רישום הוצאות בעסק הביתי

solo snaps

משתמש פעיל
כשאני מנהלת עסק מהבית ואני מעונינת לנכות את הוצאות השמל המים וכדו', האם מחשבים זאת יחסית לפי שטח או שבמקרה והעסק לא משתמש בהרבה חשמל ועיקר השימוש הוא ביתי לכביסה ויבוש או להיפך אני צריכה לחשב מה השימוש היחסי של החשמל בעסק, וא"כ איך מחשבים זאת.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
צהרים טובים!

אלו הוצאות ניתן לנכות בעסק ואלו לא, זה נושא קצת מורכב, ובפרט "הוצאות מעורבות". ולא כל מה שנראה לי הגיוני אכן מותר לניכוי לפי החוק.

לדוגמא: יש דברים שמוכרים כהוצאה מלאה או חלקית במס הכנסה ולא במע"מ, וכדו'.

ישנם דברים ברורים שברור שא"א לנכות, כמו הוצ' מים לגרפיקאית, שלמיטב ידעתי לא משתמשת במים במסגרת עבודתה לצורך ייצור הכנסה.

ארנונה - ניתן לנכות את החלק היחסי בדירה, אבל פ"ש יבקש לראות שאכן שולם ארנונה של עסק ולא של דירת מגורים.

ועוד כהנה וכהנה

לכן רישום הוצאות בעסק כדאי מאוד לקבל ייעוץ פרטני, כדי לא לעשות טעויות.

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
חשמל שליש

adr חשבונאו

משתמש רשום
נכתב ע"י obyektiv;633964:

בעיקרון של הוצאה מעורבת היא כך.
אם ניתן ליחס בפרוש את ההוצאה העיסקית מתוך כלל ההוצאה מבצעים את החילוק לפי זה.
במידה ולא.
מע"מ אם עיקר ההוצאה עיסקית מותר בניכויי שני שליש (כך גם בטלפון סלולרי)אם עיקר ההוצאה פרטית מוכר רק רבע.

מ"ה - הוצאה מעורבת לא מוכרת במס הכנסה!!
רכב, טלפון נייד ונייח יש אפשרות ליחס, לפי חישובים מסויימים

ליעוץ פרטני ולאפשריות ליחס הוצאות עסקיות מתוך הכלל כדאי לפנות ליעוץ מקצועי.
המלצות אצל מי.... יש כאן בפורום בשפע.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
היועצת מס שלי עשתה את העבודה (חישבה שקללה וכו') פני לבעל מקצוע- שווה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  37  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה