שאלה למנוסים שבינינו

נפתלי טל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אשמח אם מישהוא יוכל לפרט את המגבלות של תוכנת מיוז לעומת כתיבה בhtml ו css...

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
התשובה שלך נמצאת בגוף השאלה:
מיוז (או כל תוכנה דומה אחרת) מוגבלת, קוד לא.

אני לא יודע מהם בדיוק ההגבלות של מיוז כי אני לא מכיר את התוכנה, אבל ברור גם לי וגם לך שהיא מוגבלת.

יש כאלו שהדרישות שלהם לא מתנגשות עם גבולות התוכנה, ולהם מן הסתם זה מספיק. אבל אין בכלל מקום להשוואה בין כתיבת קוד לתוכנה שמייצרת קוד לפי הגבלות מסויימות.

נפתלי טל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י Nahum;2142033:
התשובה שלך נמצאת בגוף השאלה:
מיוז (או כל תוכנה דומה אחרת) מוגבלת, קוד לא.

אני לא יודע מהם בדיוק ההגבלות של מיוז כי אני לא מכיר את התוכנה, אבל ברור גם לי וגם לך שהיא מוגבלת.

יש כאלו שהדרישות שלהם לא מתנגשות עם גבולות התוכנה, ולהם מן הסתם זה מספיק. אבל אין בכלל מקום להשוואה בין כתיבת קוד לתוכנה שמייצרת קוד לפי הגבלות מסויימות.

אכן ברור לי שיש הגבלות, השאלה הייתה האם מישהוא יכול ממש לפרט מה אי אפשר ךעשות עם מיוז שאפשר לעשות בכתיבה...

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י נפתלי טל;2142113:
אכן ברור לי שיש הגבלות, השאלה הייתה האם מישהוא יכול ממש לפרט מה אי אפשר ךעשות עם מיוז שאפשר לעשות בכתיבה...

רשימה חלקית ביותר, מחוסר הכירות קרובה עם מיוז אני מביא רק מגבלות קיצוניות...

1. ניהול תוכן ברמה טובה ואיכותית.
  2. משתמשים מרובים.
  3. חנות. מכירה.
  4. פורום.
  5. דו לשוני.
  6. חיפוש בתוך תוכן.
  7. סינון ומיון מתקדמים.
  8. שליחת ניוז.
  9. איסוף ושמירת לידים.
  10. פרסום מתוזמן.
  11. חסימת דפים בסיסמא.

כפי שאתה יכול להיווכח מהרשימה, היכולות של מיוז מתמקדים בעיקר בעיצוב הגרפי. בזה אדובי טובים. אין עוד הרבה מעבר לכך.

היוצא מכך, שאתר עם דרישות קצת יותר פונקציונליות, (למשל: לאפשר תגובות גולשים, ניהול התגובות, סינון אוטומטי של תגובות זבל ותגובות שאינם הולמות. זו דרישה בסיסית ביותר למי שרוצה אתר בשביל לקדם אותו). תיתקע את מי שבונה במיוז.

נפתלי טל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2143743:
רשימה חלקית ביותר, מחוסר הכירות קרובה עם מיוז אני מביא רק מגבלות קיצוניות...

1. ניהול תוכן ברמה טובה ואיכותית.
  2. משתמשים מרובים.
  3. חנות. מכירה.
  4. פורום.
  5. דו לשוני.
  6. חיפוש בתוך תוכן.
  7. סינון ומיון מתקדמים.
  8. שליחת ניוז.
  9. איסוף ושמירת לידים.
  10. פרסום מתוזמן.
  11. חסימת דפים בסיסמא.

כפי שאתה יכול להיווכח מהרשימה, היכולות של מיוז מתמקדים בעיקר בעיצוב הגרפי. בזה אדובי טובים. אין עוד הרבה מעבר לכך.

היוצא מכך, שאתר עם דרישות קצת יותר פונקציונליות, (למשל: לאפשר תגובות גולשים, ניהול התגובות, סינון אוטומטי של תגובות זבל ותגובות שאינם הולמות. זו דרישה בסיסית ביותר למי שרוצה אתר בשביל לקדם אותו). תיתקע את מי שבונה במיוז.

אוקיי, ראשית- תודה רבה על התגובה המפורטת, לפי מה שראיתי אדובי כל הזמן מוסיפים עוד ועוד אפשרויות, האם לדעתך יש צפי כזה שכל הדברים שרשמת יתווספו בעתיד הקרוב למיוז או שזה הולך להשאר פלטפורמה לאתרי תדמית פשוטים? האם זה בכלל מעשי לתכנת דברים מסוג זה באופן ויזואלי ללא צורך בקוד?

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נפתלי טל, שאלותיך מעידים על חוסר הבנה בסיסי. למה הדבר דומה למפת שולחן שאתה אומר שאולי לאט לאט תשתכלל עד שתייתר את השולחן.
המשל: זה תוכנה לעיצוב דפים. ללא לוגיקת צד שרת ואף ללא לוגיקת צד לקוח משמעותית. החלק הארי בכל הדברים ששמואל מנה, מבוססים על מה שהתוכנה אפי' לא חושבת להציע: הנשמה של הדפים, לא המראה שלהם.
אם כוונתך נטו למראה, אזי בזה שמואל לא מנה כ"כ הגבלות אבל הוא עצמו אמר שבגלל שהוא לא מכיר את התוכנה. כי אני סבור שגם בזה היא מוגבלת מאוד, כמו שילד שמצייר עם שבלונות מוגבל ליד צייר.

נפתלי טל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י שמח לעזור;2144218:
נפתלי טל, שאלותיך מעידים על חוסר הבנה בסיסי. למה הדבר דומה למפת שולחן שאתה אומר שאולי לאט לאט תשתכלל עד שתייתר את השולחן.
המשל: זה תוכנה לעיצוב דפים. ללא לוגיקת צד שרת ואף ללא לוגיקת צד לקוח משמעותית. החלק הארי בכל הדברים ששמואל מנה, מבוססים על מה שהתוכנה אפי' לא חושבת להציע: הנשמה של הדפים, לא המראה שלהם.
אם כוונתך נטו למראה, אזי בזה שמואל לא מנה כ"כ הגבלות אבל הוא עצמו אמר שבגלל שהוא לא מכיר את התוכנה. כי אני סבור שגם בזה היא מוגבלת מאוד, כמו שילד שמצייר עם שבלונות מוגבל ליד צייר.

אכן צדקת שאינני מבין בתחום, רק לאחרונה התחלתי קצת להתעניין, ובכל זאת (ותסלחו לי מראש על הבורות) שאלתי הייתה רק לעומת html ו css שככל הידוע לי הם צד לקוח בלבד! אז פורום, ניהול תוכן, חיפוש מתקדם וכל הדברים שמנה ידידנו ניתן לעשותם ע"י htmal?

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בhtml וcss אני מסתכל על מיוז כאל שבלונות מכל הסוגים שאתה נותן לילד לצייר תמונות נוף מקסימה. נא לא להשוות למה שצייר יעשה, בעיקר בגלל הגמישות והחופש מול הקיבעון של השבלונות.

אבל חוץ מזה הקשר בין הhtml+css לבין הלוגיקה גם של לקוח היא די חזקה. אין חופש למעצב לעצב טבלה ככמה דיבים אופקיים. כי ממש מסובך אח"כ לעשות שלחיצה על העמודה תמיין אותה...
וגם מבחינת התוכן יש זיוף רב כשמתמקדים בנראות.

בקיצור מוגבל גם מוגבל.
שייך לדפי נחיתה ודפים שתכליתם ועיקרם סטטי.

וכל זה, בלי להכיר את מיוז...

נפתלי טל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אחר הדברים האלה

נראה לי שמיוז יכולה לעזור גם לכתבנים שבינינו, כמדומני שאת החלק העיצובי היא מכסה בצורה טובה, את החלק התיכנותי תמיד ניתן להכניס באופן ידני וככה חסכת לעצמך הרבה כאב ראש... לא כן?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
בניית דפי אינטרנט בעזרת קוד html/css היא מיומנות מקצועית חיונית הנדרשת בעולם בניית אתרים.
מיוז הוא כלי עזר שנועד להקל על מעצבים גרפיים להפיק דפי אינטרנט מבלי לטרוח ללמוד html/css.

כמובן שהתוכנה, שהיא ללא ספק תוכנה מוצלחת, לא מהווה תחליף לאיש מקצוע אמיתי. אף חברה לבניית אתרים לא תתפשר על גרפיקאי שיודע מיוז לאיוש תפקיד של מפתח פרונט.

יש היום כל מיני תוכנות ואפליקציות שעוזרות לצלמים חובבים לתקן תמונות בעייתיות בשניים שלושה קליקים. האם זה הופך את מי שמשתמש בתוכנות האלה לצלם מקצועי? האם זה הופך אותו לגרפיקאי מקצועי? כמובן שלא. האם תוכנות אלה יאפשרו לצלם חובב להפיק צילום שנראה מוצלח ויפה? כן. האם זה יכול לספק לקוח שזקוק לתוצר מקצועי באמת? לא בטוח...

פרוג מציעים היום קורס מיוז. אני חושב שזה פתרון נהדר עבור מעצבים שמעוניינים להוסיף לסל המוצרים שלהם, גם את המוצר הזה שנקרא "הפקת דפי אינטרנט".
אבל אם מישהו מתכנן באמת להשתלב בתעשייה המקצועית של פיתוח אתרי אינטרנט, עדיף שישקיע קצת יותר מאמץ וילמד איך עושים את זה באמת.

נפתלי טל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;2145397:
בניית דפי אינטרנט בעזרת קוד html/css היא מיומנות מקצועית חיונית הנדרשת בעולם בניית אתרים.
מיוז הוא כלי עזר שנועד להקל על מעצבים גרפיים להפיק דפי אינטרנט מבלי לטרוח ללמוד html/css.

כמובן שהתוכנה, שהיא ללא ספק תוכנה מוצלחת, לא מהווה תחליף לאיש מקצוע אמיתי. אף חברה לבניית אתרים לא תתפשר על גרפיקאי שיודע מיוז לאיוש תפקיד של מפתח פרונט.

יש היום כל מיני תוכנות ואפליקציות שעוזרות לצלמים חובבים לתקן תמונות בעייתיות בשניים שלושה קליקים. האם זה הופך את מי שמשתמש בתוכנות האלה לצלם מקצועי? האם זה הופך אותו לגרפיקאי מקצועי? כמובן שלא. האם תוכנות אלה יאפשרו לצלם חובב להפיק צילום שנראה מוצלח ויפה? כן. האם זה יכול לספק לקוח שזקוק לתוצר מקצועי באמת? לא בטוח...

פרוג מציעים היום קורס מיוז. אני חושב שזה פתרון נהדר עבור מעצבים שמעוניינים להוסיף לסל המוצרים שלהם, גם את המוצר הזה שנקרא "הפקת דפי אינטרנט".
אבל אם מישהו מתכנן באמת להשתלב בתעשייה המקצועית של פיתוח אתרי אינטרנט, עדיף שישקיע קצת יותר מאמץ וילמד איך עושים את זה באמת.

מסכים לגמרי, התכוונתי לומר שלשלב את שניהם, יכול לעזור גם למקצוענים, שכן הם יכולים לעצב את האתר מבחינה חיצונית במיוז, ואת החלק שמיוז לא יכולה לספק- לעשות ע" י כתיבה, זה פשוט נשמע הרבה יותר קל...אני טועה?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י נפתלי טל;2145607:
מסכים לגמרי, התכוונתי לומר שלשלב את שניהם, יכול לעזור גם למקצוענים, שכן הם יכולים לעצב את האתר מבחינה חיצונית במיוז, ואת החלק שמיוז לא יכולה לספק- לעשות ע" י כתיבה, זה פשוט נשמע הרבה יותר קל...אני טועה?

א. עבור מי שיש לו ידע וניסיון בכתיבת קוד, מיוז עלול להרגיש ככלי מיותר ומגביל בתהליך הביצוע.
ב. ממה שהסתכלתי, הקוד שמיוז יוצר, לא קריא כל כך, ולא נוח לאיש מקצוע להתממשק מולו.
ג. הקוד שמיוז כותב הוא בזבזני, לא מדוייק ולא חכם וזה לא מה שאתה רוצה להתבסס עליו אם יש לך ברירה.

אני לא מעוניין להישמע "אנטי מיוז", אני דווקא חושב, כמו שכתבתי קודם, שזאת תוכנה נהדרת עבור מעצב שצריך כלי עבודה גרפי לבניית דפי אינטרנט, בלי להיכנס לכאב ראש של כתיבת קוד.
מצד שני, אם אתה מנסה לסחוט תשובה שזה לא פחות טוב מבנייה מקצועית בעזרת html/css ואפילו יותר טוב, אני מצטער, אבל אני לא יכול להסכים. אמנם קצת קשה להסביר מרחוק ובכתב למי שאינו יודע לכתוב קוד בעצמו כיצד מתבטאים ההבדלים, אבל אם אתה מוכן להסתפק בשורה התחתונה, אז היא: לא. מיוז לא מהווה תחליף שווה ערך לכתיבת קוד איכותית אנושית.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;2145737:
מצד שני, אם אתה מנסה לסחוט תשובה שזה לא פחות טוב מבנייה מקצועית בעזרת html/css ואפילו יותר טוב, אני מצטער, אבל אני לא יכול להסכים. אמנם קצת קשה להסביר מרחוק ובכתב למי שאינו יודע לכתוב קוד בעצמו כיצד מתבטאים ההבדלים, אבל אם אתה מוכן להסתפק בשורה התחתונה, אז היא: לא. מיוז לא מהווה תחליף שווה ערך לכתיבת קוד איכותית אנושית.

כל מילה!

נפתלי טל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;2145737:
א. עבור מי שיש לו ידע וניסיון בכתיבת קוד, מיוז עלול להרגיש ככלי מיותר ומגביל בתהליך הביצוע.
ב. ממה שהסתכלתי, הקוד שמיוז יוצר, לא קריא כל כך, ולא נוח לאיש מקצוע להתממשק מולו.
ג. הקוד שמיוז כותב הוא בזבזני, לא מדוייק ולא חכם וזה לא מה שאתה רוצה להתבסס עליו אם יש לך ברירה.

אני לא מעוניין להישמע "אנטי מיוז", אני דווקא חושב, כמו שכתבתי קודם, שזאת תוכנה נהדרת עבור מעצב שצריך כלי עבודה גרפי לבניית דפי אינטרנט, בלי להיכנס לכאב ראש של כתיבת קוד.

מעריך מאד את תשובותיך השקולות והנעימות, השאלות שלי הן בבחינת שאלת תם, ועזרת לי מאד בהתלבטות על מה לשים דגש בהמשך דרכי המקצועית... תודה רבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה