דיון שבוע האיור - אשכול פתיחה בפורום סופרים

ניהול האתר

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום גולד
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
שבוע-האיור.gif

סופרים יקרים

כחלק מהמטרה להעלות את רמת המקצועיות בפורום ולהניע שיתופי פעולה מבורכים ורווחיים בין היוצרים הוחלט לקדם מידי תקופה את אחד הפורומים המקצועיים ולהעניק לו ולמשתמשיו את במת הפורום, כך יוכלו כל באי האתר להכיר את הנפשות הפועלות, להתרשם מהעבודות ולטוות קשרי עבודה.

הפורום הראשון שנבחר לכך הוא פורום המאיירים. פורום ססגוני ומרתק שמאכלס בקרבו בעלי מקצוע מהשורה הראשונה במגזר החרדי!
בשבוע הבא הם יקבלו הרשאות תגובה וצפייה בכל הפורומים, קבלו אותם בשמחה ובכבוד, העלו אשכולות דיונים לשיתופי פעולה אפשריים ותנו להם משוב מקצועי מהפן שלכם כסופרים.

בקרוב אצלכם...
הנהלת האתר

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ברוכים הבאים!
אני רוצה ליצור שיתוף פעולה. מישהו יכול ללמד אותי איך כותבים קומיקס?

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
סיכום יומו הראשון של שבוע האיור:
נראה שהמאיירים מתייחסים בביישנות או בחשדנות לרעיון. שנים שלחו מאמרים לקטגוריית המאמרים. שיח מינימלי על העניין בתוך פורום המאיירים. בשאר הפורומים - דממה.

טוב, חצי מהם חברים כאן ממילא.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נשמח לשמוע מהזווית של מאיירים את יחסי העבודה בין כותב למאייר,

מי מתווה את אופי האיור באיורים מביעים בצדי ספרות ילדים. איך בוחרים מאייר (חבריה, עדכנו את תיקיות העבודה שלכם, חיפשתי פעם וזה היה מבלבל להחריד).

מה טווח מחירים נורמלי ואם זה כל כך יקר איך יוצאים כל יום לאור עוד שמונה קומיקסים.

האם הוצאת ספרוני ילדים משתלמת רק כשהמאייר הוא גם הכותב או בנתחי שוק ענקיים (ציבור כללי, חו"ל).

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
נשמח לשמוע מהזווית של מאיירים את יחסי העבודה בין כותב למאייר,

מי מתווה את אופי האיור באיורים מביעים בצדי ספרות ילדים. איך בוחרים מאייר (חבריה, עדכנו את תיקיות העבודה שלכם, חיפשתי פעם וזה היה מבלבל להחריד).

מה טווח מחירים נורמלי ואם זה כל כך יקר איך יוצאים כל יום לאור עוד שמונה קומיקסים.

האם הוצאת ספרוני ילדים משתלמת רק כשהמאייר הוא גם הכותב או בנתחי שוק ענקיים (ציבור כללי, חו"ל).
בדיוק.
התהליך. הבניה. איך זה עובד?
איך, בעולם, אפשר לכתוב כשצריך לתת הוראות ברורות וטכניות?
ומה שהכי מעניין אותי, שאלת מיליון הדולר:
מי הוא זה ואיזה הוא, הסופר ההוא שיתן למישהו - אחר - להחליט - איך יראה הגיבור שלו. :confused:

מ. ברא"י

צילומימוש, הילד מדבר מהתמונה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
i have a dream, יש לי חלום, לייצר סדרת קומיקס חרדית למבוגרים.
העלילות יעסקו בסוגיות חברתיות, והדמויות יהיו סימבוליות, כמו בהודעה הזאת של @הגיבן :

4-png.475157

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
i have a dream, יש לי חלום, לייצר סדרת קומיקס חרדית למבוגרים.
העלילות יעסקו בסוגיות חברתיות, והדמויות יהיו סימבוליות, כמו בהודעה הזאת של הגיבן:

4-png.475157
זה בעצם קריקטורות על סוגיות חברתיות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
נכון. אבל זו תהיה סדרה של כמה סיפורים, וכל אחד מהם יהיה עם כמה עשרות המשכים.
יאללה, תתחילי, בעמוד אחורי של עיתון שבועי.
טור הומוריסטי דייקא.

ולא יודע אם מותר להציע את זה כאן, יכול להיות שסדרה של אנימציות יכולה להתאים יותר :)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יאללה, תתחילי, בעמוד אחורי של עיתון שבועי.
טור הומוריסטי דייקא.

ולא יודע אם מותר להציע את זה כאן, יכול להיות שסדרה של אנימציות יכולה להתאים יותר :)

יש לי כבר לוקיישן ודמויות ובסיסי עלילה. הבעיה היא שלא מצאתי פתרון, עדיין, לציורי המשפחות. מן הסתם שום עיתון לא יאפשר לצייר משפחות שלמות, אפילו כסימבול. ויהיה קשה מאד לדבר על תופעות חברתיות, כשאי אפשר לייצג את הרווקה המתבגרת, או את הסבתא הזקנה.

פתרון אפשרי - להפוך את כל הדמויות לחייזרים חד-מגדריים.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
יש לי כבר לוקיישן ודמויות ובסיסי עלילה. הבעיה היא שלא מצאתי פתרון, עדיין, לציורי המשפחות. מן הסתם שום עיתון לא יאפשר לצייר משפחות שלמות, אפילו כסימבול. ויהיה קשה מאד לדבר על תופעות חברתיות, כשאי אפשר לייצג את הרווקה המתבגרת, או את הסבתא הזקנה.

בעיתוני הנשים, לא יכניסו?
בקטיפה ובפנינים כמדומני היו ציורי נשים.

הגשש

משתמש מקצוען
הבעיה היא שלא מצאתי פתרון, עדיין, לציורי המשפחות. מן הסתם שום עיתון לא יאפשר לצייר משפחות שלמות
'ילדים של משפחה' הולך ומוכר את הגדרות האחרונות שהיו לו באתר אגורה.
יתכן שזה רק עניין של זמן עד שיצטרפו למכירה הגדרות האחרונות של 'בתוך', או אז ניתן יהיה לפרסם שם גדודי רווקות מזדקנות או מושב לזקנות בלבד (רק ללא סיגריות).
סבלנות.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!

בבתוך המשפחה יש את הטור הקבוע של בתשבע הבלין-עקרת בית. ושם יש ציורים עם אפיונים מדויקים.
לא מביעה דעה לטוב או מוטב רק שאם יש תקדים לדבר אז הוא ישנו

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
'ילדים של משפחה' הולך ומוכר את הגדרות האחרונות שהיו לו באתר אגורה.
יתכן שזה רק עניין של זמן עד שיצטרפו למכירה הגדרות האחרונות של 'בתוך', או אז ניתן יהיה לפרסם שם גדודי רווקות מזדקנות או מושב לזקנות בלבד (רק ללא סיגריות).
סבלנות.

גם ב'קטיפה' וביתד לילדים יש ציורי משפחות.

אבל הקומיקס המדובר מכוון למבוגרים באופן כללי, ולא לעיתוני נשים בהם הז'אנר השולט הוא סיפורי 'הבית המבולגן' 'הדיאטה' 'השוויגער שבאה לבקר' 'הויזה המתגהצת'.

לכאורה הפתרון יהיה דמויות חייזריות, כמו הדמות המנמנמת ליד החנות בקומיקס שהועלה לעיל.

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נראה לי שאם בחייזרים עסקינן, אפשר גם דו מגדריים.
סטייל משפחת סימפסון וכד' (כמובן עם מוטיבים חרדיים קלאסים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה