שאלה למומחי וורדפרס

היוצרת81

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בוקר טוב!

בשעה טובה ומוצלחת ועם הרבה סיעתא דשמייא, הצלחתי לייבא את כל הבלוג שלי מבלוגר לוורדפרס. ועכשיו יש לי מס שאלות-
העיצוב בבלוגר היה מאוד פשוט, כל תבנית שבחרתי היתה אוטומטית מותאמת לעברית וכל צבע ואלמנט יכל להשתנות.
ממשחק עם תבניות וורדפרס חינמיות אתמול בלילה הבנתי שהמצב בוורדפרס שונה.
קודם כל, מצאתי מעט מאוד תבניות חינמיות "נורמליות" בעברית.
דבר שני, השינויים שיכלתי להכיס בהם היו ממש מועטים.
השאלה היא כזו - האם על מנת להכניס שינויים בתבניות וורדפרס חינמיות עליי להיכנס לקובץ הCSS ולשנות אותו? אין דרך אחרת?
2. האם יש סכנה בשימוש בתבניות החינמיות? (הפרת זכויות יוצרים / קוד זדוני שמוכנס בלי שאדע וכו'..)
תודה מראש על התשובות

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י היוצרת81;1041920:
השאלה היא כזו - האם על מנת להכניס שינויים בתבניות וורדפרס חינמיות עליי להיכנס לקובץ הCSS ולשנות אותו? אין דרך אחרת?
2. האם יש סכנה בשימוש בתבניות החינמיות? (הפרת זכויות יוצרים / קוד זדוני שמוכנס בלי שאדע וכו'..)
תודה מראש על התשובות

1. עד כמה שידוע לי - בדרך כלל זה כך. התבניות שמציעות גמישות משמעותית - הן בתשלום. (וגם שם, לא תמיד זה כ"כ קל להגיע לתוצאה הרצויה בלי להבין בHTML וCSS ), יש יוצאים מן הכלל, ואת מוזמנת לעיין בקישור שבהמשך (או כאן )
כדאי שתמצאי תבנית שלא צריך לעשות לה שינויים כלל. אם אם מחפשת דווקא משהו חינמי, ואין לך ידע בCSS - זו הדרך, אני חושב. מה שכן, את לא חייבת דווקא תבנית בעברית, אלא תבנית עם תמיכה בRTL. זאת אומרת תבנית בערבית - זה גם מצוין (ובערבית יש כמובן הרבה יותר מאשר בעברית).
2. לא מצוי.

היוצרת81

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י s976;1042449:
1. עד כמה שידוע לי - בדרך כלל זה כך. התבניות שמציעות גמישות משמעותית - הן בתשלום. (וגם שם, לא תמיד זה כ"כ קל להגיע לתוצאה הרצויה בלי להבין בHTML וCSS )
כדאי שתמצאי תבנית שלא צריך לעשות לה שינויים כלל. אם אם מחפשת דווקא משהו חינמי, ואין לך ידע בCSS - זו הדרך, אני חושב. מה שכן, את לא חייבת דווקא תבנית בעברית, אלא תבנית עם תמיכה בRTL. זאת אומרת תבנית בערבית - זה גם מצוין (ובערבית יש כמובן הרבה יותר מאשר בעברית).
2. לא מצוי.

קודם כל תודה רבה על התשובה. פשוט לכתוב בגוגל- תבנית עיצוב וכו'... RTL? ואז פשוט לשנות את השפה של הכל? (רק אחרי שכתבתי את ההודעה שמתי לב ששמת שם קישור...)

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י היוצרת81;1042453:
קודם כל תודה רבה על התשובה. פשוט לכתוב בגוגל- תבנית עיצוב וכו'... RTL? ואז פשוט לשנות את השפה של הכל? (רק אחרי שכתבתי את ההודעה שמתי לב ששמת שם קישור...)

כן, רק שלא כדאי לכתוב 'תבנית עיצוב' אלא 'wordpress theme'
בשביל לשנות שפה - יהיו לך שם קבצים של תרגום עם סיומת PO ו-MO. צריך לתרגם אותם - לא את הכל, רק את מה שאת צריכה. אם תגיעי לשלב זה - תשאלי כאן שוב, ויעזרו לך.

היוצרת81

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז ככה.. מעלה לכם לבינתיים את הקישור לבלוג כפי שהוא עכשיו (לא משהו בכלל, אני חייבת לציין), זאת פשוט התבנית שהכי הסתדרתי איתה, הכנסתי כמה שינויים קטנים בCSS וככל שאני משחקת יותר עם WP נראה לי שאמנם אני מבינה באופן שטחי אך עדיין רחוקה מאוד מלהבין את כל הפונקציות הגלומות בה.
אי"ה אני עומדת להתחיל קורס מקצועי בנושא רק שאני חייבת בינתיים להחזיר את הבלוג שלי לפעילות, גם אם בגרסה בסיסית זאת. אשמח לכל ביקורת, עצה, טיפ, הסבר ממביני וורדפרס על איך אפשר לשדרג את הקיים. להלן הקישור- http://itzuvgraphi.co.il/
תודה מראש..
נ.ב
אגב, לשם השוואה- להלן הקישור של הבלוג על פלטפורמת בלוגר (מודה שיש לי געגועים לפשטות שלה)http://graphicdesign-or.blogspot.co.il/p/blog-page_15.html
אם אני רוצה להוסיף באנרים ופרסומות לתבנית בוורדפרס.. איך אני עושה את זה??

היוצרת81

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
טוב אני יודעת שזה פורום של עסוקים(-: ובכל זאת.. אשמח לתשובה.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מאוד יפה דוקא. ואני לא מבין בוורדפרס כ"כ.

נ.ב. לגבי התמונות אולי כדאי תוסף של גלריית תמונות.

היוצרת81

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שמח לעזור;1043865:
מאוד יפה דוקא. ואני לא מבין בוורדפרס כ"כ.

נ.ב. לגבי התמונות אולי כדאי תוסף של גלריית תמונות.

איזה כיף- סופסוף תשובה (-:
לגבי התמונות רעיון מעולה - אשמח אם מישהו יוכל להמליץ לי על תוסף כנ"ל וכן להסביר לי אם ישנן הוראות מיוחדות להפעלתו (מעבר להתקנה הרגילה של התוסף במערכת)

היוצרת81

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יש מישהו נוסף שיכול להציץ באתר ולהמליץ על שיפורים?

chayap

משתמש צעיר
D I G I T A L
תוספי גלריה פשוטים וקלים לתפעול..
Nextgen gallery – ( קיימת אופציה בצד שמאל כשאתם בתוך התוסף לתרגם אותו לשפת הממשק שלכם)

שורטקוד לדוגמא: [nggallery id=1 template=caption]

תוסף נוסף
meteor-slides
מתקינים תוסף זה ויש לו אפשרויות :
1.בוידג'יט
2.בדפים ע"י הטמעת shortcode
3.או בהידר ע"י הטמעת קוד php
אם תכנסו לאתר התוסף תוכלו לראות סרטונים על השימוש בו.
בהצלחה!

eliavgrafic

משתמש צעיר
נכתב ע"י היוצרת81;1043985:
יש מישהו נוסף שיכול להציץ באתר ולהמליץ על שיפורים?

אז ככה, קודם כל דחוף להחליף את תמונת הכותרת לרזולוציה גבוהה יותר וכדאי גם להזיז את התפריט העליון קצת ימינה (יש לשים לב ל"הרשמה למגזין" ו"כל הפוסטים" קצת נבלע...)

בסך הכללי האתר בכיוון טוב ולא רע בכלל...

היוצרת81

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אוקיי, עכשיו שאלה נוספת:)
כל תוספי הגלריות למינהם או מציגי התמונות בהגדלה וכו', עובדים למיטב הבנתי רק על גלריה שעליי ליצור בזה הרגע ולא על משהו קיים. האם אני צודקת?
הרי אצלי כל התמונות כבר מוכנסות בתוך הפוסטים כי ייבאתי הכל מבלוגר...
האם אני בעצם צריכה לשכתב את כל הפוסטים מחדש ולשתול בהם את התמונות מחדש על מנת שהתוספים הנ"ל יעבדו?
למשל התוסף הזה-
http://wordpress.org/plugins/easy-media-gallery/
אני מצליחה להחיל אותו רק על פוסטים חדשים או עמודים חדשים אבל לא על הקיימים..
מעריכה את עזרתכם מאוד..

היוצרת81

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
התוסף משום מה לא עובד..

נכתב ע"י אחד פלוס;1044594:
התוסף בקישור מושך תמונת מפוסטים קיימים וכן מספריית המדיה
http://wordpress.org/plugins/really-simple-gallery-widget/
יש לך מושג למה? עכשיו ראיתי שהוא עובד אבל זה לא מה שחיפשתי. אני הייתי רוצה תוסף שלכתחילה יפעל על כל התמונות בכל הפוסטים. ויציג אותן בהגדלה יפה בלחיצה(מצאתי תוסף כזה והתקנתי אותו בהצלחה רק שהוא עובד רק על פוסטים חדשים שאצור עם תמונות שאעלה לגלריה)
מה שקורה בפועל הוא כך-
יבאתי את כל התוכן מבלוגר אבל התמונות לא נמצאות אצלי בשום גלריה. הן בפוסטים וזהו.
1. מה הפתרון לזה?
2.האם יש דרך להכניס את כל התמונות בגלריה מבלי להעלות אותן שוב? (מלא תמונות במלא תיקיות שונות שנאספו במשך שנה וחצי פעילות הבלוג)

אשמח לעזרתכם החשובה ותודה מראש..

אגב, הוספתי כמה דברים נחמדים למי שרוצה להציץ, ממש מתחילה לאהוב את הוורדפרס. הנה שוב הקישור-
http://itzuvgraphi.co.il/

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה