שוק ההון

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
ראשית כל אני אומר שאני לא קראתי את כל התכתובת כך שאני לא מגיב לאדם ספציפי כזה או אחר
שני יש לי המון נסיון בשוק ההון (במגוון שיטות השקעה/מסחר כולל מסחר יומי וניתוח טכני)
יש לי בלוג שלא פעיל תקופה ארוכה אבל מי שרוצה לקרוא ולהבין את הידע בשוק ההון מוזמן להכנס לבלוג https://mydirection.wordpress.com
כמו כן היה לי ראיון בעיתון משפחה כשהתחילה המפולת בטבע.
כך שמי שמעוניין לחלוק על דברי שיחשוב לפני שהוא מגיב ומומלץ שזה יהיה מגובה בנתונים...

מסחר יומי.
יש מחקר שבדקו על כמה מליון חשבונות (לתקופה של עשרות שנים) למסחר בשוק ההון והוכח בצורה חד משמעית שיש קשרי ישיר בין תשואה נמוכה ופעילות רבה בחשבון סוחרי היום הרוויחו את הסכומים הנמוכים ביותר!!!
יש לזה מגוון סיבות העיקרית שבהם היא שמסחר יומי מבוסס על ניתוח טכני אומר בעצם אני רואה איך השוק מתנהג וצפוי להתנהג על סמך נסיון העבר (נרות יפנים ושאר אמצעים סטטיסטיים) ופועל לפי זה מה שגורם לך כמשקיע להיות מחובר למצב השוק ולהיות עם יד על הדופק כל הזמן ולטווח הארוך אתה הופך להיות יותר רגשי מיום ליום ופחות שקול ומחושב עד שביום בהיר אתה מוצא את עצמך לא מסוגל לא להבהל כשהשוק יורד או להיות גרידי כשהוק עולה ואז עושה את הטעוית שימחקו לך את החשבון ביום אחד.
אני מכיר בודדים שאכן עושים כסף ממסחר יומי א"כ המון חברות ופרטיים עושים כסף בללמד מסחר יומי כי אנשים חושבים שזה כסף קל ושווה ללמוד קורס קצר שילמד איך להיות מליונר בכמה שעות ביום.

השקעה בשוק ההון.
זה משהוא שמצריך המון המון המון ידע והבנה בעולם המסחר ודוחות כספיים.
ואחרי שתלמדו את כל זה בצורה יסודית ועמוקה
צריך יכולת מנטלית ללכת נגד הזרם ולא להכנס ללחץ כשיש מפולת מה שיש למיעוט קטן של משקיעים
הדיון ההלכתי.
הרב אלישיב וכן הרב דביר.
סבורים ש מניות מיעוט (עד 5 %) אם לא נקראים בעלות לעניין רוב השאלות ההלכתיות אם יש בעל שליטה בחברה
וישנם רבנים שמחמירים לכל אחוז של בעלות
אני כאן לכל שאלה או הבהרה

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
השקעה בשוק ההון.
זה משהוא שמצריך המון המון המון ידע והבנה בעולם המסחר ודוחות כספיים.
תתפלא , אבל יש המון משקיעים שלא מבינים כלום בדוחות כספיים ולא מנסים להבין,
הם קונים מוצרים מחקי מדד, ומרוויחים , לפי כל המחקרים , את התשואה הגבוהה ביותר.

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
סליחה צודקת.
"א"כ אני לא מתפלא" פשוט שכחתי להתיחס להשקעות פסיביות.

לא התיחסתי בכלל לאפשרות של להיות משקיע פסיבי כי היה נדמה לי שהדיון הוא על לעבוד בשוק ההון
השקעה פסיבית במדדים היא דבר מצויין שלטווח הארוך מרוויח המון מה שאכן מומלץ לכל מי שלא מבין איך להתעסק או שלא רוצה התעסקות מסיבית. (כששאלו את וורן באפט מה הוא ימליץ לאשתו לעשות אחרי המוות שלו הוא אמר שתשקיע כל סנט פנוי שיש לה במדדי המניות בארה"ב) וה מגובה בהמון מחקרים בתחום (כולל מחקר קטן שאני ערכתי על תל אביב משנת 2000 עד 2016 והתשואה הממוצעת יותר טובה מהתשואות בנדלן ע"פ אותה התקופה! כ15%לשנה בממוצע

יש טכניקה שנקראת מיצוע ערך קבוע שהכי מומלצת בהשקעות פסיביות
תמצית הרעיון.
התיק מתחלק באופן כללי לאחוז קבוע בכל מתחם (ת"א 35. S&P 500 ותל בונד)
וכשמוצר מסוים עולה ומתחיל לחרוג מאחוזון שנקבע לו מוכרים ממנו ומאזנים בחזרה לאחוז הקבוע את זה עושים 4 פעמים בשנה בד"כ פעם ברבעון.
מה שמרויחים בשיטה הזו שממשים רווחים וקונים בררווח מוצר שכרגע זול וכן להפך
לדוגמא כשהתחיל לאחרונה מפולת בשוק מי שמאזן בעצם אמור למכור תל בונד ולקנות תל אביב וS&P עד שיחזור התיק לאחוז שנקבע ואז כשהשוק עולה יש לך יותר מהמוצר שנית בזול ופחות מהמוצר שמחירו נשאר יציב

נ.ב. זה אכן מה שבחרתי בחכסון לכל ילד את התוכנית של אינטר גמל סיכון מוגבר

נערך לאחרונה ב:

ש.ב.

משתמש פעיל
סליחה צודקת.
"א"כ אני לא מתפלא" פשוט שכחתי להתיחס להשקעות פסיביות.

לא התיחסתי בכלל לאפשרות של להיות משקיע פסיבי כי היה נדמה לי שהדיון הוא על לעבוד בשוק ההון
השקעה פסיבית במדדים היא דבר מצויין שלטווח הארוך מרוויח המון מה שאכן מומלץ לכל מי שלא מבין איך להתעסק או שלא רוצה התעסקות מסיבית. (כששאלו את וורן באפט מה הוא ימליץ לאשתו לעשות אחרי המוות שלו הוא אמר שתשקיע כל סנט פנוי שיש לה במדדי המניות בארה"ב) וה מגובה בהמון מחקרים בתחום (כולל מחקר קטן שאני ערכתי על תל אביב משנת 2000 עד 2016 והתשואה הממוצעת יותר טובה מהתשואות בנדלן ע"פ אותה התקופה! כ15%לשנה בממוצע

יש טכניקה שנקראת מיצוע ערך קבוע שהכי מומלצת בהשקעות פסיביות
תמצית הרעיון.
התיק מתחלק באופן כללי לאחוז קבוע בכל מתחם (ת"א 35. S&P 500 ותל בונד)
וכשמוצר מסוים עולה ומתחיל לחרוג מאחוזון שנקבע לו מוכרים ממנו ומאזנים בחזרה לאחוז הקבוע את זה עושים 4 פעמים בשנה בד"כ פעם ברבעון.
מה שמרויחים בשיטה הזו שממשים רווחים וקונים בררווח מוצר שכרגע זול וכן להפך
לדוגמא כשהתחיל לאחרונה מפולת בשוק מי שמאזן בעצם אמור למכור תל בונד ולקנות תל אביב וS&P עד שיחזור התיק לאחוז שנקבע ואז כשהשוק עולה יש לך יותר מהמוצר שנית בזול ופחות מהמוצר שמחירו נשאר יציב

נ.ב. זה אכן מה שבחרתי בחכסון לכל ילד את התוכנית של אינטר גמל סיכון מוגבר
איך משקיעים במדדים? איך בוחרים ומה בדיוק מותר הלכתית?

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
מדדי מניות הינם קרנות סל בשונה מבעבר שזה היה תעודת סל ההבדל הוא שבקרן סל הקרן ממש מחזיקה במניות שבמדד ולכן השאלה החוזרת היא האם בעלות על אחוז מזערי בחברה נקרא בעלות וינשה שאלה נוספת שהרי הקרן מחזיקה בשביל כל בעלי הקרנו שלה ביחד לפעמים יותר מ5 אחוז זה"כ וא"כ יכול להיות שבעלי הקרן מחוייבים לדרוש ממנה להצביע בהצבעות ע"פ ההלכה ויש עוד שאלות כך שמומלץ להתיעץ עם רב מוסמך בעניני שוק ההון
טכנית מה שעושים קובעים בבנק הוראת קבע שכל תקופה חודש או יותר הבנק יקנה בשבילכם בסכום קבוע ומוגדר מראש שליש ממנו קרן סל תל בונד שליש ת"א 35 ושליש S&P 500 ועוקבים לראות כל תקופה שהשוי תיק מתחלק בסדר הזה וכשזה משתנה מוכרים ומאזנים בין סך היחידות
.ב.

אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או הנכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים להלן ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא בנוסף הכותב עשוי להחזיק בנירות הערך שהוזכרו

א. קליין

משתמש צעיר
מדדי מניות הינם קרנות סל בשונה מבעבר שזה היה תעודת סל ההבדל הוא שבקרן סל הקרן ממש מחזיקה במניות שבמדד ולכן השאלה החוזרת היא האם בעלות על אחוז מזערי בחברה נקרא בעלות וינשה שאלה נוספת שהרי הקרן מחזיקה בשביל כל בעלי הקרנו שלה ביחד לפעמים יותר מ5 אחוז זה"כ וא"כ יכול להיות שבעלי הקרן מחוייבים לדרוש ממנה להצביע בהצבעות ע"פ ההלכה ויש עוד שאלות כך שמומלץ להתיעץ עם רב מוסמך בעניני שוק ההון
טכנית מה שעושים קובעים בבנק הוראת קבע שכל תקופה חודש או יותר הבנק יקנה בשבילכם בסכום קבוע ומוגדר מראש שליש ממנו קרן סל תל בונד שליש ת"א 35 ושליש S&P 500 ועוקבים לראות כל תקופה שהשוי תיק מתחלק בסדר הזה וכשזה משתנה מוכרים ומאזנים בין סך היחידות
.ב.

אין באמור לעיל משום ייעוץ ו/או הצעה ו/או שידול ו/או הזמנה לרכוש (או למכור) את ניירות הערך ו/ או הנכסים הפיננסים העשויים להיות נזכרים להלן ואין להסתמך על האמור לצורך ביצוע עסקאות כלשהן מכל מין וסוג שהוא בנוסף הכותב עשוי להחזיק בנירות הערך שהוזכרו
קראתי פעם שעדיף מוצרים שהם עוקבי מדד או קרנות מחקות האם אכן? והאם זה גם משהו שרוכשים בבנק? והאם זה בסדר מבחינה הלכתית?

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
עד אמצע 2017 היה רק קרנות מחקות בארץ השם הרשמי של זה ETN (במקור נוצר אני חושב כי בארץ היה אמברגו ושאר קשיים בינ"ל ומי שרצה להצמיד את הכסף שלו לבורסה הירדנית למשל לא היה אפשרות טכנית בישראל לקנות מניות בירדן אז אמרו אנחנו נצמיד לך את שווי הכסף לבורסה הירדנית וכדו')
קרנות סל זה ETF
במחינת ההלכה תעודה מחקה אתה צריך רק לעשות היתר עיסקא עם החברה שהנפיקה את ההתחיבות והכול בסדר בקרן סל החברה קונה בשבילך כך אתה בעצם מחזיק בחשבון שלך אצלם את כל אותם עשרות או מאות החברות שבקרן
מחינה פיננסית אם החברה פושטת רגל בתעודה את נשאר בלי כלום (והיו דברים בעולם) בקרן הכסף הוא שלך ולא משנה מי הפקיד בשבילך או מה המצב הפיננסי שלו
יש עוד המון הבדלים
גם את זה אפשר לקנות בבנק
ושוב תשאל מורה הוראה מובהק בעניים הפיננסים

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שני יש לי המון נסיון בשוק ההון (במגוון שיטות השקעה/מסחר כולל מסחר יומי וניתוח טכני)
יש לי בלוג שלא פעיל תקופה ארוכה אבל מי שרוצה לקרוא ולהבין את הידע בשוק ההון מוזמן להכנס לבלוג https://mydirection.wordpress.com
כמו כן היה לי ראיון בעיתון משפחה כשהתחילה המפולת בטבע.
כך שמי שמעוניין לחלוק על דברי שיחשוב לפני שהוא מגיב ומומלץ שזה יהיה מגובה בנתונים...

מסחר יומי.
יש מחקר שבדקו על כמה מליון חשבונות (לתקופה של עשרות שנים) למסחר בשוק ההון והוכח בצורה חד משמעית שיש קשרי ישיר בין תשואה נמוכה ופעילות רבה בחשבון סוחרי היום הרוויחו את הסכומים הנמוכים ביותר!!!
יש לזה מגוון סיבות העיקרית שבהם היא שמסחר יומי מבוסס על ניתוח טכני אומר בעצם אני רואה איך השוק מתנהג וצפוי להתנהג על סמך נסיון העבר (נרות יפנים ושאר אמצעים סטטיסטיים) ופועל לפי זה מה שגורם לך כמשקיע להיות מחובר למצב השוק ולהיות עם יד על הדופק כל הזמן ולטווח הארוך אתה הופך להיות יותר רגשי מיום ליום ופחות שקול ומחושב עד שביום בהיר אתה מוצא את עצמך לא מסוגל לא להבהל כשהשוק יורד או להיות גרידי כשהוק עולה ואז עושה את הטעוית שימחקו לך את החשבון ביום אחד.

היי :)
אז ככה
כל אחד יכול להגיד שיש מחקר כזה וכזה
ראית ? יש לך אותו ? תראה לי
נראה לך רציני שמיליוני אנשים פתחו את חשבון המסחר שלהם לחוקרים למיניהם ?
ועוד כאלה שמופסדים או שהרוויחו מעט כסף ?

נראה לך שברוקרים יעזו לתת סטטיסטיקות על תיקים שיש להם ועוד כאלה שלא מורווחים ?
אף אחד לא יסחור דרכם יותר
תראה לי מחקר כזה אשמח לראות

דבר שני סוחר תוך יומי רציני לא מסתמך רק על ניתוח טכני , ניתוח הטכני הוא רק כ 30% ממסחר התוך יומי ,
יש פנדמנטל , ויש אסטרטגיות מסחר וכו

סוחר תוך יומי הופך ליותר ריגשי עם הזמן ?
בדיוק ההיפך סוחר מקצועי תוך יומי לומד לשלוט ברגשות שלו ועובד כמו מכונה
יש לו נקודות יציאה מדוייקות למקרה שהעסקה הולכת נגדו ,והנקודות האלה לא מסכנות בשום צורה את התיק שלו
ויש לו נקודות של לקיחת רווח

מה זה קשור למפולת ??
סוחר תוך יומי סופג מפולת ? סוחר תוך יומי מקצוען יוצא מהעסקה בשניה שהמניה הגיע
לנקודת הסטופ שלו מה זה קשור למפולת?

סוחר תוך יומי מקצוען עושה יותר כסף בזמן מפולת מאשר בזמן שהשוק עולה
כי הפחד הוא יותר חזק מהתקווה
על שורט שמעת ???
אז איזה נסיון במסחר תוך יומי יש לך ?
ומה קשור לזה שיש לך בלוג או שהתראיינת לעיתון ? זה אמור להגיד משהו על יכולותיך
כסוחר ??
לילה טוב והמשך הצלחה בכל אשר תבחר לעשות :)

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
ל אחד יכול להגיד שיש מחקר כזה וכזה
ראית ? יש לך אותו ? תראה לי
נראה לך רציני שמיליוני אנשים פתחו את חשבון המסחר שלהם לחוקרים למיניהם ?
ועוד כאלה שמופסדים או שהרוויחו מעט כסף ?

נראה לך שברוקרים יעזו לתת סטטיסטיקות על תיקים שיש להם ועוד כאלה שלא מורווחים ?
אף אחד לא יסחור דרכם יותר
תראה לי מחקר כזה אשמח לראות

ראית?
כן!!!
יש לך אותו?!!!
כן תקנה את הספר המשקיע הנבון תקראו אותו (כ400 עמודים) ויש שמה חלק גדול מהמחקרים כולל מקור הנתונים
אני מביא משהוא קטן לציטוט

לפי שלל מחקרים אקדמיים שנערכו בעשורים האחרונים, 4 מתוך 5 אנשים שמתחילים במסחר יומי בבורסה, מפסידים כסף. רק 1 מתוך 100 עושים את זה טוב, כלומר מתפרנסים מזה.

במילים אחרות, עדיף לך כבר לעבוד בבורגר קינג.

הנתונים שתיחשף אליהם כאן מבוססים על עשרות מחקרים שנערכו ברחבי העולם בעשורים האחרונים, כך שאתה בהחלט יכול לסמוך על המהימנות שלהם, ואם משהו צובט לך בלב ואתה אומר לעצמך שאתה חכם יותר מזה, ואתה לא תהייה חלק מהסטטיסטיקה, אז אולי אתה צודק, אבל ייתכן מאוד שלא. בכל אופן אלה הנתונים שאתה צריך לדעת:

• 80% מהסוחרים לא שורדים את השנתיים הראשונות.
  • 40% מכלל הסוחרים לא שורדים חודש אחד של מסחר.
  • אחרי שלוש שנים רק כ- 13% ממשיכים לסחור, ואחרי 5 שנים נותרים רק כ- 7%
  • התשואה השנתית הממוצעת של סוחרים פעילים היא כ- 6.5% מתחת למדד המוביל בשוק.
  • בערך 20% מהסוחרים כן מצליחים לשמור על מאזן של יותר טריידים ברווח מאשר בהפסד, אך אחרי חישוב עמלות ומיסים מסתבר שבנטו רק 1.6% מכלל הסוחרים באמת ריווחיים.
  • אותם סוחרים ריווחיים שמהווים רק 1.6% מכלל הסוחרים אחראים על 12% מהיקף העסקאות שמתבצעות ע"י סוחרים מידי יום.
  • מסחר יומי נחשב למקצוע עם שיעור הכישלון הגבוה ביותר בשנה הראשונה (80%) מלבד תיווך נדל"ן (86% כישלון),
  • אפילו להכנה למרתון יש שיעורי כישלון נמוכים יותר (70%)
  • לסוחר יומי מתחיל יש סיכויי של 4% לא להפסיד כסף.
דרך אגב יש כמה מחקרים בעניין והבאתי רק את אחד מהם
בתי ההשקעות פותחים את הנתונים הסטטיסיים בעניין
והמחקר בדק פעולות קניה מכירה ותשואה
אז כן זה נפתח עשרות פעמים ורק דיברתי על אחד מהם
ד"א לא התיחסתי בכלל לעניין שסוחר יומי משלם הרבה יותר עמלות כי יש המון פעילות בחשבון ובנוסף משלם הרבה יותר מס על הרווח (כ 50%) כי זה עסק ולא השקעה

ניתוח הטכני הוא רק כ 30% ממסחר התוך יומי ,
יש פנדמנטל , ויש אסטרטגיות מסחר וכו
ניתוח טכני זה טכניקה לנסות להבין מה השוק יעשה עוד דקה שעה שבוע עד חודש
פדמנטלי לא קשור בכלל לניתוח טכני כי הנתונים הפדמנתלים המרכזיים מתפרסמים אחד לרעבון ואצל חלק המחברות אחת לחצי שנה
אסטרטגיות מסחר זה הדרך להשתמש בנתונים שהגרפים מראים לך בשביל להרוויח
לדוגמא
אני רואה שמניית APPL צפויה להמשיך לרדת בימים הקרובים עד תחתית מסויימת ואם היא לא תרד רק תעלה יש גבול עד כמה היא תעלה (כל זה אפשר טכנית ממש לראות על הגרפים והצורה שלה (ישנם מאות תבניות טכניות וסמניים סטטיסטיים (למשל יש הבדל אם הירידה נובעת מהרבה חשבונות קטנים או שזה ירידה גדולה אבל אבל היקיף המסחר במניה היה נמוך וכו') מרבית סוחרי היום מכירים כ 20 מהם)
אז מה אני יכול לעשות בנתון הזה
אני יכול למכור את המניה? אבל אין לי אותה אז אני יכול לבקש מהברוקר שלי שילווה לי את המניה ואני אמרוכ אותה למישהוא אחר וכשהיא תרד אני אקנה אותה בשוק ואחזיר למלווה שלי וזה נקרא שורט!!!
אני יכול לקנות אופצייית POT על שער שאני צופה שהיא תרד לשם
אני יכול מכור אופתייך COL על עליה מעבר למה שאני צופה שלא סביר שיעלה
אני יכול לכתוב אופציית POT לשער נמוך יותר ממה שאני חושב שלא יגיע לשם
אני יכול לשלב
לכתוב COL שאם זה עולה אני ישלם למי שקנה ממני ולשלב את זה עם POT זאם זה ירד אני אשלם כך שאני אצתרך לשלם רק לאחד מהם אבל כל מה שכתבתי כאן הרבה יותר מורכב מאיך שזה נשמע כי לפעמים הרוקר יעשה לך מארגן קול כשזה יתקרב לאחד מהכיוונים אפילו שבסוף זה לא הגיע לשום כיוון
בקיצור ...

סוחר תוך יומי הופך ליותר ריגשי עם הזמן ?

המציאות בשטח אומרת שכן
על שורט שמעת ???
אז איזה נסיון במסחר תוך יומי יש לך ?
תקרא את הבלוג ותגלה שיש לי ניסיון רב בכתיבת שורטים ומגוון אסטרטגיות מסחר ואני מדבר מניסיון רב בכל מה שאתה מדבר עליו
ד"א אני לא אומר שניתוח טכני לא יכול לספר לי את מצב המניה להפך חברים שמתווכחים איתי אני אומר להם תראהו לי גרף של מניה שאני לא רואה את השם שלה מלפני שנה ותסתירו ממני את מה שקרה מאז 99 אחוז מהמקרים אני אומר להם מה המניה תעשה וכשהם מגלים לי את המשך הגרף זה בד"כ נכון
אני רק אומר שהמסחר בזה לא מרוויח לרוב הסוחרים ברוב העולם רוב הזמן כסף.
על שורט שמעת ???
כסוחר ??
הוצע לי בעבר ללמד בקורסים למסחר יומי וסירבתי.
אז את כל השיטות שאתה מדבר עליהם אני כנראה מכיר :)
כסוחר ??

בסה"כ מה שרציתי להגיד שאין לי כך להתחיל להתכתש ולהתווכח עם כאלו שרק גילו את העולם הזה והלכו/עדיין הולכים לקורס ובטוחים שהם גילו את השיטה ושהם יודעים משהוא שאני לא יודע ושיתחילו לתכוף אותי בעניין ובד"כ זה בסוף מגיע לפסים אישיים
ולכן הדגשתי מי שרוצה מוזמן להתווכך אבל עם נתונים ולא בצורה שאתה כותב!!!
ד"א אני לא אומר שאין בודדים שכן מרוויחים אני רק אומר שכשבן אדם רוצה להיכנס לזה שיהיה מודע לסטטיסטיקה

נ.ב. אני ממש נהנה לקראו את התגובה שלך זה מחזיר אותי המון שנים אחורה כשעדיין הייתי טרי וחשבתי בדיוק אותו הדבר.

נערך לאחרונה ב:

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
אין משמעות לאחוז העסקאות המורווחות ואם תרצה אפרט

ממש ממש לא נכון
יש לי חבר שהיה בעל חברה לאופציות בינאריות (סגר כשעשו את החוק של הרגולציה ופתח במקום אחר בעולם )
והוא סיפר לי על רובוט שמרוויח ב99.9 אחוז מהעיסקעות אבל כשהוא מפסידכל הרווח נעלם והחשבון מופסד
אז יש משמעות למספר

זעירא

משתמש פעיל
פשוט... כשאתה קונה מנייה אתה בעצם בעלים חלקי (מלא אפסים לפני הספרה 1) והחברה שלך מלווה ברבית ולווה ברבית, וכל פעולה שלהם שהיא לא הלכתית, ויש המון כאלו, זה בעצם חברה בבעלותך שעושה את זה.
אמנם הגר"מ פיינשטין סובר שחברה בע"מ זה לא בעיה, אבל רוב הפוסקים חולקים.

זעירא

משתמש פעיל
לגבי הריבית - היתר עסקא פותר את הבעיה באופן כללי( יש כאלו שלא סומכים על התר כללי)
לכן הבאתי קישור להיתר עסקא פרטי, http://www.iska.co.il/רשימת-חברות-עם-היתר-עיסקא-פרטי/ שתקף גם לאג"ח שהונפק כבר, ואף שאני קונה אותו יד 2
אני חושב שמי שסומך על היתר עסקא בבנק (במינוס... או משכנתא ... או חיסכון... וכו...) יכול לסמוך גם על זה. (אבל אולי לא...)
(ומעניין שיש בנות שבתחום...)

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היי :)
אתייחס בהרחבה
אי"ה במוצש או בראשון
לחץ עבודה ונסיעה לשבת

רק מציין שאהבתי את הקטע עם "עדיף לעבוד בבורגר קינג " :) :)

השאלה היא האם בספר הוא מביא צילום של מסמך ממקור מוסמך כמו מחקר אוניברסיטאי
מוסמך על תוצאות המחקר בצורה רישמית
או שבספר כתוב:
"נעשו מחקרים"
שזה כאילו לא כתוב כלום
שבת שלום

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ממש ממש לא נכון
יש לי חבר שהיה בעל חברה לאופציות בינאריות (סגר כשעשו את החוק של הרגולציה ופתח במקום אחר בעולם )
והוא סיפר לי על רובוט שמרוויח ב99.9 אחוז מהעיסקעות אבל כשהוא מפסידכל הרווח נעלם והחשבון מופסד
אז יש משמעות למספר

זה מקרה פרטי
אסביר כמו שציינתי למעלה במוצש או ראשון
מתנצל שאין לי כרגע זמן
שבת שלום :)

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
השאלה היא האם בספר הוא מביא צילום של מסמך ממקור מוסמך כמו מחקר אוניברסיטאי
בהחלט כן וזה לא המחקר היחידי בנושא
מלמעלה מה שאני מוצא
https://www.themarker.com/markets/1.581699
https://www.investopedia.com/articles/active-trading/053115/average-rate-return-day-traders.asp
https://www.tradeciety.com/24-statistics-why-most-traders-lose-money/
https://work.chron.com/average-income-day-trader-19638.html
https://faculty.haas.berkeley.edu/odean/papers/Day Traders/Day Trade 040330.pdf

ושוב אמרתי לך הנושא נחקר לעומק אני רק מצטט וה שאתה סקפטי ולא מאמין רק מעיד שאתה ככל הנראה טרי בתחום
נ.ב. ישנם מיעוט סוחרי יום שכן עושים כסף אבל זה מיעוט שבמיעוט ולפעמים זה תלוי בעבירות על חוקים כאלו ואחרים (מכיר מקרוב מקרים...)

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
השקעה פסיבית במדדים היא דבר מצויין שלטווח הארוך מרוויח המון מה שאכן מומלץ לכל מי שלא מבין איך להתעסק או שלא רוצה התעסקות מסיבית.
השקעה פסיבית מומלצת גם ל99% אחוז מהאנשים שכן חושבים שהם מבינים איך להתעסק, או חושבים שהם מבינים
במילים אחרות : ברוב מוחלט של המקרים השקעה פסיבית תנצח אקטיבית, מלבד מקרים יחידי סגולה.
אם אתה חושב שאתה וורן באפט ,לך על זה, במידה ואתה שייך ל99% האחרים , כנראה שתפסיד מול השקעה פסיבית.
(אגב, וורן באפט לא רק המליץ לאשתו, אלא גם ערך מחקר על פני עשור בו הזמין את מנהלי ההשקעות הטובים בארה"ב להתחרות מול המדד ולהרוויח מליון דולר, המליון נשאר אצלו עד היום).

טכנית מה שעושים קובעים בבנק הוראת קבע
בנק הוא המקום הכי יקר ולא שווה בכלל להשקיע שם , בבית השקעות העמלות זולות בהרבה.

מראש שליש ממנו קרן סל תל בונד שליש ת"א 35 ושליש S&P 500
כלומר, אתה מציע להשקיע באופן שוה במניות ישראליות ואמריקאיות,
למה לא להשקיע באותה צורה 50% סינגפור ו50% אירופה?

בהשקעה פסיבית אחד העקרונות החשובים הוא פיזור בהתאם לכלכלה העולמית, הכלכלה של ארה"ב היא קרוב ל60% ,אבל ישראל היא פחות מפרומיל אחוז, זו טעות נפוצה להשקיע בישראל יותר מגודלה המקורי.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
קראתי פעם שעדיף מוצרים שהם עוקבי מדד או קרנות מחקות האם אכן? והאם זה גם משהו שרוכשים בבנק? והאם זה בסדר מבחינה הלכתית?
קרנות סל הן קרנות מחקות וגם תעודות סל, ההבדל הוא בצורת העקיבה, ממליצה לקרוא כאן על ההבדל בינהן, בישראל קרן סל היא יצור כלאיים , שבו יש התחיבות מסוימת במקרה שטעות העקיבה גדולה מאחוז מסוים.

מבחינת סיכונים קרנות סל טובות יותר.
מבחינה הלכתית - הן יותר בעיתיות,ולכן יש לבדוק שהאחזקה הפיזית שלהן היא רק של חוזים ואופציות.
וכך זה עובר גם את הכשר הבדץ וגם גלאט הון.
(לפעמים הן מחזיקות ETF חו"ל ואז זה רק בהכשר הבדץ)

בגדול, ממליצה לקרוא פוסטים נבחרים בבלוג הסולידית, ופרקטיקה של השקעה (עמלות, בחירת בית השקעות ותעודות) בפורום הסולידית.
למשל 1

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בזמנו כשהתפרסמו מודעות בעיתון חרדי , של מכללה שמלמדת מסחר תוך יומי הזהרתי כאן
שזה מקצוע לכל דבר והוא מקצוע מסוכן
הסטטיסטיקה אומרת ש 95 אחוז מהסוחרים מפסידים את כספם ואני מוסיף שבתחילת הדרך 100 אחוז מהסוחרים מםסידים את התיק
הראשון לפחות
אין שום אפשרות שבעולם שסוחר מתחיל
יעשה מה שלימדו אותו לעשות אגב המורה צדק
אם הוא היה עושה מה שלימדו אותו לא היה מפסיד את כל מה שהפסיד הבעיה היא
שסוחר מתחיל לעולם לא יעשה מה שלימדו אותו לעשות מסיבה פשוטה
בן אדם וסוחר הם 2 בריות שונות לגמרי
בשביל שבן אדם יהפוך לסוחר הוא חייב להיות ממושמע ברמות שבן אדם לא בנוי לזה,
הדבר היחיד שמלמד אדם להיות ממושמע מאוד ואז סוחר מרוויח, אלו ההפסדים הכואבים
כי מה בן אדם שהוא סוחר מתחיל עושה ?
הוא נכנס לעסקה כמו שלימדו אותו ,עם כמות קטנה ומסכן בעסקה למשל 20 דולר
ואז... נניח הוא מרוויח 80 דולר ולפי הכללים יוצא ברווח של 80 דולר
למחרת עובד לפי הכללים שוב ונניח שוב מרוויח
80 דולר
מה אדם שהוע עדיין לא סוחר יעשה ??
תנסו לחשוב מה אתם הייתם עושים ??
התשובה היא הוא יתחיל לחשוב,
מה זאת אומרת יתחיל לחשוב ? הוא יתחיל להגיד רגע... הרווחתי פעמיים 80 דולר , תפסתי את העיניין אני לא צריך להכנס לעסקה בקטן
זה מיועד לכאלה שעוד לא קלטו את העיניין
אני אכנס עם כמות כפולה וארוויח כפול
נכון שזאת מחשבה שעולה לכם בראש ?
אז לא רק בראש שלכם אלה בראש של כל סוחר מתחיל
ואז הוא מכפיל, ונניח שוב הרוויח אבל הפעם כפול 160 ד ואז הוא בטוח שקלט את העיניין
ואומר לעצמו מה בלבלו לי את המח בקורס שצריך לראות שמרוויחים כמה חודשים טובים ורק אז להעלות לאט לאט את הכמויות ,אני כבר
קלטתי את העיניין והוא מעלה כמות לכמות הרבה יותר גדולה ושוכח שבכל עסקה יש סיכון
ואז נניח שהוא שוב הרוויח , מה יעשה ?
ילך ויקח הלוואה מההורים ומהאחים ומהבנק
ויתחיל להכנס לעסקעות ענקיות ואז ..
יגיע ההפסד, כי זאת סטטיסטיקה
בשניה הראשונה יהיה קצת בהלם ואז יתחיל להגיד לעצמו אוקיי יש גם הפסדים אבל רוב העסקאות המוחלט שלי היו ריווחיות אכנס עם כל הכסף אכסה את ההפסד וגם ארוויח
ואז או שיפסיד הכל או אם ירוויח יפסיד הכל בפעם פעמיים הבאות
כלומר המורה אכן צדק שאם היה עושה את מה שאמר לו לא היה מפסיד את הכל ומצד שני
המורה לא גילה לו שבן אדם לא יכול להשמע
להוראות האלה כי זה נוגד את הטבע ורק הפסדים גדולים יכולים ללמד אדם להפוך לסוחר מורווח בהנחה שנשאר לו כסף לסחור
כי רק מי שהפסיד הרבה מבין מה אסור לו לעשות ולא משנה מה
מקווה שעזרתי להבין לפחות קצת מאיך הדבר הזה עובד
מה הסיבה שהמורה לא הופך למיליארדר כי הוא חייב להשמע לכללים ולא לסכן מעבר למה שמותר לו לפי גודל החשבון שלו
ולמה לוקח כסף על הלימוד ?
כשאתם תעבדו בחינם , גם הוא ילמד בחינם

שבוע טוב :)
אז כיוון שכתבת שלא קראת את הנאמר בדפים הראשונים אני מביא ציטוט שלי
שים לב שאני מציין שאני טוען שלא 95 אחוז
מהסוחרים התוך יומיים המתחילים מפסידים את התיק הראשון לפחות ( בין 5-10אלף שח )
אלא 100 אחוז !!!!!
הסטטיסטיקות שהבאת לא דגמו סוחרים מקצועיים שסוחרים ומורווחים שנים שהם אחרי ששרדו את ההפסדים הפכו לסוחרים מורווחים בענק
שיחקרו את סאייקס , גריטאני , דוכס , רולנד דה וולף , מארק קרוק , מיכאל גוד , קליי טריידר,
רוס קמרון ועוד ועוד ..
ומשלנו
מאיר ברק ,
זהר ליבוביץ ,אדית אמיתי , יוליה דובובוב
גליה ירוסלבסקי ועוד ועוד
ולא כל מיני שאף אחד לא שמע עליהם וקבלו את תוצאות התיקים שלהם
בעמוד 4 כאן העלתי סרטון של מאיר ברק סוחר
אתה מוזמן להוריד ולצפות הוא עושה את זה בחי ביוטיוב יום יום מול כל העולם ובחינם אתה יכול להצטרף ולראות, לא ריגשי ולא נעליים !!

מה שאני דברתי עליו והגבתי לך על מה שכתבת על מסחר תוך יומי הכוונה הייתה רק לסוחרים
שכבר עברו הכל והיום הם סוחרים מקצועיים
ומרוויחים המון ממסחר תוך יומי
אין חולק על זה שהדרך להיות כזה מלווה בהפסדים כואבים וכמו שציטטתי את עצמי אי אפשר לעבור להיות סוחר תוך יומי ריווחי בלי להפסיד קודם והרבה ואי אפשר להמנע מזה כמו שהסברתי בציטוט

לא אמרתי שפנדמנטל זה חלק מניתוח טכני
אל תסלף את מה שאמרתי

אמרתי שמסחר תוך יומי נכון, בנוסף לטכני שמהווה רק 30 אחוז יש גם ניתוח פנדמנטלי שהוא חשוב אפילו יותר
ובמסחר תוך יומי אני לא מתכוון לפנדמנטל שמתפרסם אחת לרבעון , אני מתכוון לחדשות וכו שמתרחשות באותו היום או כמה ימים לפני , במניה ,
ראה פרטים באתר פינוויז
גם לי הוצע לא מעט פעמים ללמד וסרבתי
זה לא אומר כלום
מכיר כאלה שלימדו במכללות שיודעים ללמד אבל לא יודעים לסחור ומופסדים
לי הם סיפרו, כי למדו איתי לאורך השנים
ככה שללמד לא אומר שאתה סוחר מורווח
לגבי אחוז העסקאות המופסדות שיכול להיות גבוה מהמורווחות ועדיין הסוחר ירוויח לאורך זמן
יש אסטרטגיות שמתבססות על זה שברגע שהמניה עושה כמה סנטים בודדים לכיוון שלנו
מיד מעבירים סטופ לכניסה
ובשום פנים ואופן לא לוקחים רווח לפני שהמניה עברה למשל 10 סנטים וגם אז רק מעבירים סטופ על חצי כמות ל 10 סנטים ואז למעשה יוצא שלא מעט עסקאות כושלות כי יוצאות בכניסה (לא ברוווח ולא בהפסד) ואילו עסקה אחת של מהלך חצי דולר או דולר מכסה את כל העמלות פלוס רווח נאה שמכסה הפסדים קטנים וכו
מי שעשה את הונו הראשוני בשיטה דומה
הוא דודו רוז , שלצערנו הרב שנים אחכ גנב
כסף מלקוחות שלו ועומד להשפט על זה בזמן בזמן הקרוב (מכיר אותו אישית)
אחוז העסקאות המורווחות שלו לפי מה שסיפר לנו עמד על שלושים ומשהו אחוזים בלבד
לפי השיטת מסחר שלו
ולכן אחוז העסקאות המורווחות לא חייב להיות גבוה מאחוז העסקאות המופסדות בכפוף כמובן לשיטת המסחר
מקווה שעניתי על הכל ואם יש עוד שאלות אשמח לענות
אה.. כן צדקת !!! אני באמת טרי במסחר
למדתי מסחר באמצע שנת 2009 מיד אחרי המפולת ( יש לי כמובן את החשבונית ככה שאני יכול להראות בניגוד לאחרים שכל חצי שנה מספרים על עוד ותק של שנתיים במסחר שלהם יש מישהו שלפני כשנתיים סיפר לי שהוא סוחר שנתיים והיום מספר שהוא סוחר כבר מעל 8 שנים , כנראה חשבון זה לא הצד החזק שלו
אבל מה לא עושים כדי שיבואו עוד תלמידים ללמוד אצלו .:) )
שזה 9 שנים פלוס בערך
אבל התחלתי לסחור בפועל באמצע 2013
שזה כ 5.5 שנים אז כן בהחלט טרי ביותר
והכל רק מסחר תוך יומי
שבוע טוב :)

נערך לאחרונה ב:

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
השקעה פסיבית מומלצת גם ל99% אחוז מהאנשים שכן חושבים שהם מבינים איך להתעסק, או חושבים שהם מבינים
במילים אחרות : ברוב מוחלט של המקרים השקעה פסיבית תנצח אקטיבית, מלבד מקרים יחידי סגולה.
אם אתה חושב שאתה וורן באפט ,לך על זה,
.
אגב וורן הוא תלמיד של בנגמין גרהם ודדוקא לא הטוב ביותר שבהם. והמון תלמידים שלו מצלחים להכות את השוק באחוזים ניכרים על פני השוק גם זה נחקר במחקרים מדעיים כבר יותר מ50 שנה.
בנק הוא המקום הכי יקר ולא שווה בכלל להשקיע שם , בבית השקעות העמלות זולות בהרבה.
.
אכן כן אבל בית השקעות דורש כ20,000 לפתיחת חשבון כך שצריך להתחיל בבנק
כלומר, אתה מציע להשקיע באופן שוה במניות ישראליות ואמריקאיות,
למה לא להשקיע באותה צורה 50% סינגפור ו50% אירופה?
.
באופן תיאורתי אין הבדל בין אפשרויות הפיזור אפילו שזה נשמע הגיוני להשקיע בישראל לפי החלק היחסי שלה.
אבל נושא מרכזי ברעיון הוא שהמשקיע יוכל להיות רגוע גם בעת משבר.
הכלכלה האמריקאית עדיין מובילת עולם וגם אם יש נפילות רציניות כל אחד יכול להיו רגוע שלא סוגרים מחר את ארה"ב
כנ"ל לאזרח ישראל שנמצא כאן ורואה שיש מפולת לא יפחת שבנק הפועלים סוגר את הדלת או שבזק וכדו' סוגרים את העסק וכו'
מה שאני לא חושב שתרגישו כשתשמעו על מפולות בסינגפור...

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
אמנם הגר"מ פיינשטין סובר שחברה בע"מ זה לא בעיה, אבל רוב הפוסקים חולקים.
חלק לא רוב
בנוסף יש בהחזקה של חברה ציבורית היתר נוסף שאם אין לך שליטה אם אין 20% ובודאי כשאין גם 5% יש הקלה מסוימת לגבי האיסורים הנוספים (שבת. הנאה מאיסורים. ריבית וכדו'.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה