השקעות נדל"ן רכישת דירה שניה על שם הילד - - - - - - -מה אתם אומרים?

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בכל מקרה גם מה שאתה אומר זה על סמך מה שסיפרו שיהיה וכו.
לא רק מה שסיפרו, אלא על סמך עובדות בשטח כפי שכבר כתבתי בהודעות הקודמות,
היום הכל גלוי וידוע, אתה יכול לבדוק מתי אושרה תוכנית ומתי קיבלו היתר ומתי הסתיים האכלוס
ואת זה בדקתי לעומק...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
עוד דוגמא, מתחם בסן מרטין 1 התבע אושרה לפני 3.5 שנים: https://mavat.iplan.gov.il/SV4/1/1000895925/310
לפני כשנה וחצי התקבל היתר (כלומר ההיתר התקבל תוך כשנתיים)
המתחם כבר באמצע בניה: https://yram.co.il/קטמון-הצעירה/?utm_source=google - organic&utm_medium=organic

סרטון מההריסה: https://www.youtube.com/watch?v=DOXvYVYH7z4
חושבת שאתם מתבלבלים.
המתחם בסן מרטין 1 עדיין לא באמצע בניה, ואפילו לא בשלבי הריסה. יש מתחם אחר, קרוב אליו, שכבר בשלב הזה...

• תודה
Reactions: szn

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
חושבת שאתם מתבלבלים.
המתחם בסן מרטין 1 עדיין לא באמצע בניה, ואפילו לא בשלבי הריסה. יש מתחם אחר, קרוב אליו, שכבר בשלב הזה...
צודקת זה סן מרטין 3
בטעות החלפתי לבנין הסמוך
סן מרטין 1

אברם סופר

משתמש רשום
ויש גם עסקאות של פינוי בינוי שכבר נמצאות בשלב של היתר בניה עם רווח יותר קטן.
עדיין, הרבה פחות קטן מהרווח של דירה מפוצלת בחיפה.
לא יודע מה הכוונה שלך מקרוב, אני מכיר את התחום ממש מקרוב,
לי יש לי דירה במתחם פינוי בינוי מתקדם ואני עוקב אחרי הרבה מתחמים בארץ
זהו? חשבתי שאתה עובד בתחום, מכל הידע הרחב שלך.
זה מסביר את ההודעה הקודמת שלך שאתה לא מאמין בפינוי בינוי, באמת באזור שלך שזה חיפה ובכל הקריות (חוץ מקרית ים) לא מקדמים פינוי בינוי
לא היה בבת גלים?

אברם סופר

משתמש רשום
סתם בשביל להוכיח לך אני מצרף דוגמא למתחם הזה באשקלון: https://mavat.iplan.gov.il/SV4/1/6005041754/310
שמי שקנה שם דירה לפני שנה באמצע שינוי תבע יקבל דירה חדשה תוך בערך 5 שנים
השינוי תבע היה דרך הותמל לקח 8 חודשים בלבד: https://www.calcalist.co.il/real-estate/article/ry9mxur4c
יש רשימה מסודרת באיזה מקום, של מתחמים שהותמל עובד עליהם, לשנות התבע?

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
בקשר לנאמר לעייל, בן שהוריו קנו לו דירה (הרי בפועל המשכנתא אמורה להיות עליהם, אלא אם כן יש לילד בן ה18 לממן אותה)
מה שיקרה אם הוא ירצה למכור את הדירה, הוא יחחויב במס שבח, אלא אם כן תהיה תקופת צינון של 3 שנים במידה וגר בדירה או 4 שנים אם לא גר בה.

קחו בחשבון.
לפעמים זה משמעותי מאד

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
עדיין, הרבה פחות קטן מהרווח של דירה מפוצלת בחיפה.

לא מדוייק, זה מאד תלוי.

צריך לבדוק כל עסקה לגופה, יש הרבה עסקאות פינוי בינוי שיש בהם יותר רווח מאשר דירה מפוצלת.

אברם סופר

משתמש רשום
  • תודה
Reactions: szn

איילה אור

משתמש צעיר
יש לי שאלה חשובה ומעשית לזמן הקרוב בע"ה,
אודה מראש לתשובה מבעלי ידע ו / או נסיון:

בקניית דירה שניה מתחייבים כידוע במס רכישה לא קטן,
כמו כולם - הייתי שמחה לחסוך מעצמי את התענוג....
אני שומעת על אנשים שקונים ורושמים את הדירה השניה על שם הילד בן ה - 18.
שאלתי היא - האם זה לא פוגע לו בזכאות לקבל דירה בהנחה (מחיר למשתכן)?
מסתבר שכן כמובן, אלא שאלתי היא, האם יש תקופת צינון כלשהיא?
נגיד שאמכור אותה בעוד 3 שנים האם זה יחשב שהוא ללא דירה ויוכל לקבל זכאות?
לא ראיתי את כל התגובות אז אולי אני חוזרת על דברים שנכתבו אבל בתור בת שרשמו דירה על שמי, אני אומרת על תעשו את זה!!!! זה תוקע את החיים והפסדתי כ"כ הרבה דברים מזה שלא ידענו את כל ההשלכות ובחור/ בחורה שאפשר לרשום על שמם דירה בע"ה יתחתנו ויום אחד יצטרכו להתמודד עם כל ההשלכות של זה, וזה לא כדאי משום כיוון גם אם היום אתם מרוויחים משהו.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
בלת"ק חלקי.
תרשו לי...
1. מציע לכל מי שעובר על האשכול, לצאת מנקודת הנחה שכל הכותבים הכועסים באשכול, הם אלו שלא הלך להם, כי אלו שכן הלך להם, בד"כ לא יטרחו לכתוב זאת..
2. בן או בת שרשמו על שמם, יתכן ומפסידים כמה דברים (סיוע בשכר דירה, מחיר למשתכן וכדו') ואולי גם כועסים קצת (חוצפה שאין כדוגמתה, אבל זה לא העניין כאן), אבל זה עדיין לא כזה נורא ביחס לרווח שיתכן וההורים יקבלו, מה שבד"כ מאפשר להם להתקדם קצת עם תשלום החתונה והסיוע לזוג הצעיר.
3. מכיר כמה וכמה שעשו - ועלתה בידם, בד"כ לא כאלו שחיפשו "גדולות ונפלאות" ביתד יום ג', אלא עסקאות "רגילות" או קרובות לכך, מעבר לזה, כמה כאלו שעשו זאת בשביל שיוכלו לחתן את ילדיהם ברוגע, הצליחו שלא במתכווין לעזור לעצמם לעת זקנתם...

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
שליש לא עוזר
חייב שיהיה פחות משליש
אז אם כבר הפתרון הוא 4 ילדים ....
לא נכון. לשון החוק להגדרת זכאי הוא "כאלה שאין ולא היו בבעלותם דירה או חלק בדירה (יותר משליש דירה, במצטבר) ב-3 השנים האחרונות"
ולכן שליש בדיוק עוזר.

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם שליש ב-2 דירות(כלומר בכל דירה שליש
פוטר אותי משבח ורכישה על דירתי??

פיר

משתמש סופר מקצוען
ההפסד הכי גדול שהוא צריך להמתין 6 שנים לרכישת דירה
ומה תעשו אם עוד שנה יצא איזה הגרלה מטורפת מהממשלה לדוגמא באלעד או לא יודע איפה....
והוא לא יוכל להירשם כי.....
אתם חוסמים אותו ל 6 שנים !!
לא ברור לי מי צריך לחכות 6 שנים לרכישת דירה מי שרשמו על שמו?

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
שמעתי שעושים בעיות במקרה כזה. וזה די הגיוני, כי אחרת אחד שיש לו מאה שלישים במאה דירות יטען גם כן שהוא מחוסר דיור...
מעניין.
נוספה הגבלה אחת על החוק, שזה רק כשאין דירה אחרת בבעלות יותר משליש.
יכול לעזור למספר ילדים שהוריהם יקנו דירה ראשונה על שם שלושתם, ואח"כ יוכלו לקנות עוד כדירה ראשונה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה