רק קומיקס??

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מה דעתכן על עיתוני ילדים שהיו עד כה מלאים בסיפורים רגילים, שהעיקר בהם יהפוך להיות רק קומיקס?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;n5100746:
מה דעתכן על עיתוני ילדים שהיו עד כה מלאים בסיפורים רגילים, שהעיקר בהם יהפוך להיות רק קומיקס?

דעתי שלילית לחלוטין.
סיפורי קומיקס לדעתי משמשים כים תחליף (חרדי) לסרטים.
הילד מעביר מול עיניו ציורים רבים עם מעט מלל, כתחליף לקריאה.
גם ככה סיפורי הקומיקס כובשים לאט לאט חלקה אחר חלקה בעיתונים.
אחרי העמוד האחורי נוסף גם עמוד אמצעי, או כפולת עמודים.
בצד יש שיקופיצקי/ מפי הטף/יודי און דודי. וכן הלאה.

חיים הקטן

משתמש פעיל
מה דעתכם שעיתוני מבוגרים יהפכו לעיתוני תמונות בלבד, גם ככה בדרך כלל זה מה שאני רואה.
מה דעתכם שספרי הקריאה כולם יהפכו לקומיקס.
כמה חבל שאת ערוצי הרדיו אי אפשר להפוך לטלוויזיה...

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מעניין לשמוע למה את שואלת...

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י מלפפון;n5100746:

יש כבר עיתון קומיקס כזה.
אני מאמינה שאם הוא מחזיק מעמד כנראה שיש לו ביקוש.
אני אישית לא מכניסה את זה הביתה, ולא בגלל תוכן בעייתי, רק בגלל הקומיקסיות שבו.

(לא, אני לא נגד קומיקס, אני נגד הכמות שלו, הילדים כבר לא יודעים להנות מספר קריאה רגיל).

יוספה

משתמש רשום
נכתב ע"י OR_Design;n5100996:
אההמ
האמת שקומיקס זה יותר מענין ומושך מה לעשות? אני הייתי תולעת ספרים
גמעתי כל ספר שהיה אפשר , תמיד הייתי בוחרת בקומיקס קודם
אבל הם ספרים הרבה פחות עשירים בידע וכו' לעומת ספר רגיל.
ויש היום כ"כ הרבה, מעדיפה שהבן שלי יקרא סיפור רגיל ולא קומיקס , ואני רואה שהוא נמשך דווקא לקומיקסים זה הדבר הראשון שהוא מחפש כשיש עיתון,
וחבל , הם באמת לא לומדים להנות מסיפור רגיל.
הייתי מעלימה בכיף את כל הקומיקסים למינהם
זה שיש להם ביקוש לא בהכרח שזה טוב.

כל כך חבל שילדים ונוער מתרגלים לקרוא רק קומיקס
יש המון עושר בקריאה של ספר ללא שום תמונות זה מפתח את הדמיון ומעשיר את הידע באופן שקומיקס לא יכול !!!!

בגעגוע אני נזכרת כשהייתי בת 10,11,12 איך קראתי ספרים עבים וצפופי שורות...
כשאת כל הדמויות והבתים אני רואה בעיני רוחי לפרטי פרטים.....

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יוספה;n5101022:
כל כך חבל שילדים ונוער מתרגלים לקרוא רק קומיקס
יש המון עושר בקריאה של ספר ללא שום תמונות זה מפתח את הדמיון ומעשיר את הידע באופן שקומיקס לא יכול !!!!

בגעגוע אני נזכרת כשהייתי בת 10,11,12 איך קראתי ספרים עבים וצפופי שורות...
כשאת כל הדמויות והבתים אני רואה בעיני רוחי לפרטי פרטים.....

זה מה שעצבן אותי בזה שעשו מהילדה שברחה מהמנזר קומיקס, לא משאירים מקום לדמיון :( ואם אתם שואלים אותי, בלי כל התמונות זה הרבה יותר מסתורי ומעניין.

יוספה

משתמש רשום
נכתב ע"י sarigold5;n5101047:
זה מה שעצבן אותי בזה שעשו מהילדה שברחה מהמנזר קומיקס, לא משאירים מקום לדמיון :( ואם אתם שואלים אותי, בלי כל התמונות זה הרבה יותר מסתורי ומעניין.

בדיוק !!!!!
לזה התכוונתי.....
כשראיתי את הקומיקס על הילדה שברחה מהמנזר
כ"כ התאכזבתי
אני בתור ילדה דמיינתי את הסיפור בצורה הרבה יותר מיוחדת ועשירה.....

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מקצועי ואליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
"ירידת הדורות",
או:
"הדור צריך לכך"???
איך שתקראו לזה, זה המצב וא"א לשנות.
כנראה זה דור חלש, מה לעשות???

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ילד שאוהב לקרוא יגמל מהקומיקס באיזשהו שלב ויעבור לספרים. אני מבקשת בלי לחץ.

קפוצון

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פנינה ריימו;n5101409:
"
כנראה זה דור חלש, מה לעשות???

דור שעושים אותו חלש בכוח !! מלעיטים אותם הכפית של זהב וכסף !!

במקום לפתח דמיון בקריאה מפתחים דמיון עם פליימוביל.....

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י sarigold5;n5100778:
מעניין לשמוע למה את שואלת...

מן הסתם בעיקבות עיתון "חברים" שהופך לעיתון קומיקס. כקוראי "בקהילה" התאכזבנו מאד. אפילו הילדים מודאגים מגורל הסיפורים הקבועים. בעיני, עיתון שכולו קומיקס הוא כמו ארוחה שכולה גלידה. טעים לילדים, אבל הם צריכים מזין ומשביע.
אבל ימים יגידו- אולי נופתע לטובה

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י צילומנציה;n5101547:
בעיני, עיתון שכולו קומיקס הוא כמו ארוחה שכולה גלידה. טעים לילדים, אבל הם צריכים מזין ומשביע.

אהבתי את הדימוי. כ"כ נכון.

ישתבח

משתמש חדש
רעיון גרוע וחסר טעם.
נראה כי ישנו קשר גלוי מאד לחילופי גברין (נשים) במערכת.

מסתמן כי נפסיק, עקב כך, לרכוש את העיתון,
ומאמינים כי קוראים רבים יצביעו בכיסם.

pessi&chani

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גם לי כואב מאוד הנושא הזה של הקומיקס. הבן שלי מסוגל לקרוא ספרים עבי כרס, מלאי מלל בלי טיפת ציורים ובלי ניקוד. אך בסופו של דבר יושב וקורא קומיקסים.
בתכל'ס כשאני קונה לו סםר זה היה ספר רגיל וכששולחת אותו לקנות או כשקונה מכספו הפרטי. זה יהיה כמובן קומיקס..

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ועוד לא דיברנו על הרמה של הקומיקסים. כאילו אם זה קומיקס אז כבר לא משנה מה כתוב בו. אבל ספר קריאה רגיל, לא יקנו בכל מחיר.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
לטענה כי קומיקסים הם רדודים אני מוחה!
יש ספרי קומיקס מקסימים ועשירים בידע עולם, ונותנים מקום גם לדמיון... דוגמאות? יש הרבה! והנה כמה מהם.
רבי עקיבא- מירי וינרב ציירה.
אביגדור, אותי הוציא משם, נקודות של אש, חומדי הארצות, הכובשים- שירי כהן ציירה
המלך שלומאי- רפי רפי אחד מכאן צייר.
ספרי אלי וגולד
ויש עוד...
אבל ברור גם שיש הרבה רדודים, והם עיקר הנתח הזה בשוק.
אבל כששולחים חלד לקנות ספר ויודעים שהוא יקנה קומיקס, אפשר לפחות לכוון אותו לספר טוב...

מסיון, ילד שאוהב לקרא יעזב את הקומיקס כמנה עיקרית וישאיר לו אותו לקינוחים. אבל כמו שאנו אוהבות לנשנש גם הילדים אוהבים לקרא קומיקס...;)

עיתון שלם של קומיקס יש כבר שתים.
להפוך עיתון סיפורי לקומיקס זה כבר זלזול באינטלגנציה של הילדים, שלא לדבר על ההסכמים עם הסופרות ועל כך שהן נתקעו באמצע סיפור או סדרה שזה עצמו שווה דיון בנפרד. (הדבר היחיד שאולי נרוויח שהסיפורים הטובים ייצאו כספרים מהר יותר...)

אני מקווה שהעיתון יתפוס את עצמו ויחזיר עטרתו ליושנה.
ועוד יותר אני מקווה שזה לא יגרור עיתונים אחרים....
מי ישפיע על השינוי הזה? אנחנו, אלא מה, בכספינו ומכתבינו לעיתונים... בדעת הקהל שנרים...

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קפוצון;n5101531:
במקום לפתח דמיון בקריאה מפתחים דמיון עם פליימוביל.....

לא נעים לי להגיד, כמה לא פופולרי זה יכול להשמע. אבל לא קונה פליימוביל. יקר בטירוף, ולא מפתח כלום בעיניי. בתור ילדים היינו משחקים בלגו, היה את חווית הבניה התכנון והפירוק. אגרנו כמויות של חוברות הוראות וחלקים וחלקי חלקיקים. בפילימוביל לא עושים כלום חוץ מדמיון. מזיזים דמויות מכאן לכאן. הילדים שלי מגיל שנה + משחקים בכל משחקי ההרכבה הקיימים ונהנים לתכנן. בשביל להעשיר את הדמיון הם ממילא לא משחקים בבובות ובמכוניות אלא סוחבים לי חצי בית והופכים אותו לאתר בנייה... (אמא, תביאי לי קופסא כזאת! וכוס חד פעמית! ומזרק! ופלסטר! אני רופא!) פלימוביל בעיניי סותם את הראש. בדיוק כמו קומיקס.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י לבן;n5101739:
לא נעים לי להגיד, כמה לא פופולרי זה יכול להשמע. אבל לא קונה פליימוביל. יקר בטירוף, ולא מפתח כלום בעיניי. בתור ילדים היינו משחקים בלגו, היה את חווית הבניה התכנון והפירוק. אגרנו כמויות של חוברות הוראות וחלקים וחלקי חלקיקים. בפילימוביל לא עושים כלום חוץ מדמיון. מזיזים דמויות מכאן לכאן. הילדים שלי מגיל שנה + משחקים בכל משחקי ההרכבה הקיימים ונהנים לתכנן. בשביל להעשיר את הדמיון הם ממילא לא משחקים בבובות ובמכוניות אלא סוחבים לי חצי בית והופכים אותו לאתר בנייה... (אמא, תביאי לי קופסא כזאת! וכוס חד פעמית! ומזרק! ופלסטר! אני רופא!) פלימוביל בעיניי סותם את הראש. בדיוק כמו קומיקס.

תלוי,
כי הבת שלי משחקת חתונה, זה מתחיל עם הפליימוביל ופתאום זה עובר לתסרוקות... יוצאים לקניות... ואז הבובת פליימוביל בוכה וחוזרים לכמה דקות שוב לבובות ואחרי שהתינוקות נרגעו הולכים לאולם הריקודים ורוקדים עד כלות הכוחות... שותים, אוכלים עוגיה ו... ברור שכל הבית בלגן אח"כ.
הפליימוביל מוסיף הרבה צבע בדמיון. אבל הוא לא המנה העיקרית... אבל ככה הוא התחיל...

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תקוה;n5101756:
תלוי,
כי הבת שלי משחקת חתונה, זה מתחיל עם הפליימוביל ופתאום זה עובר לתסרוקות... יוצאים לקניות... ואז הבובת פליימוביל בוכה וחוזרים לכמה דקות שוב לבובות ואחרי שהתינוקות נרגעו הולכים לאולם הריקודים ורוקדים עד כלות הכוחות... שותים, אוכלים עוגיה ו... ברור שכל הבית בלגן אח"כ.

נו, מה הרווחת בכסף שהוצאת על הפליימוביל? אפילו שקט וסדר לא... אצלי אותו דבר רק בלי הפליימוביל;).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה