שיתוף קטע קצר | אימה בלילה תל-אביבי.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
פיצוץ מחריד את שמי תל אביב. גוש כהה ניתך על האספלט, משתהה מעט ומתרומם על רגליו. כמה צפצופים בוקעים ממנועיו, כנראה שפה כלשהי במקום כלשהו. קרן ירוקה בוקעת מאזור מצחו סוקרת את הסביבה בקפדנות. נראה שהוא תר אחרי משהו מוגדר מראש.

וזהו! עכשיו מתחיל המרדף.

מכונית אדומה פורצת לכביש מחניית נכים. כריסה עגול ולגגה סירנה מאולתרת. 'עצור מיידית' צועקת המכונית על גוש הפלדה. הגוש מביט כה וכה ושוב על המכונית, ואז משמיד אותה בזריזות.

שקט משונה נופל לרגע על הצומת עד שמכונית נוספת בוקעת מהערפל. הפעם זה כבר טנדר, צדעיו מקושקשים בשלל צבעים, ומחלונתיו נשפכים צלילי שוד מבחילים. 'קוסטריקה' צועק הטנדר. קוסטריקה? מפנה הגוש מבט שואל. גם הטנדר מהסס טיפה ואז צועק בפעם האחרונה 'קוסטה...' עד שמיכל הבנזין שלו מתלקח. תכולת הטנדר מזמזמת כעת פזמון של כניעה מזמן המלחמה.

עכשיו העיר נשארת לבד. בלי אור, ובלי שום שומר. רק שקט ארוך כמו המגדל שממול, וקרן לייזר שחורגת קצת מהנוף המקובל.

קול גיחוך בוקע מבין שבריה של המכונית האדומה.

'קאט'. נשמעת צעקה והאור חיור שוטף את הזירה.

'מטלון....!' צורח המגפון. 'אתה מפוטר!!!'

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
זה סטייל קטלני. הומור מופרע ואקלקטי, ומפחיד ומצחיק לאללה.
אבל הפאנץ, הפאנץ..... אוי...
זה בסוף סרט? כן? איך להגיד את זה יואב המדליק שלנו, יכולת ללטש את הסיומת יותר. בלשון המעטה.
ועוד משהו. מותר להיות מופרע ולא צפוי, אבל כן חייבים להצמד לשפה שמבינים אותה. למשל, ניתך, זה רק נוזל. כשבנאדם קורא ניתך הוא מצפה לנוזל רירי מקסימום, ואז כשמתברר שזה פלדה אז הוא פשוט יוצא מהחוויה ומתבלבל. לא טוב בז'אנר הזה לצאת מהחוויה.
ו... צלילי שוד מבחילים? אוי אני מחבב.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה סטייל קטלני. הומור מופרע ואקלקטי, ומפחיד ומצחיק לאללה.
אבל הפאנץ, הפאנץ..... אוי...
זה בסוף סרט? כן? איך להגיד את זה יואב המדליק שלנו, יכולת ללטש את הסיומת יותר. בלשון המעטה.
ועוד משהו. מותר להיות מופרע ולא צפוי, אבל כן חייבים להצמד לשפה שמבינים אותה. למשל, ניתך, זה רק נוזל. כשבנאדם קורא ניתך הוא מצפה לנוזל רירי מקסימום, ואז כשמתברר שזה פלדה אז הוא פשוט יוצא מהחוויה ומתבלבל. לא טוב בז'אנר הזה לצאת מהחוויה.
ו... צלילי שוד מבחילים? אוי אני מחבב.
אני חושב שהבנתי אותך. רק תעשה לי טובה זרוק רגע איזה רעיון איך מלטשים סיומת.
ובחלק של 'ניתך' ושות' אתה צודק, אבל כנראה החלפתי בין ניתך להוטח.
כלומר, הייתי צריך לכתוב. 'גוש כהה מוטח על האספלט'. אלף תודות.

משויטט

משתמש מקצוען
מצוין!
אוהב את הפראיות, אם כי קצת לא ברור לי מה קרה שם ולמה העיר נשארה בלי שומר.

אגב, כשקוראים את הדברים המצוינים שלך חייבים להשתאות מהאינטליגנציה, אבל עודף הערפל מוגזם לטעמי. ניסיתי לקרוא את האבטיחים הרקובים, הגעתי עד לאמצע שם התייאשתי, למרות שהאיכות זועקת מן השורות.

יואב ברק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מצוין!
אוהב את הפראיות, אם כי קצת לא ברור לי מה קרה שם ולמה העיר נשארה בלי שומר.

אגב, כשקוראים את הדברים המצוינים שלך חייבים להשתאות מהאינטליגנציה, אבל עודף הערפל מוגזם לטעמי. ניסיתי לקרוא את האבטיחים הרקובים, הגעתי עד לאמצע שם התייאשתי, למרות שהאיכות זועקת מן השורות.
תודה. אני באמת סובל מהכתיבה שלי אבל אני מבטיח לך שעוד יבוא יום ויבינו אותי. עד אז אני חייב הרבה ביקורות, שיסבירו לי מפורשות. כלומר, יקחו משפט או מילה ויגידו לי, חבוב, זה נשמע לי מוזר, לא מצלצל לי, בקיצור, לא אהבתי. ככה, ורק ככה, אוכל לסנן את הקישוטים המיותרים.

כּוֹתָר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
קול גיחוך בוקע מבין שבריה של המכונית האדומה.

'קאט'. נשמעת צעקה והאור חיור שוטף את הזירה.

'מטלון....!' צורח המגפון. 'אתה מפוטר!!!'
אחרי קריאה חוזרת הצלחתי להבין הכל. את המשפטים האחרונים לא,
לא מכיר לא קאט ולא את מטלון.
ואם אמור להיות כאן פיתרון לכל התעלומה, אז עדיין לא הבנתי.

מכונתכתיבה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
כתיבה מעולה! היה אפשר קצת לפזר את הערפל והיה יותר טוב.
אם הבנתי נכון זה הפקה של סרט, לא? קאט- זה בד"כ שמפסיקים את ההסרטה. מי שגיחך היה אמור להיות מרוסק והוא פישל. צדקתי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה