מידע שימושי רשימת הניספים ז"ל במגיפה מהציבור החרדי - והחי יתן אל לבו!

מאורגנת

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
ואני תמהה לעצמי, מהיכן הודאות שיש לך במניעים לכל תגובה. ובהתנהלות של כל אחד בביתו ובסביבתו.
לא יודעת איך הגעת לזה שכתבתי את זה עליך....
הדברים נכתבו כתגובה
לכמה מקרי פטירה מצערים
שהמשפחה האשימה את התנהלות הבי"ח
ופחות את עצמם
(כמובן שאין שופטים אדם בעת צערו אבל הדברים כאן זועקים)
לא באה למדוד את ההתנהלות של איש וביתו
כל אחד יעשה כפי שמורה לו רבו וקהילתו
אבל יש כאן צירוף מקרים שחוזר על עצמו
(נפגשתי בזה לא רק בפרוג)
שהקהילות שלא שומרות
מפילות את זה כמעט קבוע על מערכת הבריאות
וההתנהלות הנ"ל מעוררת תמיהה
וגם מסוכנת
מהסיבות שפורטו לעיל

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
למה סתם ללכלך על אנשים??.??
אני מסכימה איתך שיש טעויות ורשלנויות רפואיות אבל במקום לדבר צריך לעשות!!
חלק מן העשייה, לטעמי, היא לעורר את האנשים לשים לב אל יקירם שבבית החולים ולא להתיחס אל המקום כחף מכל שגיאה.

לא יודעת איך הגעת לזה שכתבתי את זה עליך....

לא עלי.
אך חשוב לשים לב
שהתלונות האלו נשמעות לרוב מהקהילות שספגו אבידות אך לא שומרות במודע על ההנחיות,

ההתנצלות שלי, על כך שאני שומרת היתה עקב כך שכל נסיון לראות צדדים נוספים בתמונה, כאן בפרוג, נידון בדרך כלל, באופן אוטומטי כמעט, במטח האשמות על חוסר שמירה וזהירות.

בריאות איתנה לכולם
והלוואי ולא נשמע יותר שוד ושבר לא באשכול זה ולא במקומות אחרים.

פ.נ

משתמש מקצוען
אני רוצה להזכיר לכם את אותו מקרה שבו ילדה בת 11 ניפטרה ובהתחלה חשבו שזה מקרונה ואחר כך אמרו שהיה לה שבץ(נראה לי)
והרופאים התריאו ואמרו שיש אנשים שמפחדים ללכת למחלקות בתי חולים מחשש הידבקות בקרונה וגם היה תוצאות של מחקר שמראה שחלה ירידה במיספר המאושפזים הקבוע.....
צריך לזכור גם את זה(לא יודעת עם זה אמין או לא)
אני לא באאה להצדיק את הרופאים........

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
חלק מן העשייה, לטעמי, היא לעורר את האנשים לשים לב אל יקירם שבבית החולים ולא להתיחס אל המקום כחף מכל שגיאה.

לא עלי.

ההתנצלות שלי, על כך שאני שומרת היתה עקב כך שכל נסיון לראות צדדים נוספים בתמונה, כאן בפרוג, נידון בדרך כלל, באופן אוטומטי כמעט, במטח האשמות על חוסר שמירה וזהירות.

בריאות איתנה לכולם
והלוואי ולא נשמע יותר שוד ושבר לא באשכול זה ולא במקומות אחרים.
דבר ידוע ומפורסם שלעולם לא מפקירים קרוב משפחה בבית חולים לבד (גם כשיש רופאים מאוד נחמדים ואפילו אם הם חברים).
לצערנו בגלל שמדובר במחלה מאוד מדבקת לא מאפשרים כניסה לקרובי משפחה רק לפרידה רח"ל.

מאורגנת

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
התנצלות שלי, על כך שאני שומרת היתה עקב כך שכל נסיון לראות צדדים נוספים בתמונה, כאן בפרוג, נידון בדרך כלל, באופן אוטומטי כמעט, במטח האשמות על חוסר שמירה וזהירות.
לא יודעת איך זה קשור למה שכתבתי
מאחלת לכל עמ"י
שנה טובה ומתוקה
ושלא נדע עוד צער

פ.נ

משתמש מקצוען
דבר ידוע ומפורסם שלעולם לא מפקירים קרוב משפחה בבית חולים לבד (גם כשיש רופאים מאוד נחמדים ואפילו אם הם חברים).
לצערנו בגלל שמדובר במחלה מאוד מדבקת לא מאפשרים כניסה לקרובי משפחה רק לפרידה רח"ל.
זה ברור.....(בבין עם זה קרונה ובין עם זה )
ואגב באמת צריך להצדיע לאותם ארגוני חסד ולאותם מיתנדבים בבתי חולים אשר מוסרים נפשם למען החולים.....

פסגות

משתמש מקצוען
נגעת בנקודה
ולכן צריך להשגיח שבעתיים על מה שקורה בתי החולים

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
נמצאים בבתי חולים רופאים/ות אחים/ות שבחצי השנה האחרונה מחרפים את נפשם רק כדי להציל עוד ועוד בני אדם
הערה קטנה אחת

הייתי אומרת שהם כל החיים מתרוצצים, ובחצי שנה האחרונה הוסיפו עוד יותר מעל ומעבר

בנמלך

משתמש פעיל
כל אחד יעשה כפי שמורה לו רבו וקהילתו
אבל יש כאן צירוף מקרים שחוזר על עצמו
(נפגשתי בזה לא רק בפרוג)
שהקהילות שלא שומרות
מפילות את זה כמעט קבוע על מערכת הבריאות
[/QUOTE]
רבו ניחא, קהילתו - מפני מה? מפחד להיראות אחרת? רוצה להיראות טוב בעיני סביבתו? ובגלל זה מותר לגרום חלילה וחס לנזק לאנשים חפים מפשע? כן, אלו שלא נשמעים, ולא נזהרים, ומסתובבים כאילו כלום היה - גורמים ביודעין לאחרים שמסתכנים ויכולים עד כדי מוות. ולא משנה אם תקרא לזה בגלל קורונה או בגלל רשלנות רפואית - את ההתחלה לדבר, שבגללו היה צריך להגיע לבית החולים, הביא עליהם אחד שלא נזהר. במודע.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
רבו ניחא, קהילתו - מפני מה? מפחד להיראות אחרת? רוצה להיראות טוב בעיני סביבתו? ובגלל זה מותר לגרום חלילה וחס לנזק לאנשים חפים מפשע? כן, אלו שלא נשמעים, ולא נזהרים, ומסתובבים כאילו כלום היה - גורמים ביודעין לאחרים שמסתכנים ויכולים עד כדי מוות. ולא משנה אם תקרא לזה בגלל קורונה או בגלל רשלנות רפואית - את ההתחלה לדבר, שבגללו היה צריך להגיע לבית החולים, הביא עליהם אחד שלא נזהר. במודע.

ההתנגדות לזהירות מהקורונה לא נובעת מחשיבה מקורית מחוץ לקופסא....
יש את אלה שבאופן כלל לא אכפת להם ושמים פס, וכל עוד שהם לא חונקים מישהו בידיים, לא יעזרו להם כל ההסברים על הנגיף ועל הנזקים והמוות שהם עלולים חלילה לגרום בלא יודעים.
אבל יש רבים וטובים שאכן נמנים על קבוצות/קהילות שמסיבות כאלה ואחרות לא מקפידים על ההנחיות. ותכלס, אפשר להבין את הקושי שהם נמצאים בו. בכל אופן להתחיל להתנהג אחרת מהקהילה שלך זה ממש לא קל. אבל זה לא פותר מהאחריות. מה שאפשר לצפות מהם, זה שהם לא יחשבו ויתנהגו כמו הקבוצה הראשונה ושלא יטמנו ראש בחול עם סיפורים והסברים. נכון, אין מצב שתלך עם מסכה בגלל הלחץ הסביבתי, אבל תנסה לכל הפחות לשמור על מה שאפשר. תנסה לשמור על מרחק, תנסה לשבת ליד החלון, כשאתה בחנות/אוטובוס ושם אין ברירה כי חייבים להשים מסכה אז תשים אותה כמו שצריך, תקפיד על שטיפת ידיים וכו'.
לא חכם בגלל לחץ חברתי להתעלם לגמרי מהמציאות ולגרום בלא יודעין לאסונות, מה שתוכל תעשה

היונה לבנה

משתמש מקצוען
אבידה לעולם התורה: הגאון רבי בניה נבנצל זצ"ל נפטר מהקורונה
הגאון החסיד רבי בניה נבנצל זצ"ל, בנו של רב הרובע הגאון רבי אביגדור מראשי ישיבת 'חיי משה' בירושלים ומגדולי תלמידי החכמים העצומים, הלך לעולמו בגיל 57 לאחר מאבק ממושך בנגיף הקורונה. היה מחשובי וחסידי טאלנא ובעל תוקע בבית המדרש של החסידות באשדוד

c5ae8df79a23f591d52c.jpg

הגאון רבי בניה נבנצאל זצ"ל צילום: ארכיון, בחדרי חרדים

ברוך דיין האמת: בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים, הסתלק לבית עולמו הגאון החסיד רבי בניה נבנצל זצ"ל, מראשי ישיבת 'חיי משה' בירושלים ובנו של יבלחט"א הגאון רבי אביגדור נבנצל רבה של העיר העתיקה והוא בן 57 בפטירתו.

לפני למעלה מחודשיים נדבק רבי בניה בנגיף לאחר שנזהר ונשמר ככל יכולתו ומיעט לצאת מביתו. מאז נדבק הידרדר מצבו והוא אושפז במצב קשה במחלקת קורונה, שם נלחמו הרופאים על חייו. בכל תפוצות ישראל נשאו תפילות נרגשות לרפואת רבי רפאל בניה בן שפרה, אך נגזרה הגזירה ורבי בניה השיב את נשמתו ליוצרה.

הגאון רבי בניה זצ"ל, נולד בירושלים בג' אב תשכ"ג, לאביו הגאון רבי אביגדור נבנצל שליט"א, רבה של העיר העתיקה והרובע היהודי, ולאמו הרבנית מרת שפרה ע"ה, בתו של הגאון רבי חיים זאב פינקל זצ"ל, שהיה משגיח בישיבת מיר בירושלים וראש ישיבת 'היכל התלמוד'. סבתו הרבנית לאה פינקל ע"ה, היא בתו החורגת של הגאון רבי יוסף חיים זוננפלד זצ"ל.
בבחרותו למד בישיבה לצעירים 'קול תורה' בשכונת בית וגן בירושלים ולאחר מכן בישיבה גדולה בישיבת פוניבז' בבני ברק, שם התחבב על רבותיו ראשי הישיבה.
בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו שתחי' בתו של הגאון רבי שמואל גרוסברד זצ"ל, משרידי תלמידי מיר ומראשי ישיבת היישוב בתל אביב.
ברבות השנים כבר בהיותו צעיר התקרב רבי בניה זצ"ל לאדמו"ר רבי יוחנן מטאלנא זצ"ל בשכונת בית וגן בירושלים, שם היה לחסיד נלהב ומסור. לאחר הסתלקותו המשיך לדבוק בנכדו האדמו"ר מטאלנא מאשדוד.
רבי בניה אף שימש כבעל תוקע בראש השנה רבות בשנים אצל יבלח"ט האדמו"ר מטאלנא שליט"א בביהמ"ד דחסידי טאלנא באשדוד.
קשר מיוחד היה לו עם הרבי מטאלנא והיה נוסע תדיר לאשדוד להשתתף במעמדים ובעריכת השולחנות כתלמיד בפני רבו.
במשך שנים שימש כר"מ בישיבה הגדולה 'חיי משה' הכלל חסידית בשכונת הר נוף בירושלים, העומדת בראשות הפוסק החסידי הגאון רבי נפתלי נוסבוים, לצד היותו אחד מראשי הכוללים ברשת הכוללים 'צילו של היכל' העומדת תחת נשיאותו של אביו.
תלמידיו שלמדו אצלו בעבר בישיבת 'חיי משה' מספרים ל'בחדרי חרדים' על דמות מיוחדת ואבהית שהתמסר לתלמידיו בשיעוריו, היה מתעניין דרך קבע בשלום כל אחד והיה דמות מיוחדת שתישאר חקוקה בזכרון גם אחרי שנים מאז שעזבנו את הישיבה.
בירושלים קבע את מקום תפילתו בבית המדרש 'הר צבי' הסמוך לביתו, שם היה מחשובי המתפללים.
זכה והותיר אחריו דור ישרים מבורך, את רעייתו שתחי' ותשעה ילדים, בנים ובנות חתנים ונכדים. גיסו הוא הגאון הצדיק רבי אהרן זאב גרוסברד, משגיח ישיבת פוניבז'.
בנו הוא מדייני בית ההוראה 'תפארת יוחנן' של חסידות טאלנא באשדוד.
על מסע הלוויה נמשיך ונעדכן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

אילה אחת

משתמש מקצוען
וזה למי שלא האמין עד עכשיו...
האלמנה מאשימה: "היחס היה משפיל; שכב שבוע עם אותם בגדים"
שבועות לאחר פטירתו המצמררת של האברך ר' דוד אוברלנדר ז"ל מנגיף הקורונה בגיל 37 בלבד, התראיינה אלמנתו הטרייה וסיפרה כיצד מול חוסר אונים איבדה את בעלה, מקשיי הנשימה לפני האשפוז ועד גילוי ההודעה על מות אביו בקבוצות ובאינטרנט | ומה המסר שלה בעקבות האסון
14אהרן מילר, כ' אלול תש"פ 09/09/2020 07:23
תגיות:

סופו המר של האברך הבריא
האברך ר' דוד אוברלנדר זל
האברך ר' דוד אוברלנדר ז"לצילום: צילומסך ערוץ 13

ב'חדשות 13' יצאו בפרוייקט מיוחד: 'הפנים והשמות של קרבנות המגפה'. במסגרת הפרויקט מסקרים כתבי הערוץ את סיפורם של החולים, כאשר לציבור הם ידועים יותר כחולה עם מספר כלשהו במחלת הקורונה.
אריאלה שטרנבך מ'חדשות 13' יצאה לסקר את דמותו של ר' דוד אוברלנדר ז"ל מחסידי בעלזא, שנפטר לפני כחודש מסיבוך נגיף הקורונה ביום השלושים לפטירת אביו ובסמיכות לפטירת דודו. שניהם נפטרו אף הם מנגיף הקורונה. בן 37 בלבד היה ר' דוד והשאיר אחריו את רעייתו בחודש התשיעי להריונה עם ילדם השישי.
שטרנבך קיימה ראיון כאוב עם אלמנתו הגב' מלכי שתחי' שפתחה ואמרה: "אין לי מילים, אני לא יודעת בכלל איך למדוד את זה, זה לא נתפס", פותחת האלמנה הטריה את הראיון ושחזרה; "הוא התעורר בבוקר עם קשיי נשימה, ממש היה צריך להתאמץ כדי לנשום. לא היו לו מחלות, רקע הוא לא היה מעשן, הוא היה בן אדם בריא ובכושר. חשבנו שזה ממש משהו שנעבור את זה בקלות".
בעקבות קשיי הנשימה אושפז בעלה בבית החולים 'אסותא באשדוד' ובמשך כחודש וחצי הוא היה מנותק מהמשפחה. לדברי האלמנה: "הצוות עם רצון טוב ועובד קשה, אבל אין מספיק כח אדם. הוא נתקל במצבים שאם בכלל היו מתייחסים אליו היחס היה משפיל או שכלל לא התייחסו אליו. היה לו כפתור בו הוא יכל להשתמש בכדי לקרוא לרופאים, היו מקרים שהוא לחץ שעות בכדי שפשוט יקבל בקבוק מים, או לקבל שאר צרכים אלמנטריים, וכך שכב ללא מענה במשך שעות". אומרת אוברלנדר ומזדעקת; "במשך שבוע הוא שכב עם אותם בגדים והוא לא היה במצב שהוא יכול להחליף אותם לבד, ואף אחד לא בא לעזרתו".
בכל תקופת האשפוז שלו, הדרך היחידה של ר' דוד ז"ל לתקשר עם רעייתו, הייתה דרך הודעות, שמהן בזמן אמת עולות התחושות שלו ושל רעייתו שבשביל מחלקת הקורונה לא מדובר באדם עם צרכים כי אם בגופה המחוברת לצינורות.
עוד טוענת האלמנה בראיון ל'חדשות 13' כי "שבועיים לאחר שהוא אושפז, הלך אביו ר' משה יוסל ז"ל לעולמו. ברגע שזה קרה התקשרתי למחלקה וביקשתי שמישהו יהיה לידו מיד כשהוא מתעורר ויספר לו על כך באופן מסודר. זה לא קרה. הוא קיבל את הבשורה כאשר נכנס לקבוצות ולאינטרנט וראה באתרי החדשות את התמונה של אבא שלו מרוחה בכותרות. הוא שלח צילומסך ושאל אם זה נכון. שאלתי אותו אם מישהו נמצא לידו לתמוך בו. אף אחד לא היה". מספרת האלמנה בכאב.
יומיים אחרי פטירת אביו ולאחר שבקושי הצליח לומר קדיש על אביו, חלה התדרדרות במצבו. והוא הורדם והונשם; "למרות כל הסיכונים בחרתי בצעדים דרסטיים. אני הולך להרדמה הנשמה", כתב ר' דוד לרעייתו בניסיון להרגיע אותה שהוא מרגיש בסדר והכל טוב. וכאמור ביום השלושים לאביו הוא שבק חיים.
האלמנה מגלה עוצמות נפש ומכריזה בראיון; "האמונה מחזיקה אותי ואת ילדיי, רק כך אפשר לעבור".
רק דבר אחד מתחננת האלמנה, שלא יהיו עוד חולי קורונה העוברים את הסבל שבעלה עבר בסוף ימיו, אלא שהם יקבלו מענה טוב יותר על אף היותם מבודדים במחלקה לבד. "צריך שיהיה מישהו בכל מחלקה שהוא לא מהצוות הרפואי שתפקידו פשוט לדאוג לרווחתם ולנוחותם של החולים", מסיימת אוברלנדר בכאב.
מבית החולים 'אסותא אשדוד' נמסר בתגובה ל'חדשות 13': "צוות מחלקת הקורונה בבית החולים עושה ככל יכולתו לענות לצרכי כל המטופלים. כך היה עם מר אוברלנדר. הצוות משתתף בצערה של המשפחה, מדובר באובדן גדול", לשון התגובה.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שבועות לאחר פטירתו המצמררת של האברך ר' דוד אוברלנדר ז"ל מנגיף הקורונה בגיל 37 בלבד, התראיינה אלמנתו הטרייה וסיפרה כיצד מול חוסר אונים איבדה את בעלה, מקשיי הנשימה לפני האשפוז ועד גילוי ההודעה על מות אביו בקבוצות ובאינטרנט | ומה המסר שלה בעקבות האסון
תגיות:

סופו המר של האברך הבריא
האברך ר' דוד אוברלנדר זל' דוד אוברלנדר זל

ב'חדשות 13' יצאו בפרוייקט מיוחד: 'הפנים והשמות של קרבנות המגפה'. במסגרת הפרויקט מסקרים כתבי הערוץ את סיפורם של החולים, כאשר לציבור הם ידועים יותר כחולה עם מספר כלשהו במחלת הקורונה.
אריאלה שטרנבך מ'חדשות 13' יצאה לסקר את דמותו של ר' דוד אוברלנדר ז"ל מחסידי בעלזא, שנפטר לפני כחודש מסיבוך נגיף הקורונה ביום השלושים לפטירת אביו ובסמיכות לפטירת דודו. שניהם נפטרו אף הם מנגיף הקורונה. בן 37 בלבד היה ר' דוד והשאיר אחריו את רעייתו בחודש התשיעי להריונה עם ילדם השישי.
שטרנבך קיימה ראיון כאוב עם אלמנתו הגב' מלכי שתחי' שפתחה ואמרה: "אין לי מילים, אני לא יודעת בכלל איך למדוד את זה, זה לא נתפס", פותחת האלמנה הטריה את הראיון ושחזרה; "הוא התעורר בבוקר עם קשיי נשימה, ממש היה צריך להתאמץ כדי לנשום. לא היו לו מחלות, רקע הוא לא היה מעשן, הוא היה בן אדם בריא ובכושר. חשבנו שזה ממש משהו שנעבור את זה בקלות".
בעקבות קשיי הנשימה אושפז בעלה בבית החולים 'אסותא באשדוד' ובמשך כחודש וחצי הוא היה מנותק מהמשפחה. לדברי האלמנה: "הצוות עם רצון טוב ועובד קשה, אבל אין מספיק כח אדם. הוא נתקל במצבים שאם בכלל היו מתייחסים אליו היחס היה משפיל או שכלל לא התייחסו אליו. היה לו כפתור בו הוא יכל להשתמש בכדי לקרוא לרופאים, היו מקרים שהוא לחץ שעות בכדי שפשוט יקבל בקבוק מים, או לקבל שאר צרכים אלמנטריים, וכך שכב ללא מענה במשך שעות". אומרת אוברלנדר ומזדעקת; "במשך שבוע הוא שכב עם אותם בגדים והוא לא היה במצב שהוא יכול להחליף אותם לבד, ואף אחד לא בא לעזרתו".
בכל תקופת האשפוז שלו, הדרך היחידה של ר' דוד ז"ל לתקשר עם רעייתו, הייתה דרך הודעות, שמהן בזמן אמת עולות התחושות שלו ושל רעייתו שבשביל מחלקת הקורונה לא מדובר באדם עם צרכים כי אם בגופה המחוברת לצינורות.
עוד טוענת האלמנה בראיון ל'חדשות 13' כי "שבועיים לאחר שהוא אושפז, הלך אביו ר' משה יוסל ז"ל לעולמו. ברגע שזה קרה התקשרתי למחלקה וביקשתי שמישהו יהיה לידו מיד כשהוא מתעורר ויספר לו על כך באופן מסודר. זה לא קרה. הוא קיבל את הבשורה כאשר נכנס לקבוצות ולאינטרנט וראה באתרי החדשות את התמונה של אבא שלו מרוחה בכותרות. הוא שלח צילומסך ושאל אם זה נכון. שאלתי אותו אם מישהו נמצא לידו לתמוך בו. אף אחד לא היה". מספרת האלמנה בכאב.
יומיים אחרי פטירת אביו ולאחר שבקושי הצליח לומר קדיש על אביו, חלה התדרדרות במצבו. והוא הורדם והונשם; "למרות כל הסיכונים בחרתי בצעדים דרסטיים. אני הולך להרדמה הנשמה", כתב ר' דוד לרעייתו בניסיון להרגיע אותה שהוא מרגיש בסדר והכל טוב. וכאמור ביום השלושים לאביו הוא שבק חיים.
האלמנה מגלה עוצמות נפש ומכריזה בראיון; "האמונה מחזיקה אותי ואת ילדיי, רק כך אפשר לעבור".
רק דבר אחד מתחננת האלמנה, שלא יהיו עוד חולי קורונה העוברים את הסבל שבעלה עבר בסוף ימיו, אלא שהם יקבלו מענה טוב יותר על אף היותם מבודדים במחלקה לבד. "צריך שיהיה מישהו בכל מחלקה שהוא לא מהצוות הרפואי שתפקידו פשוט לדאוג לרווחתם ולנוחותם של החולים", מסיימת אוברלנדר בכאב.
מבית החולים 'אסותא אשדוד' נמסר בתגובה ל'חדשות 13': "צוות מחלקת הקורונה בבית החולים עושה ככל יכולתו לענות לצרכי כל המטופלים. כך היה עם מר אוברלנדר. הצוות משתתף בצערה של המשפחה, מדובר באובדן גדול", לשון התגובה
כתוב כאן על הזנחה ופיזית ולא על רשלנות רפואית.
זה עצוב וכואב אבל אי אפשר להבין מהכתבה שהרגו אותו או לא נתנו לו טיפול רפואי הולם.

אילה אחת

משתמש מקצוען
כתוב כאן על הזנחה ופיזית ולא על רשלנות רפואית.
זה עצוב וכואב אבל אי אפשר להבין מהכתבה שהרגו אותו או לא נתנו לו טיפול רפואי הולם.

הזנחה זה לא טיפול רפואי לא הולם? וגם ברור שלא כתבו הכל... זה בטוח אחרי צנזור

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הזנחה זה לא טיפול רפואי לא הולם? וגם ברור שלא כתבו הכל... זה בטוח אחרי צנזור
הזנחה זה מצב נורא.
שנובע מעומס מטורף במחלקה של מחלה מדבקת (שלא פתוחה למתנדבים)
אבל רפואית--- ברור מהכתבה שהוא נפטר מקורונה ולא מחוסר טיפול.(ממש לא נראה לי שמישהו שם צינזר...)

אילה אחת

משתמש מקצוען
הזנחה זה מצב נורא.
שנובע מעומס מטורף במחלקה של מחלה מדבקת (שלא פתוחה למתנדבים)
אבל רפואית--- ברור מהכתבה שהוא נפטר מקורונה ולא מחוסר טיפול.(ממש לא נראה לי שמישהו שם צינזר...)
לידיעתך, צורת הטיפול בחולה תורמת בצורה משמעותית מאוד להחלמתו
לגבי הצנזורה שכל אחד יחשוב מה שהוא רוצה.

היונה לבנה

משתמש מקצוען
תגיות:

סופו המר של האברך הבריא
האברך ר' דוד אוברלנדר זל' דוד אוברלנדר זל

מבית החולים 'אסותא אשדוד' נמסר בתגובה ל'חדשות 13': "צוות מחלקת הקורונה בבית החולים עושה ככל יכולתו לענות לצרכי כל המטופלים. כך היה עם מר אוברלנדר. הצוות משתתף בצערה של המשפחה, מדובר באובדן גדול", לשון התגובה.
אז מה את רוצה לומר?שאין קןרונה? שהיא לא מסוכנת?
יש מספיק אשכולות שעוסקים בין היתר בנושאים הללו,אשכול זה כשמו כן הוא נועד לרשימת הניספים ז''ל במגיפה מהציבור החרדי והחי יתן אל לבו בלבד!!!

אגב צריך לדעת שיש גם את הצד של ביה''ח(לא חכמה להאשים ברצח אנשים שכל מטרתם היא להציל חיים!!!)....וגם מי שלא האמין עד עכשיו עדיין לא יודע למי להאמין...
ויה''ר שלא ישמע עוד צער ושבר בגבולנו(והאשכול הזה יהיה מיותר)

אסתי אחת

משתמש מקצוען
חשבתי לתומי שזה אשכול של רשימת הנספים...
בתוך כל הכאוס של העולם ושל התגובות המתלהמות הכועסות (והצודקות) בפרוג קיוויתי לתומי
שהאשכול הזה באמת ישאר עניני ויועד לחי-שיתן אל ליבו ,וירכין ראש ויכאב וישתתף עם עשרות ומאות המשפחות האבלות והכאובות.

ת.נ.צ.ב.ה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה