התייעצות שאל את המומחה- אבימי

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא ביקשנו יפה?
הרב @אבימי

יש טיפים?
איך יוצרים דמות ש"כתוב לה על המצח"??

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אה, אה, מצטער!
לא ראיתי, ויותר מזה, לא חשבתי שמתכוונים ברצינות שיש לי מה לומר.

בעצם.

אולי פשוט אתאר את תהליך העיצוב שלי, ובתוכו יהיה דברים שאולי מועילים בסיעתא.
כל דבר לקחת בערבון מוגבל, ולא לנסות בבית בלי אשור מכון התקנים וי"ג רופאים יתומים.

יש המווווווווווווון דברים שקשורים בקרדז, זה מקצוע שלם, שלא כל מאייר יכול להתמחות בו.
המקצוע הזה הוא דורש לבנות ספרייה עצומה של ידע בראש, של....כל דבר חזותי, בעצם.
צורות, טקסטורות, שימוש בצורות, טיפוסים, הקבלים אסוסיאטיביים מופרעים בין חפצים לאנשים לאופי,
וכל זה בשילוב עם יכולת הבעה. כלומר, שליטה טכנית ביכולת לצייר. דברים. כל מני דברים. בכל מני צורות.
כלומר.
בואו ניתן תיאור של לקוח ממוצע.
לקוח מבקש דמות לספר - ילד. גיל 10. שיהיה הגיבור, שיהיה חסידי, שיהיה בעיירה דמיונית בעתיד הרחוק.
חשוב לו שכל הניואנסים יהיו חסידיים, שלא יפרוץ גדר בנוגע לשימוש בטכנולוגיה בלה בלה, ושיהיה עדיין עתידני.

אז...קדימה. אתה מתחיל לאסוף חומרים שמתקשרים אצל אנשים ל"עתיד". החל בדגמי מכוניות, בנינים עם ארכיטקטורה נוצצת, חלליות, גדג'טים, טכנולוגיה. מתחיל לבדוק איך אנשים היום מגדירים עתידנות. בפרט חרדים.
(במאמר מוסגר - היום הרבה אנשים מגדירים עתידנות יחד עם מינימליזם קיצוני, לא דווקא נוצץ וגדול)
אתה רואה תמונה שבה רואים אנשים שטסים על מגפיים שמטיסים אותם לכל מקום. וואלה. הולך על זה.
החלטת שהציבור החסידי מקשר קידמה לטכנולוגיה, אתה מחליט לעשות עולם שבו הכל מרחף קצת באויר, עם מכוניות מעופפות, רובוטים בסגנון ישן, וכו.
כזכור, הילד צריך ביגוד סטנדרטי, אך קצת יותר טכנולוגי, עם מגפי תעופה.
אתה מתחיל לעצב את המגפיים בהשראה של בניין של מרכז טכנולוגי כלשהו, הבנין של מכון ויצמן בחיפה. הבניין הוא גליל מטורלל כזה עם מבנה עיגולי לידו. אתה מחליט שהמגף יהיה בצורת מגף רגיל, עם מבנה מתכתי באחוריוץ בסדר.
סקיצה של זה - ואתה קולט שהמגפיים מגושמות, אז אתה מחליט שכמשקל נגדי - הילד יהיה רזה קצת יותר מהרגיל.
אתה מתחיל לקשקש סקיצה.
סקיצה של קרדז חייבת להיות חופשית לגמרי מכל מני דעות קדומות, אז אני אישית מתחיל לייצר סילואטות - צלליות, בערך 20-30. הצלליות הם קשקושים גסים בכל מני מברשות פוטושופ, שיוצרים צלליות משונות ומעוררות דמיון, ואני מנסה לשאוב מאחת מן השראה לפרופורציות של דמות.
אי אפשר להיות יצירתי לחלוטין, חייבים לעקוף כל מני מחסומים שיש לנו בראש.
אני בוחר צללית שנראית לי מעניינת, ומתחיל לשפץ אותה קצת מכאן ומשם, עד שיוצאת ממנה צללית של דמות, בערך.
אני שם אותה בצד הקנווס, ומתחיל לצייר את הדמות עצמה.
לפני כן, אני הולך ומחטט בספרים, סרטונים ותמונות של "העתיד", למצוא כל מני אלמנטים שמתקשרים עם עתידנות. יא..
מוצא בסרט שנקרא "רובטים" של פיקסאר, לרשע שם יש מין חליפה שעשויה פסים לרוחב, כמו שריון של אביר, אבל חלק ויפה.
אני לוקח השראה והופך את הפסים לאורך, ועושה מהם וסט לילד, ממתכת, שיגן עליו בשעה שהוא טס באויר וכו, שייראה וסט, ויותר חשוב, שהטקסטורה תהיה "פסים" שזה אלנט חסידי מאוד, וגם שתדגיש את....התיק שלו .
רוצה שיהיה לו תיק.
לוקח השראה מתיק בקבוק המים הבודד שכולנו לקחנו לטיולים. תיק אורך ומכוער. אבל מתקשר מאוד עם ילדותיות, והרפתקאות.
הזכרון הזה הפך לתיק גלילי לבן ואלגנטי, שמוחזק ברצועה לרוחב חזהו של הילד. הילד יוציא משם כל מני טכנולוגיות מגניבות.
עכשיו הגיע הזמן, לעצב את הילד עצמו.
ווש.
הולך לשתות משהו.

נערך לאחרונה ב:

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
בנוסף אני אשמח אם תדבר על סטורי-בורד,
אם יש לך דוגמאות בכלל פצצה!
תודה

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

רחלי שדמי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אם יש לך דוגמאות בכלל פצצה!

שבוע האיור היה שווה בשביל זה!!
תעלה:
דוגמאות, סטורי בורדים, ועוד פוסטים, הכל.
אפילו מה שיש לך בסל מיחזור...:rolleyes:

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
סופסוף יש מה לקרא פה חוץ מציורים עוד בבקשה לא משנה על מה

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
היי.
אני כאן.
מרוב התמהרות שתיתי מהר מדי את הקפה שלי, קצת עלה לאף, הקפאין עשה שם שמות, היסטריה, מדא, עסקנים רפואיים, פרויקט הדסטאראט, מאטצ'ינג, כתבה במשפחה בעקבות המאצ'ינג, דיכי שאחרי ההאי בעקבות ההצלחה במאצ'ינג, פסיכולוג, והנה אני כאן כמו חדש.

איך מעצבים דמות?
השלב הראשון, מקשיבים.
כן, מקשיבים טוב טוב טוב טוב טוב ללקוח. מה בדיוק הוא רוצה. מעודדים אותו לכתוב המון על הדמות. לתאר אותה. לשים אותה במצבים מוזרים. לקבל תחושה טובה על איזו דמות הלקוח מדבר.
שיחת טלפון די הכרחית, אם לא פגישה ממש. אם קיבלתם בריף די דליל, אל תתבישו, שגעו את הלקוח על ניאנסים הכי דקים שאתם חושבים.
אם הוא עונה לכם מייל: סתדר עם מה שיש- פשוט - סתדרו עם מה שיש.
אחרי שיש לכם מאגר של רצון הלקוח, אתם ישובים ומסכמים מה הנקודות הכי בולטות אצל הדמות, ומחלקים אותם לג חלקים:

תכונות הכי בולטות
תכונות קיימות
תכונות מישניות שבאות לידי ביטוי רק במצבי קיצון.

נחזור לילד שלנו -
תכונות הכי בולטות: נמרץ, מוחצן, כריזמטי,
תכונות קיימות: מנהיגות, סדר, ממוקד.
תכונות משנה: נטייה לרגזנות, נטייה לעקשנות.

טויב.
אנחנו רוצים שכל התכונות הללו יקפצו לראש של מי שרואה את הדמות. לא כל התכונות, אך שיהיה קרקע מתאימה לתכונה אחת בולטת במיוחד, ולתכונה קיימת, ואולי הכנה לתכונת משנה.

שימו לב שהוא לא ציין שהילד טוב לב.
שימו לב שהוא לא ציין שהילד תינוקי.
אני אישית מנסה לשים בראש ילדים שאני מכיר שדומים לתכנות האלה, ומנסה לבדוק מה יוצא דופן במראה שלהם, שמשדר את הרושם. אני כותב בפינטרסט - ילד עקשן, או ילד כריזמטי, ומקבל רושם כללי, מעין השראה, על מה תופס לי את העין.
פותח מסמך חדש, שם את הצללית מהפרק הקודם, בקטן, בצד, ומתחיל לעצב.

מתחיל.
איך מבטאים תכונות נפש, באיור?
אחרי הקפה הבא, מבטיח לשתות תו בזהירות.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הרב אבימי, זו ההזדמנות שוב לומר תודה על הציור המדהים מתיקיות העבודה שלך, שלבש גלימה שחורה-כתומה והפך לכריכת 'לחיות וחצי'.
(מה זה קרדז?)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הרב אבימי, זו ההזדמנות שוב לומר תודה על הציור המדהים מתיקיות העבודה שלך, שלבש גלימה שחורה-כתומה והפך לכריכת 'לחיות וחצי'.
(מה זה קרדז?)
...ועל הדמויות החינניות שמרקדות על עטיפתו של געציל!

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
טוב.
לא האמנתי שמישהו יקרא את ערימת זרם התודעה ששפכתי למעלה, אבל מסתבר שאנשים מופלאים יותר ממה שאפשר להניח.

נמשיך, אם כן.
איך מעצבים דמות.
איך מעצבים.....משהו?

תנו לי להניח אמירות מאוד כוללניות ומאוווווד יומרניות. אבל אשתמש בהן, כי אני לא רוצה להתפזר.

הנחה 1:
בבסיס העיצוב לדמויות מונחת "תקשורת באמצעות סמלים".
הנחה 2:
סמלים יכולים להיות צורות, צבעים, ויחסים בין צורות. וצבעים.
אל תאבדו אותי - רק עוד הנחה אחת - מס' 3:
תקשורות תיתכן רק על בסיס הכרות משותפת של הסמלים.

עד כאן יומרה , מכאן נדבר נורמאלי.
כדי לתת תחושה מסויימת על ידי דמות, אנו נשאף להשתמש בכל דבר שמזכיר לנו את מה שאנחנו רוצים לשדר. ככל שניגע במושגים שכוווולם מכירים, שמתחברים עם מה שאנחנו רוצים לשדר- אנחנו נצלים לשדר את זה יותר טוב. הו יא.

לדוגמה - אדם רשע. וכעסן. אך מגוחך.
מה מזכיר לנו רשע וכעסנות? עשו תרגיל. בהו בקיר, ומלאו את הראש באסוסיאציות חופשיות לחלוטין על רשע וכעסנות. בדגש על דברים חזותיים, דברים שאפשר לראות.
כתבו את 10 המושגים שבראש שלכם.
מה יצא לכם?
לי יצא:
אדום
דק
חד
גס
כהה
בהיר מאוד
משולש
שפיצים
עליונות
פיתולים .

או קיי, אנחנו מתקדמים!
עשו אותו דבר עם המושג מגוחך.

כעת בואו וניסגר על צורה רעיונית בסיסית למוצר שלנו - רשע אך מגוחך.
הוא צריך להיות בעל צבעים בעלי קונטרסט גבוה (כתבנו כהה וגם בהיר.)
למשל, עור בהיר וביגוד כהה.
או - עור כהה ושיער שחור אך גלימה בהיר ביותר.
בררר.

הוא צריך להיות....משולש! שיסתכלו עליו שייראו משולש. למה? שוב, כי משולש זו דרך מאוד מקושרת לרשע. שפיצי, חד, דק, המון דברים שמקושרים לתחושה הזאת.
אז גם אם הוא יהיה שמן - עדיין הפיגורה הכללית שלו צריכה לשדר שפיציות.

הוא צריך שיהיו בו אלמנטים צרים ומפותלים.

אבל הוא גם מגוחך. אתן לכם שיעורי בית לעלות על מה בדיוק משדר גיחוך. פשוט שלבו את האלמנטים המגחיכים לפי כמות האחוזים של רשע מול גיחוך.

היד שלכם מתחילה לשוטט על הדף, ליצור צורות ודמויות? כי שלי ממש עושה את זה. קדימה! זוכרים ת'סילואטות שעשינו? אז יאללה, בואו נעשה 20 כאלה בדגש על משולשים וגיחוך.

נבחר את הצללית שהכי מדברת אלינו ונשפץ אותה . נשכלל ונדייק אותה.

איך? נעבור לילד החסידי החללי וניישם שם את עקרונות השפה העיצובית שלנו.

בינתים ראינו שלגבש שפה עיצובית לדמות, זה קל - פשוט צריך לחפש סמלים ודברים שאומרים בחופשיות את המסר שאנחנו רוצים לשדר.
נמשיך מתישהו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה