דרוש מידע שבע ברכות לאחיינים

mg3

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אודה לעצתכם..
אני באה ממשפחה של 8 ילדים בלע"ר. אחותי הבכורה מחתנת עוד מעט את בנה השלישי בעזרת ה'.
עד היום, כל פעם שהיא חתנה ילד, ערכנו לה - האחים והאחיות שבע ברכות, וכך גם אנו רוצים להמשיך בעז"ה..
אבל, בהנחה שזו רק תחילת הדרך בעזרת ה', רצינו את עזרת המנוסים שכאן... מה מומלץ?

אשתף אתכם בכמה מהדיונים האין סופיים שעלו בחילופי המיילים:
קודם כל, אין לנו אפשרות לעשות בבית אלא רק באולם. (הרבה אנשים)
להביא או לא להביא ילדים?
כמה כסף מקובל להוציא לערב כזה? (אנחנו משפחה שרובם אברכים, אבל מוכנים להשקיע עוד קצת כדי שיהיה מכובד..)
קייטרינג- אוכל ביתי?
האם כל משפחה תביא שתי ילדים, וכל ילד נוסף הוא בתשלום נוסף?
איך לחלק את האחריות בין כולם מבלי שזה יפול כל פעם על אותם שתיים אחראיים..?

ועוד טיפים ועצות כיד הדמיון הטובה..
תודה!!!

S

משתמש פעיל
גם אצלנו עושים שבע ברכות לכל האחיינים, זה התחיל עם כל הילדים ומנות מושקעות וכו' אבל כשזה עבר את ה12 אחיינים עשו חושבים---
כרגע- הילדים לא משתתפים. רק האחים של החתן/כלה. זה מייקר עלויות ותופס מקום למרות החוויה.
אם אין לכם אפשרות לעשות בבית- תלכו על אולם פשוט וזול.(אצלנו אולם יוקרתי היה רק פעם אחת)
אוכל- כולם מתחלקים- כל אחד מכין משהו אבל כמובן שיש את הגיסה שעובדת הרבה שעות וצריך להתחשב... וכמובן שצריך משהו שלוקח אחריות ראשית כדי לתכנן את המנות, הצבעים, העיצובים ואיש הקשר לתקלות...
צריך לקחת בחשבון שכל חתונה יוצאת בזמן אחר ולא תמיד כולם יוכלו להירתם לעזרה. יש פעמים שכל ההכנה תיפול על משהו אחד...
עלויות- כולם מגישים קבלות והסכום מתחלק בין כולם.
בהצלחה!! רק בשמחות!

mina

משתמש מקצוען
אצלינו (אצל ההורים שלי והאחים והאחיות שלהם..) הוחלט שעושים לשתי הילדים הראשונים.
כרגע, היות ורק שני אחים החלו לחתן, ובסה"כ התחתנו עד כה חמישה נכדים וזה בהפרש של לפחות שנה שנה וחצי מאחד לשני... כן עשו גם לשלישי באותה המשפחה.
אבל החליטו שברגע שזה יהפוך בעז"ה למשהו תדיר יותר יעשו רק לשתי הגדולים.
בינתיים מביאים את הילדים, והם לא שותפים ממש לארוחה.
ז"א מכינים אצלינו אוכל ביתי , כל אחת מכינה משהו או כמה משהוים (גם האחייניות הנשואות, אני לדוג' משתתפות בהכנה.. וזה ממש נחמד ומרגיש בנוח, יותר נוח לי לבוא לשמחה כזו שאני ממש שותפה פעילה)
לילדים מכינים משהו אחר. לדוג', אם למבוגרים מכינים מנת פתיחה יפה ומכובדת. אז סבתא שלי מכינה מלא בורקסים וזה מה שהילדים אוכלים והם הכי מרוצים
אם למנה העיקרית מכינים כבדים/בקר/רולדה או כל דבר אחר לילדים מכינים שניצלים וכד'..
כך הם גם לא יושבים בין המבוגרים ו"מפריעים.." הם משחקים עם עצמם, והמבוגרים מפטפטים בלי הפרעות... וגם זה לא מוזיל..
בעניין איך העבודה מתחלקת שווה בשווה...
לדעתי אין מה לעשות בעניין.
זה עניין של אופי ונדיבות.
יש אחד שתמיד לוקח על עצמו גם וגם וגם..
ואחד שמתנדב להכין סלט ומרגיש שהביא את כל העולם.
לא נראה לי שיש לזה פתרון. פשוט לקחת את הכל באווירה כיפית ורגועה. ולא להכנס למתחים ומריבות.
(כמובן שההוצאות מתחלקות שווה בשווה.. כל אחד אומר כמה עלה לו וכו'..)

imac100

משתמש מקצוען
אצלינו (אצל ההורים שלי והאחים והאחיות שלהם..) הוחלט שעושים לשתי הילדים הראשונים.
כרגע, היות ורק שני אחים החלו לחתן, ובסה"כ התחתנו עד כה חמישה נכדים וזה בהפרש של לפחות שנה שנה וחצי מאחד לשני... כן עשו גם לשלישי באותה המשפחה.
אבל החליטו שברגע שזה יהפוך בעז"ה למשהו תדיר יותר יעשו רק לשתי הגדולים.
בינתיים מביאים את הילדים, והם לא שותפים ממש לארוחה.
ז"א מכינים אצלינו אוכל ביתי , כל אחת מכינה משהו או כמה משהוים (גם האחייניות הנשואות, אני לדוג' משתתפות בהכנה.. וזה ממש נחמד ומרגיש בנוח, יותר נוח לי לבוא לשמחה כזו שאני ממש שותפה פעילה)
לילדים מכינים משהו אחר. לדוג', אם למבוגרים מכינים מנת פתיחה יפה ומכובדת. אז סבתא שלי מכינה מלא בורקסים וזה מה שהילדים אוכלים והם הכי מרוצים
אם למנה העיקרית מכינים כבדים/בקר/רולדה או כל דבר אחר לילדים מכינים שניצלים וכד'..
כך הם גם לא יושבים בין המבוגרים ו"מפריעים.." הם משחקים עם עצמם, והמבוגרים מפטפטים בלי הפרעות... וגם זה לא מוזיל..
בעניין איך העבודה מתחלקת שווה בשווה...
לדעתי אין מה לעשות בעניין.
זה עניין של אופי ונדיבות.
יש אחד שתמיד לוקח על עצמו גם וגם וגם..
ואחד שמתנדב להכין סלט ומרגיש שהביא את כל העולם.
לא נראה לי שיש לזה פתרון. פשוט לקחת את הכל באווירה כיפית ורגועה. ולא להכנס למתחים ומריבות.
(כמובן שההוצאות מתחלקות שווה בשווה.. כל אחד אומר כמה עלה לו וכו'..)

כשיש הרבה מי שיעשה שבע ברכות זה יכול להיות נחמד.
אבל יש הרבה משפחות שאין מי שיעשה וצריך לחפש.
כך שאחים עושים אחד לשני זה חובת המציאות וחסד אמיתי.

mina

משתמש מקצוען
אני לא אמרתי שלא.... בכלל לא דיברתי על זה ספציפית..
זאת היתה השאלה של פותחת האשכול:
אבל, בהנחה שזו רק תחילת הדרך בעזרת ה', רצינו את עזרת המנוסים שכאן... מה מומלץ?
ואני עניתי לפי מה שאצלינו...
ממש לא באתי להגיד אם כן לעשות או לא לעשות..
מצידי שכל משפחה תעשה לכל האחיינים והאחיינות..

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
החשיבה היא שכשיש כבר אחים נשואים מותר להם לעשות בעצמם
ולא קריטי אם מדובר בשניים או 3 זה כבר תלוי במשפחה

imac100

משתמש מקצוען
החשיבה היא שכשיש כבר אחים נשואים מותר להם לעשות בעצמם
ולא קריטי אם מדובר בשניים או 3 זה כבר תלוי במשפחה

אני מדברת מנסיון
צד אחד במשפחה שלנו יש מריבה על כל יום ( והרבה ימים עושים צהרים וערב)
צד שני פשוט אין מי שיעשה. וכשמחותנים גם לא בעלי משפחה גדולה או הרבה חברים זה בהחלט בעיה.
כשהחתונה אחרי השקיעה יש 6 ימי שבע ברכות חוץ משבת.
האחים הנושאים מכל צד זה 2 ימים
עכשיו יש עוד 4 ימים לחלק לפעמים יש סבא/סבתא אחד או שתים שיעשו.
פה ושם גם יוצא שעושים מהעובדה/כולל או משהו כזה.
עדיין לרב יש יומים/שלוש שחסר וכאן חייבים את האחים של ההורים כדי למלא את הימים האלה.

ELISEVEN

משתמש פעיל
אני ראיתי שזה תלוי בשיתוף פעולה של המשפחה,
יש לנו 2 צדדים, אחד מהם כולם שותפים, כל אחד מביא משהו, יש את מי שאחראי על חלוקת העבודה, ותמיד יוצא מוותרים למישהו שהוא בתקופה עמוסה או לא יכול בדיוק להכין,
ובצד השני יש את השתים שתמיד נושאים בעול ונרתמים לעזור וכל השאר לא מציעים את עצמם בכלל,
אם אצלכם כולם בענין זה יכול להיות הכי נחמד ותועלתי, מחליטים על תפריט סטנדרטי כולם משתפים פעולה בהכנה, אחיינים משתתפים מגיל מסוים, (צריך שגם לחתן/לכלה יהיה חברה)
מזל טוב!

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אצלינו משפחה גדולה של למעלה מ10 ילדים וחצי מהם מחתנים
הולחלט שכל משפחה זכאית לקבל שבע ברכות ל3 ילדים
ואם דילגו על ילד אחד כי העיתוי לא מתאים (ערב פסח וכדומה) או ההורים מעדיפים לשמור את זה לבת במקום לבן וכו...

בכל שבעברכות יש 2 משפחות ש"לוקחות חסות" על הארוע,
הם בוחרים את המיקום שנוח להם מכינים תפריט ואחראים על החלוקה
הם עושים טלפונים לכל אח /אחות ונותנים לו להכין מנה או משהו לסעודה.
הם אחראיים לקנות ח"פ ולערוך לפני ואחרי הארוע
כשאת האוכל מתחלקים כולם
(על הוצאות של אולם וח"פ (שזה יקר) מתחלקים כולם
אבל ככה כל אירוע מישהו אחר אחראי (דואגים לשלב משפחה מבוגרת עם משפחה צעירה ל"חסות"
ובנתיים ברוך ד' העסק דופק כבר התחתנו הרבה..

הייתה דודה אחת שרצתה עזרה בשבת שבע ברכות במקום יום חול
הם הזמינו בל מקרה את הזוגות לשבת
וביקשו עזרה בהכנת האוכל.

לגבי משתתפים
מגיל בר/מצווה בת מצווה או סמינר/ישיבה
תלוי בארוע ובכמות המשתתפים המשוער

החיים קלים

משתמש מקצוען
כדאי מאוד להתאסף, כשההשתתפות של כל האחים חובה, לעשות דיון מסודר ולהחליט כדי שכולם יהיו שותפים.
הכנה צריכה להתחלק בין כולם ואם מישהו לא יכול הוא דואג לקנות, למשל, מנה כלשהיא וכו' אלא אם כן באמת יש מספיק מי שיוריד ממנו וזה לא משתמט קבוע.
צריך לקחת בחשבון נושא של מרחק כי זו גם בעיה ובאיזו עיר מתאספים כי על מי שגד בעיר נופל תמיד יותר.
כדאי שכל אחד יסביר מה יותר קל לו כי בד"כ בהידברות אפשר להסתדר ולמצוא מה מתאים לכל אחד.
מאוד כדאי לפתוח חשבון- אפשר בבנק הדואר- בנקים אחרים עושים בעיות, וכל האחים פותחים הוראת קבע למתנות כפי המוסכם (באסיפה) ולשמחות כדי להמנע מאיסוף מעצבן כל פעם מחדש.
צריך לעשות חשבון של השמחות הצפויות בערך בשלושת השנים הקרובות ולחלק בין האחים ל 36 חודשים וכך מקבלים תמונה של הסכום הנדרש.
בהצלחה!

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אצלנו עושים לכולם (מקווה שעד שאני אחתן עוד יהיה מי שיהיה לו כוח לעשות שבע ברכות...).
כל פעם אח אחר אחראי על הארגון, אוכל ביתי (חוץ מערב פסח), עזרת נשים של בית כנסת קרוב (בדרך כלל אותו מקום תמיד כי רוב האחים גרים בסמיכות מקום), משתתפים רק הזוגות, ילדים גדולים שיכולים לעזור וקרובי משפחה מהאזור שלא הצליחו להיות בחתונה.
יוצא לכל אחד כ-150 ש"ח.

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה מאד תלוי במשפחה.
אצלנו מאד אוהבים את השגעונות של צילחותים וכד', אנחנו לוקחים אולם זול, מכינים לבד את האוכל בחלוקה יחיסית קבועה כאשר בעלת השמחה תמיד מתחלפת, וביום הארוע הופכים את האולם למשהו שמי שמכיר את האולם לא מאמין שזה המקום. הכל עם מפות, סנטרים בשולחנות ובעיקר עם מנת פתיחה. לא מקושקש אבל מאד מאד מיוחד. מחיר זה נגזרת של מה שנותנים, כמובן שאם יש בקר במנה עיקרית זה יוצא יותר מעוף. כמובן שאם נותנים רבע עוף זה יוצא יותא מאשר אם עושים משהו עם חזה. אבל אם ידש במשפחה מישהי עם יד טובה אז גם האוכל הכי פשוט יכול לצאת בצילחות מדהים ומגרה.
והעיקר בשמחות בלב שמח וברוח טובה :)

mg3

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
זה מאד תלוי במשפחה.
אצלנו מאד אוהבים את השגעונות של צילחותים וכד', אנחנו לוקחים אולם זול, מכינים לבד את האוכל בחלוקה יחיסית קבועה כאשר בעלת השמחה תמיד מתחלפת, וביום הארוע הופכים את האולם למשהו שמי שמכיר את האולם לא מאמין שזה המקום. הכל עם מפות, סנטרים בשולחנות ובעיקר עם מנת פתיחה. לא מקושקש אבל מאד מאד מיוחד. מחיר זה נגזרת של מה שנותנים, כמובן שאם יש בקר במנה עיקרית זה יוצא יותר מעוף. כמובן שאם נותנים רבע עוף זה יוצא יותא מאשר אם עושים משהו עם חזה. אבל אם ידש במשפחה מישהי עם יד טובה אז גם האוכל הכי פשוט יכול לצאת בצילחות מדהים ומגרה.
והעיקר בשמחות בלב שמח וברוח טובה :)

מה זה צילחות? סליחה על הבורות..

חמישיה

משתמש פעיל
אנחנו גם התחלנו לעשות שבע ברכות, גם עושים באולם בית כנסת קרוב להורים.
ותאמת השוויגער שלי לוקחת את המנות העיקריות עליה ואנחנו שישה אחים מתחלקים פחות או יותר בשאר הסעודה, לא מתחשבים על השקל וגם שכל פעם משהי אחרת עושה משהו אחר.
מביאים רק את הילדים הבוגרים (בחורים ובחורות)
עושים מכובד ויפה אבל ביתי , כי אחרת לא נעמוד בזה.
גם מביאים מכל משפחה מתנה קטנה לזוג לנושא שקשור להם...
ולזכור: תמיד לעשות בלב שמח ובאהבה גדולה!!

mina

משתמש מקצוען
כשהחתונה אחרי השקיעה יש 6 ימי שבע ברכות חוץ משבת.
האחים הנושאים מכל צד זה 2 ימים
עכשיו יש עוד 4 ימים לחלק לפעמים יש סבא/סבתא אחד או שתים שיעשו.
איך 6 ימים??
גם אם החתונה אחרי השקיעה...
בוא נאמר החתונה ביום שני אחרי השקיעה..
יום שני - שבע ברכות אחד.. (תמיד בחתונה כבר מתחילים לספור, הרי פעם אחת כבר אומרים שבע ברכות בחתונה.)
יום שלישי - יום שני לש"ב
יום רביעי - יום שלישי לש"ב
יום חמישי - יום רביעי לש"ב
יום שישי - יום חמישי לש"ב
יום שבת - יום שישי לש"ב
יום ראשון - יום שביעי לש"ב..
הווי אומר שבפועל יש רק 4 ימי שבע ברכות! (שיש שבת לא נספר)
ומשפחות שממש יש להם הרבה מי שיעשה עושה גם בשני אחה"צ... אבל זה ממה לא חובה ואם אין מי שיעשה אז קל וחומר שאין צורך.
תכל'ס זה 4 ימים
נכון בהחלט שלפעמים גם אין מי שיעשה את ה - 4 ימים האלה. אבל עדיין זה לא 6.

imac100

משתמש מקצוען
איך 6 ימים??
גם אם החתונה אחרי השקיעה...
בוא נאמר החתונה ביום שני אחרי השקיעה..
יום שני - שבע ברכות אחד.. (תמיד בחתונה כבר מתחילים לספור, הרי פעם אחת כבר אומרים שבע ברכות בחתונה.)
יום שלישי - יום שני לש"ב
יום רביעי - יום שלישי לש"ב
יום חמישי - יום רביעי לש"ב
יום שישי - יום חמישי לש"ב
יום שבת - יום שישי לש"ב
יום ראשון - יום שביעי לש"ב..
הווי אומר שבפועל יש רק 4 ימי שבע ברכות! (שיש שבת לא נספר)
ומשפחות שממש יש להם הרבה מי שיעשה עושה גם בשני אחה"צ... אבל זה ממה לא חובה ואם אין מי שיעשה אז קל וחומר שאין צורך.
תכל'ס זה 4 ימים
נכון בהחלט שלפעמים גם אין מי שיעשה את ה - 4 ימים האלה. אבל עדיין זה לא 6.

את צודקת, זה 5 ולא 6. אבל לא 4
אם החתונה אחרי השקיעה היום של החתונה לא נספר
כי יום שני מבחינת ההלכה הוא יום שלישי
כך שיש לנו
שלישי, רביעי, חמישי, ראשון, שני (לפני השקיעה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה