קורונה רעיונות מעשיים איך לעזור זה לזה כלכלית בתקופת הקורונה. ובבקשה - לא לסטות מהנושא כלל וכלל, רק פרנסה וכלכלה. תודה.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
משבר הקורונה פגע בפרנסתם של הרבה מאוד אנשים ומשפחות.
כחברה אנחנו יכולים לסייע מאוד זה לזה.
מטרת האשכול היא לתת רעיונות איך אפשר לעזור אחד לשני בפרנסה.

לדוגמא - לקנות יותר במכירות ביתיות וחנויות קטנות על פני קניה ברשתות ענק.
להזמין בחורות ממשפחות עם מצוקה כלכלית לבייביסיטר, כך כשלבחורה יש כסף משלה היא פחות נטל על ההורים.

צריך לזכור, שככל שיותר אנשים יקנו כך ליותר אנשים תהיה פרנסה.
(נתת 100 שקלים למוכר סידקית, שבזה הוא שילם משכורת לעובד, העובד קנה במכולת, בעל המכולת שילם לספקים, שהם שילמו ליצרן, ששילם משכורת לעובדים, והעובדים הלכו לחנות סידקית וקנו כפתורים ב100 שקלים, שבזה הוא שילם משכורת לעובד, וחוזר חלילה)

הציבור היקר מוזמן לתת רעיונות, וגם ליישם -

תודה בשם כולם.

נערך לאחרונה ב:

דובונים

משתמש פעיל
D I G I T A L
אשרייך!
נגעת בדיוק בנקודה הקריטית!
צאו והתפרנסו זה מזה כפשוטו!!!
אני מציעה לצרוך מנשות הציבור שירות של נקיון בתים, גיהוץ וכדו'
לפעמים לא נעים להכניס לבית מישהי מ"שלנו" אבל זה יכול להיות ממש תועלתי!
אני פירסמתי פעם מודעה והייתי בהלם כמה נשים משלנו ממש מעוניינות להשלים הכנסה בעבודות בית.
נסו ותיווכחו!

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אשרייך!
נגעת בדיוק בנקודה הקריטית!
צאו והתפרנסו זה מזה כפשוטו!!!
אני מציעה לצרוך מנשות הציבור שירות של נקיון בתים, גיהוץ וכדו'
לפעמים לא נעים להכניס לבית מישהי מ"שלנו" אבל זה יכול להיות ממש תועלתי!
אני פירסמתי פעם מודעה והייתי בהלם כמה נשים משלנו ממש מעוניינות להשלים הכנסה בעבודות בית.
נסו ותיווכחו!
את מכירה מגהצת באזור המרכז ?

בקשר לעבודות ניקיון, קצת לא נעים לבקש מאשה יהודייה כשרה שתנקה את השירותים, זה מרגיש מאוד לא בנוח "להעביד" אותה. בשונה מעוזרת בית עכו"ם, שאין שום בעיה להטיל עליה כל עבודה שהיא, נעימה יותר ונעימה פחות.
(תשאלי את עצמך, את מסוגלת לבקש מאשה יהודיה כמוך שתנקה מאחורי המכונת כביסה, שזה כולל הוצאת תיקנים מתים?, אני לא ).

הכהן הגדול

משתמש פעיל
יש לי רעיון
אולי כדאי לפתוח אשכול חדש
מה אתם אומרים??
יש המון פעמים שיש מוצרים ממותגים פשוטים שיותר טובים מאוסם וכל המוכרים
בדרך כלל כל אחד מכיר לפחות מוצר אחד כזה
בואו ונשתף אחד את השני וניתן לחסוך המון עי כך.

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אולי אשכול המבצעים? השאלה אם ההנהלה תזרום....כי הם חושבים על זה שזה מפרסם אבל בתכל'ס לכולנו זה חוסך.
צריך לבקש מהנהלת האתר. פורום מבצעים בלי להעלות פירסום וכן להגביל עד 2 מוצרים לניק.

דובונים

משתמש פעיל
D I G I T A L

בקשר לעבודות ניקיון, קצת לא נעים לבקש מאשה יהודייה כשרה שתנקה את השירותים, זה מרגיש מאוד לא בנוח "להעביד" אותה. בשונה מעוזרת בית עכו"ם, שאין שום בעיה להטיל עליה כל עבודה שהיא, נעימה יותר ונעימה פחות.
(תשאלי את עצמך, את מסוגלת לבקש מאשה יהודיה כמוך שתנקה מאחורי המכונת כביסה, שזה כולל הוצאת תיקנים מתים?, אני לא ).
לגבי מגהצת - אני כרגע לא גרה במרכז, אבל יש לי מגהצת נפלאה.
אני מתעתדת לעבור למרכז בקרוב וזה הדבר הראשון שאני אחפש. כשאני אמצא אני מקווה לעדכן

לגבי מנקה - אמנם לא ניסיתי וגם לי זה הרגיש ממש לא נעים, אבל אני יכולה לספר לך ששחתי לתומי לשכנה שחיפשה עבודה שאני מחפשת מנקה, והיא ממש התחננה אלי שאני אקח אותה... בסוף הורדתי אותה מזה כי באמת לא הרגשתי נעים ששכנה שלי תראה כל שבוע מה מצב הבית....
אבל שמעתי על כמה נשות אברכים שעושות עבודות בית קלות. סוג של סדר ושטיפה ביום חמישי וכדו'.
את צודקת שאת החומרים החריפים עדיף לתת לגויות.

נערך לאחרונה ב:

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אולי אשכול המבצעים? השאלה אם ההנהלה תזרום....כי הם חושבים על זה שזה מפרסם אבל בתכל'ס לכולנו זה חוסך.
צריך לבקש מהנהלת האתר. פורום מבצעים בלי להעלות פירסום וכן להגביל עד 2 מוצרים לניק.
לגמרי.
רק בואו לא נסטה מהנושא.
איך עוזרים בפרנסה לאחרים.
בעז"ה תפתחו בנפרד אשכול איך עוזרים בפרנסה לעצמך.

Bunny

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כל כך נכון וראוי.
בתקופת הסגר, חיפשתי לקנות מכשיר חשמלי בשווי של כשלוש מאות ש"ח כמתנה.
ניסיתי לחפש תחילה ברשתות הגדולות שמחזיקות אתרים, מטעמי פשטות ונוחות אך הרמתי ידים כי לא הצלחתי לקבל מענה אנושי לבירור על ענין שהיה חשוב לי לוודא.
בצר לי, החלטתי לחפש בדפי זהב, ודווקא בחנות באזור חרדי.
הגעתי לחנות קטנה של מכשירי חשמל. בעל החנות החרדי לא גבה דמי משלוח, נסע בעצמו עוד באותו היום לבעלי השמחה המתגוררים בשכונה אחרת להביא להם את המתנה, ואח"כ נסע לביתי, ג"כ מרחק נסיעה כדי לאסוף את הכסף במזומן.
ראיתי עד כמה הוא נואש.
שמחתי כ"כ שהזמנתי דרכו ולא דרך רשת גדולה שמאמינה שיש לה מרווח אשראי גדול יותר.

דובונים

משתמש פעיל
D I G I T A L
נראה לי שפותחת האשכול התכוונה להביא רעיונות איך לייצר עוד כסף במגזר.
רעיונות לחסכון כלכלי יש המון....
שיטות להעניק לזולת פרנסה יש קצת פחות

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נראה לי שפותחת האשכול התכוונה להביא רעיונות איך לייצר עוד כסף במגזר.
רעיונות לחסכון כלכלי יש המון....
שיטות להעניק לזולת פרנסה יש קצת פחות
צודקת בכל מילה.

תנו רעיונות איך עוזרים שיהיה "לאחרים" עוד כסף.

עוד מילה בענין:
ישנם משפחות שלא נפגעו כלל מהקורונה. המלגה מהכולל נכנסה כרגיל, האשה עבדה מהבית, ביבי נתן להם בפסח מענק לילדים, ואת המשכנתא הם הקפיאו ל3 חודשים - סתם בשביל הכיף.

משפחות כאלו, שהכל אצלם כרגיל ומעבר לכך, יכולות לעזור מאוד, אם הם יקנו עוד מוצרים בעסקים קטנים, ויצרכו עוד שירותים, נכון שזה קצת יותר יקר, אבל בעל העסק זקוק לכל שקל הרבה יותר מרשת גדולה.

ככל שתהיה יותר צריכה כך נצא מהמשבר הכלכלי יותר מהר.

ושמעתי מפורשות מפי ר' אשר וייס שליט"א - כשקונים מוצר בחנות קטנה כדי לעזור לבעל החנות בפרנסתו, אפשר לקזז מכספי מעשר את ההפרש במחיר מהרשת הגדולה .
גם מי שלא רוצה לקזז מכספי מעשר, ודאי שזו מצוות צדקה נשגבה, כידוע וככתוב במפורש במקורותינו. ושכרו רב מן השמים.

זה גם סגולה לפרנסה, וגם סגולה לחיים - צדקה תציל ממוות, עשר תעשר בשביל שתתעשר.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ללא ספק הנושא של 'צאו והתפרנסו זה מזה', חייב לתפוס תאוצה בתקופה זו.

לגבי עוזרת בית - כאשר היו לי ילדים קטנים, הבאנו עוזרת גויה, לאחר מספר בעיות הילכתיות, החלטנו להביא אשה 'משלנו', אחת שאני מכירה, אמנם בפעם הראשונה היה לא נעים.... אבל היא הבינה ואני הבנתי שזאת בחירה של שנינו, ועד שהבנות שלי גדלו ויכלו ליטול חלק בעזרה, היא הייתה המנקה שלנו, ולפעמים המבשלת, ואפילו בערב פסח... בימים ניקתה אצלנו ובלילות אצלה בבית.

אולי קשה בהתחלה, אבל היה שווה כל רגע.

לגבי לפרסם כאן בפרוג-
פרוג הוא אתר פרטי, שצריך להתפרנס, ולכן אני חושבת שאולי כדאי לפתוח כאן פורום של מכירות ביתיות, דרך המייל וכדומה, ולהציע לכללללל המכירות הביתיות לפרסם את עצמן שם, בתשלום כל שהוא.... [אולי מנוי פרמיום]
בסופו של דבר האתר כאן עם כח אדיר, ועם כמות א/נשים מאד גדולה שגולשת, אם תהיה הרתמות לקנות דרך המגזר החרדי, כולם רק ירוויחו מכך.

דובונים

משתמש פעיל
D I G I T A L
אפשר לתמצת למשפט אחד
צאו והתפרנסו זה מזה !!
אבל צריך להגדיל ראש ולחשוב איך אני יכול\ה לשנות הרגלים ובמקום לצרוך שרות X מרחבי תבל, אני צורך אותו מאנ"ש.

אז עוד רעיון:
ידוע לי שישנם קבוצות של אנשים בוואצאפ שמקבלים נסיעות. דרייברים בלע"ז.
אני מציעה ליצור קבוצה כזו של נהגים מאנ"ש בלבד, ולצרוך את שירותיה.
בקיצור - תחנת מוניות וירטואלית חרדית.
אגב, אני מכירה אדם חסידי מבוגר ואיכותי מאד שזו פרנסתו.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אפשר לתמצת למשפט אחד
צאו והתפרנסו זה מזה !!
קצר וקולע.
אבל זה לא מספיק, הרי על "צאו והתפרנסו זה מזה" באה התשובה "אין הקומץ משביע את הארי".

לכן צריך רעיונות נוספים, אני מציע שמי שהיכולת בידו שיבזבז כסף , כיצד:
1. הלכת לחנות נעליים, וכבר בחרת את הזוג הנכסף, במקום להתמקח עם המוכר שיוריד לך 20\30 שקלים מהמחיר, תשלם את הסכום המלא בשמחה. בשבילך זה רק 20 ש"ח, בשבילו - זה הפרנסה. ולפעמים הוא גם תומך בילדיו, שכך זו פרנסה לשבט שלם.

2. לצרוך שירותים שבימים כתיקונם לא היית צורך.

3. לקנות בעסקים קטנים, גם כשאפשר להשיג במקום אחר יותר בזול.

כמובן, מי שהיכולת בידו, וכמובן מתוך חשיבה ולא בקלות דעת, שח"ו לא יתהפכו היוצרות.

נערך לאחרונה ב:

הכהן הגדול

משתמש פעיל
קצר וקולע.
אבל זה לא מספיק, הרי על "צאו והתפרנסו זה מזה" באה התשובה "אין הקומץ משביע את הארי".

לכן צריך רעיונות נוספים, אני מציע שמי שהיכולת בידו שיבזבז כסף , כיצד:
1. הלכת לחנות נעליים, וכבר בחרת את הזוג הנכסף, במקום להתמקח עם המוכר שיוריד לך 20\30 שקלים מהמחיר, תשלם את הסכום המלא בשמחה. בשבילך זה רק 20 ש"ח, בשבילו - זה הפרנסה. ולפעמים הוא גם תומך בילדיו, שכך זו פרנסה לשבט שלם.
לא נשמע הגיוני למה עדיף שהוא יקבל 20₪ ולא אני
משפחות עם חמש ילדים תחשבן לבד כמה זה יוצא

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא נשמע הגיוני למה עדיף שהוא יקבל 20₪ ולא אני
משפחות עם חמש ילדים תחשבן לבד כמה זה יוצא

אתה צודק. לכן כתבתי "מי שהיכולת בידו".
ואפשר לקזז את 'ההפסד' מכספי מעשר, כי זו צדקה גמורה.

שוב - אם בעל העסק הוא איש עשיר וכו' אז כן להתמקח.

אבל בחנויות קטנות, סביר להניח שבעל העסק הוא לא איש עשיר בכלל.
ותזכרו שהרבה חנויות של הלבשה הנעלה כלי בית, נתקעו עם כמויות עצומות של סחורה שהזמינו לפסח ולא היה להם למי למכור בגלל הסגר.

ושוב - אם אין לך מספיק לעצמך, אינך צריך להיות נדבן על חשבון ילדיך, כי גם לפרנס את ילדיך זו מצוות צדקה.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
על "צאו והתפרנסו זה מזה" באה התשובה "אין הקומץ משביע את הארי".
כיון שעלה עמוד השחר נכנסו חכמי ישראל אצלו אמרו לו אדונינו המלך עמך ישראל צריכין לפרנסה אמר להן לכו והתפרנסו זה מזה אמרו לו אין הקומץ משביע את הארי ואין הבור מתמלא מחולייתו אמר להם לכו פשטו ידיכם בגדוד..

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

אני מכירה אחת מעולה באשדוד.
בעלה גם עושה שרות שמגיע לקחת את הבגדים המקומטים ומחזיר מגוהצים. שווה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  36  פעמים

לוח מודעות

למעלה