קורונה שינוי בהגדרת חולים במצב קשה בנגיף

מצב
הנושא נעול.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
חיים ריבלין: ‏בתי החולים שינו בימים האחרונים את הגדרות החולים הקשים בקורנה בהתאם להגדרות ארגון הבריאות העולמי, זו ככל הנראה הסיבה העיקרית לקפיצה במספרים - פי שניים בתוך שבוע! לא התדרדרות פתאומית אלא שינוי הגדרות. המהלך לא הוסבר לציבור שמצידו רואה קפיצה דרמטית בגרפים.

אילה אחת

משתמש מקצוען
אולי הם חושבים שכך הציבור יותר ישמור על ההוראות,
למרות שחוסר אמון הוא הדבר האחרון שכדאי שנגיע בשלב הזה.
זה נראה משהו קצת יותר עמוק מלגרום לציבור לשמור על ההוראות... טובת הציבור מעולם לא עמדה במקום הראשון אצלם...
נראה סוג של אינטרסים פוליטיים

אסתר וינטרוב.

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הפעם לשם שינוי למרות שהכל פוליטיקה..
כאן מדובר בהצלת חיי אדם ובמערכת הרפואית הישראלית.. זה הכל
אגב ממולץ לא להיכנס לפאניקה (היה) צפוף שם..

עוקר הרים

משתמש מקצוען
חיים ריבלין: ‏בתי החולים שינו בימים האחרונים את הגדרות החולים הקשים בקורנה בהתאם להגדרות ארגון הבריאות העולמי, זו ככל הנראה הסיבה העיקרית לקפיצה במספרים - פי שניים בתוך שבוע! לא התדרדרות פתאומית אלא שינוי הגדרות. המהלך לא הוסבר לציבור שמצידו רואה קפיצה דרמטית בגרפים.
משרד הבריאות הוציא הבהרה בעניין

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לפאניקה (היה) צפוף שם..
עדין צפוף שם, מאד. לצערי.

משרד הבריאות הוציא הבהרה בעניין
כאשר מוציאים הודעת הבהרה, זה אומר שיש משהו מאחורי הקלעים, כשאין מה להסתיר, אפשר וראוי לתת מידע לפני.

היום בבוקר התראיין בקול חי מומחה שאמר שמשרד הבריאות מסתיר כל מידע אפילו מרופאים ומומחים, ורק יחידות המודיעין של צה''ל מקבלים מידע, והוא בתור מומחה לא מבין את זה.

אני לא חושבת שיש כאן פוליטיקה, אני לא חושבת שיש כאן אינטרסים נסתרים,
אני חושבת שיש כאן חוסר ידע בניהול משברים בסדר גודל כזה,
בעולם העסקים כאשר יש משבר - מביאים מומחה בכיר שינהל את כל ההשלכות,
עם כל הכבוד לפוליטיקאים הם עדין לא מומחים בכל תחום, מותר להודות שיש אנשים שמומחים לתחומים מסויימים, ובשעות משבר קוראים להם לדגל.

אני זוכרת שבתקופת אהוד אולמרט, כאשר הוא עמד להפציץ את הכור בסוריה, הוא פנה למספר אנשי עסקים בכירים מאד, שהגיעו מהתחום הביטחוני, ביקש מהם לצאת למספר ימים מהעבודה, ואמר להם - אני רוצה לשמוע דעה חיצונית, שגם מכירה את הצד הבטחוני שבדבר וגם את הצד הכלכלי, קחו את הנתונים, וכל אחד מסתגר בביתו, לא מוציא מילה, ובעוד 3 ימים מביא את חוות דעתו.
ככה מנהלים משבר.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
כאשר מוציאים הודעת הבהרה, זה אומר שיש משהו מאחורי הקלעים, כשאין מה להסתיר, אפשר וראוי לתת מידע לפני
ה"משהו" הזה הוא שהשינוי בהגדרה אכן נידון במשרד הבריאות, אבל לעת עתה לפחות לפי משרד הבריאות עוד לא הוחלט מה לעשות
אני לא בא לומר מי צודק רק הערתי שאם פתחת אשכול בנושא מן הראוי שתביאי גם את ההבהרה

אילה אחת

משתמש מקצוען
אני לא חושבת שיש כאן פוליטיקה, אני לא חושבת שיש כאן אינטרסים נסתרים,
אני חושבת שיש כאן חוסר ידע בניהול משברים בסדר גודל כזה,
בעולם העסקים כאשר יש משבר - מביאים מומחה בכיר שינהל את כל ההשלכות,
עם כל הכבוד לפוליטיקאים הם עדין לא מומחים בכל תחום, מותר להודות שיש אנשים שמומחים לתחומים מסויימים, ובשעות משבר קוראים להם לדגל.
זה לא נראה ונשמע רק חוסר ידע

קצרה

משתמש מקצוען
די ברור שכן קרה שם משהו
ומשרד הבריאות חושב שאנחנו טיפשים במיוחד .
המספרים של החולים קשה משתנים אחורה.
אתמול הופיע מספרים אחרים עבור כל השבוע אחורה ועבור אתמול. היום יש מספרים אחרים לחלוטין...

אילה אחת

משתמש מקצוען
די ברור שכן קרה שם משהו
ומשרד הבריאות חושב שאנחנו טיפשים במיוחד .
המספרים של החולים קשה משתנים אחורה.
אתמול הופיע מספרים אחרים עבור כל השבוע אחורה ועבור אתמול. היום יש מספרים אחרים לחלוטין...
לגמרי

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
למה משרד הבריאות לא מוציא את תוצאות הבדיקות הסרולוגיות שנערכו בבני ברק ?
תושבי בני ברק זכאים לדעת את התוצאות.

מרחבית

משתמש מקצוען
אני מסתכלת בדרך כלל לא רק על החולים קשה אלא גם על הבינוני וגם על כלל המאושפזים.
כלל המאושפזים הם בעיניי המספרים היותר אמיתיים להגדרת העליה בתחלואה.
(הגם שרבים מהנמצאים במלוניות או בבתים - גם הם עוברים מחלה לא קלה במשך מספר שבועות).

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
ב'חדשות 13 'נטען ע"י חיים ריבלין כי השינוי בקריטריונים, שהותאם לאלה שבארגון הבריאות העולמי ואף הוביל לוויכוח בין הרופאים, לא הוסבר לציבור – שמצידו מבחין בקפיצה דרמטית במספר החולים הקשים.
לשם השוואה, הבוקר עדכן משרד הבריאות כי בישראל יש 89 חולי קורונה שמצבם קשה – אולם לפני שבועיים המספר עמד על 40 ,וכעבור שבוע עלה ל- 58 חולים קשים בלבד.
על פי הדיווח, ההחלטה הגיעה בעקבות דרישתה של פרופסור גליה רהב מבית החולים שיבא, שהתעקשה להגדיר "מצב קשה" גם מי שהסטורציה שלו נמוכה מ- 94 – אפילו אם הרופאים המטפלים סבורים שמצבו של החולה טוב.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה