קורונה שיתוף מקרה כואב ובקשת עזרה

מצב
הנושא נעול.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ויש תועלת גדולה בלדעת שרוב התגובות כאן הן ההפך המוחלט של התורה וההלכה.
מה בקשה האשה? - לדון לכף זכות. אחד הדברים הבסיסיים בלדון לכף זכות - זה קודם כל לדעת שברוב המקרים יש פרטים לא מדויקים שמשנים מאוד את התמונה.
בפרט כשמדובר בשרשרת כזו של אנשים, ובסיפור לא הגיוני, שבגלל אדם אחד ויחיד מעל המותר קבל שני קנסות בגובה כזה!

ומי אמר שהשוטר דבר אמת?
לפעמים זו הדרך שלהם לצאת טוב, גם לתת קנס, וגם לומר שהתלוננו. נתקלתי במקרה כזה עם פקידי עיריה.

איך אפשר לקבל סיפור על בן אדם, בלי לשאול אף שאלה?? ובלי לשמוע את הצד השני?? איך אפשר לשפוט ולקטול אנשים בצורה כזו??
זה אכן נכון

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בגל הראשון היו אנשים שהתקשרו בשבת רח"ל למשטרה לדווח על בתי כנסיות שהפרו את התקנות של משרד הבריאות,, כשנגישתי לרב העיר לשאול אותו האם יש היתר לכך עפ"י ההלכה, אמר לי חלילה!, אבל אין לך מושקג מה הקורונה עשתה לאנשים..., יש אנשים שפשוט השתגעו!!!!.
וזה הכף זכות הכי גדולה שיש לי להגיד עליו גם. רפואה שלימה.

Bat hen

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בס''ד

אני לא מאלה שחופרים יותר מידי על מעשים, מחשבות, תובנות.
אבל חייבת עזרה בלמידת זכות על המקרה הבא:

סיפור אמיתי שסיפר ידיד שלנו: וכך הוא מספר כשעליתי אתמול לאוטובוס אמרתי לנהג כל הכבוד לכם הנהגים, אתם עובדים עבודה לא פשוטה בכלל בתקופה זו.
עונה לי הנהג : אני רוצה לספר לך מה היה לי אתמול בלילה (יום ראשון 27/7/2020) עשיתי את קו 970 שיוצא אחרון מבני ברק לחיפה. כשהגעתי לתחנה אחרונה עמד שם אדם שרצה לנסוע לחיפה, אמרתי לו שאיני יכול לעלותו מכיון שיש באוטובוס מספר נוסעים כפי שקבע משרד הבריאות. מיד פנו אלי ועלי ציבור הנוסעים ,שאין אני יכול להשאיר כאן בשעה כה מאוחרת. הסברתי להם שאיני יכול. לאחר לחץ התקשרתי לסידור קווים של אגד, ואמרו לי אתה תעשה ראש קטן תעלה נוסעים כפי שהחוק מתיר. כאשר אמרתי שוב לנוסעים שבררתי ואסור לי שוב הפעילו עלי הנוסעים לחץ. ולא עמדתי בלחץ *והעליתי את הנוסע*.
בדרך עוצר אותי שוטר ספר כמה נוסעים יש באוטובוס ומכיון שזה היה שלא על פי החוק קיבלתי קנס של 5000 ₪. האחראים עלי קיבלו מיד הודעה על כך שקיבלתי קנס ואמרו לי מכיון שלא שמעתי בקולנו גם אנחנו קונסים אותך ב6000 ₪. סה"כ 11,000 ₪.
כאשר פניתי לשוטר והסברתי לו שלא רציתי והופעל עלי לחץ והשעה מאוחרת ואני מבקש שיוותר.
עונה לי השוטר דע לך שאני הייתי מתעלם אך מכיוון שהמתלונן הוא אחד מנוסעי האוטובוס שהתקשר למשטרה איני יכול להתעלם.

מה??? קשה לי!!!
אני מכירה את אותו אדם שעלה אחרון לאוטובוס.
מבינה את הלחץ שהופעל על הנהג.
מבינה את שיקול דעתו הסופית.
ולא!!! לא!!! לא מצליחה להבין את המתקשר למשטרה.
תעזרו לי?
או שזה מיותר לטחון מים?
@שינדי- זה אני. את אותה הודעה בדיוק, רק בפתיח אחר גם אני קיבלתי (כן, אני חיפאית)
ואותה העלתה מישהי שאני מכירה, ששמעה מבעלה ששמע את הסיפור מחבר שטוען שהנהג סיפר לו את הסיפור.
נשמע לי קצת מוגזם כל השרשרת..
ובייחוד כשאני רואה פתאום את אותה הודעה ממך!
לא אומרת שלא נכון, ולא קרה.
אבל כן יכול להיות שמשהו השתנה בהעברת הפרטים.
מספיק שהנהג אמר "אתם יודעים, אם מישהו מתקשר, אני מקבל קנס של ככה וככה" ומזה התגלגל סיפור למופת...
בכל אופן, לא היינו שם. בואי לא נשפוט מה קרה.
כשקראתי את המקרה בפעם הראשונה גם אני התרתחתי על אותו בן אדם!! אבל, בכשקראתי שוב... כבר לא הייתי בטוחה שזה באמת קרה כך...

קונקורד

משתמש סופר מקצוען
את אותה הודעה בדיוק, רק בפתיח אחר גם אני קיבלתי (כן, אני חיפאית)
ואותה העלתה מישהי , ששמעה מבעלה ששמע את הסיפור מחבר שטוען שהנהג סיפר לו את הסיפור.
כנ"ל :)
וגם שם היה אותו פולמוס על הנושא.

בראשית-2

משתמש מקצוען
לומר לכם תאמת?
קיבלתי את הסיפור הזה ממספר אנשים במייל
ולא ככ הזדעזעתי...
לא,זה לא שאני לא מרחמת על הנהג
פשוט בגלל שאני חושבת שאם אני הייתי על האוטבוס הזה
ואותו הבנא היה צריך לשבת לצידי נסיעה של שעה וחצי לא הייתי כ"כ שמחה
נכון, זה לא נחמד הקנס
אבל לצערנו-צריך לדעת שלכל דבר יש מחיר.
לסיכום זה לא שאני באמת בעד צד כלשהוא
פשוט מבינה שזו סיטואציה לא כ"כ פשוטה
ולדון לכף זכות באמת נדרש כאן

אחרי הכל אני בטוחה שאותו בנ"א שהתקשר לא עשה זאת מרוע
אני מחיפה
ומכירה תציבור החיפאי מצוין
זה ציבור עם לב חם
לא מאמינה שמישהו ייעשה זאת בדווקא

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מעניין ממתי יש זכות לחברת אגד לקנוס את הנהג ב-6000 ש"ח,
מישהו שמע על דבר כזה,
אני מנסה לחשוב על זה שמעסיקים יתחילו לתת קנסות לעובדים
על מה שבא להם.
אולי הסיפור לא כ"כ נכון?
כותבת מידיעה ברורה:
חברת אגד לא יכולה לקנוס נהג שנקנס!
יכולה לשלול ממנו קבלת בונוס (זה לא מגיע ל6000 שקל...) או הטבה אחרת אבל ממש לא לתת קנס. לא אגד ולא חברה אחרת.

אמיתות הסיפור לא ברורה לי
בכל מקרה כואב הלב על הנהגים שגם עובדים קשה בימים אלה וגם חוטפים מכל כיוון...

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
הסיפור בבדיקה ישירה.
אל דאגה.

זה עבר במיילים- נכון.
ללא שינוי- כי כל החיפאים קיבלו את זה ללא שינוי.
הסיפור נכתב ע"י אחד הנוסעים ככתבו כלשונו הועבר.
אני יודעת מי הוא הנוסע שעלה אחרון ומולו אני בוטדקת גם את עניין תשלום הקנס - אחזור ואעדכן.

כרגע,
אני חוזרת לתחילת האשכול.
שכל מהותו היתה דרך ללימוד זכות.
תודה לכל מי שעזר לי דווקא ביום זה בבקשתי הצנועה.

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
דבר אחד אני לא מבינה...
אתם יודעים שיש נוסע מיותר.
עולה שוטר, אף אחד לא יכל להתכופף מאחורי המושב האחורי?!
לפחות האחרון... שהנהג הזהיר אותו שאסור לו...
(לפני כמה זמן בעירי היה סגר, לכולם באוטובוס היה אישור חוץ מלאברך אחד, אז הוא ביקש מ2 נשים שישבו מאחורה שאם יש להן אישור אז שיעברו מעט קדימה והוא יתחבא:))

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מצטער, אבל לא מאמין לסיפור - אלא א"כ יוכח אחרת
למשל - תצלום של הדו"ח

קרעפט

משתמש מקצוען
דווקא יש לי לימוד כף זכות פשוטה על אותו מלשין.

תארו לכם את הסיטואציה עומד נוסע אחרון ומבקש על נפשו שיתנו לו לעלות
ושלא ישאירו אותו לבד בתחנה בשעת לילה מאוחרת
מצד שני יושב הנהג שנמצא בהתלבטות לא פשוטה
לעלות ולהסתכן בקנס של כמה אלפים.
או להשאיר בנאדם בתחנה
ותוסיפו לזה שברקע כל הנוסעים מפצירים בו להעלות

בא אחד הנוסעים ומנסה לחלץ ולהציל את הנהג מהמצב שנכפה עליו
פשוט מתקשר למשטרה מתוך תקוה שהמשטרה תבוא מהר
ותעמוד לצד הנהג ולא תאשר לו להעלות את הנוסע
אך דבר אחד הוא לא לקח בחשבון שעד שהמשטרה תגיע
אולי כבר הנהג יעלה את הנוסע.....

abc321

משתמש פעיל
צריך לקחת מהסיפור הזה מוסר השכל:
שהמון פעמים רוצים טובה מהנהג שאסור לו ע"פ חוק כגון להעלות יותר נוסעים מהמותר או לעצור במקום שאין תחנה וכו'
והנוסעים לא מבינים את הנהג ומצטרפים לבקשת הנוסע ומפעילים לחץ מטורף על הנהג שיעשה את הטובה, פשוט צריך להבין את הצד שכנגד הרי אם הנהג יקבל על זה קנס משמעותי אף אחד לא יתנדב לשלם לו את זה

ש.א.ז.

משתמש פעיל
צריך לקחת מהסיפור הזה מוסר השכל:
שהמון פעמים רוצים טובה מהנהג שאסור לו ע"פ חוק כגון להעלות יותר נוסעים מהמותר או לעצור במקום שאין תחנה וכו'
והנוסעים לא מבינים את הנהג ומצטרפים לבקשת הנוסע ומפעילים לחץ מטורף על הנהג שיעשה את הטובה, פשוט צריך להבין את הצד שכנגד הרי אם הנהג יקבל על זה קנס משמעותי אף אחד לא יתנדב לשלם לו את זה
חוץ מכמה אנשים עם לב זהב כאן בפרוג... :) :) :)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה