אלי-אקספרס שאלות ותשובות בלבד

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
רציתי לדעת בענין המכס.
א. יש סכום מקסימלי שאסור לעבור עליו בהזמנה? אשמח לתשובה בשתי אפשרויות - אם ההזמנה היא ממוכר אחד ואם זה סיכום של כמה מוכרים.
ב. אם הזמנתי בסכום כלשהו, לפני שבוע- שבועיים והדברים בדרכם.... אני צריכה לחכות עד אשר הם בדואר או לכל הפחות בארץ או שאפשר להזמין כבר עוד הזמנה? כמובן בהתייחס לתחום המכס. אני רוצה להזמין עוד כמה פריטים בסכום כולל של 400 שח מכמה מוכרים.
תודה למי שמתמצא ויכול לענות.
@הכלבויניק

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
1. משום מה הרבה מוצרים שמומלצים פה באתר ע"י אנשים שהזמינו= כשאני פותחת אותם נרשם לי שאין שילוח לארץ מהמוצר הזה.
בד"כ ריענון העמוד עוזר לזה.
יש לי חשד שזה קשור לקישורים השיווקיים, אני לא סגור על זה, אם ריענון לא יעזור, נסו להיכנס למוצר ישירות ללא הק"ש, יש סיכוי טוב שיסתדר.
2. יש הרבה מוצרים שכאשר אני מחפשת בתוך אורחת המחיר הוא X, אבל ברגע שאני מתחברת בשביל התשלום= המחיר קופץ גם של המוצר וגם של המשלוח
האם יש מה לעשות או שזה השיטה שלהם לפתות לקניה?
אני משער שזה במוצרים בהם יש הנחה למשתמשים חדשים, של 3$. וכשאתם נכנסים לחשבונכם אתם כבר לא מזוהים כמשתמש חדש.

אילה וויג

AYALA WEIG
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
רציתי לדעת בענין המכס.
א. יש סכום מקסימלי שאסור לעבור עליו בהזמנה? אשמח לתשובה בשתי אפשרויות - אם ההזמנה היא ממוכר אחד ואם זה סיכום של כמה מוכרים.
ב. אם הזמנתי בסכום כלשהו, לפני שבוע- שבועיים והדברים בדרכם.... אני צריכה לחכות עד אשר הם בדואר או לכל הפחות בארץ או שאפשר להזמין כבר עוד הזמנה? כמובן בהתייחס לתחום המכס. אני רוצה להזמין עוד כמה פריטים בסכום כולל של 400 שח מכמה מוכרים.
@הכלבויניק

אם זה מוצרים ממוכרים שונים, אין בעיה להזמין במחיר גבוה,
אם זה ממוכר אחד- ורוצים להזמין מעל מחיר המכס אפשר לכתוב למוכר בפרטי שיכתוב על החבילה מחיר זול יותר (אם אני לא טועה 75 דולר זה המקסימום שעובר בלי תשלום מכס. לא בטוחה ) שיכתוב מחיר פחות ממה שעולה (אם עבר את ה75 דולר) ואז זה עובר במכס בלי בעיה.
מנסיון שלי בהזמנת כמה שמלות שעברו את המחיר הנ"ל
אם התבצעה הזמנה אפשר אפילו אחרי כמה שעות להזמין שוב, זה לא אמור להתחבר במכס.
(אני פעם אחת הזמנתי מעל 75 דולר בלי לשים לב, והמוכר מעצמו חילק ל2 חבילות שונות)

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ממוכר אחד - יש חשש, בד"כ הבדיקה במכס על הזמנות מאלי-אקספרס הם רנדומליות, תלוי בסוג המשלוח, ככה שלמרות שעל פי החוק ההזמנה אכן חייבת במס, סיכוי סביר בהחלט שלא תחויבו כי פשוט לא יבדקו את החבילה שלכם בדיוק.

יש המבקשים מהמוכר לכתוב סכום נמוך יותר, או לחשב את הסכום שמעבר ל75$ כעלות המשלוח, אך צריך לדעת שזה לא חוקי, ובד"כ זה גם לא משנה כי בהזמנות מאלי-אקספרס לא כתוב את עלות המשלוח על החבילה.

משני מוכרים שונים - עקרונית על פי החוק אינכם חייבים במס, ועד לאחרונה לא הייתה בעיה כלל.
בשנה האחרונה התחילו לאחד חבילות, ויש שטענו שחויבו בגלל זה במס, נשמע לי נדיר מאד, ואם זה יקרה, תוכלו מן הסתם לערער ולטעון שזה ממוכרים שונים.
אין מה לחשוש.
ובפרט שהמוצרים כבר יצאו לדרך, ודאי שאין חשש.

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כתוב לי שהמחלוקת הסתיימה ואין החזר כספי.
מה אני צריכה לעשות??
הסיפור של החבילה שלי:
כל יום נסתי לעקוב אחר ההזמנה, לראות האם היא הגיעה לדואר.
כי אני לא מקבלת הודעות למייל איפה הפריט. אחרי כמה זמן קיבלתי הודעה שהחבלה נמצאת בדואר.
אני באה לדואר כדי לקחת ,אז הם אומרים לי שהחבילה חזרה בחזרה לשולח = זה לא בסניף. צרפתי את ההודעה מהדואר.
מה כתוב לך על ההזמנה באתר עלי אקספרס? התקבל? כי כשזה יחזור למוכר תקבלי כנראה החזר, ניסית לפנות למוכר עצמו? תבקשי ממנו ישירות את ההחזר מניסיון לפעמים זה עובד, להיכן צרפת את ההודעה מהדואר? מה כתבו לך שופטי עלי אקספרס בתשובה למחלוקת? ובכל אופן אם את יכולה תפתחי שוב מחלוקת ותצרפי כמה שיותר ראיות כגון אי קבלה מהדואר וכו', ולהבא תעקבי אחרי המשלוח באתרים כגון טראק 17 וכדו'. המשך הצלחה.

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ממוכר אחד - יש חשש, בד"כ הבדיקה במכס על הזמנות מאלי-אקספרס הם רנדומליות, תלוי בסוג המשלוח, ככה שלמרות שעל פי החוק ההזמנה אכן חייבת במס, סיכוי סביר בהחלט שלא תחויבו כי פשוט לא יבדקו את החבילה שלכם בדיוק.

יש המבקשים מהמוכר לכתוב סכום נמוך יותר, או לחשב את הסכום שמעבר ל75$ כעלות המשלוח, אך צריך לדעת שזה לא חוקי, ובד"כ זה גם לא משנה כי בהזמנות מאלי-אקספרס לא כתוב את עלות המשלוח על החבילה.

משני מוכרים שונים - עקרונית על פי החוק אינכם חייבים במס, ועד לאחרונה לא הייתה בעיה כלל.
בשנה האחרונה התחילו לאחד חבילות, ויש שטענו שחויבו בגלל זה במס, נשמע לי נדיר מאד, ואם זה יקרה, תוכלו מן הסתם לערער ולטעון שזה ממוכרים שונים.

אין מה לחשוש.
ובפרט שהמוצרים כבר יצאו לדרך, ודאי שאין חשש.
בעלי אקספרס קשה מאד בהזמנה רגילה מכמה מוכרים להתחייב במכס מכיוון שהמוכרים אף פעם לא כותבים את הערך האמיתי של החב', אני חויבתי רק פעמים בודדות למשל ששווי הקנייה הייתה ממוכר אחד 185$ וגם אז המוכר דווח על 85$... לגבי איחוד חב', עלי אקספרס מאחדים רק במקרה שזה לא יעבור את תקרת המכס, אבל במקרה שהדואר החליטו לפתוח את החבילה ושיערו את הערך של החב' ביותר מ 75$, במקרה כזה מחייבים במכס.

חנניהו

משתמש צעיר
מישהו יודע מה הקריטריונים לחבילה אם תתקבל בתיבת דואר או במרכז מסירה ??
כי שלחו לי שני מספרי מעקב על אותו הזמנה אחד כזה [ UZ] ואחד כזה [ RS ] וכתבו לי מדואר ישראל שזה יגיע או לתיבה או למרכז מסירה וזה משנה לי.

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מישהו יודע מה הקריטריונים לחבילה אם תתקבל בתיבת דואר או במרכז מסירה ??
כי שלחו לי שני מספרי מעקב על אותו הזמנה אחד כזה [ UZ] ואחד כזה [ RS ] וכתבו לי מדואר ישראל שזה יגיע או לתיבה או למרכז מסירה וזה משנה לי.
זה תלוי בגודל של החבילה, הזמנת עוד חב'? כי זה נראה שאיחדו לך שני חב' ביחד. ואם החבילה עוד לא הגיע לארץ תוכל לבחור https://israelpost.co.il/DropServices וכן תוכל לקרוא כאן https://israelpost.co.il/pages/receiving_parcels

חנניהו

משתמש צעיר
זה תלוי בגודל של החבילה, הזמנת עוד חב'? כי זה נראה שאיחדו לך שני חב' ביחד. ואם החבילה עוד לא הגיע לארץ תוכל לבחור https://israelpost.co.il/DropServices וכן תוכל לקרוא כאן https://israelpost.co.il/pages/receiving_parcels
נכון עכשיו אני רואה שזה חבילה מאוחדת לא הכרתי את הדבר הזה, אז זה אומר שזה יגיע למרכז הדואר כנראה לא? [בגלל שזה כבר חבילה גדולה]

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
נכון עכשיו אני רואה שזה חבילה מאוחדת לא הכרתי את הדבר הזה, אז זה אומר שזה יגיע למרכז הדואר כנראה לא? [בגלל שזה כבר חבילה גדולה]
עלי אקספרס התחילו לאחרונה לאחד חב' ורק הרווחת מכיוון שלמספר מעקב שמתחיל ב [ UZ] המשלוח ארוך, וכש עלי אקספרס מאחדים את החב' [ RS ] המשלוח מהיר ויש מעקב מסודר. וכנראה שזה יגיע ליח' דואר ושוב אם זה לא הגיע לארץ תוכל לבחור לאן זה יגיע.

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הוספתי לסל כמה פריטים ובלי לשים לב בעצם כולם מאותו מוכר.
ראיתי שהכל ביחד יוצא יחסית הרבה כסף ובנוסף על כל פריט בנפרד יש תשלום משלוח (מה ההגיון?)
כתבתי הודעה למוכר שאני רוצה קניה ויוצא קצת יקר ועוד המשלוח (יצא מעל 20 דולר על הכל ביחד המשלוח) אז הוא כתב לי:
Dear friend,could you place the order but don't enter the password,then exit out,so that we can see your order and check price for you.
Thanks!
ובתרגום גוגל;
חבר יקר, האם תוכל לבצע את ההזמנה אך לא להזין את הסיסמה ואז לצאת, כדי שנוכל לראות את הזמנתך ולבדוק את המחיר עבורך.
תודה!
מה הוא התכוון? מה עלי לעשות?
@הכלבויניק אולי? או מישהו?

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ובתרגום גוגל;
חבר יקר, האם תוכל לבצע את ההזמנה אך לא להזין את הסיסמה ואז לצאת, כדי שנוכל לראות את הזמנתך ולבדוק את המחיר עבורך.
תודה!
מה הוא התכוון? מה עלי לעשות?
@הכלבויניק אולי? או מישהו?
שתעשו הזמנה, ללא תשלום, שאז יש לו יכולת לשנות את המחיר לפני שתשלימו את הקניה.

פשוט תבחרו את המוצרים הרצויים, ותיכנסו לשלם בפייפאל, אך לאחר שיעבור לעמוד תשלום בפייפאל תבטלו ותסגרו ללא תשלום בפועל, כך זה יעבור לעמוד 'ההזמנות שלי' והסטטוס יהיה 'ממתין לתשלום', ואז תדברו שוב עם המוכר.

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

פשוט תבחרו את המוצרים הרצויים, ותיכנסו לשלם בפייפאל, אך לאחר שיעבור לעמוד תשלום בפייפאל תבטלו ותסגרו ללא תשלום בפועל, כך זה יעבור לעמוד 'ההזמנות שלי' והסטטוס יהיה 'ממתין לתשלום', ואז תדברו שוב עם המוכר.
תודה
אני משלמת רגיל באשראי ולא בפייפאל אז איך זה מתבצע שם?

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
תודה
אני משלמת רגיל באשראי ולא בפייפאל אז איך זה מתבצע שם?
אפשר להיכנס לפייפאל גם אם לא תשלמו דרכו, הרי זה הרעיון...

כמדומני שניתן גם באשראי, להכניס אמצעי תשלום שאינם נכונים, אך זה פחות מומלץ, גם שאם יש לכם אשראי שמור אתם עלולים לעבור בטעות לתשלום סופי, וגם שזה עלול לחסום לכם את החשבון.

יש גם דרך נוספת, לא באשראי ולא בפייפאל, איני זוכר כרגע בע"פ, זה אותו רעיון שצריך להיכנס לשם ולא לשלם.

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

כמדומני שניתן גם באשראי, להכניס אמצעי תשלום שאינם נכונים, אך זה פחות מומלץ, גם שאם יש לכם אשראי שמור אתם עלולים לעבור בטעות לתשלום סופי, וגם שזה עלול לחסום לכם את החשבון.

יש גם דרך נוספת, לא באשראי ולא בפייפאל, איני זוכר כרגע בע"פ, זה אותו רעיון שצריך להיכנס לשם ולא לשלם.
אז לחצתי באמצעות פייפאל והוא מבקש מייל או נייד.
להקיש?
אין לי חשבון פייפאל.
עריכה: הסתדר לי תודה על ההכוונה

נערך לאחרונה ב:

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

ניתן תמיד לשמור כך הזמנות כשיש מחירים טובים וקופונים, פשוט לעבור לתשלום ב paypal ולא לשלם ההזמנה תישמר בדרך כלל ל 19 יום, ולאחמ"כ להחליט האם אתה מעוניין לשלם על ההזמנה או לא.. ודבר נוסף כשיש קופון מוגבל ל 50$ או 150$ וכו' ניתן לצרף עוד מוצרים ממוכרים אחרים ולעבור לתשלום ב paypal ולא לשלם ולאחמ"כ לשלם רק על ההזמנה שלך והקופון התחלק בין כל ההזמנות והרווחת הנחה של כמה דולרים על ההזמנה שלך.... ואת שאר ההזמנות לבטל או לחכות שיתבטלו לבד... המשך הצלחה.

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

ניתן בכל הזמנה לעשות זאת ולבקש מהמוכר הנחה לפעמים זה מצליח ופעמים לא... אבל לפעמים אם המוכר נוגע במכיר זה פוגע בקאשבק.. תמיד לבדוק בכמה הוא יוריד ומה יותר שווה...

Cבלה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הזמנתי ברז באלי אקספרס, ממחסן שנמצא בארץ.
המשלוח היה אמור להגיע בתוך חמישה ימים.
עברו כבר כעשרה ימים, ואין שום דבר.
אני נכנסת לאתר וכותבים לי שיש עוד 26 ימים ושמונה שעות עד לאספקת המוצר.... פשוט העבירו את זה למשלוח מסין.
כתבו שאני יכולה לפתוח סכסוך, אבל כשאני מנסה לפתוח סכסוך אני מקבלת הודעה שהאפשרות הזאת אינה זמינה לרכישה הזאת.
הברז הופך להיות מיותר, העבודות הסתיימו וכבר מתקינים ברז אחר, איך אני יכולה לבטל את העסקה ולקבל את כספי בחזרה?

1622495035986.png

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הזמנתי ברז באלי אקספרס, ממחסן שנמצא בארץ.
המשלוח היה אמור להגיע בתוך חמישה ימים.
עברו כבר כעשרה ימים, ואין שום דבר.
אני נכנסת לאתר וכותבים לי שיש עוד 26 ימים ושמונה שעות עד לאספקת המוצר.... פשוט העבירו את זה למשלוח מסין.
כתבו שאני יכולה לפתוח סכסוך, אבל כשאני מנסה לפתוח סכסוך אני מקבלת הודעה שהאפשרות הזאת אינה זמינה לרכישה הזאת.
הברז הופך להיות מיותר, העבודות הסתיימו וכבר מתקינים ברז אחר, איך אני יכולה לבטל את העסקה ולקבל את כספי בחזרה?

צפה בקובץ המצורף 899145
תנסה שוב מחר מחרתיים, האפשרות של סיכסוך נפתחת רק אחרי זמן מסוים לא זוכר כרגע כמה.

R.BE

משתמש צעיר
צילום מקצועי
משהו נתקל לאחרונה?
זמן הגנת המוצר שלי עוד כמה ימים מסתים כשנסתי לפתוח סיכסוכים כתבו לי לחכות שהמוצר יגיע
למתי לחכות אחרי שיעבור הזמן??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה