שומעים את הגיטרה רגע אחרי

• פותח הנושא yhk
  • פורסם בתאריך

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני מגנן לתוך המחשב בכניסה של המייק
והמחשב משמיע את זה רגע אחרי בתוספת הד חזק

אני מתאר לעצמי שאולי זה בגלל הכרטיס קול הפשוט מאוד
השאלה האם יש סיבה אחרת או איזה רמה של כרטיס קול ראוי להיות בשביל להישמע כמו שצריך

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
קודם תקבל יותר מענה אם תשאל את זה בפורום סאונד ומוזיקה...
לעניין:
האות האונולוגי (החשמלי) עובר ב3 נקודות עד שהוא הופך לקובץ דיגיטלי במחשב שנשמע שוב דרך הרמקולים:
  1. המרה מאות אנולוגי לדיגיטלי, שאת זה עושה הכרטיס קול בעזרת ממיר ADC
  2. עיבוד ע"י המחשב (אפקטיים וכדו')
  3. החזרה של אות דיגטלי לכרטיס קול והמרה לאות אנולוגי בעזרת ממיר DAC
כל ממיר (כמו המחשב) מבצע כמה פעולות מסוימות כדי לעשות את זה,
זה לוקח זמן...
כמה?
גם זה תלוי ב3 פרמטרים:
  1. איכות כרטיס הקול והממירים שלו
  2. איכות המעבד של המחשב וכמות הRAM
  3. סוג התוכנה והאפקטים שבהם משתמשים
כרטיסי קול מקצועיים נותנים למשתמש לכוון את טווח הדיליי (זה נקרא Latency) כדי לקצר אותו לצורך הקלטה (מה שמכביד קצת על המחשב. שוב, תלוי איזה מחשב.) או להאריך, לצורך עריכה ומיקס.
בד"כ לדריוור של כרטיס הקול מצורפת תוכנה שנפתחת כפנאל בתוך הגדרות האודיו של תוכנת האודיו (רוב התוכנות תומכות בזה אני אישית יודע על cubase, pro tools, Ableton Live, FL Studio, reaper, Samplitude )

בקיצור: אם לכרטיס הקול שלך דרוש דריוור כנראה שניתן לכוון בו את הLatency,
איך שאני מבין מדובר בכרטיס קול של המחשב (לא חיצוני) אז הבנת נכון:
אני מתאר לעצמי שאולי זה בגלל הכרטיס קול הפשוט מאוד
רוב הסיכויים שאין מה לעשות....

אבל אם מותקן לך תקן ASIO במחשב אפשר לשחק קצת דרך הפנאל שלו (שלפעמים מופיע דווקא בשורות המשימות, בסמלים המוסתרים. )
אפשר להוריד חינם תוסף ASIO איברסלי מכאן: http://www.asio4all.org/

כרטס קול מקצועי שיעזור לך יכול לעלות אפי' בסיביות 300-500 ש"ח אם הדיליי זה הבעיה היחידה שלך, כי יש הרבה הבדל בין כרטיס קול פשוט (שמצורף לכל מחשב קלאסי) למקצועי, מבחינה של איכות.
בהצלחה!!​

yhk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כל הכבוד תודה רבה על התגובה המושקעת והמפורטת
אני ינסה אחת מהאפשרויות
הרבה הצחה ותודה שוב

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
לי אישית היו בעיות של דיליי בניגון מאורגן למחשב. בסוף קניתי כרטיס קול חיצוני בחיבור USB באיביי. גם שם יש דיליי בהקלטה למחשב דרך כניסת LINE-IN אבל גיליתי שישנה אפשרות לשמוע ללא דיליי, על ידי ביטול השמעת כניסת הLINE-IN עצמה, אך לאפשר את השמעתה של הכניסה הזו דרך הMIXER הכללי של כרטיס הקול (דרך הגדרות צליל של windows).
התוצאה בפועל היא שאני שומע את מה שאני מנגן ללא דיליי כלל (כנראה משמיע דרך הכרטיס ללא מעבר למחשב). אך ההקלטה נעשית דרך הLINE-IN למחשב עם דיליי. אחרי ההקלטה אני מתקן ידנית את הדיליי. (ואת זה סביר שניתן להגדיר בתוכנות השונות, שאוטומטית יקדימו את הקלטת הערוץ).

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
התוצאה בפועל היא שאני שומע את מה שאני מנגן ללא דיליי כלל (כנראה משמיע דרך הכרטיס ללא מעבר למחשב). אך ההקלטה נעשית דרך הLINE-IN למחשב עם דיליי.
כל העניין זה לנטר את ההקלטה בלייב (למשל אם חיברתי גיטרה חשמלית ואני משתמש בפלאגין מדמה מגברים, או לשמוע את השירה עם Reverb), מה שעשית זה לשמוע דיירקט מהכרטיס קול מה שאומר שזה לא כ"כ אפקטיבי.

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני משתמש בעיקר להקלטות, ובערוצים. לכן קריטי לי לשמוע את המוקלט ולהקליט עליו ללא דיליי, כי אם אני שומע את מה שאני מנגן בדיליי בלתי אפשרי לנגן כמו שצריך...
אתה צודק שלמטרה שאתה הזכרת הפתרון שלי לא יועיל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה