רעיונות לאן אפשר לנסוע עם בחורי ישיבה בימים אלו (לא בצפון)

כרגע אין כלל וכלל חיילים בעזה (למעט כמות מאוד מועטה של חיילים שנשארו לשמור על המעבר לצפון)
אמנם יש בצפון הארץ חיילים, אבל הם לא במלחמה (אקטיבית לפחות).
לכן אני לא מצליח להבין מה הקטע לא לצאת לטיולים.
אם מישהו יצליח להסביר לי אני ממש יודה לו!
אומנם חיילים בקושי יש אבל חטופים יש מעל 130 ומבינהם תינוק קטן....
לא שאני אומרת שאני שאני כל היום על הספר תהילים, אבל זה די ברור 'למה לא'

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
ראיתי היום בירושלים
היה הפגנה קלאסית ואז יצאו כמה חילוניות שמאלניות מבנין ההסתדרות
ועמד משוגע וצעק עליהם שהם גנבו ילדים תימנים והם רוצחים בעזה
הם התחילו לצעוק "לכו לצבא"
אז הגיע מישהו ואמר להם שיראו שהם עשו צבא.. והוציא את תעודת החוגר שלו
ראיתי שהם לא מייחסים לו חשיבות וממשיכים לצעוק גם עליו
ואז הם צעקו "זה חילול השם מה שאתם עושים"..
והוא ניסה לצעוק שלא כולם אצלנו משוגעים
ועדיין הם צעקו עליו שיילך..

ואז ראיתי שאנחנו לא באמת רבים על צבא/ קצבאות/ שלטון
אלא יש כאן ילדים של אבא שהתרחקו ממנו מאד והם חשים תחושת מצפון פנימית לא טובה ואת זה הם משתיקים עם ביקורת עלינו.
ככל שאנחנו נהיה יותר טובים איתם (לא בחנפנות וחלוקת צונט, אלא באהבה ליהודי שבהם עם שמירת מצוות מוקפדת שלנו) נצליח בעז"ה לקרב אותם לאמת של אבא שבשמיים. הלוואי.

יושב לו האבא ליד המצלמות אבטחה בסופר שהוא מנהל, ורואה את הילד הקטן שלו שהגיע לביקור בסניף כשהוא אבוד ומבולבל בתוך פח הצפרדע מאחורי הסופר, הוא ניסה להוציא משם קורקינט שבור..
ואז הוא רואה את האח הגדול והחכם מרים עליו צרחות: "אתה טבמל, פסיכי של המשפחה" "מי חשבת לעצמך שבפח יש קורקינט שנוסע?",
האבא מתכעס: "תרים אותו, תן לו חיבוק, מה אתה עושה לו?" תעזור לו לצאת!
זה אנחנו והם, מול הקב"ה.

מאזין

משתמש חדש
אתמול (שני) בשעות הצהריים התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל ממורה בבית ספר תיכון כי בזמן שטיילו בנחל תבור, חמישה תלמידים איבדו את דרכם בשטח ללא אמצעי תקשורת.

שוטרי המחוז הצפוני יצאו לשטח והחלו בביצוע סריקות מקיפות בסיוע מסוק מהמערך האווירי של משטרת ישראל, טרקטורונים וכוחות רגליים שהחלו לסרוק את תא השטח בו אבדו הנערים.

אני לא מבין. רק להם מותר? אם אני בתור בחור ישיבה ילך למסלול ויגידו שזה חילול ה כי רואים אותי... מי רואה אותי??? החילוני שגם נמצא במסלול??? החילוני שגם נמצא בפארק?
תחכימו אותי.

אתמול (שני) בשעות הצהריים התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל ממורה בבית ספר תיכון כי בזמן שטיילו בנחל תבור, חמישה תלמידים איבדו את דרכם בשטח ללא אמצעי תקשורת.

שוטרי המחוז הצפוני יצאו לשטח והחלו בביצוע סריקות מקיפות בסיוע מסוק מהמערך האווירי של משטרת ישראל, טרקטורונים וכוחות רגליים שהחלו לסרוק את תא השטח בו אבדו הנערים.

אני לא מבין. רק להם מותר? אם אני בתור בחור ישיבה ילך למסלול ויגידו שזה חילול ה כי רואים אותי... מי רואה אותי??? החילוני שגם נמצא במסלול??? החילוני שגם נמצא בפארק?
תחכימו אותי.
מותר לך, ומגיע לכל בחורי הישיבות והאברכים לצאת לטיולים.
רק הכוונה זה לא לשכוח לגמרי מהמצב ולא להתגרות בדווקא (כגון לשים שירים חזק וכדומה)
אבל מגיע לכם הכי בעולם לכייף, תהנו מלאאא❤️

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מעולם לא הבנתי למה הם יכולים לצעוק עלינו להשפיל אותנו וכו'
ואנחנו רצים להביא להם צ'ונט...
מי שיוכל להסביר לי אני אשמח
כי בשונה מהם, לנו יש תורה שמדריכה אותנו איך לנהוג ואנחנו לא פועלים מהבטן, או לפי איך שבא לנו, או מה שנראה לנו נכון, אלא לפי התורה.
ובתורה יש מצווה שעליה אמר הלל הזקן שזהו כל התורה כולה - ואהבת לרעך כמוך
ויש לא תיקום ולא תיטור
ועוד הרבה...
ולכן לא נתנהג ונגיב כמוהם.
כמו שכבר נכתב כל כך יפה:
"יהא משאו ומתנו בנחת עם הבריות מה הבריות אומרות עליו
אשרי אביו שלמדו תורה אשרי רבו שלמדו תורה אוי להם לבריות שלא למדו תורה פלוני שלמדו תורה ראו כמה נאים דרכיו כמה מתוקנים מעשיו

my car

משתמש פעיל
אנ יעונה לשאלה הראשונית של פותח האשכול:
אפשר לעשות יום טיול באזור ים המלח,

1. מתחילים עם איזי ריידר-מגיל 16 ללא צורך ברישיון
הכי זול בארץ- זה ליד ים המלח, בכל הארץ עולה 250 לשעה
וכאן עולה 90 ש''ח לאדם- (בחורף, ייתכן שגם עכשיו)
פעמיים ביום יוצא קבוצה לנסיעה באיזורים נסתרים בים המלח, מניסיון מדהים ומיוחד במינו!
אם רוצים קבוצה ללא נשים וכו' אפשר לארגן קבוצה משלכם,
השעה המומלצת: 6 בבוקר לפני השמש.
טל: 0543316613

2. שמורת הטבע עיינות צוקים- יפה לילדים מעיינות וצל, שמורת הטבע בתשלום,

3. למשקיעים: מצדה, אפשר לעלות ברגל או ברכבל, ולעשות את המסלול החדש:
אתגר מצדה- הסנפלינג הראשון בארץ של רשות הטבע והגנים, מקבלים ציוד וקסדה,
נקשרים לחבל ויורדים בהר, מחיר לא זול בכלל, אבל שווה את החוויה, הזמנת כרטיסים מראש לכל הפעילות במצדה.

4. עין גדי- נחלים נחמדים עם מלולי הליכה קלילים - שמורת הטבע בתשלום.

5. עין בוקק נחל עם מים כל השנה בחינם, מתאים גם לילדים גדולים- (המסלול הראשון שלי....)
6. החוף הנפרד בים המלח, פתוח בהפרדה לגברים ולנשים במקביל, לא לשכוח קרוקס/סנדלים חובה בתוך הים!

לקינוח:מנגל ליד עין בוקק/ חומוס אליהו בעין בוקק- לבדוק כשרות,

למשקיעים: צ'ולנט/שווארמה/פלאפל בערד- בד''ץ גור ערד - 30 דקות נסיעה מים המלח

כשמתגלים הנופים של ים המלח, מגלים שלא הפסדנו כלום בגלל שלא נסענו לצפון.
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה