדרגה שניה לאחר שלא סומך עליך,
מה שכן ניתן זה לרשום הערת אזהרה על הימנעות מעשיית עסקה כך שלא יהיה ניתן לעשות שום פעולה של משכון או מכירה ללא קבלת הסכמה ממוטב הערת האזהרה, במקביל ניתן גם לרשום משכון ברשם המשכונות שזה ביטחון נוסף עבור המלווה​
מה מצב הנתונים אשראי שלכם??
הייתי בודק דרגה שניה בבנקים אחרים. בתקווה שיאשרו.​

E_Y

משתמש פעיל
כמו שנכתב כאן
אין שום סיכוי בעולם שהבנק יתן הסכמה לשעבוד שני לגוף לא מוכר
כל שכן שלא לאדם פרטי .
לגבי הערת אזהרה , אתה יכול לרשום גם 200 הערות על הדירה וזה לא אמור להפריע לאף אחד .

לגופו של עניין ,
אפשר לבדוק את המקרה שלך באופן פרטני ולבדוק את עוצמת הנזק שנעשה לך באמצעות אותו 'יועץ'.

יש מצב שאפשר לתקן
אם תרצה שאבדוק שלח לי פרטים בהודעה אישית

מיכי82

משתמש פעיל
שאלת אגב,מה ההגיון שנדרשת הסכמת הבנק עבור שעבוד מדרגה שנייה?

מפני שבמידה והלקוח לא החזיר את המשכנתא השנייה ,יש אפשרות למכור את הנכס

ולהחזיר למלווה הראשון ואז לשני,המלוה הראשון מעוניין להמשיך להלוות (ולקבל ריבית ) ולא לקבל את כספו בחזרה

מיכי82

משתמש פעיל
מפני שבמידה והלקוח לא החזיר את המשכנתא השנייה ,יש אפשרות למכור את הנכס

ולהחזיר למלווה הראשון ואז לשני,המלוה הראשון מעוניין להמשיך להלוות (ולקבל ריבית ) ולא לקבל את כספו בחזרה
אבל ככל שההלואה נפרעת מוקדם הבנק זכאי לכאורה לקבל עמלת פרעון מוקדם. האין זה כך?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה