רעיונות להצגות/סקצ'ים קצרים

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
בעקבות אשכול החופשה והבדיחות
הייתי שמחה אם תואילו לעזור לי בהעלת רעיונות להצגות קצרות ומשעשעות שעושים לילדים

לדוגמא:

1) סבתא באה ואין כסא בבית
הנכד מתנדב לשמש ככסא ועליו מניחים כיסוי
סבתא קוראת לנכד שיבוא כי קנתה לו שוקולד
הנכד/הכסא קופץ משמחה תוך כדי שהסבתא "כמעט" נופלת

2) האמא ממהרת ומשאירה הוראות אחרונות לעוזרת
לשים שמן בסלט, לתלות כביסה, לשטוף רצפה
העוזרת מתבלבלת ומנסה להיזכר מה אמרו לה
שמה שמן על הרצפה
את ההמשך אנילא כ"כ זוכרת
רק זאת שכשהאמא באה ומחליקה על הרצפה כל הילדים צוחקים

3) מדם פומפדור בבעיה נוראה
שעות היא עומדת אל מול המראה
לא יודעת מה להלביש
כל דבר זה עסק ביש

בשלב זה מוצאים מהארון את כל סוגי הבגדים
ומדם פומפדור מנסה להלביש על עצמה 3 כובעים
2 חגורות
מכנס בתור שאל וכו'
הכל כרוח הדמיון, היצירה וההנאה של הילדים
בסוף כולם אותה שואלים
לאן את הולכת מדם פומפדור הנכבדה
והיא עונה באלגנטיות משויצה:
"להוריד את האשפה"

4) בת הכפר הנבערת מגיעה למלון בעיר
לא יודעת מימינה ומשמאלה ומתלהבת מכל החידושים
כשמגיעה לחדרה במלון רואה מראה בפעם הראשונה ונבהלת
מתחילה לצעוק על הדמות שמולה, וזאת צועקת עליה חזרה
יורדת לקבלה כדי להתלונן
כשמבינים בעלי המלון את נבערותה, מסבירים לה שעליה להיות נחמדה לדמות שמולה
ובכך שב השלום לשכון בחדרה

אם יש לכם רעיונות נוספים נחמדים יותר או פחות
אשמח לשמוע
הילדים נהנים מכל השתטות כזו עד הגג

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוי... איזה זכרונות ילדות....
כמה היינו מציגים את ההצגות הנ"ל מבלי שימאס לנו.... :)

היינו גם עושים 'גילגולו של מסטיק' על מישהי שזרקה מסטיק על הרצפה וזה נדבק למישהי לרגל שנדבקה איתו לרצפה ולא הצליחה לזוז, עד שהשתחררה והעבירה את המסטיק למקום אחר ושם נדבקה למישהי היד וכו' וכו' ניתן להמשיך כיד הדמיון הטובה.....
תהנו!

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
פנטומימה הגברת והעוזרת
אחת מתחפשת לגברת מגונדרת ואחת מתחפשת לעוזרת בית, עם כל האביזרים הנלווים - העוזרת מחזיקה דלי, כף אשפה, מטאטא, סמרטוטים וכו', והגברת מגיעה עם תיק מפואר
העוזרת מסתכלת על הגברת ומחקה את כל מה שהיא עושה
הגברת מברישה את שערה במברשת, העוזרת מוציאה מהדלי במברשת לניקוי אבק ומברישה את השיער (או את המטפחת)
הגברת מסתכלת במראה קטנה, העוזרת מסתכלת בתוך כף האשפה ומחקה את כל הפרצופים של הגברת בצורה מצחיקה
הגברת מאפרת את פניה בשפתון והעוזרת משתמשת במשחת נעליים
וכו' וכו' כיד הדמיון הטובה
הגברת צריכה להיות מאוד מכובדת ומגונדרת בכל התנועות, והעוזרת מחקה אותה בצורה קיצונית ומצחיקה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
יש את ההצגה הידועה שתמיד הייתה בכל קייטנה:"העוזרת המפוזרת"
הגברת נותנת הוראות ואחר כך הולכת. העוזרת מערבבת בין המשימות, וכשהגברת חוזרת היא מתחלחלת נוראות.
אני לא זוכרת את מלוא הפרטים, אבל בערך: את השמן היא שפכה על הריצפה במקום לצקת לסיר, והגברת השבה החליקה. את החומר לשטיפה שמה בסיר- והגברת המסכנה ירקה את התבשיל המבחיל. את הכביסה השכיבה לישון, ואת הפעוט (שה' ישמור) תלתה על החבל. (טוב, אני מודה שזה באמת לא חינוכי. אבל בשעתו, כילדות בקייטנה "החינוכית" של "נערות אחראיות ומנוסות", צחקנו עד דמעות)

אושר

משתמש מקצוען
וואאווו
זכרונות קייטנות---
דווקא העוזרת המפוזרת ויוסי עם השוקולד זכרתי, אבל המסטיק פרח מזכרוני, וגם העוזרת שניסתה לחקות את הגב' המגונדרת :D

היו גם משחקים מגוונים, כמו :"רווקה זקנה", "שלום אדוני המלך" ו"מלכת היופי" נראה לי שזה גם יכול ללכת.
היתה לנו הצגה שהיינו עושים שהתחילה במילים :"שלום בים" "שלום בום" "לאן אתה הולך?" "להביא עוגה לסבתא" וכו' וכו' למי שמכיר
וכן יש את :"שלום גיברת, מה שלומך ומה העניינים ומה שלום הילדים שלך וכמה את שוקלת..."
אבל אלו דקלומים שצריך ללמוד:)
תהנו!
(כשאני עשיתי עם הילדים שלי את יוסי עם השוקולד הייתי אני הסבתא וכשהתגלגלתי על הרצפה ה"אקשן" היה רציני:p)

ראש_יהודי

משתמש פעיל
נכתב ע"י studio dv.d;599361:
אוי... איזה זכרונות ילדות....
כמה היינו מציגים את ההצגות הנ"ל מבלי שימאס לנו.... :)

היינו גם עושים 'גילגולו של מסטיק' על מישהי שזרקה מסטיק על הרצפה וזה נדבק למישהי לרגל שנדבקה איתו לרצפה ולא הצליחה לזוז, עד שהשתחררה והעבירה את המסטיק למקום אחר ושם נדבקה למישהי היד וכו' וכו' ניתן להמשיך כיד הדמיון הטובה.....
תהנו!

נוסטלגיה נוסטלגיה!
סטודיו, איך אהבנו את המערכון הזה בתור ילדות,
אני אדייק בסיפור בשביל שיעזור לפותחת האשכול :)
אצלנו זה היה ילדה שלועסת מסטיק בסוף ההפסקה וכשהיא רואה שהמורה נכנסת אז היא מדביקה את זה בצד של הלוח מרוב בהלה, והמורה חושבת שזה גיר, מורה אחרת נדבקת לכסא וכו' וכו' והסוף הוא שהמורה האחרונה מחזירה את המסטיק למקום שבו הילדה הדביקה אותו בהתחלה, וכשהילדה באה היא אומרת "יו הנה המסטיק שלי נשאר באותו מקום ולועסת אותו שוב בחדווה"

היו עוד כמה מערכונים מתוקים קצרצקים ומצחיקים אני זוכרת רק שלושה, קשה לתאר את זה בכתב כי זה יותר בתנועות, אבל בכל זאת אנסה:

1. ילדה מותחת עם האצבעות את 2 קצוות העיניים שלה בצדדים (כמו סינית) וצועקת "אמא הקוקו מתוח מידי"
2. שמים את האצבע (זאת שליד האגודל :) בתוך הפה בצד (כך שמותחים את הפה מהצד החוצה) והילדה צועקת "אדוני המטריה שלך" (כביכול קצה המטריה שלך האיש נתקעה במקל המעוגל שלה לילדה בפה...)
3. הילדה מכסה את העיניים (כמו בהדלקת נרות) רק שהאף מציץ לבחוץ וצועקת "נהג דלת אחורית!" (כביכול הנהג סגר עליה את הדלת האחורית ורק האף נשאר בחוץ)..

זו הייתה סדרה ארוכה של דברים כאלו, אם מישהי זוכרת עוד אני אשמח להזכר ולחייך!

22

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שמים 2 כסאות אחד ליד השני בינהם יש רווח של כסא, מכסים את הכסאות בשמיכה כך שזה יראה כמו ספסל, הצופים לא יודעים שחסר כסא כי הם לא היו בזמן שסידרו את הכסאות. ואז עושים איזה הצגה על 2 זקנות שרוצות להתיישב והן מתווכחות מי תשב באמצע, אפשר לפתח את הנושא כיד הדמיון ובסוף אחת מהן תופסת ונופלת בחור שבאמע במקום שחסר כסא.
מקווה שהסברתי מובן, את הילדים הקטנים זה מגלגל מצחוק, מנסיון.

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י 22;600729:
שמים 2 כסאות אחד ליד השני בינהם יש רווח של כסא, מכסים את הכסאות בשמיכה כך שזה יראה כמו ספסל, הצופים לא יודעים שחסר כסא כי הם לא היו בזמן שסידרו את הכסאות. ואז עושים איזה הצגה על 2 זקנות שרוצות להתיישב והן מתווכחות מי תשב באמצע, אפשר לפתח את הנושא כיד הדמיון ובסוף אחת מהן תופסת ונופלת בחור שבאמע במקום שחסר כסא.
מקווה שהסברתי מובן, את הילדים הקטנים זה מגלגל מצחוק, מנסיון.
או,
סוף סוף משהו חינוכי;)

יצחק אברהמי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
יש גם את זה שמושכים משני הצדדים של הצוואר ואומרים - מלצר, אפשר עוד כפית בבקשה? (כאילו הכפית נבלעה ושוכבת במאוזן בגרון)...

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
שתי זקנות יושבות על הספסל רגל על רגל וכל רגע מסתכלות בשעון.
עוד עשר דקות
עוד חמש דקות, עוד שלוש וכו'
ולבסוף - עברה רבע שעה אז
אפשר להחליף את הרגל (על רגל)

חני

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מליוני הפעמים שהיינו מציגים את ההצגות האלו...

היה מכונת אמת: אחת שמה עליה שמיכה והיא מכונת אמת.
האמא אומרת לילדה תראי קניתי מכונת אמת, מי שמשקר היא נותנת לו צביטה
האמא שואלת את הילדה כמה קבלת בתעודה בתורה?
הילדה עונה טוב מאד ומקבלת צביטה ממכונת האמת
האמא שואלת את הילדה כמה קבלת בתעודה בחשבון?
הילדה עונה טוב מאד ומקבלת צביטה
וכן הלאה על זו הדרך
ואז האמא אומרת בפאתוס:
אוי רחלי שלי, אני אף פעם לא שקרתי!
והאמא מקבלת צביטה...

האמת שההצגה לא חינוכית בעליל, אבל מה נעשה,
זו היתה ההצגה השלישית אחרי סבתא והשוקולד והעוזרת המפוזרת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה