השקעות רציתם קרן פנסיה מנייתית [פאסיבית] כשרה? קיבלתם!!!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הי, מה קורה עם הכשרות לאחר שהלמן נרכשה?
מישהו ברר את זה?
הכשרות תשאר גם בפנסיה וגם בגמל?

@מקצועי בלבד
@אהבת עולם
לא מאמינה שהם יורידו הכשר ממסלולים. מה שכן - זה מעכב פתיחה של מסלולים נוספים כמו חיסכון לכל ילד.
אני לא יודעת איפה זה עומד, אבל צריך אישור רגולטור ואחר כך יפעלו ועדות המיזוג ויוכלו לדון על זה.
תפילות..

רינהרינה

משתמש מקצוען
אין טעם עכשיו להעביר את הפנסיה ממיטב דש להלמן?
זה כבר כמה חודשים בתכנית שלי (כמובן בעקבות מה שקראתי כאן)
פספסתי?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אין טעם עכשיו להעביר את הפנסיה ממיטב דש להלמן?
זה כבר כמה חודשים בתכנית שלי (כמובן בעקבות מה שקראתי כאן)
פספסתי?
למה לא?
לכאורה אפשר.
לחברת מור יש מסלולים כשרים [בדמי ניהול יותר יקרים] אבל אין להם בכלל קרנות פנסיה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני כבר מנסה יומיים לתפוס נציג של הלמן אלדובי ולא מצליחה
כמו"כ הקטע עם הSMS מעצבן גם כן
יוצא שבעלי טלפון כשר לא יכולים אפ' ליצור איתם קשר!
מה עושים?
אולי כדאי לשקול שוב את העברת הפנסיה אם אין שירות לקוחות נורמלי.
דווקא להפניקס יש שירות טוב
אז זה מצוין.

רמיזא

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד הפנסיה שלי העברתי למה שהמלצתם להלמן אלדובי, השבוע קיבלתי בדואר הודעה שזה נרכש על ידי מיטב דש, מה זה אומר מבחינת כשרות ? ומה זה אומר מבחינת תשואות ?
תודה רבה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד הפנסיה שלי העברתי למה שהמלצתם להלמן אלדובי, השבוע קיבלתי בדואר הודעה שזה נרכש על ידי מיטב דש, מה זה אומר מבחינת כשרות ? ומה זה אומר מבחינת תשואות ?
תודה רבה.
גם כשזה יהיה במיטב דש, המסלול יהיה עם הכשר. [לא בטוח שאותו הכשר]
והתשואות יישארו כפי שהם בהלמן אלדובי. [כי ההשקעה תהיה אותה השקעה]

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מה המצב כרגע? האם ניתן להצטרף למסול זה דרך הלמן אלדובי או דרך מיטב דש והאם התנאים נשארו אותם תנאים?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
מייל שקיבלת מקבוצת פנסיה כשרה
kosher.pensionאין לכתוב כתובת מייל
שיזמה את המהלך מפה:
החדשות בקצרה:
קרן הפנסיה של הלמן אלדובי מסלול עוקב S&P התמזגה עם מיטב דש וכעת היא כשרה בהכשר גלאט הון.
קרן הפנסיה של הפניקס מסלול עוקב S&P קיבלה הכשר של תשואה כהלכה, היא מכילה רק חוזים ולכן כשרה גם לדעת גלאט הון.

כעת יש באופציה שתי קרנות מנייתיות 70% במסלול דומה וברמת הכשרות המהודרת ביותר.
לכאורה נראה שאין הבדל מהותי בינהן, ככל ויהיו הבדלים - נעדכן.

קרנות ההשתלמות של הלמן התמזגו עם הפניקס ויש עליהן כמקודם הכשר של תשואה כהלכה.

הערה חשובה : יועצת פנסיונית שהיא גם מתכננת פרישה העירה את תשומת ליבנו לכך שחשוב לשים לב בפרישה לבחור מסלול כשר, אחרת אי אפשר לחזור אחורה לאחר הבחירה ולשנות זאת.
ככל ואתם זקוקים לעזרה בנושא תכנון פרישה כשרה ניתן לפנות במייל חוזר ולקבל את פרטיה.

אני חושבת שהם התכוונו שהלמן התמזג עם מיטב, ולא הפניקס.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה המצב כרגע? האם ניתן להצטרף למסול זה דרך הלמן אלדובי או דרך מיטב דש והאם התנאים נשארו אותם תנאים?
המסלול שהיה בהלמן אלדובי בהכשר תשואה כהלכה, עבר להיות בחברת מיטב דש ובהכשר "גלאט הון", למסלול קוראים "מחקה מדד S&P 500".
וכל מי שבחר בקרן הפנסיה של הלמן אלדובי, אז היום הוא נמצא באותו מסלול השקעה ובאותם דמי ניהול בחברת מיטב דש.
דמי הניהול במיטב דש [למצטרפים חדשים] זה 2.49% מהפקדה ו- 0.05% מהצבירה.
כשדמי הניהול האלו מובטחים ל10 שנים.
שימו לב דמי הניהול ניתנים למיקוח.

כמו"כ מסלול זהה לזה וחדש קיים היום גם בחברת "הפניקס", מסלול "מחקה מדד S&P 500" ושם זה בהכשר תשואה כהלכה.
דמי הניהול בחברת הפניקס אינם קבועים וניתנים למיקוח.
שימו לב שגם בחברת "הפניקס" מדיניות ההשקעה היא לחקות את המדד רק בצורה סינטטית באמצעות חוזים ואופציות, וע"כ המסלול הינו ברמה הכשרותית הגבוהה ביותר, וכשרה גם לפי מדיניות ההשקעה של גלאט הון.

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
המסלול שהיה בהלמן אלדובי בהכשר תשואה כהלכה, עבר להיות בחברת מיטב דש ובהכשר "גלאט הון", למסלול קוראים "מחקה מדד S&P 500".
וכל מי שבחר בקרן הפנסיה של הלמן אלדובי, אז היום הוא נמצא באותו מסלול השקעה ובאותם דמי ניהול בחברת מיטב דש.

כמו"כ מסלול זהה לזה וחדש קיים היום גם בחברת "הפניקס", מסלול "מחקה מדד S&P 500" ושם זה בהכשר תשואה כהלכה.
שימו לב שגם בחברת "הפניקס" מדיניות ההשקעה היא לחקות את המדד רק בצורה סינטטית באמצעות חוזים ואופציות, וע"כ המסלול הינו ברמה הכשרותית הגבוהה ביותר, וכשרה גם לפי מדיניות ההשקעה של גלאט הון.

לאיפה אפשר להגיע עם מיקוח?
ניסיתי את מיטב דש, אמרו לי שאין אפשרות לדמי ניהול פחות מ2.49 (אולי אני לא יודע להתמקח??)
לגבי הפניקס - איך מצטרפים אליהם ? התקשרתי לטלפון שלהם ובשלוחות יש רק ענייני ביטוח ולא מוצרי פנסיה. ומה גובה דמי הניהול שאפשר להגיע אצלם?

אש הברזל

משתמש סופר מקצוען
שימו לב שהמינוף של הלמן אלדובי בקרן פנסיה כבר לא קיים
עקב רשות שוק ההון שחסמה אותם מלמנף
ניתן לפנות לרשות שוק ההון בתלונה לאפשר את הדבר

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ניסיתי את מיטב דש, אמרו לי שאין אפשרות לדמי ניהול פחות מ2.49 (אולי אני לא יודע להתמקח??)
אפשר להוריד ל1.49% במיקוח טוב.
למשל אפשר להצטרף כמה ביחד, ולהתנות זאת בדמי ניהול הללו.
לגבי הפניקס - איך מצטרפים אליהם ?
כאן ממלאים טופס.
ומה גובה דמי הניהול שאפשר להגיע אצלם?
כל אחד לפי כושר המיקוח שלו.

anotherית

משתמש סופר מקצוען

אין שום הבדל בין המסלולים? (הפניקס ומיטב דש), האם יש אחד מהם שהוא מומלץ יותר?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כאן ממלאים טופס.

איזה מסלול ביטוח מומלץ לבחור?
1625596241732.png

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה