קורונה שאלה על תשלום למטפלת

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אבל אין דרך לסגור סיפור כמו שצריך בלי ללכת לרב מוסכם, שלא שוחחו איתו מקודם על הנושא.

david g

גרינפלד עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
רוצים לראות פסק של הרב ברוורמן איך הוא מתייחס לנושא המטפלות הפרטיות.

sweet

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני חושבת שבגדול היא בסדר
על חודש שלישי - היא צודקת (בתנאי שהיא גובה בתחילת חודש על החודש שיבוא)
כי היא כבר גבתה והכסף כבר שלה ורק אח"כ התרחש כל הבלאגן אז אי אפשר לבוא ולקחת לה חלק מהכסף בחזרה
על חודש רביעי - על פסח ידוע שבכל אופן צריך לשלם ואני גם שמעתי מכמה רבנים שעל שאר החודש צריך לשלם 40%
ועל חודש חמישי - אם היא תחזיר את השבוע שעבר שלא עבדו - בסוף השנה, באמת אמורים לשלם לה מלא (אלא א"כ היא לא מתכוונת להחזיר היא אמורה להוריד מהסכום את השבוע הזה)

מאיר גולן

משתמש רשום
רוצים לראות פסק של הרב ברוורמן איך הוא מתייחס לנושא המטפלות הפרטיות.

בבקשה -

זה פסק שיצא לפני פסח והעיקרון של הפסק בנוי על כך שהוא מכריע כדעתו של החת"ס כי יש לפשר בזה, מכיון שיש בזה מחלוקת הפוסקים.
ולכן הוא כתב אז לשלם על אדר מלא, ועל חודש ניסן לא לשלם למעט הימים של חופשת פסח שצריך לשלם בכל אופן.
בנוגע לחודש הנוכחי, ככל הידוע לי לא התפרסם עדיין הפסק בנושא, ואם יש למישהו מידע או פרסום בנושא אשמח אם יעלה.
עדיין שווה לעיין במכתב של ראב"ד בני ברק הגאון רבי יהודא סילמן, שם הוא מתייחס לנושא שבמקרים מסוימים שאין התחיבות הדדית עם המטפלת אפשר להוציא את הילד או משהו כזה.

הנחיות בית דינו של הגאון רבי צבי ברוורמן ראב''ד ביתר.jpg

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני חושבת שבגדול היא בסדר
על חודש שלישי - היא צודקת (בתנאי שהיא גובה בתחילת חודש על החודש שיבוא)
כי היא כבר גבתה והכסף כבר שלה ורק אח"כ התרחש כל הבלאגן אז אי אפשר לבוא ולקחת לה חלק מהכסף בחזרה

לא חושבת שזה נקרא שהכסף שלה. הכסף אולי ברשותה. נתנו לה כסף בעד עבודה ואת העבודה היא לא סיפקה.
לא שאני באה לפסוק כי בין כה וכה כל אחד עושה בסוף לפי הרב שלו, אבל כשנותנים לי כסף מראש על עבודה, בעיני - אני לא יכולה להתייחס אליו ככסף שלי עד שלא סיפקתי את העבודה.

מימימו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לפי ההנחיות ששמעתי בתחילת הבאלגן אמרו או לשלם על חודש מרץ רק חצי חודש או להתקזז בחופש הגדול לפי מה שסוגרים עם המטפלת. על אפריל לא משלמים ועל מאי לא דובר אז.
למה שלא תיגשי אליה [אחרי שתבררי מקורות מוסמכים] ותגידי לה הי קראתי כך וכך והנה את יכולה לראותאת זה כתוב ב ***** אנחנו מאוד מרוצים וגם הילד מאוד אוהב אותך ושמח לחזור אבל אנו לא מבינים מדוע עלינו לשלם על עבודה שלא התקיימה לא שמרת על הילד בתקופה הזו למה עלינו לשלם לך?
או שתסגנני משו בסגנון זה שאת מרוצה לא אומר שמותר לה לעשוק אותך. נכון שהיא רוצה את הכסף ואוללי גם צריכה אותו אבל את לא הכתובת הזו, כסף משלמים על עבודה שבוצעה לא משלמים כסף כדי לא לריב עם בנאדם כלשהו

הולי הובי

משתמש פעיל
האם המטפלת מדווחת על עבודתה?
אנחו סיכמנו עם המטפלת הסכם שנראה הוגן מאד
היא תנסה להגיש בקשה למענק כעצמאית
אם תקבל- לא נשלם לה כלל (אלא רק על חופשת פסח)
אם לא תקבל- הרב אמר שיש לשלם 50 % כמדומני והמליץ לתת יותר
היא מבינה מאד את העובדה שגם אנחנו בחל"ת ולא ברור כמה נקבל

בינתיים גבתה על חודש מרץ- חצי ממנו על הימים שעבדה בפועל עד לאמצע מרץ וחצי ממנו עבור חופשת פסח
את אפריל לא גבתה

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
רק לידע.
אם היא מדווחת על ההכנסות שלה כחוק, ורשומה כעוסק פטור, היא אמורה לקבל כ-80% מהשכר שלה על ידי המענקים שהמדינה הביאה לעסקים.
כך שלא יודע למה צריך להביא לה חוץ מזה את המשכורת הרגילה.

לווים

משתמש מקצוען
רק לידע.
אם היא מדווחת על ההכנסות שלה כחוק, ורשומה כעוסק פטור, היא אמורה לקבל כ-80% מהשכר שלה על ידי המענקים שהמדינה הביאה לעסקים.
אם יש לה עוסק פטור...
יש הרבה מטפלות שאין להם עוסק פטור בגלל שבעבר ובמקומות מסוימים גם כיום אין חובלת פתיחת עוסק פטור. מס הכנסה מצייד אותך עם אישור למפעיל המשפחתון (התמת) שהככנסה שלך לא חייבת במס(כמו ניכוי מס במקור)
ובכך מעמדך לא שכיר ולא עצמאי
אבל לאחרונה הבנתי ממטפלת אחת שהתמת מביא להם 700 שח על כול ילד תמיכה ככה שהן מקבלות משהו.

מאיר גולן

משתמש רשום
רק לידע.
במכתב שהביא לפני כמה הודעות, בסעיף ו', כתוב בדיוק את הדבר הזה.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
במכתב שהביא לפני כמה הודעות, בסעיף ו', כתוב בדיוק את הדבר הזה.
כתוב שם על דמי אבטלה במקרה שיצאו העובדים לחל"ת, אני דיברתי על המענק לעסקים של המדינה לכל מי שהכנסתו ירדה ב20%, בלי קשר להאם יצאו לחל"ת או לא.
למרות שאכן העיקרון ופסק ההלכה (שאין צריך לשלם) ככל הנראה זהים.

lmaof

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה הדבר שאני הכי לא מצליחה לקלוט פה מכל הסיפור
אם היא הייתה נוהגת כחוק ומדווחת היא הייתה מקבלת מהמדינה מענקים שיכסו לה את הנזקים יותר מה50% שהרבה פסקו אז אם היא בחרה משיקוליה היא לא לדווח ולכן לא קיבלה אני אמורה לשלם לה ע"ז?
למה?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
גם מי שמדווחת, אם היא פתחה רק בשנה האחרונה אז היא לא מקבלת, וכדו'
זה לא ש/ל יש הרבה פרטים

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם היא הייתה נוהגת כחוק ומדווחת היא הייתה מקבלת מהמדינה מענקים שיכסו לה את הנזקים יותר מה50% שהרבה פסקו אז אם היא בחרה משיקוליה היא לא לדווח ולכן לא קיבלה אני אמורה לשלם לה ע"ז?
אולי כי אז זה היה יקר יותר כל חודש..

אפשר להסתכל גם מהצד השני:
אם המדינה לא היתה נותנת לאף אחד? איך זה משנה את החובה שלך לשלם כי סיכמת שאת שולחת ונאנסת אמנם ולא יכולת לשלוח..
החידוש הוא שאם המדינה כן נותנת זה רווח שלך וזה מתקזז עם מה שאת היית אמורה לשלם.
אבל אם היא לא מדווחת אז אין לך את הפלוס הזה.

רק מציג את ההסתכלות השונה, לא הולך להתווכח עלזה כי זה לא ש/ל.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
יפה נכתבו שני הצדדים.
ולכן
הדרך היחידה לסיים וויכוח בכסף
או לוותר או להתפשר או רב מוסכם.
ורב שלא שוחחו איתו מעולם על הנושא.

lmaof

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אין בעיה הייתי מקבלת פשרה עם היה דיון העניין הוא שהיא שלחה פתק שהיא שאלה רב והפסק הוא לשלם 50 % כשלדעתי היות ויש הרבה צדדים הפשרה צריכה להיות פחות מחצי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה