שאלה בקשר לקניית דומיין

SIVAN1

משתמש רשום
אקדים ואמר שלא למדתי בניית אתרים (אולי בהמשך..)
אך כפי שהבנתי שאפשר לשים מצגת פלאש/PDF (לצורך הצגת תיק עבודות)

השאלה שלי היא :
האם צריך קודם לרכוש שרת ואז את הדומיין בשביל לעלות אותו לאתר?
האם אפשר לעדכן את האתר? כלומר להוסיף / לשנות ? (אחרי עדכון בשרת..)

ושאלה אחרונה:
איך מתבצעים עדכונים בשרת שנרכש? זה כמו במחשב האישי? (מחיקה, העתקה וכו' פשוטה?)

תודה רבה.

אתי לוי

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
דומיין ועוד

נכתב ע"י sivan;586025:
האם צריך קודם לרכוש שרת ואז את הדומיין בשביל לעלות אותו לאתר? האם אפשר לעדכן את האתר? כלומר להוסיף / לשנות ? (אחרי עדכון בשרת..)
איך מתבצעים עדכונים בשרת שנרכש? זה כמו במחשב האישי? (מחיקה, העתקה וכו' פשוטה?).
בכל מקרה לא רוכשים שרת. רוכשים דומיין (שם האתר שלך) ורוכשים מקום לאחסון/אכסון כל קבצי האתר בחברה כלשהי. אם את צריכה מצגת אז לצורך הצגת עבודות את סה"כ מצרפת קובץ. ולגבי אתר - את קבצי אתר מעלים לשרת החברה ומעדכנים דרך תוכנה או מערכת ניהול תוכן. זה גם כולל פקודות פשוטות אבל זה שונה.

SIVAN1

משתמש רשום
תודה על התשובה

אך השאלה שלי
אם זה משהו פשוט שגם בלי לדעת בניית אתרים אפשר לעשות?
איזו תוכנה זו ?

בקיצור, אם אין לי ידע בבניית אתרים אז אין לי מה לעשות עם שרת האיחסון?

תודה רבה.

אתי לוי

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י sivan;586065:
אך השאלה שלי אם זה משהו פשוט שגם בלי לדעת בניית אתרים אפשר לעשות? איזו תוכנה זו ? בקיצור, אם אין לי ידע בבניית אתרים אז אין לי מה לעשות עם שרת האיחסון?
בשביל לעדכן אתר צריך שיהיה אתר. רק אם משהו יבנה לך אתר עם מערכת ניהול תוכן תוכלי לעדכן בעצמך וזה לא כ"כ מסובך. אחסון צריך כשיש אתר מעוצב במחשב האישי ורק צריך להעלותו לשרת. אם התבלבלת את יכולה להתקשר אלי בטלפון (ראי אתר בחתימה).

SIVAN1

משתמש רשום
אכן התבלבלתי..

אני אסביר את עצמי :

אני קונה דומיין + אחסון
מה הלאה?
איך אני מעלה מהמחשב שלי לאתר ?

(אני לא מדברת על אתר מורכב אלא דף אחד שמורכב מקובץ פלאש/PDF/תמונה
משהו כמו : האתר יעלה בקרוב..
הבנתי שזה אפשרי.. תקנו אותי אם אני טועה)

תודה על הסבלנות.

SIVAN1

משתמש רשום
מישהו מכיר את האתר

"אלמנט ישראל" ?
איך הם?

אשמח לקבלת חוו"ד

נפוליאון

משתמש רשום
אם אתה רוצה עם סיומת ישראלית, (co.il) תקנה בארץ. פחות או יותר המחירים אותו הדבר.
אם אתה רוצה לשלם זול, ניתן לקנות סיומת COM ב10 דולר לשנה.

chani-studi

משתמש צעיר
תגובה

לדף אחד של תמונה יש דרך פשוטה,
אבל לא מומלצת בגלל הקטע של קידום בגוגל: :rolleyes:
לרכוש דומיין וחבילת אחסון בסיסית (יש גם אחסון חינמי עם פרסומות) אח"כ

1. להכין קובץ תמונה בפוטו שופ
2. לעשות שמירה לאינטרנט והתקנים
3 כאשר את שומרת לבחור באופציה " html ותמונות "
4. לרשום את שם הקובץ index.html (חשוב מאוד לא לרשום שם אחר!!!)

להעלות את הקובץ והתמונות ששמרת דרך תוכנת הftp
(הוראות הדרכה תקבלי מחברת האחסון)

קחי בחשבון, שזהו דף באינטרנט ולא אתר אין אפשרות לעשות קישורים, כמו"כ, גוגל לא יצליח לקרוא את האתר והוא לא יעלה בתוצאות החיפוש.
אבל זו הדרך הכי הכי בסיסית שיש

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בקצרה, אתר ללא כל מערכת ניהול תוכן, מכיל תיקייה ראשית שבתוכה מופעל כברירת מחדל קובץ בשם index כל שהוא שנמצא בה (בפורמט html, או PHP/ASP בהתאמה לאחסון - אתה כמובן תילך על הזול ונוח: PHP).
להעלות קובץ מסויים וכדומה זה מאוד פשוט, זה נעשה או ע"י פאנל ניהול (יישום רגיל אבל אינטרנטי כמו google docs לדוגמא) או ע"י תקשורת FTP, יש הרבה תוכנות בעברית נוחות לזה וזה גם משולב בדריימוובר.
דומיין אפשר לקנות אחרי או לפני שכירת האחסון. אני ממליץ על חברת livedns. שם רכשתי את שלי. לוקח כמה שעות עד אישור הקנייה - אז אפשר מייד להשתמש בה ע"י הגדרה של הדומיין בפאנל הניהול (או ע"י שאיש הקשר של חברת האחסון יעשה זאת עבורך). בעת קניית דומיין מתבקשים להגדיר כתובות IP שהם הכתובת של המארח (מקבלים זאת מחברת האחסון בעת הקנייה), אם עדיין אין אחסון אפשר להגדיר זאת מאוחר יותר ע"י החברה שמכרה את את הדומיין ("רשם הדומיין").
עלות אחסון html פשוט: בדרך כלל העסקה היא על חצי שנה מינימום (בעסקאות גדולות יש כללים אחרים לגמרי כמו זמן חרטה גדול וכו'), כשהעלות לחודש סביב ה20 ש"ח. כמובן שיש אין סוף מחירים לכל כיוון עם ובלי הצדקה (יש הרבה הרבה נתונים לסיבת מחיר גבוה או נמוך).
כמעט כל חברה נותנת רשמית מענה 24 שעות ביממה, בפועל כנראה אף אחת לא עומדת בזה ממש (חוץ מהיקרות). אני אישית לא היה לי נסיון בזה.
עלות הדומיין לא זכור לי, אבל עסקה של מינימום שנה/שנתיים מחיר לא כ"כ גבוה - פחות ממאה בודאי.
אשמח אם יתקנו אותי על טעויות לתועלת מתחילים אחרים.

NetoMedia

משתמש רשום
ניתן לבנות בחינם בגוגל סייט

ואם תרצה יש דרך פשוטה מאוד לבנות "מעין אתר" בגוגל סייט. זה בחינם ולעיתים זה עושה את העבודה.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש לך אתר נורמלי, אז למה צריך גם אתר בגוגל סייטס ?

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש תוכנה שפיתחנו, רוצינו להוסיף בתוך התוכנה עמוד עם תוכן משתנה, אז פתחנו אתר בגוגל סייטס, בחינם. יש שם אפשרות של קישורים, אפשרות של הוספת תמונות וקבצים ועוד.
https://sites.google.com/site/keshertochna/

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה