שדרוג משמעותי לסקריפט V-Justify (יישור אנכי באינדיזיין)

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מאחר שלא כל מי שרכש את הסקריפט הנ"ל רשום אצלי באתר, רציתי להודיע שהעליתי שדרוג מאוד רציני לסקריפט היום. השדרוג חינם לכל רוכשי הסקריפט, ואפשר להוריד אותו מהאתר שלי, או לשלוח לי מייל לקבלו.
עיקר הרעיון הוא שאפשר כעת לעבוד עם חלון הסקריפט פתוח ברקע. החלון מתעדכן לפי הטקסט שנבחר באינדיזיין. למשל, אם מעמידים את המסן על פסקה מסויימת, הפסקה תיבחר בחלון הסקריפט, מה שמאוד מיקל על תהליך העבודה, בפרט למי שרוצה לעבור עמוד עמוד על המסמך.
כמו-כן ישנם כמה תיקוני באגים חשובים.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עוד שדרוג משמעותי מאוד לסקריפט היישור האנכי (כעת גירסה 1.3.5). אעתיק פה את המייל ששלחתי, למי שלא קיבל:

הסקריפט V-Justify מקבל היום עדכון נוסף ושימושי!

גרסה 1.3.5 חזקה הרבה יותר ומציעה תכונות חדשות, שאני מקווה שתמצאו אותם שימושיים מאוד.
  • אתחיל בשיפור מינורי, אך שימושי: השדות שבהן מוזן הערך המינימלי ומקסימלי שודרגו, וכעת הם מתפקדים בדיוק כמו השדות באינדיזיין: כל יחידות המדידה נתמכות, הן מתעדכנות בהתאם ליחידות המסמך, אפשר להשתמש במקשי החיצים כדי לשנות את הערכים בשדות (ולחיצה על מקש השיפט יגדיל את הקפיצה), וכן אפשר לכתוב ביטויים מתמטיים פשוטים.
  • שיפור חשוב הוא שכעת ישנם שני אופני יישור: "רגיל" ו-"צפוף" (ראה צילום מסך למטה). ההבדל הוא כדלקמן:
  • במצב רגיל V-Justify ינסה תחילה להוסיף רווח בין כל הפסקאות (שהמשתמש אפשר להם להשתנות) על מנת להשיג יישור מלא. רק אם זה לא מצליח (מכיוון שהפרמטרים המוגדרים על-ידי המשתמש מגבילים מדי), V-Justify יעבור לאזור ה-"מינימום", תוך ניסיון ליישר את התיבה על-ידי צמצום הרווח בין הפסקאות והוספת שורה לתחתית העמוד.
  • במצב צפוף V-Justify ינסה תחילה לצמצם את הרווח בין הפסקאות, תוך משיכת שורה חדשה מהעמוד הבא. רק אם זה לא מצליח יעבור V-Justify לאזור ה-"מקסימום."
בשתי השיטות, התיבה קודם-כל מאופסת לערכים ה"רצויים". אם התיבה נמצאת מיושרת כבר בשלב זה, שום דבר נוסף לא יקרה. (בגרסאות הקודמות, תמיד הייתה נטייה להוסיף שורות לתיבה גם אם התיבה הייתה מיושרת לחלוטין.)
  • מצב דריסה: לחיצה על הכפתור "הפעל" תוך-כדי לחיצה על מקש ה-Shift מעביר את הסקריפט למצב דריסה. ייתכן שבאופן כללי אנחנו מרוצים מהגדרות המינימום ומקסימום שהזנו, אך בתיבה מסוימת הם לא מספיקים כדי ליישר את התיבה. שימוש במצב "דריסה" מאפשר לעקוף זמנית את ההגדרות שצוינו. זה לא ישפיע על כל הפסקאות בתיבה, רק על אלה שאפשרנו להם להשתנות. כאשר משתמשים במצב הרגיל ביחד עם מצב דריסה, זה מאפשר ל-V-Justify ליישר את התיבה גם במחיר של חריגה ממספרי המקסימום שהזנו לכל סגנון פסקה. וביחד עם מצב יישר צפוף, מצב דריסה יאפשר להגדרות המינימום לרדת לאפס.
הערה: אם אתה מוצא את עצמך משתמש במצב "דריסה" כל הזמן, זה כנראה סימן שההגדרות המינימליות והמקסימליות שהוקצו אינן גמישות מספיק ויש להגדיל אותן. מצב "דריסה" נועד לעזור במקרים חריגים, ולא באופן קבוע!

1620251844706.png

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
גרסה חדשה לסקריפט V-Jusitfy ליישור אנכי באינדיזיין, כעת ב25% הנחה לרגל הסייבר מנדיי.
הסקריפט מאפשר שליטה מלאה ביישור האנכי של טקסטים, בעיקר ע"י הגדרת ערכי מינימום ומקסימום להגדרות Space Before ו-Space After של הסגנונות השונים.
בגרסה הנוכחית (1.5.1) נוספה האפשרות לאזן עמודות בודדות, ולא רק את כל העמודות באותה מסגרת.
בנוסף תוקנו באגים שונים שהופכים את V-Justify לטובה יותר עם תוצאות יותר אמינות.
(מניסיון שלי בגרסה הקודמת, התוצאות היו טובות גם בה בד"כ. .. כנראה שהיו מקרים בעייתיים שנפתרו בגרסה הנוכחית)

לקבלת 25% הנחה יש להזין קוד קופון CyberMon

לרכישה:

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני חושב שאתה צודק
אבל מי שינסה לקנות את הסקריפט בגרסה העברית יקבל הודעת שגיאה שהקופון לא תקף או משהו כזה...

גלעד82

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לדעתי אין הבדל ביניהן.
אפשר להוסיף את הסיומת .Heb לפני שם הקובץ והוא הופך לעברית.
תקן אותי אם אני טועה.
אני חושב שאתה צודק
אבל מי שינסה לקנות את הסקריפט בגרסה העברית יקבל הודעת שגיאה שהקופון לא תקף או משהו כזה...
קניתי באנגלית והפכתי לעברית כמו שהסביר @צח מלול (y). (אגב זה תחילית, לא סיומת;))
אגב יש לזה דף הסבר בעברית?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הוספתי קופון לגירסה בעברית: CyberMon2
תקף עד ה־30 לחודש (ואני לא יודע אם זה עד ועד בכלל או לא!)

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
@אריאל וו ראיתי שנוספו כמה סוגי יישור בעדכון החדש. תוכל להסביר?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
@אריאל וו ראיתי שנוספו כמה סוגי יישור בעדכון החדש. תוכל להסביר?
ישנם כעת 5 סוגי יישור, ומה שטוב זה שהם (אמורים, בס״ד) לעבוד בצורה יותר אמינה, עם תוצאות צפויות!
קודם כל, יש לשים לב שהסקריפט עובד טור טור, כל טור בנפרד, ומנסה ליישר אותו. גם אם אין טורים בעמוד מסויים (כמו ספר קריאה רגיל), זה נקרא תיבה עם טור אחד.

5 סוגי יישור:

(1) צמצום בלבד
: מצמצם רווחים בין הפסקאות בטור הנוכחי בתקווה שזה יקפיץ שורה או שתיים (כמה שפחות) מהטור הבא לטור הנוכחי, כך שהשורה החדשה (האחרונה) בטור הנוכחי תהיה חופפת לתחתית הטור (שזה ההגדרה של ״יישור מלא״). אם זה לא מצליח (ז״א שאי-אפשר לצמצם מספיק [לפי הגדרות המשתמש] כדי ליצור מספיק מקום להוספת שורה מהטור הבא, או מכל סיבה אחרת), הסקריפט מחזיר את הטור למצב ההתחלתי, מוותר על הטור הזה ועובד לטור הבא (אם המשתמש בחר בטווח של כמה טורים, עמודים, וכו׳).

(2) רווח בלבד: מוסיף רווח בין הפסקאות בטור הנוכחי כדי שהשורה האחרונה של הטור תהיה חופפת לתחתית הטור. ושוב, אם זה לא מצליח, הסקריפט מחזיר את הכל למצב ההתחלתי וממשיך הלאה, כנ״ל.

(3) צמצום עדיף: הסקריפט קודם יבצע את פעולת הצמצום, כנ״ל, ואם זה לא מצליח יבצע אצ פעולת הרווח, כנ״ל. אם גם זה לא מצליח, מחזיר הכל וממשיך הלאה, כנ״ל.

(4) רווח עדיף: קודם מנסה לרווח, ואם לא, מנסה לצמצם, ולא, מחזיר הכל וממשיך הלאה.

(5) שינוי מינמלי: על כל טור מבצע פעולת צמצום ורווח, ומודד איזה מבין השניים גורם לשורה האחרונה המקורית של הטור לזוז פחות, ובוחר פעולה זו. (כמובן שאם רק אחד מהפעולות מצליח, הוא בוחר את זה שהצליח.) אם אף-אחד מהפעולות לא מצליח, מחזיר את הכל וממשיך הלאה, כנ״ל.

נערך לאחרונה ב:

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האם יש שינוי טכני בשיטת היישור לעומת הגירסה הקודמת, חוץ מהאפשרות של יישור טור נפרד?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
האם יש שינוי טכני בשיטת היישור לעומת הגירסה הקודמת, חוץ מהאפשרות של יישור טור נפרד?
היישור תמיד מתבצע ע"י הוספת והסרת רווח לפני ואחרי פסקאות בטור, לפי הגדרות המשתמש.
בזה אין שינוי.
הבעיה הגדולה של הסקריפט זה לדעת מה נקרא תחתית הטור. אם מדובר בספר קריאה פשוט, תחתית הטוב חופף לתחתית התיבה, וזה פשוט.
אבל אם ישנם הערות שוליים, או span columns (כאשר אינדיזיין מגדיר כל שינוי בהגדרות ה-span ו-split כתור נפרד), מאוד קשה לסקריפט לחשבן איפה נמצא הנקודה התחתונה ביותר האפשרית של הטור, כדי לדעת לאן לנסות להגיע. בקיצור, מה נקרא "טור מיושר".
ולמעשה, גם לאינדיזיין עצמו מאוד קשה לחשבן את זה, ולכן במקרים של אובייקטים מעוגנים בתיבת טסקסט, ובעוד די הרבה מקרים, גם לאינדיזיין יש פספוסים בנושא, והטורים לא מיושרים.
עד לגירסה 1.3, V-Justify השתמש בשיטה של ניסוי וטעייה: כמה אפשר להוסיף רווח לפני שנעלמת שורה, או כמה אפשר לצמצם רווח כדי שתופיע שורה נוספת. בשיטה זו יש יתרון שזה מצליח כמעט בכל מקרה לאזן את הטור. אבל החסרון הגדול זה המהירות, ובקבצים מסוימים כבדים, לאזן טור יכל לקחת דקה, כי, כידוע, לפעמים אם מוסיפים רווח בין פסקאות בצורה שגורמת לשורה לעבור לעמוד הבא, לוקח לאינדיזיין הרבה זמן לעמד מחדש את הקובץ.
לכן, מגירסה 1.3 שיניתי את השיטה, והתבססתי על הקביעה של אינדיזיין לגבי מה נקרא תחתית הטור, ע"י הפעלה של היישור המלא של אינדיזיין, לקיחת מדידה, וביטול היישור המלא. השיטה הזאת הרבה יותר מהירה, אבל החסרון זה שכל הבאגים הקיימים באינדיזיין לגבי יישור טורים עוברים ישירות ל-V-Justify.
זה המצב גם לגבי העדכון האחרון.
כעת אני עובד על שדרוג שבו, לפחות בטורים שכן אמורים להגיע עד תחתית תיבת הטקסט, הסקריפט פשוט ייקח את תחתית התיבה כמטרה. אבל זה לא יעזור לטורים שנמצאים לפני איזה תת-כותרת באמצע העמוד שמתמש ב-span columns. שם אני עדיין צריך להסתמך על הדווח של אינדיזיין...

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
היישור תמיד מתבצע ע"י הוספת והסרת רווח לפני ואחרי פסקאות בטור, לפי הגדרות המשתמש.
בזה אין שינוי.
הבעיה הגדולה של הסקריפט זה לדעת מה נקרא תחתית הטור. אם מדובר בספר קריאה פשוט, תחתית הטוב חופף לתחתית התיבה, וזה פשוט.
אבל אם ישנם הערות שוליים, או span columns (כאשר אינדיזיין מגדיר כל שינוי בהגדרות ה-span ו-split כתור נפרד), מאוד קשה לסקריפט לחשבן איפה נמצא הנקודה התחתונה ביותר האפשרית של הטור, כדי לדעת לאן לנסות להגיע. בקיצור, מה נקרא "טור מיושר".
ולמעשה, גם לאינדיזיין עצמו מאוד קשה לחשבן את זה, ולכן במקרים של אובייקטים מעוגנים בתיבת טסקסט, ובעוד די הרבה מקרים, גם לאינדיזיין יש פספוסים בנושא, והטורים לא מיושרים.
עד לגירסה 1.3, V-Justify השתמש בשיטה של ניסוי וטעייה: כמה אפשר להוסיף רווח לפני שנעלמת שורה, או כמה אפשר לצמצם רווח כדי שתופיע שורה נוספת. בשיטה זו יש יתרון שזה מצליח כמעט בכל מקרה לאזן את הטור. אבל החסרון הגדול זה המהירות, ובקבצים מסוימים כבדים, לאזן טור יכל לקחת דקה, כי, כידוע, לפעמים אם מוסיפים רווח בין פסקאות בצורה שגורמת לשורה לעבור לעמוד הבא, לוקח לאינדיזיין הרבה זמן לעמד מחדש את הקובץ.
לכן, מגירסה 1.3 שיניתי את השיטה, והתבססתי על הקביעה של אינדיזיין לגבי מה נקרא תחתית הטור, ע"י הפעלה של היישור המלא של אינדיזיין, לקיחת מדידה, וביטול היישור המלא. השיטה הזאת הרבה יותר מהירה, אבל החסרון זה שכל הבאגים הקיימים באינדיזיין לגבי יישור טורים עוברים ישירות ל-V-Justify.
זה המצב גם לגבי העדכון האחרון.
כעת אני עובד על שדרוג שבו, לפחות בטורים שכן אמורים להגיע עד תחתית תיבת הטקסט, הסקריפט פשוט ייקח את תחתית התיבה כמטרה. אבל זה לא יעזור לטורים שנמצאים לפני איזה תת-כותרת באמצע העמוד שמתמש ב-span columns. שם אני עדיין צריך להסתמך על הדווח של אינדיזיין...
והסקריפט גם אומר לך אם הוא הצליח ע"י שהוא זז ימין ושמאל או למעלה ולמטה...

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
@אריאל וו אני רואה שיש שינוי ביישור: מקודם היה אפשר למתוח את הרווח בין הפיסקאות אפילו אם העמוד לא מתמלא. כעת אם העמוד לא מתמלא, לא נוסף בכלל רווח בין הפיסקאות.
אישית אני מעדיף את המצב הקודם, אבל הטוב ביותר לעשות כמו בתג.
אפשר שם להגדיר שאם העמוד מלא בפחות ב-X אחוזים, נגיד 80%, לא ייתוסף רווח. ואם העמוד מלא ביותר מ-80% ייתוסף רווח אפילו אם העמוד לא יתמלא לגמרי.

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
@אריאל ווואם העמוד מלא ביותר מ-80% ייתוסף רווח אפילו אם העמוד לא יתמלא לגמרי.
ובמצב זה, כמה רווח יתווסף? המקסימום שמותר?
אגב, ב-V-Justify אפשר להכריח יישור מלא על ידי לחיצה על "הפעל" + Shift. זה לא מספק?

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה