שירותי Streaming media לאתרים עם סינון כשר

David Markus

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ערב טוב,

אני מחפש שרתי אחסון לוידאו / אודיו שאוכל להטמיע באתר תורני ויהיו נגישים גם למשתמשים באינטרנט מסונן-כשר.

מדובר באתר WordPress למוסד תורני שחלק לא מבוטל מהתוכן הוא שיעורי תורה בוידאו או אודיו. אני זקוק לשירות Streaming איכותי, בתשלום כמובן, שגם פתוח למשתמשים באינטרנט כשר.

יש למישהו המלצה או תובנות?
האם וידאו בvimeo פתוח למשתמשים באינטרנט כשר?

תודה

aaron30

משתמש רשום
לדעתי, הפתרון הכי טוב הוא כמובן אחסון עצמי, אבל זה עלול להעמיס עליך קשות.
אפשרות אחרת מבחינת סינון זה הטמעת סרטון מתוך כתובת דרייב למשל. בכל הסינונים זה פתוח. למעט נטפרי שבטוח תוכל לטפל בזה.

Aharono

משתמש פעיל
D I G I T A L
לעניות דעתי, כיום לא צריך שרת מיוחד לוידאו בשביל אינטרנט מסונן, רק צריך לדעת לבנות נכון את הקבצים ויהיה אפשרי לאחסן אותם בכל שרת (שיהיה לו את המקום והפס הנדרש, כמובן) רגיל. דבר זה מועיל קודם כל לתמיכה פשוטה באינטרנט המסונן.

קצת היסטוריה: בתקופת ה-adobe (הפלאש ת.נ.צ.ב.ה), על מנת להטמיע וידאו שיעבוד על streaming (כלומר, תמיכה ב"דילוג", שהנגן יוכל לבקש מהשרת את הרגע בו המשתמש צופה ללא צורך להוריד את כל הקובץ עד אותו הרגע) היה צריך להתקין שרת מיוחד שתומך בפרוטוקול rtmp (פתרון דומה היה גם למיקרוסופט רק גרוע יותר). בשביל שיהיה כזה שרת, היה צריך לשכור שרת מיוחד (dedicated).

מאז עברו מים בנהר ופרוטוקול חדש בא לעולם ושמו (בישראל?) MPEG-dash: שזה ראשי תיבות של dynamic adaptive steaming over http. בשונה מהפרוטוקל שציינתי קודם (rtmp) שהוא פרוטוקול להעברת מידע שהצריך שרת מיוחד, mpeg-dash זה פרוטוקול שמגדיר את אופן שמירת המידע בקובץ עצמו (ובקובץ header נוסף .mpd, בהמשך יוזכר קצת יותר) ובעזרתו יכול נגן שמבוסס על javascript לבקש מהשרת לשלוח רגע מסוים של הסרט ללא הצורך להוריד את הקובץ עד לאותו הרגע הנתון, בדיוק כמו ה rtmp העתיק.

הרעיון הוא כזה: ישנו קובץ Header שיודע לומר לנגן באיזה קטע בקובץ נמצא הרגע המבוקש (לדוגמה, דקה 15:00 הוא נמצא במיקום 134685 ודקה 16:00 ב134987), הנגן ניגש לשרת ומבקש את מיקום 134XXX בקובץ, והחיים טובים.

דבר נוסף שמגניב ב mpeg-dash היא היכולת למזג מס' קבצים של אותו הוידאו הרצוי ברזולוציות שונות (למסארטפון, 240, 480, HD וכו') ואז הנגן יכול לבחור את הרזולוציה המתאימה לו (בהתאם לגודל מסך, פס אינטרנט וכיו"ב).

יש מס' ספריות\כלים (אני משתמש ב GStreamer אבל יש כמה יותר מוכרים) שמקבלים קובץ וידאו אחד או יותר (בהתאם לרזולוציות) ויוצרות את הקובץ הזה. לאחר שהקובץ הזה נוצר, לא נותר אלא להעלות אותו לשרת http רגיל וליהנות מוידאו איכותי.

* ראוי לציין שMpeg-dash זה פרוטוקול שלא מוכר על ידי אפל (אם כי, עד כמה שהבנתי הם החליטו לתמוך בו בעתיד, אשמח לתיקונים\עדכונים\הערות במידה ואני טועה\לא מעודכן), להם יש hls שזה כמעט ואותו הרעיון, רק של אפל (כרגיל), אז בהנחה ורוצים גם לתמוך באייפון, צריך לדאוג גם לזה.

** עד כמה שידוע לי, vimeo לא נתמך באינטרנט מסונן.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!

David Markus

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לעניות דעתי, כיום לא צריך שרת מיוחד לוידאו בשביל אינטרנט מסונן, רק צריך לדעת לבנות נכון את הקבצים ויהיה אפשרי לאחסן אותם בכל שרת (שיהיה לו את המקום והפס הנדרש, כמובן) רגיל. דבר זה מועיל קודם כל לתמיכה פשוטה באינטרנט המסונן.

קצת היסטוריה: בתקופת ה-adobe (הפלאש ת.נ.צ.ב.ה), על מנת להטמיע וידאו שיעבוד על streaming (כלומר, תמיכה ב"דילוג", שהנגן יוכל לבקש מהשרת את הרגע בו המשתמש צופה ללא צורך להוריד את כל הקובץ עד אותו הרגע) היה צריך להתקין שרת מיוחד שתומך בפרוטוקול rtmp (פתרון דומה היה גם למיקרוסופט רק גרוע יותר). בשביל שיהיה כזה שרת, היה צריך לשכור שרת מיוחד (dedicated).

מאז עברו מים בנהר ופרוטוקול חדש בא לעולם ושמו (בישראל?) MPEG-dash: שזה ראשי תיבות של dynamic adaptive steaming over http. בשונה מהפרוטוקל שציינתי קודם (rtmp) שהוא פרוטוקול להעברת מידע שהצריך שרת מיוחד, mpeg-dash זה פרוטוקול שמגדיר את אופן שמירת המידע בקובץ עצמו (ובקובץ header נוסף .mpd, בהמשך יוזכר קצת יותר) ובעזרתו יכול נגן שמבוסס על javascript לבקש מהשרת לשלוח רגע מסוים של הסרט ללא הצורך להוריד את הקובץ עד לאותו הרגע הנתון, בדיוק כמו ה rtmp העתיק.

הרעיון הוא כזה: ישנו קובץ Header שיודע לומר לנגן באיזה קטע בקובץ נמצא הרגע המבוקש (לדוגמה, דקה 15:00 הוא נמצא במיקום 134685 ודקה 16:00 ב134987), הנגן ניגש לשרת ומבקש את מיקום 134XXX בקובץ, והחיים טובים.

דבר נוסף שמגניב ב mpeg-dash היא היכולת למזג מס' קבצים של אותו הוידאו הרצוי ברזולוציות שונות (למסארטפון, 240, 480, HD וכו') ואז הנגן יכול לבחור את הרזולוציה המתאימה לו (בהתאם לגודל מסך, פס אינטרנט וכיו"ב).

יש מס' ספריות\כלים (אני משתמש ב GStreamer אבל יש כמה יותר מוכרים) שמקבלים קובץ וידאו אחד או יותר (בהתאם לרזולוציות) ויוצרות את הקובץ הזה. לאחר שהקובץ הזה נוצר, לא נותר אלא להעלות אותו לשרת http רגיל וליהנות מוידאו איכותי.

* ראוי לציין שMpeg-dash זה פרוטוקול שלא מוכר על ידי אפל (אם כי, עד כמה שהבנתי הם החליטו לתמוך בו בעתיד, אשמח לתיקונים\עדכונים\הערות במידה ואני טועה\לא מעודכן), להם יש hls שזה כמעט ואותו הרעיון, רק של אפל (כרגיל), אז בהנחה ורוצים גם לתמוך באייפון, צריך לדאוג גם לזה.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!
תודה על התשובה!

Avi300

משתמש פעיל

מקווה שעזרתי, בהצלחה!
, .

תשובה מפורטת ומעולה.
רק נקודה נוספת, עלויות אחסון.
אחסון עצמי יעלה הרבה יותר מכל שרות סטרימנג/סטוריג' אחר.

Aharono

משתמש פעיל
D I G I T A L
בקשר לתשובה, תודה על הפרגונים (:

(אשמח לתיקונים\העורת\הארות)

ממה שבדקתי דווקא בתקופה אחרונה, שירות סטרימינג זה יקר טירוף, הרבה מעבר לשרת.... וממה שכתבתי בהודעה הקודמת, מקומם בעולם נשאר בגלל שיש אנשים ללא ידע טכני\סבלנות שנעזרים בשירות (ומשלמים ממיטב כספם)

למעשה הפתרון הכי נכון טכנולוגית זה cdn, שזה שירות לאחסון קבצים, חיפוש בגוגל מראה שבסביבות ה100 שקל בחודש, אפשר למצוא פתרונות טובים (אם מונח לי נכון, משהו כמו 1TB אחסון ותעבורה בסביבות ה-5-10TB, כמובן שבסופו של דבר, הכל תלוי בכמות הפס), הבעיה ב-cdn שזו רשת של מס' שרתים שמפוזרים בחוות שרתים ברחבי העולם (שעקרונית זה פלוס, שאותו מידע נמצא בו זמנית במס' מקומות בעולם, שאז כל לקוח מתחבר לחווה הקרובה אליו ומקבל latency נמוך יותר וממילא ביצועים טובים יותר) ולכן אין מקום ברור למידע שרוצים לאחסן, דבר שיקשה על האינטרנט המסונן (במידה ואני טועה, אשמח לדעת)

שרת dedicated באירופה (בארצנו הקדושה זה סיפור אחר) זה לא סיפור כל כך יקר כמו שזה נשמע (אף על פי שהוא לא זול), הפלוס הגדול בדרך כלל בשרת כזה היא מהירות התגובה של האתר (שהרי, היות והדבר היחיד שהשרת מתעסק זה באתר, הביצועים אחרים לגמרי).

לכאורה, האופציה ההגיונית ביותר (בין תקציב לביצועים) היא לשכור virtual server שהעלויות שלו נמוכות עוד יותר (סביבות ה80-100 שקל ל100 ג'יגה אחסון, שזה לא הרבה לסרטים, 100ג'יגה נוספים עולים 5 יורו+- לחודש וגם כאן כדאי לשים לב להגבלה של תעבורה, סרטים זוללים פס).

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה