שירה לחרדים.

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חלילה מלהתבייש בדבר נשגב זה. אני גאה בך. אדרבה, אנשים כמוך יכולים לשפר את מעמד השירה החרדית.

אנחנו ממתינים בכליון עיניים לפואמה מפוארת פרי מקלדתך!
@מוישה, @ידידיה חבר, ניחמתוני.

לצערי הרב, מלאכת כתיבת השירה - קשה עלי עדיין. כתבתי בעבר הרבה, אך מאז נתוודעתי ליופי השירה כשהיא בנויה לתלפיות, בדיוק מכוון של התנועות והיתדות וכו', איני מסוגל לכתוב חרוזים בלבד ולכנותם 'שירה'.

מזה תקופה ארוכה, שבמוחי רעיון כלשהו אותו רציתי לבטא בשירה, ואף החילותי לעשות זאת. אפשר שבימים הקרובים אשקיע מאמצים גדולים יותר להתקדם בו, ואולי אף לסיימו.

ידידיה חבר

מהמשתמשים המובילים!
@מוישה, @ידידיה חבר, ניחמתוני.

לצערי הרב, מלאכת כתיבת השירה - קשה עלי עדיין. כתבתי בעבר הרבה, אך מאז נתוודעתי ליופי השירה כשהיא בנויה לתלפיות, בדיוק מכוון של התנועות והיתדות וכו', איני מסוגל לכתוב חרוזים בלבד ולכנותם 'שירה'.

מזה תקופה ארוכה, שבמוחי רעיון כלשהו אותו רציתי לבטא בשירה, ואף החילותי לעשות זאת. אפשר שבימים הקרובים אשקיע מאמצים גדולים יותר להתקדם בו, ואולי אף לסיימו.
כולנו ציפיה דרוכה!

נריה מגן

משתמש מקצוען
אני באופן אישי אוהב מאוד שירה, ואני חולק על רוב הנקודות שהועלו כנגדה בתגובות דלעיל...
שירה מבטאת משהו אחר. מחוץ לקבעון המחשבתי. רבים מגדולי ישראל - בעבר ובהווה - כתבו שירים משירים שונים, חלקם כתבו זאת לעצמם וחלקם פרסמו זאת הרבה יותר. יודעני ומכירני ברבים ממכרי שכתבו לעצמם שירים - והרבה, ומעולם לא הסתכלו עליהם מוזר. מה שכן נכון הינה העובדה כי אלו מהם שעברו והטריחו אחרים לקרוא את כתביהם פעם פעמיים ושלוש מאות קיבלו אכן שטירת לחי מצלצלת, אלא שעובדה זו תקפה גם לגבי כאלו שהטרידו את הציבור בכתביהם שאינם עונים על הכלל 'שירה'.

ידידיה חבר

מהמשתמשים המובילים!
אלא שעובדה זו תקפה גם לגבי כאלו שהטרידו את הציבור בכתביהם שאינם עונים על הכלל 'שירה'.
כמה זה נכון...
לענ"ד ישנה משוואה מתמטית ברורה, לפיה ככל שספר מופץ יותר ונמכר פחות - כך הביזיון שהוא מיסב למפרסם גובר (למעט מקרים של אנשים גדולים באמת).

כתב ומכתב

משתמש מקצוען
האם ל'המודיע' יש מודיע מתוך הפורום?
במוסף התורני לשבת הובאה שירה שנכתבה על האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל, כולל ניתוח מעמיק של המשורר וגישתו וכו'.

מעניין.

לא אותי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה