שאלה ב-Word - סידור מדבקות

דייקן

משתמש רשום
בס"ד
אני זקוק מדי שבוע לשלוח מס' מכתבים. את הכתובות הייתי פעם מדפיס ע"ג המעטפה, ואז המדפסת הערימה קשיים. עברתי למדבקות, והי' לי גודל וגובה מדבקות מסויים שאיתו הייתי מסתדר, וזה לא הי' יוצר בעיות.
ביום בהיר אחד - נאבד לי גודל המדבקות, וגם הדף שהי' רשום שם הגודל - איני מוצא אותו. אז ניסיתי בגודל ברירת המחדל שיש ב-word. וזה לא עובד. הבעי' היא כזו: בדף מדבקות רגיל של 21, כלומר: 7X3 ואם איני טועה, גם בדפי מדבקות בגודל שונה, יש כמו פס מלמעלה שנראה כמו 1/4 מדבקה (פס די רחב, יחסית). כעת, כשאני מדפיס מדבקה, היא מודפסת חציה על הפס הזה, וחציה על המדבקה הראשונה בעמוד (לדוגמא), ובמקרה של דף מדבקות שלם, כמו שאני למשל, מדפיס את כתובתי, ע"ג דף מדבקות, ויש לי מדבקות עם כתובתי לתקופה - נוצרת עוה"פ הבעי' שהמדבקות הראשונות מודפסות חציין על הפס, וחציין על המדבקות הראשונות, ובשורה השני'ה - זה מהחצי של המדבקה הראשונה, עד החצי של המדבקה השני'ה...

לשנות את גודל המדבקה ו/או ליצור "תוית חדשה" ב-word, אז אם משנים לגודל אחר, אין זה כפי ההגדרות ומופיעה הודעה כי יצאת החוצה יותר מדי... ומה שעושים שם זה לא טוב.

אני זקוק כעת להגדרות עבור תוית (מדבקה), בדפים של A4, גודל 7 לאורך על 3 לרוחב, ובקיצור דפים של 21, 7X3.
מישהו יודע לעזור לי בזה, שלא יודפסו לי מדבקות על הפס העליון? ושהמדבקות יודפסו באופן נכון??

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
צריך הגדרות יותר מדויקות של המדבקה: גובה רצועת המדבקה המופיעה בראש הדף, גובה המדבקה ורוחב המדבקה.
תצרף את הגדלים המ"מ ואשתדל לעזור.

דייקן

משתמש רשום

נכתב ע"י piku;51044:
צריך הגדרות יותר מדויקות של המדבקה: גובה רצועת המדבקה המופיעה בראש הדף, גובה המדבקה ורוחב המדבקה.
תצרף את הגדלים המ"מ ואשתדל לעזור.
בס"ד
אני משתמש בגדלי ברירת המחדל של וורד 2003. כל עוד שלא עברתי ל-2007...

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נסה לבדוק בהגדרות עמוד מהו גודל העמוד שבחרת, אם לאחר שבחרת גודל a4 הוא מפרט: רוחב: 8.24*, גובה:11.69*, יתכן שמדובר באינטשים ולא ס"מ,
לכן גם בהגדרות התוית אתה צריך לבחור דף a4 והגדרות גודל בהתאם, ז"א שיש לחלק את הגודל הנתון בס"מ חלקי 2.54, לדוג' אם רוחב המדבקה הוא 7, אזי הנתון שתציין יהיה 7/2.54=2.75 וכן הלאה.
יש למדוד בסרגל את רוחב הפס העליון, את רוחב המדבקה וגובה המדבקה ולסמן את הנתונים במקום המתאים. (לשים לב שגודל הדף הבחור הוא a4, ושוליים צידיים - 0)
במידה וזו הבעיה, מקוה שעזרתי לך.

אגב, יש מישהו שיודע איך הופכים את ברירת המחדל לס"מ.
בכל אופן, גם אם המחשב עובד בס"מ, יש למלא את הנתונים באופן מדוייק,
הבנתי שזו פעם ראושנה שאתה בוחר תוית לפי בחירה מותאמת אישית,
א"כ בעקרון יש 8 שדות שצריך למלא
שוליים עליונים: יש למדוד נראה כי אצלך זה לפחות 1 ס"מ.
שוליים צידיים: 0 (אני מבינה שמדובר בדף a4 מלא).
גובה התוית: יש למדוד ולמלא מדוייק, (יש כל מיני גדלים בשלוש טורים 3.5 ס"מ/2.8 ס"מ וכו').
רוחב תוית: לכאורה 7 ס"מ (מדובר בשלוש טורים).
גובה כולל: יש לציין את גובה התוית בדיוק (האפשרות הזו יכולה לגרום לבלגן אם הערך המצויין גבוה מגובה התוית, היא קיימת בשביל דף מדבקות עם רווח בין מדבקה למדבקה).
רוחב כולל: כנ"ל, יש לציין את גובה התוית בדיוק.
מס' תויות לרוחב: 3
מס' תויות לגובה: יש לספור את שורות המדבקות ולציין.

לכאו' לא אמורה להיות בעיה.

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
כוונתי היתה להגדרות של דף המדבקות שיש בידך(פיזית).
כשיש לנו את הפרטים כמו שצריך אזי ההגדרה בוורד הופכת להיות פשוטה יותר מפשוטה.
אגב, ביצירת תוית חדשה(בהתאמה אישית) ניתן לתכנן בצורה מאוד קלה את דף המדבקות תודות לתצוגה המקדימה שמופיעה בראש המסך.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י דייקן;50494 לשנות את גודל המדבקה ו/או ליצור "תוית חדשה" ב-word:
אם הבעיה היא שמופיעה הודעה לא מוגדר מספיק שוליים, ומה שמחוץ לשוליים לא יודפס, לא צריך להתייחס. במידה והטקסט ממורכז למרכז המדבקה, לא תהיה בעיה. אפשר לעשות אישור והמדבקות ייצאו בסדר.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
לשנות לס"מ:
Tools
Options
Measurement Units

דייקן

משתמש רשום
אולם אין אפשרות להמשיך...

נכתב ע"י עפרה;51356:
נכתב ע"י דייקן;50494 לשנות את גודל המדבקה ו/או ליצור "תוית חדשה" ב-word:
אם הבעיה היא שמופיעה הודעה לא מוגדר מספיק שוליים, ומה שמחוץ לשוליים לא יודפס, לא צריך להתייחס. במידה והטקסט ממורכז למרכז המדבקה, לא תהיה בעיה. אפשר לעשות אישור והמדבקות ייצאו בסדר.
בס"ד
אין דבר כזה לא צריך להתייחס!!! אין אפשרות להמשיך הלאה! לכן אמרתי שזה לא טוב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה