שאלה דחופה בקשר לפתיחת תיק עוסק פטור

תמי היין

משתמש מקצוען
אני עוזרת לחברה לפתוח תיק לבד.
בטופס של בטו"ל, כתוב שעצמאי צריך לצרף טופס של מייצג.
אבל היא לא פותחת עם מייצג, אלא לבד. אז להתעלם מזה? (בטופס 6101)
תודה גדולה!

אני זה אני :)

משתמש פעיל
ניתן לפתוח בלי מייצג, רק שימו לב שמה שאתן מגדירות עכשיו מול ביטוח לאומי אח"כ יהיה קשה לשנות, אז תחליטו בוודאות מה מומלץ עבורה עצמאית/עצמאית ל"ע להגדרה, ממתי וכו' (למשל אם היא תרצה לקבל דמי לידה שתהיה מספיק תקופת אכשרה).

תמי היין

משתמש מקצוען
היא שכירה, ורוצה לפתוח עצמאית ל"ע להגדרה.
משנה ממתי ? (היא כבר עבדה כעצמאית אבל ללא קבלות)
ואיך פותחים בלי מייצג? פשוט לא מצרפים שום דבר?

משתמש פעיל
אם היא עצמאית ל"ע להגדרה אז אין את העניין הביטוחי רק לוודא שסך ההכנסות לאורך השנה תואם לתקרת עצמאי ל"ע להגדרה למספר חודשי הפעילות.
אם עבדה כעצמאית ללא קבלות ועכשיו פותחת עסק זה יכול להיות בעייתי במקרה של ביקורת מ"ה מבקשים לראות דפי בנק כולל 3 חודשים אחורה.
שולחים טופס 6101. לא צריך לשלוח משהו נוסף.
בהצלחה!

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אני עוזרת לחברה לפתוח תיק לבד.
לא מומלץ לפתוח ללא קבלת הדרכה בסיסית בהתנהלות מול הרשויות.
לפעמים זה שונה מאחת לשניה ולכן מה שטוב למישהו אחת יכול להזיק למישהי אחרת כמו אבטלה וכדו'.
רק השבוע פנתה אלי מישהי מפרוג שהפסידה הרבה מאוד כסף שהטעו אותה בהוראות לא נכונות.

מקווה שאכן קיבלה הדרכה מספיקה

בהצלחה

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
לפתוח תיק לבד.
הרבה יותר זול לפתוח תיק + דו"ח שנתי אצל מייצג מוסמך.
יש לה סיכוי גדול מאוד להפסיד הרבה כסף מאי ידיעת החוק.

וממליצה לבדוק טוב טוב את המייצג קודם.
המלצות, ניסיון וכו'

משתמש פעיל
אני עוזרת כאן בכיף, אבל אני תמיד תוהה לעצמי למה אנשים בוחרים לפתוח לבד, אכן טכנית זה אפשרי אבל גם טכנית ניתן לעשות הרבה דברים השאלה מה התוצאה בפועל. פתיחת תיק עולה כמה מאות שקלים (אצלנו המחיר הינו 350 ש"ח+מע"מ) ומקבלים בתמורה פתיחת תיקים מקצועית כולל חשיבה מדויקת ומתאימה לכל מקרה באופן פרטני, הכוונה ראשונית לניהול העסק בצורה חוקית ונכונה ועוד טיפים שווים, האמת זה שווה הרבה יותר מ"החיסכון" של פתיחה עצמאית ואת אלה שפתחו לבד ונכוו אנחנו פוגשים אצלנו במשרד וחבל, לא כל דבר ניתן לתקן.
העיקר שיהיה בהצלחה!

תמי היין

משתמש מקצוען
אני עצמי עוסק פטור כבר המון שנים, מתנהלת לבד ללא רו"ח מגישה דו"ח שנתי בעצמי, הצהרת הון וכו' (שאלות מידי פעם, מפנה ליועצת מס), כך שאני יודעת ומתמצאת בכללים. על סמך זה אני עוזרת לה לעשות את זה באופן עצמאי.
יש משהו נוסף שיכול להיות שונה, כשהיא גם שכירה? לפגוע במשהו?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
יש משהו נוסף שיכול להיות שונה, כשהיא גם שכירה? לפגוע במשהו?
1. האם להגדיר בביטוח לאומי עצמאית או לא?
2. מתי להגדיר וכמה תשלם אם תהי' עצמאית.
3. מה הנקודות זיכוי ממס הכנסה
4. וכו'

כבר היו אצלי הרבה שנעזרו בעצה של חבר ושילמו ע"כ ביוקר, זה שאתם מצליחים להתנהל בעצמכם (תמיד כדאי לבדוק שאכן כך) עדיין לא אומר שזה מנוהל נכון ומוגש כמו שצריך, אבל אדם לעצמו לוקח את האחריות לאחרים זה כבר יותר מורכב.

משתמש פעיל
לפנות למייצג/ניתן לפתוח באיזור האישי במס הכנסה.
באם בחרת לפתוח עצמאית שימי לב לברר היטב את כל הפרטים הן מצד הפתיחה והן מצד ההתנהלות השוטפת. קריטי.
בהצלחה!

משתמש פעיל
היי
אני מחפשת מייצג לפתיחת עוסק פטור
תודה
היי, יכולה לפנות אלי- יועצת מס, בעלת משרד הנותן שירותי מיסים לבעלי עסקים ושכירים.
מצורף כאן מייל יעודי לפרוג, שלחי לי לשם הודעה ואצור איתך קשר nwnymyn949*gmail.com.
אצלנו את מקבלת פתיחת תיקים מקצועית ומהירה וכן, מיוחד- הדרכה ראשונית מקיפה הכוללת את כל הטיפים החשובים לתחילת דרך עצמאית בצורה קלה, רווחית ובטוחה.
בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

פלונית.

משתמש רשום
שאלה
ניתן לפתוח כעת עוסק פטור רטרו חודש חודשיים אחורה (במע"מ ובט"ל) או שלא ניתן רטרו לשנת מס קודמת?
וכן שאלה שנשאלה...(אם כן אפשרי רטרו:)
אפשר לפתוח בביטוח לאומי על 6 חודשים אחורה או שזה צריך להיות מותאם לתיק במע"מ ?

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
ניתן לפתוח כעת עוסק פטור רטרו חודש חודשיים אחורה (במע"מ ובט"ל) או שלא ניתן רטרו לשנת מס קודמת?
לא ניתן במערכת שעמ. אולי מול פקיד.
אפשר לפתוח בביטוח לאומי על 6 חודשים אחורה או שזה צריך להיות מותאם לתיק במע"מ ?
כיום אכיפה ממש רצינית על העניין

אולי מעניין אותך גם...