שיר חדש שלי אשמח לתגובות

• פותח הנושא by3
  • פורסם בתאריך

by3

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
בגדול,
אני אברך. לומד בכולל חצי יום עד אחד.
בימים אלו אני עובד על כתיבת ספר שעוסק בתיקון המידות של האדם ע"פ תורת הבעש"ט הקדוש ושאר ספרי החסידות וקבלה.

השיר במקור הולחן בגלל הפזמון. שאר המילים היו תוספת מאוחרת.

אני צמא ולא למים
אני צמא ליראת שמים

כלומר שאני רוצה לבוא לבחי' יראה נוראה
יראה מתוקנת.

באהבה וביטחון באמונה כזאת אני לא יכול לישון.
אהבה בחי' חסד ביטחון ואמונה מצד התפארת. כלומר להגביר את המידות של אהבה ובטחון אחרי שהתחלנו עם היראה.
ואמונה כנ"ל והיא ג"כ באה לאדם לפי גודל מידת המלכות שלו. והסוף, אני לא יכול לישון כלומר שינה היא אחת מס' ממיתה, וכאשר האדם מגיע לירטה ואהבה ואמונה מתוקנים אזי מקבל מוחין דגדלות ואז הוא נקרא חי.

פזמון: כאייל וכו'

יש בזה סודות. אך ננסה לפי פשט יותר.
הדימוי כאייל תערוג על אפיקי מים כן נפשי תערוג אליך אלוקים, מובן, כאשר האדם רוצה להתקרב לקב"ה ב"ה הוא צריך להיות בבחי' צמא תמיד לדברי תורה.
נפש בבחי' הנפש האלוקית החלקים הרוחניים של האדם שרוצים מים ומים זה תורה ומים זה חסדים.
ושם אלוקים זה דין כי תחילה האדם עובד בקטנות המוחין שזה בבחי' דין בחי' שמות אלוקים.

צמאה נפשי לאלוקים לקל חי
"אל חי" בחי' יסוד שממנו השפע יורד לעולם
מתי אבוא ואראה פני אלוקים
מצפה ומחכ, לארות פני השכינה הקדושה
פני אלוקים בבחי' הארת פנים בבחי' שמות הויה ב"ה גדולות המוחין. ודי בזה.

הרצון הופך לרעיון ומבין דבר מתוך דבר
כתר - רצון
רעיון - חכמה
מבין דבר מתוך דבר - בינה
שצריך לשבר את כל המחסומים שאת האור לנו מסתירים-מובן.

התורה היא האור- שהאור הגנוז גנוז בכל אותיות התורה הקדושה

וצריך רק לזכור שהשם אותנו לא יעזוב - שלא משנה באיזה מקום עומד האדם בין שהוא צדיק או רשע הקב"ה נמצא שם ומחייה הכל "לית אתר פנוי מינה" ואפשר להתגבר ולנצח ולעמוד בכל הניסיונות שבאים ואז לעשות תשובה ולעלות ולהתעלות בע"ה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה