שלום למנהל החדש- שגי.

Yossi Rozen

משתמש רשום
ברצוני להתייעץ איתך, על בעיה שאני מנסה לפתור הרבה זמן.
כידוע עד NT, ווינדוס השתמשה במערכת קבצים -Pat23 ומ-NT עברה ל-NTFS
ההבדל בין סוגי הקבצים הוא במשקל הקובץ (FAT23 ) מוגבל ל- 4 גיגה, הרשאות, Journaling וכו'...
השאלה שלי היא- אני עובד על מערכת ההפעלה-XP ואין לי את האפשריות של ntfs ואפי' שיש לי- SP2_P Professional למה זה?
הגדרתי "באפשריות תקייה" את "סוגי התצוגה" וב"ז אני לא רואה את האפשריות הללו.
לתשובתך אודה!
בברכה,
יוסי.

Sagi

משתמש רשום
שמי שגיא, ולא שגי.

מערכת ההפעלה XP ניתנת לעבודה ב-2 סוגי שיטות הקבצים, להלן הם: NTFS ו- ולצורך FAT32. כאשר אתה בהליך התקנת המערכת, ניתן בפנייך חלוקת מחיצות הארדיסק ולאחר מכן - עליך לבצע הליך ה-Format. ישנם כ-4 אופציות, האופציה הראשונה היא פורמט מלא ב-NTFS, פורמט שני מהיר ב-NTFS. פורמט שלישי ב-FAT32 אך לא בהכרח מצויין כך והאחרון אותו הדבר, אך כמובן פורמט מהיר.
דבר נוסף, זה תלוי מאוד באיזה גירסת מערכת אתה משתמש, ל-XP יש את גירסת ה PRO שמקצה לך יותר אפשרויות ברמת המשתמש, התקייה, ההרשאות, הגדרות והגדרות רשת. ויש את הגירסא המינמלית למשתמש, גירסת HOME Edition.
אני לא הבנתי מה הינך מנסה בדיוק לעשות, אולי אם תוכל לפרט מה הפעולה שניסת לעשות ולא הצלחת, אז אוכל לתת לך הסבר ישיר יותר.
דבר נוסף שרציתי לציין, במידה והתקנת את המערכת הפעלה XP על שיטת הקבצים FAT32 ואתה רוצה לבצע שדרוג ל-NTFS, הינך יכול להכנס ל-התחל -> הפעלה -> CMD (יפתח לך חלון דוס שחור) ותקיש את הפקודה:

convert c: /fs:ntfs

אגב, ברצוני לציין שפעולת ההמרה היא על אחריותך, וכל נזק שעלול להיגרם מכך הוא על אחריות המשתמש בלבד.
ישנם מקרים שהפעולה מחקה כוננים וקבצים חיוניים, אם כי אין סיבה שזה יקרה. זה אמור לקחת מ'ס דקות ולהתבצע באופן חלק.

לקריאה נוספת, הנה המקור:
http://support.microsoft.com/kb/307881

אגב, לא התייחסתי בכוונה לשיטת הקבצים FAT16 כי היא לא רלוונטית.

אני מקווה שהצלחתי לענות לך על התשובה ושעזרתי.

בכל אופן אם תוכל באמת לפרט מה בדיוק אתה מנסה לעשות אולי זה יועיל יותר.

בהצלחה.

Yossi Rozen

משתמש רשום
ניתן לעשות את ההמרה ע"י ghost או משהו בסגנון כדי שיהיה יותר בטוח?
וא"כ איך?
בברכה,
יוסי.
נ.ב סליחה בקשר לשם... טעות.

Sagi

משתמש רשום
כן, כמדומני ניתן לעשות עם התוכנה Norton Partition Magic או PowerQuest PartitionMagic ובוודאי קיימות תוכנות נוספות.

אך האמת שלא ניסתי לבצע המרה עם התוכנות האלו, למיטב ידעתי בתוכנות האלו אם אתה מבצע המרה אולי תצטרך לאתחל את הכונן בפורמט.

הדרך הטובה ביותר היא בשיטה הישנה כמו שתיארתי בפקודה. זה פשוט וקל להפעלה.

MענדיM

משתמש פעיל
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
שגיא, ברכות על המינוי הנכבד

סתם שאלה מציקה: יש הבדל בין הפירמוט המהיר לבין הרגיל?

כאילו, אם אין הבדל... אז למה שאני לא יקח את המהיר? זה לוקח יותר דלק? :)

Sagi

משתמש רשום
מהיר ועצבני

על רגל אחת.

Quick Format = מוחק ("מעלים") קבצים.
Format = מוחק ביסודיות, עובר סקטורים!
Low-Level Format = מוחק את הצורה של ההארדיסק, מוחק מנקה, סקטורים וממגנט את הארדיסק מחדש!

ומורחב יותר, ניתן לקרוא כאן בקריאה מעמיקה:
http://en.wikipedia.org/wiki/Disk_formatting

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה