דרוש מידע רשימת קניות לישיבה גדולה

ימימהתמימה

משתמש רשום
בני הבכור תחיל בעז"ה באלול הקרוב ללמוד בישיבה גדולה (בתקווה שהכל יתנהל כרגיל....)
הישיבה כמובן מרוחקת מהבית ומחוץ לעיר.
אשמח לשמוע מאמהות בעלות ניסיון מה מומלץ לקנות ובאיזה כמויות
תודה מראש לעונות

bujo bizual

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הרבה מורל!!!
יותר חשוב מכל דבר גשמי!
ועכשיו ברצינות,
- ערכת בדיקת קורונה לסוף זמן או לשבת געגועים.
- מצעים
- ולפחות משהו מותרות אחד כדי שירגיש טוב על הלב!

פיר

משתמש סופר מקצוען
לבנים להחלפה תוספת חולצןת ןמכנסים
עוד ציצית
לא תמיד יש להם אפשרות לכבס.
להוסיף מגבת רחצה גדולה
ןנעלי גומי לאמבטיה
והעקר בהצלחה רבה.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
סלסילת כביסה (כזו שיכולה להכנס מתחת למיטה).
ותתקשרו מפעם לפעם לטלפון הציבורי ע"י בית המדרש, זה עושה טוב על הלב...

ש.א.ז.

משתמש פעיל
תודה על פתיחת האשכול!!!
גם לי בן בכור שיוצא לישיבה גדולה בס"ד, וגם אני אשמח לשמוע עוד דברים (חוץ מעצות שבוודאי תמיד מועילות!!!) אשמח אם תוסיפו גם רשימות טכניות.
למשל: כרית, שמיכות, תאורת לילה, מאוורר/תנור - אלו דברים שצריך לדאוג להם, או שהיום מקבלים הכל בישיבה (או חלק מזה).
חוץ מזה - מישהו כתב כאן בגדים שיספיקו לשבועיים, כל כמה זמן חוזרים הביתה? פעם בשבועיים או פעם בחודש? או שהיתה בזה כוונה אחרת למה דווקא שבועיים?
ועכשיו אני מתלבטת אם לרשום את השאלה הבאה או לא, כדי שלא יתחילו כאן פולמוסים שלמים בנושא, אבל היות והשאלה כן חשובה מאוד, אני חושבת שאפשר לסמוך עליכם שלא תגלשו לנושא הכי נדוש בתקופתנו:
למי שכתב על ערכת בדיקת קורונה - מה זה? האם הכוונה לערכת בדיקה עצמית, (לפי מה ששמעתי שהיא ממש לא נכונה/מדוייקת)? אז באמת אני שואלת, צריך לעשות לפני תחילת הזמן בדיקה, או לא? ואם כן, אז איך זה עובד?
ושוב, אנא - אל תהפכו את האשכול הזה לדיונים על הקורונה, רק תענו ספציפית לגבי השאלה כאן.
מחכה לתשובות לכל השאלות (בעיקר לא רק על הקורונה ;)).

חרבונא

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
תודה על פתיחת האשכול!!!
גם לי בן בכור שיוצא לישיבה גדולה בס"ד, וגם אני אשמח לשמוע עוד דברים (חוץ מעצות שבוודאי תמיד מועילות!!!) אשמח אם תוסיפו גם רשימות טכניות.
למשל: כרית, שמיכות, תאורת לילה, מאוורר/תנור - אלו דברים שצריך לדאוג להם, או שהיום מקבלים הכל בישיבה (או חלק מזה).
חוץ מזה - מישהו כתב כאן בגדים שיספיקו לשבועיים, כל כמה זמן חוזרים הביתה? פעם בשבועיים או פעם בחודש? או שהיתה בזה כוונה אחרת למה דווקא שבועיים?
ועכשיו אני מתלבטת אם לרשום את השאלה הבאה או לא, כדי שלא יתחילו כאן פולמוסים שלמים בנושא, אבל היות והשאלה כן חשובה מאוד, אני חושבת שאפשר לסמוך עליכם שלא תגלשו לנושא הכי נדוש בתקופתנו:
למי שכתב על ערכת בדיקת קורונה - מה זה? האם הכוונה לערכת בדיקה עצמית, (לפי מה ששמעתי שהיא ממש לא נכונה/מדוייקת)? אז באמת אני שואלת, צריך לעשות לפני תחילת הזמן בדיקה, או לא? ואם כן, אז איך זה עובד?
ושוב, אנא - אל תהפכו את האשכול הזה לדיונים על הקורונה, רק תענו ספציפית לגבי השאלה כאן.
כל ישיבה והסרט שלה....
וזה עונה בגדול על כל השאלות....

bujo bizual

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
תודה על פתיחת האשכול!!!
לא יודע אם הבדיקה היא 100% אבל מה יש להפסיד?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אשמח לשמוע מאמהות בעלות ניסיון מה מומלץ לקנות ובאיזה כמויות
אני לא אמא בעלת ניסיון, אבל כן אברך בעל ניסיון :)

כל מה שהבחור צורך בבית, ולא נותנים בישיבה.
בישיבה נותנים:
  • שלוש ארוחות ביום, כולל סכו"ם. ("על מגש של כסף"...)
  • מיטה.
  • יש ישיבות שנותנות קפה, סוכר (תה) וחלב. ויש שלא.
זהו.
  • בגדי שבת וחול
  • פיג'מה על שלל סעיפיה (כולל נעלי בית, ו/או קרוקס). לבדוק את הסוג שמקובל בישיבה.
  • כלי רחצה (מגבות פנים ידיים וגוף, משחת ומברשת שיניים, מכונת גילוח, מברשת שיער + מסרק, דאורדורנט, שמפו וכו')
  • מצעים (כולל שמיכה וכרית)
  • נשנושים (כולל מזון להכנה מהירה, כגון מנות חמות). קחו בחשבון שזה לא יישאר להרבה זמן, וזו עוד סיבה לצייד אותו בכסף
  • תפילין
  • ספרי קודש (מינימום: גמרא, קובץ מפרשים, סליחות, מחזורי ר"ה ויו"כ)
  • ספרי קריאה
  • נגן ואוזניות עם מוזיקה ו/או שיעורים
  • פלאפון ומטען (בישיבות שמותר)
  • עטים, דפדפות וקלסרים, ככל הנדרש
  • כסף
  • מנורת לילה (עדיף מנורת שבת)
  • מאוורר (תלוי אם יש בישיבה מזגן)
  • מגהץ + קרש גיהוץ
  • חומרי כביסה (כולל סל כביסה)
  • אקמול, פלסטרים וכדו'
  • ברכה של אבא
  • נשיקה של אמא
וכמובן לזכור: א', המרחקים בארץ לא באמת כ"כ גדולים. ב', מן הסתם הוא ישכח משהו...

נערך לאחרונה ב:

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לבחורים בשיעור א' יש בדר"כ שבת געגועים בשבת השנייה של זמן אלול.
חוץ מזה, הנורמה בעולם הישיבות היא שחוזרים הביתה בכל שבת רביעית, ויש שבכל שבת חמישית, ואני חושב שבתפרח זה בכל שבת שישית.
ברוב הישיבות אין אכיפה על החזרה הביתה בשבתות, ולכן יתכן שהבחור ירצה לחזור לעתים תכופות יותר / פחות.

ערכת תפירה קטנה (חוט ומחט)
לא מכיר הרבה שעושים בזה שימוש...

נערך לאחרונה ב:

nuyh

משתמש פעיל
זה ניסוי ותהיה , מגיעים לישיבה ומה שחסר אפשר להעביר ( גם בקפסולות )

מה שהכי חשוב להרגשה הכללית של הבחור זה שהוא יודע שאתם תומכים בו גם בישיבה גשמית ונפשית ומה שהוא יצטרך הוא יקבל .
זה מוריד לבחור את מפלס החרדה (וגם להורים.)

תקוע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

ברכת הבית

משתמש צעיר
רשימת קניות:
מזודה גדולה לתחילת זמן
טוב שיהיה גם מזודה בינונית או קטנה לשבתות חופשה
חולצות לשבועיים
15-20 זוגות גרבים וכדו'
2 מכנסי שבת, ליום יום- לפי הרגלי ההחלפה שלו
קרוקס
סט מצעים אחד מספיק להם, הם לא טורחים לכבס בישיבה, גם אם יש מכונת כביסה.
חלוק מגבת, מגבת רחצה, מגבת ידיים
ספל וקערה
שמפו, סבון, וכל מה שקשור להגיינה האישית של הבחור
פנס - יש בחורים שאוהבים לקרוא בלילה או לקר"ש.

בגדול בכל בית יש את ההרגלים והמינונים היחודיים לו, כך שקשה לקבוע מה צריך ומה לא וכמה
תלוי כמה הבחור איסטניסט, כמה הוא אוהב לדאוג לעצמו ומטריח את עצמו עבור זה....
תחשבי מה היית שמה לו במזודה לנסיעה לשבוע למקום בלי כלו--ם
תכפילי את זה ב-2 והרי לך המינונים

כביסה- יש ישיבות שיש מכונות יש ישיבות שאין, גם כשיש מכונה,
הבנים לא מתים על זה, ולכן הם מעדיפים לשלוח.
אבל גם אם הם מכבסים הם צריכים למלא מכונה, כי אחרת הם צריכם לחפש שותפים וכו'
ולא תמיד יטרחו לעשות את זה...

הכי חשוב להם- ההרגשה הטובה שנותנים להם, בטלפון, במשלוח פינוקים לשבת או לבוא סתם לבקר באמצע השבוע
שיחות טלפון מאחים ואחיות קטנים מאו--ד מחממים להם את הלב, ואם אפשר להשאיר הודעות קוליות, ויש לכם סבלנות לזה, תשאירו לו מידי פעם הודעות חמות ומתגעגעות. היחס והפינוקים האלה נותנים להם כח להשאר בישיבה ולא ולחזור הביתה
הבן שלך צריך אותך בימים אלה יותר מתמיד, גם הוא יותר גבוה ממך ויש לו זקן.....

זהו שמי!

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לא מכיר הרבה שעושים בזה שימוש...
המון משתמשים בזה - מנסיון!!
מנורת לילה (עדיף מנורת שבת)
רצוי למקרים כאלו להביא גם כבל מאריך ומפצל לא תמיד יש שקע ליד המיטה.

וכחיזוק לכל הדברים הנכונים שנכתבו למעלה תנו לו כמה ימים להיות בישיבה ואז תבדקו מה חסר ומה עוד צריך,

וכמובן שדברים של אמא זה המון! כגון אוכל מוכן או אוכל מוכן חלקית (לא רצוי בתחילת ש"א),
ביקורים - חשוב ביותר.
וכמובן כסף אפילו שלדעתכם לא נצרך.....

ש.א.ז.

משתמש פעיל
אני לא אמא בעלת ניסיון, אבל כן אברך בעל ניסיון :)

כל מה שהבחור צורך בבית, ולא נותנים בישיבה.
בישיבה נותנים:
  • שלוש ארוחות ביום, כולל סכו"ם. ("על מגש של כסף"...)
  • מיטה.
  • יש ישיבות שנותנות קפה, סוכר (תה) וחלב. ויש שלא.
זהו.
  • בגדי שבת וחול
  • פיג'מה על שלל סעיפיה (כולל נעלי בית, ו/או קרוקס). לבדוק את הסוג שמקובל בישיבה.
  • כלי רחצה (מגבות פנים ידיים וגוף, משחת ומברשת שיניים, מכונת גילוח, מברשת שיער + מסרק, דאורדורנט, שמפו וכו')
  • מצעים (כולל שמיכה וכרית)
  • נשנושים (כולל מזון להכנה מהירה, כגון מנות חמות). קחו בחשבון שזה לא יישאר להרבה זמן, וזו עוד סיבה לצייד אותו בכסף
  • תפילין
  • ספרי קודש (מינימום: גמרא, קובץ מפרשים, סליחות, מחזורי ר"ה ויו"כ)
  • ספרי קריאה
  • נגן ואוזניות עם מוזיקה ו/או שיעורים
  • פלאפון ומטען (בישיבות שמותר)
  • עטים, דפדפות וקלסרים, ככל הנדרש
  • כסף
  • מנורת לילה (עדיף מנורת שבת)
  • מאוורר (תלוי אם יש בישיבה מזגן)
  • מגהץ + קרש גיהוץ
  • חומרי כביסה (כולל סל כביסה)
  • אקמול, פלסטרים וכדו'
  • ברכה של אבא
  • נשיקה של אמא
וכמובן לזכור: א', המרחקים בארץ לא באמת כ"כ גדולים. ב', מן הסתם הוא ישכח משהו...
וואו!!!
יישר כח גדול על הפירוט!!!
בקיצור, מישהו אמר לי חצי נדוניה, אני רואה שזה נדוניה שלימה.... ;)
מאיפה מתחילים????

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה