מידע שימושי רק אני הרגשתי לפני כמה דקות רעידת אדמה חזקה בבני ברק???

במבוק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ואוו
אני בביתר קומה שישית, ממש הרגשתי
אח"כ הייתי בטוחה שהזיתי!

גלידה

משתמש מקצוען
אני בבני ברק והרגשתי אולי שניה אחת, ובאמת נבהלתי, אבל אח"כ החלטתי שכנראה דמיינתי
ועכשיו אני מגלה שזה אמיתי

טכנאית רפואית

משתמש מקצוען
שכוחו וגבורתו מלא עולם: רעידת אדמה הורגשה בגוש דן והשרון
רעידת אדמה בים התיכון בעוצמה של 5.9 הורגשה בישראל | הרעידה הורגשה חזק גם ביוון, בקפריסין ובמצרים | פיקוד העורף מחדד את ההנחיות
חדשות בארץ19.10.2021 | 09:19

b28d62f87c883f5426ee.jpg
רעידת אדמה צילום: pixabay
רעידת אדמה בעוצמה 5.9 הורגשה הבוקר במזרח הים התיכון. מוקד הרעש היה כ-300 ק"מ מזרחית לכרתים שביוון, מדיווחים ביוון עולה כי הרעש הגיע לעומק של 80 ק"מ מתחת לפני הים. הרעש הורגש גם במצרים ובישראל.
אזרחים ישראלים סיפרו ברשתות החברתיות כי הם הרגישו רעידה חזקה, הרעידה הורגשה גם במספר ערים במצרים ביניהן הבירה קהיר. הרעש בישראל הורגש בעיקר בגוש דן ובשרון. הדיווחים של האזרחים ברשתות החברתיות, הגיעו בעיקר מתושבי גבעתיים, קריית גת ואשדוד, חיפה, רחובות, חולון, רעננה, באר שבע וקריית אונו.
המכון הסיסמולוגי האירופי-ים תיכוני (EMSC) מסר שעוצמת הרעידה הייתה 5.9, והמוקד היה בעומק 80 ק"מ. הרעש התרחש כ-300 קילומטרים מזרחית להרקליון שביוון.
על רקע רעידת האדמה בפיקוד העורף מרעננים את ההנחיות כיצד יש לנהוג בזמן רעידת אדמה:
השוהים במבנה – אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים, או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת אל היציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לתפוס מחסה תחת רהיט כבד.
השוהים בחוץ – יש להישאר בחוץ ולהתרחק ממבנים, גשרים ועמודי חשמל.
השוהים בחוף הים – יש לעזוב את החוף מחשש לצונאמי.
הנוסעים ברכב – יש לעצור את הרכב, לדומם מנוע ולהישאר ברכב. אין לעצור בקרבת גשרים ומחלפים.
בחדרי חרדים

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מעניין איך ישנם כאלו שמרגישים חזק ובאותם אזורים יש רבים שלא הרגישו כלום
זה תלוי בבית מסוים? או באנשים? בקיצור יתכן באותו בית אחד מרגיש ואחד לא????

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
''המביט לארץ ותרעד''..

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני רעידות אדמה גדולות יש רעידות "קדם" קטנות יותר.
בעיקרון, ככל שעובר הזמן כך גדל הסיכוי לרעידת אדמה משמעותית באיזור.

אינספריישן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כיום, אחת ההנחות היא כי בכל 100 שנה לערך מתרחשת רעידת אדמה חזקה באיזור ישראל, לאורך השבר הסורי-אפריקאי. הנחה זו מבוססת בעיקרה על שתי הרעידות האחרונות (1837 ו-1927) וכן על הרעידה שהתרחשה ב-1759.

racheli.

משתמש פעיל
לפני רעידות אדמה גדולות יש רעידות "קדם" קטנות יותר.
בעיקרון, ככל שעובר הזמן כך גדל הסיכוי לרעידת אדמה משמעותית באיזור.
מה הכוונה 'לפני'?
זה ימים לפני או יכול להיות גם שבועות?
ממש מלחיץ........

chani2006

משתמש מקצוען
אומרים שדווקא הרעידות הקטנות והנשנות משחררות את הלחץ מהאדמה ומונעות רעידה משמעותית.
בכל-אופן, מדע מדויק זה לא.

רעידות אדמה לא קורות בגלל ה"לחץ של האדמה",
בדיוק כמו שירידת גשמים לא נגרמת משקעים ברומטריים,
וסופות לא נגרמות מהפרשי טמפרטורות.
העולם לא נברא במפץ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה